Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с труд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с труд

    Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с труд. Нивото ми в момента е между А2 и В1 (технически е до B2+), като бих желал да продължа напред. Искам да наплегна на общуване с обикновен "user" т.е. разговоре английски

    Кратко CV и какво предлагам:
    много години в ИТ сектора, предимно системна администрация. Работил съм на всякакви нива: от сервизен техник до главен експерт, в организации като БТК, УМБАЛ-Плевен, Български пощи, БДЖ, частни фирми в областта на фотоволтаиката, търговски компании и т.н.

    Мога да предложа помощ от профилактика на компютърна техника до консултация и изграждане на инфраструктура: мрежи, виртуализация, АД, софтуер и т.н.
    (Надявам се разбирате, че няма универсални решения и не винаги ще мога да бъда полезен, ако проблематиката е строго специфична)


    И така, предлагам работа срещу уроци по Английски език за възрастни. Понеже ходя на работа, най-вероятно вечер и/или почивни дни.
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

    Ще ми е интересно как ще се развие тази работа. Моят опит е, че всички форми на размяна без участие на парични средства води до плачевни резултати и за двете страни. Сигурно има изключения...

    Коментар


    • #3
      От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

      Ще ти предложа алтернатива.
      Свали си Съмърсет Моам. Или Стайнбек.
      Като прочетеш На изток от рая ще си готов за поне едно ниво нагоре.

      Сериозен съм, като двамата са подбрани защото имат богат, но не и префърцунен английски.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

        http://drnissani.net/mnissani/world/Mr%20Know-All.htm

        Я кажи това можеш ли да го четеш или ти е трудно?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

          Преди малко попаднах на нещо подобно в един друг форум. Може пък да се извлече полезна идея.
          https://hardwarebg.com/forum/showthr...81%D0%BA%D0%B8
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

            Гледай много филми на английски със субтитри, като се старай да ползваш колкото се може по-малко субтитрите. Това помага доста, но за съжаление единствения добър начин за подобряване на произношението си остава говоренето. Може да се разбереш с половинката два дни от седмицата да си говорите само на английски:

            - Скъпи, къде са децата?
            - На английски.
            - Оффф... Dear, where are the children?

            Това на Съмърсет Моъм беше добро, чете се на един дъх На фона на Тери Пратчет все едно си е на български...
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #7
              От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с труд. Нивото ми в момента е между А2 и В1 (технически е до B2+), като бих желал да продължа напред. Искам да наплегна на общуване с обикновен "user" т.е. разговоре английски

              Кратко CV и какво предлагам:
              много години в ИТ сектора, предимно системна администрация. Работил съм на всякакви нива: от сервизен техник до главен експерт, в организации като БТК, УМБАЛ-Плевен, Български пощи, БДЖ, частни фирми в областта на фотоволтаиката, търговски компании и т.н.

              Мога да предложа помощ от профилактика на компютърна техника до консултация и изграждане на инфраструктура: мрежи, виртуализация, АД, софтуер и т.н.
              (Надявам се разбирате, че няма универсални решения и не винаги ще мога да бъда полезен, ако проблематиката е строго специфична)


              И така, предлагам работа срещу уроци по Английски език за възрастни. Понеже ходя на работа, най-вероятно вечер и/или почивни дни.


              Колега, само аз ли си мисля, че сме 2019ста година?

              Щом за толкоз години в ИТ сектора, не си могъл да заделиш някой лев - ами замисли се.

              п.с.и как го работиш туй ИТ без знаеш добър ингилизки?

              Коментар


              • #8
                От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Колега, само аз ли си мисля, че сме 2019ста година?

                Щом за толкоз години в ИТ сектора, не си могъл да заделиш някой лев - ами замисли се.

                п.с.и как го работиш туй ИТ без знаеш добър ингилизки?
                Ми прост съм... Ето, на дърти години намерих време. Да се отказвам ли?
                П.С. не съм софиянец, на село по-трудно остава някой леф, а в софия ме дерат с наем...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                  Колегата е прав напълно !
                  Всякакви форми на обучение освен говорене очи в очи са бля бля....

                  П. П. Говоря от личен опит.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                    Ти кажи дали се справяш с разказа който съм качил
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                      Пенчо, Пенчо, много мъка има по тоя свят. Впрочем след БТ как си изкарваш прехраната?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ти кажи дали се справяш с разказа който съм качил
                        Да, чета го 80-85%, няма грижа.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Пенчо, Пенчо, много мъка има по тоя свят. Впрочем след БТ как си изкарваш прехраната?
                          В Reuters. После в Thomson Reuters.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                            Няма да стане така.
                            1-Елементарна база на домашно ниво.
                            2-Някакъв курс по грамар енд пронюнс+писане.
                            3-На улицата, с някакъв вид речник в ръка. Да се чете значение от 2 нататък!
                            4-Идиоми, идиоми, идиоми до безкрай...
                            5-И някой ден езика вече не ти е чужд.
                            6-Малко след това установяваш колко вида английске се говори и колко си безпомощен... и се ограничаваш с класическия.
                            7-Но вече си комуникативен.
                            Успех!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              В Reuters. После в Thomson Reuters.
                              След конкурс с перфектни френски и английски, нали!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X