Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триизмерните принтери?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Триизмерните принтери?

    Обера добре го е обяснил. Тези принтери са направени единствено за единични модели и прототипи. За да може да си разгледаш проекта в твърдотелен реален вид, след като си го конструирал виртуално. С помощта на получените прототипи по-добре се виждат детайлите и може да се направи корекция преди да са вложени големите пари, и редакцията да е вече невъзможна. Наистина услугата е доста скъпа, но в много случаи е незаменима и спестява много пари, и време.
    Материалите, които доскоро се използваха поне в БГ бяха PA и ABS, а технологията май се наричаше синтероване.
    Така че лично аз смятам, че няма как тези 3Д принтери да изместят повечето машини и технологии. По скоро ще бъдат съпътващи и подпомагащи. Е може да се ползват в доста сфери с успех. Например могат да издат хляба на склупторите. Или пък да ги улеснят.

    Коментар


    • #62
      От: Триизмерните принтери?

      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
      Ето новини :
      Stratasys произведе първия автомобил с изцяло 3D принтиран корпус
      (TenLinks.com) – Компанията Stratasys анонсира съвместната разработка „Urbee” на супер икономичен хибриден автомобил, чийто корпус и стъкла са изградени изцяло чрез 3D принтиране от нейни машини от сериите Fortus и Dimension. Автомобилът е една от атракциите на провеждащото се в момента ежегодно шоу SEMA в Лас Вегас.
      Технологията определено звучи доста практично. Например - "паяка" ни вдига автомобила. Вместо да си губим времето, да ходим до наказателния паркинг, глоби и други разправии, вадим от джоба принтера, чрез мобилния телефон изтегляме картинка на автомобила който искаме, натискаме "принт", пием едно кафе и потегляме с новия автомобил... Старият да го рециклират и да го сипват в "тонер касетата".
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        От: Триизмерните принтери?

        Много глупости са се изписали 3D принтера се ползва за направа само на прототипи, използва за помощ на конструктори, проектанти и архитекти.
        Aко търсите 3D принтер в Пловдив има в фирма Devorex, аз съм принтирал там едни детайлчета.
        Цената на един детайл е от 1,50лв/см³ до 2 лв/см³, малко е скъпичко но принтера който имат е един от най скъпите на пазара "Dimension 1200es" ето и линк на фирмата която ги предлага на пазара Dimension 1200es .
        Над 50 000лв за принтер, това е на цената на чисто нов джип .
        Технологията представлява екструдиране на разтопена пластмаса на слоеве, и където има кухини се ектструдира подържащ материал, кухини в смисъл които остават във въздуха.

        Видео 1

        Видео 2

        Коментар


        • #64
          От: Триизмерните принтери?

          Първоначално публикуван от veyselr Преглед на мнение
          Много глупости са се изписали 3D принтера се ползва за направа само на прототипи, използва за помощ на конструктори, проектанти и архитекти.
          Aко търсите 3D принтер в Пловдив има в фирма Devorex, аз съм принтирал там едни детайлчета.
          Цената на един детайл е от 1,50лв/см³ до 2 лв/см³, малко е скъпичко но принтера който имат е един от най скъпите на пазара "Dimension 1200es" ето и линк на фирмата която ги предлага на пазара Dimension 1200es .
          Над 50 000лв за принтер, това е на цената на чисто нов джип .
          Технологията представлява екструдиране на разтопена пластмаса на слоеве, и където има кухини се ектструдира подържащ материал, кухини в смисъл които остават във въздуха.

          Видео 1

          Видео 2
          Извън рекламата на тази фирма, какви са точно глупостите, които са изписани?

          Коментар


          • #65
            От: Триизмерните принтери?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Извън рекламата на тази фирма, какви са точно глупостите, които са изписани?
            Добре разрови се малко в нета, просто и помагам да кажа къде има 3D принтер.
            Много хора като мене ако се занимават моделиране ще им е нужно.

            Английски форум:Питаш - отговарят ти.
            Руски форум: Питаш - отговарят ти и на свой ред те питат нещо друго.
            Български форум:Питаш - най-малко десет човека започват да се надпреварват да обясняват колко си тъп.

            Коментар


            • #66
              От: Триизмерните принтери?

              Вместо да се оплакваш от Форума, преговори му правилата. Има съвсем четлива забрана за реклама на каквито и да било търговски дейности, както и на постове, не даващи мнение по темата.

              И така, кои са изписаните глупости?

              Коментар


              • #67
                От: Триизмерните принтери?

                Не съм се оплаквал от форума, просто изказах менение, че са се изписали много глупости , ако съм засегналя някой то си е негов проблем .
                И не мисля че това е реклама просто исках да помогна, понеже и аз самият съм се лутал много в нета за да намеря такъв принтер в Пловдив.
                Поздрави и не се нервете много живота е кратък

                Коментар


                • #68
                  От: Триизмерните принтери?

                  Здравейте колеги,
                  издирвам някой съфорумец които да има такъв 3д принтер или достъп до такъв.
                  Имам един детайл за принтиране, но в фирмите които има такива принтери ми искат много пари за тази услуга. Детайла трябва да се направи от ПЛА или АБС или нещо такова. Ако има някой който може да съдейства нека пусне едно лично !
                  Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Триизмерните принтери?

                    Здравейте колеги,
                    може ли някой да ми конвертира един файл от STL или DXF в IPT формат.
                    Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Триизмерните принтери?

                      Ако ще го едитваш със Solidworks, той си има импорт.

                      ...ама резултата при конверт не винаги е това, което очакваш. Случват се много дефекти, които после трябва да оправяш ръчно, което често е доста досадно занимание с неясен краен резултат.
                      Последно редактирано от sparkybg; 09-01-15, 13:09.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Триизмерните принтери?

                        https://www.fablabs.io/smartfablab

                        Ето едни хора дето с това се занимават. Там карах и кратък курс за лазерно рязане, 3D принтиране и работа с CNC router. Можеш да ползваш машините срещу заплащане (плаща се на часове). По спомени нещо от сорта на 8лв/час за работа с CNC router-а. Хората с това се занимават - обучение за работа с тия машини и правене на разни детайли. Иначе има график на машините и можеш да видиш кога са свободни и да запазваш часове за работа с тях.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X