Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Левитация ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Левитация ?

    ето откъс:
    Ако погледнем някои факти, официално призната “левитантка” била Света Тереза, монахиня-кармелитка. Свидетели на нейния полет били 230 католически свещеници. За своята необикновена дарба разказва самата светица в автобиография от 1565 година. “Възнасянето ме връхлита като удар, неочакван и рязък – пише тя, – и преди да мога да събера мислите си и да дойда на себе си, облаците сякаш ме понасят в небесата или могъщ орел ме носи на крилете си… Аз напълно осъзнавах, че се намирам във въздуха… Трябва да кажа, че когато всичко свършеше, се усещах необикновено лека, сякаш съм безтегловна”

    Коментар


    • #47
      От: Левитация ?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Плътността на тялото е функция на теглото му, а увеличаването на плътността повишава температурата..

      Т.е., ако едно тяло се уплътни, то ще стане по- горещо..

      Примерно една сграда смачкана до размера на цигарена кутия ще направи точно това!

      Теглото май няма да се промени!
      Ей тука нагазихме яко.

      Ако тялото се съпротивлява на уплътняването, значи уплътняването е работа извършена върху него и от това то ще се нагрее. Така се държат примерно газовете, а и повечето неща наоколо, които успеем да уплътним.

      Ако тялото всъщност иска да се уплътни само (примерно разтегнат ластик), а ние само му позволяваме да го направи, ситуацията е обратната и ластикът ще се охлади.

      И в двата случая, ако почакаме после, температурата пак ще се изравни с околната. Само че на началната лекция по термодинамика мястото и не е тук.

      Теглото, в общия смисъл - няма да се промени.

      Коментар


      • #48
        От: Левитация ?

        Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
        ето откъс:
        Ако погледнем някои факти, официално призната “левитантка” била Света Тереза, монахиня-кармелитка. Свидетели на нейния полет били 230 католически свещеници. За своята необикновена дарба разказва самата светица в автобиография от 1565 година. “Възнасянето ме връхлита като удар, неочакван и рязък – пише тя, – и преди да мога да събера мислите си и да дойда на себе си, облаците сякаш ме понасят в небесата или могъщ орел ме носи на крилете си… Аз напълно осъзнавах, че се намирам във въздуха… Трябва да кажа, че когато всичко свършеше, се усещах необикновено лека, сякаш съм безтегловна”
        Фройд е писал нещо за сънищата и летенето, и общо взето е 1:1 прав. Важи и за халюцинациите наяве. А католическата църква има в историята си толкова фалшификации, че една левитация ли да и се опре. Хем да лети всеки е сънувал.

        Коментар


        • #49
          От: Левитация ?

          Ясене, на Европа има течна вода, заради гравитационните изкривявания от Юпитер..

          Те ти една малка връзчица, между температура и гравитация!

          Коментар


          • #50
            От: Левитация ?

            Пак доста косвена връзка. На Европа, заради Юпитер просто има приливи, които движат веществото и то се загрява от триене. Не много, ама като имаш 10км лед за изолация, става.

            Коментар


            • #51
              От: Левитация ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Пак доста косвена връзка. На Европа, заради Юпитер просто има приливи, които движат веществото и то се загрява от триене. Не много, ама като имаш 10км лед за изолация, става.
              Грешка! /Малко ме разочарова и леко свали рейтинга/

              На Европа се изкривявава цялата повърхност при близките преминавания на орбитата.. Т.е. от кръг става елипса..

              Оттам, огъвайки се "неЗемната" кора се нагрява..

              Коментар


              • #52
                От: Левитация ?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Грешка! /Малко ме разочарова и леко свали рейтинга/

                На Европа се изкривявава цялата повърхност при близките преминавания на орбитата.. Т.е. от кръг става елипса..

                Оттам, огъвайки се "неЗемната" кора се нагрява..
                Сигурен ли си че не бъркаш Европа с Йо? Щото там бушуват вулкани, само от загряването от деформации.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Левитация ?

                  В астрономията и това се нарича прилив. Всъщност, и на Земята е така. Освен океаните се движи и земната кора - по-малко, защото е твърда, но на който му трябва, го взема предвид.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Левитация ?

                    Направо си е измеримо.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #55
                      От: Левитация ?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Сигурен ли си че не бъркаш Европа с Йо? Щото там бушуват вулкани, само от загряването от деформации.
                      Там всичките са така. Всичките спътници на Юпитер и Сатурн, както и пръстените им, са водно-амонячен лед, тук-там с въглеводороди. И на двете планети пък спътниците са много близо (спрямо границата на Рох) и изпитват силни приливи. Което е причината за съществуването и на пръстените.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Левитация ?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Грешка! /Малко ме разочарова и леко свали рейтинга/

                        На Европа се изкривявава цялата повърхност при близките преминавания на орбитата.. Т.е. от кръг става елипса..

                        Оттам, огъвайки се "неЗемната" кора се нагрява..
                        Явно пак съм назад с науката и доста невеж, ама не се сърдете на човека и кажете, от кога Европата е кръг?
                        Може и да не съм в час, та затова, ако може, осветлете ме.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Левитация ?

                          Юпи, не говорим за континента. Ако не се занасяш, прочети за галилеевите спътници на Юпитер. Те са си възкръглички.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Левитация ?

                            Вероятно, човекът държи да говорите за кълбо и елипсоид, а не за кръгове и елипси. Уместна забележка, макар и прекалено пунктуална.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Левитация ?

                              Е, ако е така, аз ще му се заям, че европаТА се членува само в разговорния български език, когато се отнася не до собственото име на небесното тяло, древногръцкия персонаж или континента, а до брюкселската бюрокрация.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Левитация ?

                                Един от основните проблеми е, че до толкова сме свикнали с гравитацията, че я приемаме за даденост. Почти цялата ни Физика е на практика Физика на нехомогенното пространство, с всичките недостатъци, произтичащи от това. Били са нужни векове, за да излезем от представата за плоския свят, да проумеем, че светлината се движи и т.н. Все още сме във фаза "обясняване на следствията" и бегли опити в "търсене на причините". На този фон, идеята да се хвърлиш върху Земята и да не я уцелиш звучи като въпрос на късмет.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X