Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще наследи совалките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво ще наследи совалките?

    Да, концепцията се промени... На времето смятаха, че космоса ще е 'иди ми дойде ми' и ще им трябват хвърчащи/планиращи мпс-та, които да хвъркат по няколко пъти нагоре/надолу...
    След това се оказа, че руснаците правилно са се отказали от совалката и са останали на 'таксито' и отделни безпилотни 'камиони' за товара, всичките за еднократно ползване...

    Не вярвам към Марс да тръгне каквото и да е подобно на 'совалката', тъй-като самата концепция с крила и т.н. е доста по-тежка от система с парашут. Т.е. при совалка изкарваш много по-голяма мъртва/неполезна маса в орбита.
    Ако не е еднопосочен полет, то навярно концепцията към Марс ще е както при лунните мисии - орбитален блок, който спомага за обезпечение и връщане до Земята, и лек 'лунен' модул, който да се спусне, обезпечи жизнената среда за кратко време, и да може да се изкачи отново до орбита (т.е. много по-малка маса се спуска и издига до целевата планета или спътник - няма нужда да спускаш и издигаш например горивото / кислорода / храната и по-големите комфортни отсеци, необходими за връщане обратно до Земята...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      След 3 седмици SpaceX е планирана доставка на астронавти до МКС
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        беше то, това с милиардите

      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        Така пише .

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Пише, за преди 10 години. Това за возене на хора не се прави от днес за утре. Товарните си хвъркат отдавна и даже руснаците мрънкат че били прекалено евтини.

        Мъск си вързА гащите и по много направления от тогава. Нещото вече летя пробно до МКС поне веднъж. Новото е че за сефте ще се престрашат да качат хора на него.

    • #48
      Вероятно оттук нататък ще търсим кацане на място дето да можем да си направим горивото... )) забравете за "една голяма малка крачка" ...

      джудженца, на раменете на... други гноми. ))
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        има да търсим...

      • deyan_h
        deyan_h коментира
        Редактиране на коментар
        "има да търсим..."... вода.

        Импулсът ни е слабичък. Специфичният.... ))))

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Вода се намира. Даже на Луната, а по-натам - още повече. Мани какво е писал Азимов, актуалната технология изисква по-тежки йони за да работи като свят.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X