Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво е това?

    прочетох темата още при пускането ... мислих, мислих ...
    накрая прозрение - във вид на спомен: сетих се, че когато са ме занимавали приказките, Вълкът беше тъп, противен и злобен, а Лиса - използвачка, боклук и парцал; та, всичко си е на мястото, ценностите не са подменени, просто са актуализирани фактите;
    и тук идва проблемът - ако някогашните изцепки на тия двамата бяха еднозначно боклучави (кражби, измами, мързел), то сега описаните не водят до еднозначна реакция - забележете - у всички писали, включително и мен до днес; та, проблемът си е в нас - в стихчето не виждаме отвратителността, а лош, но пример за подражание; повредата е в нашите телевизори, дами и господа
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #32
      До: Какво е това?

      Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
      прочетох темата още при пускането ... мислих, мислих ...
      накрая прозрение - във вид на спомен: сетих се, че когато са ме занимавали приказките, Вълкът беше тъп, противен и злобен, а Лиса - използвачка, боклук и парцал; та, всичко си е на мястото, ценностите не са подменени, просто са актуализирани фактите;
      и тук идва проблемът - ако някогашните изцепки на тия двамата бяха еднозначно боклучави (кражби, измами, мързел), то сега описаните не водят до еднозначна реакция - забележете - у всички писали, включително и мен до днес; та, проблемът си е в нас - в стихчето не виждаме отвратителността, а лош, но пример за подражание; повредата е в нашите телевизори, дами и господа
      И аз си го мислих това. Няколко пъти. Но не е същото. Никак даже. Тогава Вълчо и Лиса бяха такива, но изглеждаха жалки и накрая винаги бяха прецаквани моооогоооо кофти. Като актуализираш фактите, но махнеш поуката ефекта е катастрофален. Все пак Вълчо не е наказан, а си седи все още в джипа. Пък Лиса не е смачкана, а с реални шансове за миска. В старите приказки Вълчо беше пребит или мъртъв, а Лиса проскъбана и завряла се в дупка.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: Какво е това?

        Част 2:
        Баба Меца в БТР-а
        към конкурса лети.
        На журито е главна тя
        но G-то за беда не видя
        и към пътя го вгради.

        Нищо пътниците не можа да спаси
        Вълчо се смали, а Лиска смачна е лошо
        Баба Меца карала е пила
        ще се разрешава 2.5 промила

        Който тук поука не намира
        мойта лоша рима да прощава
        в отпуск по неграмотност
        редакторката се оказа

        Коментар


        • #34
          До: Какво е това?

          Част 3

          Но за жалост обществото е "изпушило" горкото,
          щом допуска тез боклуци к`ви ли ще са наш`те внуци?

          Кой остави тоз галфон,
          под закрилата на МОН
          да се гаври със децата,
          да налива им в главата
          че народния герой,
          има гаджета безброй

          И че тая мазна лиска
          със прозрачна къса ризка
          все се хили и опашка вей
          нали пътува с "Монтерей"

          А приятеля и драг
          тъп и доверчив глупак,
          във лицето кат` овен ,
          пък пристига със Порше Кайен

          Само горския ни пед...ас
          вози се опърпан Уаз.


          Най лесно се редят глупави и безсмислени рими.
          Не мислите ли че трябва да се настоява да се поправят нещата ? Поне учебниците в Училище да не бълват глупости ?
          Да вземе да се пусне една петиция до МОН ? А ?
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #35
            До: Какво е това?

            Трета част е най-добра

            Коментар


            • #36
              До: Какво е това?

              Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
              Предлагам да се сформира една бригада с 5-6 внушителни МПС-та, и екипажи от 100-120 килограмови индивиди (предполагам че във форума се намират такива ) , и да се издири въпросния "писач" .
              Да му се устрои вечерно посещение. И да му се иска обяснение.
              Но без бой , разбира се. Резултата с бой и без бой ще е един и същ - наакване. И повече няма да пише нищо.
              То като гледам и при издателя трябва да се ходи ,и при членовете на комисиите ,които са го одобрили , и при министъра...
              Мъкаааа.
              "Писачът" се оказват две достопочтени лелки на средна възраст. Тези учебници се явяват своеобразна фабрика за пари: Пишат се "n" на брой образци, министерството одобрява няколко, даскалиците си избират "своя". И така всяка година. Има за всички по веригата - автори, "членове" от всякакви комисии, печатари, издатели, даскали, та дори и вносителите на хартия намазват!
              И всичко това за наша сметка /това - в момента/. А децата, наистина са пък бъдещето ни!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                До: Какво е това?

                Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                прочетох темата още при пускането ... мислих, мислих ...
                накрая прозрение - във вид на спомен: сетих се, че когато са ме занимавали приказките, Вълкът беше тъп, противен и злобен, а Лиса - използвачка, боклук и парцал; та, всичко си е на мястото, ценностите не са подменени, просто са актуализирани фактите;
                и тук идва проблемът - ако някогашните изцепки на тия двамата бяха еднозначно боклучави (кражби, измами, мързел), то сега описаните не водят до еднозначна реакция - забележете - у всички писали, включително и мен до днес; та, проблемът си е в нас - в стихчето не виждаме отвратителността, а лош, но пример за подражание; повредата е в нашите телевизори, дами и господа

                Респект!!!
                Но това е тълкувание на зряла личност, оформена и утвърдена - най-вероятно с други средства и по друга система. В трети клас /когато това се възприема от днешните деца/, такава абстракция е невъзможна!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  До: Какво е това?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Част 2:
                  Баба Меца в БТР-а
                  към конкурса лети.
                  На журито е главна тя
                  но G-то за беда не видя
                  и към пътя го вгради.

                  Нищо пътниците не можа да спаси
                  Вълчо се смали, а Лиска смачна е лошо
                  Баба Меца карала е пила
                  ще се разрешава 2.5 промила

                  Който тук поука не намира
                  мойта лоша рима да прощава
                  в отпуск по неграмотност
                  редакторката се оказа

                  Относно римите - ясно, че съзнателно са "нефелни", но правописът, предполагам си е присъщо твой?!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво е това?

                    Това е цялостната картина на днешното ни общество в преход от никъде за никъде. Все едно основната писачка на чалгийските "текстове" по едно време не беше жената на Дамян Дамянов, чийто стихове рецитирахме "на дъската" в гимназията и все едно, че в момента тя не е зам. министър на халтурата от квотата на ДПС...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво е това?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Относно римите - ясно, че съзнателно са "нефелни", но правописът, предполагам си е присъщо твой?!
                      Даа, някак го докарвам нали?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво е това?

                        Незнам за учебниците, но скоро се озовах в 1 ОУ и бях потресен.
                        Обстановката си е като от преди 50 години, но с още повече дъх на насилие.
                        Като цяло учениците и учителите са като 1 голямо семейство скрило своя обща тайна. И едните и другите подкрепят заблудата, че тече учебен процес. Все пак контрол няма, най-много на родителска среща да иде някой, но какво се случва наистина там през цялото време никой незнае 100%.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво е това?

                          Не е само там така . В повечето училища при повечето учители не се прави нищо . Седиш и си говориш по цял час , или ако ни пуснат в някое кафе. И това става от мързела на учителите , но пък те искат по-високи заплати . Е има и сериозни учители които могат да те научат на много но са прекалено малко .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво е това?

                            кво има да се лъжем-който иска научава ,които не....сичко му е виновно.Кво ,при това че съм в електро ,мога ли да стана ударник в сферата на образованието и науката....Ми едва ли....ама ако искам да науча нещо си го търся....по точно ако нещо ме е грабнало...ама това не става често ,някои учебници може и да не стават ,ма мене това какво ме бърка ,та аз имам само 1 литература...дошла при мене по наследство ,но пък ако някое произведение ме заинтресува си го намирам и чета ,дали учителите стават...ми аз не мога да преценя щото нямам навика да ги слушам ,но за сметка на тва обичам да си лежа на чина....та май наистина проблема е в нашите телевизори.....

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво е това?

                              Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                              Стихотворение от учебника по пеене за трети клас.Даже го пяха сега по БТВ.Според МОН нямало лошо да се стимулират децата да стават "миски".ЪХ.
                              Сериозно???
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво е това?

                                Бе гледам анкета, чета, чета и гласувах.Погледнах и останах поразен, че съм познал.Със смесени чувтства съм, хем съм познал, хем поредната простотия писана от дипломирани господа с претенции.Ако бяхме затворена държава както преди 20+ години?Чалгата щеше да е на почит, звучно щяха да се изпълняват "Тук-там искаш нещо да ти дам" или хита "Излязла е Радка Пиратка".Ми к'во златните хитове на България са.
                                Аман!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X