Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Те са тук!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Те са тук!

    Сондата е имала възможност да коригира треакторията си, както и да забавя скоростта си - в смисъл, че е била самонасочваща се и управляема в същото време! Не мисля, че е проблем разработването на достатъчно ефективен носител (като възможности за корекция на курса). Проблем би била скоростта, според мен...

    Коментар


    • #47
      От: Те са тук!

      Всъщност изстрелването на ракета земя-земя, много прилича на хвърлянето на камък.
      В голямата част от траекторията си, буквално се търкаля около центъра на тежеста си.
      В последната част на полета се стабилизира на принципа на жироскопа.
      За в космоса не знам, но не вярвам да са възможни кой знае какви корекции.
      Много ще се увеличи теглото поради необходимото гориво.

      Коментар


      • #48
        От: Те са тук!

        То, в Космоса, няма такова нещо като забавяне на скоростта. Главно, защото няма хубаво понятие за скорост, освен спрямо друго тяло. Ама ще отидем много в теоретичната механика и относителността.

        Коментар


        • #49
          От: Те са тук!

          Количеството гориво зависи от полезния товар, който трябва да носи носителя (докато има гравитация), а ако се изстрелва от орбита необходимото гориво би било още по-малко! По-интересен е друг момент свързан тяговата установка! Не мисля, че двигателите с химическо гориво са достатъчно ефективни за развиването на приемлива скорост, ако говорим за бойно приложение спрямо противник, който може да пътува в далечния космос...

          Коментар


          • #50
            От: Те са тук!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            То, в Космоса, няма такова нещо като забавяне на скоростта. Главно, защото няма хубаво понятие за скорост, освен спрямо друго тяло. Ама ще отидем много в теоретичната механика и относителността.
            Що бе..?!! Интересно е!

            Коментар


            • #51
              От: Те са тук!

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Количеството гориво зависи от полезния товар, който трябва да носи носителя (докато има гравитация), а ако се изстрелва от орбита необходимото гориво би било още по-малко! По-интересен е друг момент свързан тяговата установка! Не мисля, че двигателите с химическо гориво са достатъчно ефективни за развиването на приемлива скорост, ако говорим за бойно приложение спрямо противник, който може да пътува в далечния космос...
              От какво точно ще се изстрелва? А и да се направи откъде, първо пак трябва да се качи всичко до орбита.
              Далече сме още от подобни операции...

              Коментар


              • #52
                От: Те са тук!

                Зависи колко сме на зор, а може да се окаже и, че не сме толкова далече...

                Коментар


                • #53
                  От: Те са тук!

                  На мен пък ми е безкрайно любопитно, защо всички си представят, че извънземните култури ще дойдат тук с интерес към Земята. Едва ли не с войска, да я превзема. Това преди всичко предполага, те да са толкова подобни на нас, че точно нашата дребна земица да им е особено интересна като територия за разселване. Като си представим безкрайното разнообразие от условия във Вселената, това е много смело и наивно предположение.

                  Със същата (според сегашните ни представи) вероятност, Земята би им се сторила твърде гореща, твърде студена, с твърде агресивна атмосфера или с твърде бурен климат. Според това, което аз си представям, първо при нас ще дойдат търговци или мисионери - едните, защото няма начин нещата да са еднакво ценни тук и при тях, а другите - по принцип. Това пак може да е беда, но войска, извинявайте - не.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Те са тук!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    На мен пък ми е безкрайно любопитно, защо всички си представят, че извънземните култури ще дойдат тук с интерес към Земята. Едва ли не с войска, да я превзема. Това преди всичко предполага, те да са толкова подобни на нас, че точно нашата дребна земица да им е особено интересна като територия за разселване. Като си представим безкрайното разнообразие от условия във Вселената, това е много смело и наивно предположение.

                    Със същата (според сегашните ни представи) вероятност, Земята би им се сторила твърде гореща, твърде студена, с твърде агресивна атмосфера или с твърде бурен климат. Според това, което аз си представям, първо при нас ще дойдат търговци или мисионери - едните, защото няма начин нещата да са еднакво ценни тук и при тях, а другите - по принцип. Това пак може да е беда, но войска, извинявайте - не.
                    А бе като ни връхлетят сайлоните друго ще приказваш ама нейсе... Сега си курназ с нова жипка, с бъчви ракия и вино - търпяваш всякаква обсада нали, а ние бедните да го д***ме, а?... Не е хубаво това, хич даже...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Те са тук!

                      Ами нищо чудно да идват точно тези , дето някога са 'хвърлили' семето на земята. Нищо чудно да сме си един експеримент и ако е неуспешен или пък успешен да..........ни е дошло времето. Но пък затова не мисля , че не е нужно да ни обикалят като акулите от вица и да ни се показват......
                      Ясно е едно, ако 'те' са дошли, 'те' са по-напред с материала и....каквото кажат.

                      А нищо чудно и някой да е решил да резне бюджета на друг и 'случайно' се появява НЛО......а бе чисто землянски истории.......
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Те са тук!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        На мен пък ми е безкрайно любопитно, защо всички си представят, че извънземните култури ще дойдат тук с интерес към Земята. Едва ли не с войска, да я превзема. Това преди всичко предполага, те да са толкова подобни на нас, че точно нашата дребна земица да им е особено интересна като територия за разселване. Като си представим безкрайното разнообразие от условия във Вселената, това е много смело и наивно предположение.
                        ...
                        Ами примерно, щото сме им близо. Защото още не са се научили да путуват през червееви дупки. И защото са изгорили нефта на тяхната планета, и предизвикали глобално затопляне. В тая посока...
                        Ако бяха се научили на телепортация - нямаше да пъплят пеш откъм Плутон.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Те са тук!

                          Що пък все си мислим, че за нас са дошли.
                          Вселената и Галактиката са на всички... засега.
                          Може просто да си минават оттук и хич да не им дреме, че третата планета е болна от Живот.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Те са тук!

                            Във връзка с горната тема, скоро ми попадна една интересна статия (жълта),като линка ще Ви дам накрая. Тъй като съм почитател на една личност свързана с 2 св. война и бая съм изчел по-тоя въпрос. Ще заявя на смело, че силните правителства на земята са били винаги в диалог с извънземните. Повечето от изобретенията на втория райх, а те не са били малко, са внедрени от извънземни технологии. Не говоря за Баба Ванга, която открито споменава , за 4-то измерение. Прочетете, написано е на достъпно ниво и си направете разсъжденията. Знаете, че руснаците пуснаха луноход на Луната и той откри на повърхността люк и вътре силна светлина и сенки. После на стъклото люка на латински \ по памет\ цитирам не идвайте 50г. а те вече минават. http://www.fenomenibg.com/modules/ne...hp?storyid=128
                            Последно редактирано от белята; 15-04-11, 19:03.
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Те са тук!

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              ... че третата планета е болна от Живот.
                              Споко, ще и мине

                              Коментар


                              • #60
                                От: Те са тук!

                                А най- вероятно е тези дни да се появи реклама на премиерата на най-новата холивудска продукция с инзвънземна тематика. По принцип започват с агитацията още със започването на снимките.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X