Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с труд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

    chrichri е казал рецептата, аз нямам какво да добавя. Учих го от предучилищна възраст, в "Алианса" (ЦИЧЕ) чак до 8-ми клас, после карах някакви за TOEFL...абе мъчих се до първи курс в университета, когато вече просто нямах време за езици. Масово преподаваният в БГ английски си е "преводачески" и то като за класическа английска литература. После...отваряш Хейли, Ст. Кинг или Джоан Роулинг в оригинал и осъзнаваш пълната си безпомощност пред явлението наречено "съвременен Английски език". Освен ако изведнъж не си видял бъдещето си на бюро, в колцентър. Ама там щом индийците се оправят, така или иначе ще те приемат като полубожество.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      След конкурс с перфектни френски и английски, нали!
      Без никакъв конкурс. Само с диплом от ВМЕИ.
      И даже не поискаха да го видят.
      п.с. Все пак позицията не беше за журналист.

      Коментар


      • #18
        От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

        IT croud
        Little Britain
        Black Adder
        Youtube/торенти

        Истината е редовно гледане на интересни филми плюс четене на форуми Бритиш Инглиш, аз съм учил Анг от 3ти клас сигурно над 2-3000 часа + години работа в туризма, пристигнах в Англия и настана шок и смут, там езика няма връзка с което бях учил през годините.

        Курсовете/уроците ако не са от англичанин или живял дълги години на острова НЕ струват нищо!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

          Курсовете/уроците ако не са от англичанин или живял дълги години на острова НЕ струват нищо!
          Е оти?
          Ми ако цъфне в юесей и попадне на някой дето плямпа пенсилвания дъч (което не е холандски, а немски) ко праи?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Е оти?
            Ми ако цъфне в юесей и попадне на някой дето плямпа пенсилвания дъч (което не е холандски, а немски) ко праи?
            Съгласен съм с тебе, ама съм отговорил така оти он пита за Английски не за Американски, за последното ако научи три израза - лайк, оу май гад и мен и му е готов едни 60-70% от разговорния Американски )) у самолета на един тинейджър за 15 минути му преброих до 60-70 пъти как каза "лайк" и се отказах, деа дебилите презокеански ))

            Инак по темата, когато исках де емигрирам в Канада, у Видин на език щеше да ме учи една полицайка която НЕ беше ходила във Франция или Канада, като чух как казва Бонджур и се изнеох бръже от стаята...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

              Ю ЕС Ей е още по-тежък случай. Черните говорят нещо, което си е за отделна наука...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                А, ти ела да чуеш как говорят уелсците и шотландците, па и голяма част от бритОнците. Всеки град и област си има специфичен диалект и произношение. Наскоро имах комична ситуация, в която хазаина ми - чист уелсец роден тука, ме питаше - к'во рече тая, че не и разбирам, докато говорехме с кол-центъра на Бритиш газ, че ми се скапа газомера и трябваше смяна. Операторката също си беше мейд ин ук, ама от Йоркшир (питахме я, щото аз залагах на Нюкасъл ....), пък ние сме в северен Уелс. Та, който си мисли, че знае английски от филми, книжки и игри е у гоУема заблуда. Тоя език, който се говори на улицата е доста различен и вероятността да стои и да мига неразбиращо е почти 100% .
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  А, ти ела да чуеш как говорят уелсците и шотландците, па и голяма част от бритОнците. Всеки град и област си има специфичен диалект и произношение. Наскоро имах комична ситуация, в която хазаина ми - чист уелсец роден тука, ме питаше - к'во рече тая, че не и разбирам, докато говорехме с кол-центъра на Бритиш газ, че ми се скапа газомера и трябваше смяна. Операторката също си беше мейд ин ук, ама от Йоркшир (питахме я, щото аз залагах на Нюкасъл ....), пък ние сме в северен Уелс. Та, който си мисли, че знае английски от филми, книжки и игри е у гоУема заблуда. Тоя език, който се говори на улицата е доста различен и вероятността да стои и да мига неразбиращо е почти 100% .
                  Баш англичаните си говорят баш английски.
                  На един обект в УК се появи едно старче в калта. Джентълмен от провинцията, както сме ги виждали по картинките. Беше тръгнал на разходка по негови си пътечки. Та огледа, огледа калта, коловозите и ме попита: there was a foot path... посочвайки с бастунчето. Наистина, учуди ко колкоко добре го разбрах, на фона на всякакъв уличен диалект, да не споменавамполяци, чехи и т.н. работещи от дълго наоколо. Като правило по-добре се разбирахме с румънци, австрийци, германци, които си говореха правилно, колкото ми/ни позволяваше речниковия запас...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ще ти предложа алтернатива.
                    Свали си Съмърсет Моам. Или Стайнбек.
                    Като прочетеш На изток от рая ще си готов за поне едно ниво нагоре.

                    Сериозен съм, като двамата са подбрани защото имат богат, но не и префърцунен английски.
                    "На изток от рая" две поредни години в началото на новата година /защото тогава ми е най-свободно/ опитвах да я чета на български и все не успяваше да ме грабне, та не можах и на български да я преглътна, а на англииски... не бих и започнал.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      "На изток от рая" две поредни години в началото на новата година /защото тогава ми е най-свободно/ опитвах да я чета на български и все не успяваше да ме грабне, та не можах и на български да я преглътна, а на англииски... не бих и започнал.
                      Превода на български по определени причини няма много общо с оригинала.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Баш англичаните си говорят баш английски.
                        На един обект в УК се появи едно старче в калта. Джентълмен от провинцията, както сме ги виждали по картинките. Беше тръгнал на разходка по негови си пътечки. Та огледа, огледа калта, коловозите и ме попита: there was a foot path... посочвайки с бастунчето. Наистина, учуди ко колкоко добре го разбрах, на фона на всякакъв уличен диалект, да не споменавамполяци, чехи и т.н. работещи от дълго наоколо. Като правило по-добре се разбирахме с румънци, австрийци, германци, които си говореха правилно, колкото ми/ни позволяваше речниковия запас...
                        Няма спор, то и по телевизията си говорят баш английски. Но 90% от обикновените хора като им говориш книжовно и използваш разни граматически времена от сорта на Past perfect те гледат леко неразбиращо и най-често отговорът е say again .... И аз съм учил английски от учител и знам каква е разликата, вече 5 г. съм на Острова. За да говориш, четеш и пишеш грамотно е задължителна гараматическата подготовка и четенето на литература в оригинал помага много за обогатяване на речника. Но няма да помогнат особено за слушането и разбирането. За тях си трябва практика, особено когато мисълта ти тече на чужд език и трябва да намираш точните думи и изрази между двата в реално време.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                          Мите , ми то на всеки език мисълта трябва да върви по начина на изказване
                          Иначе става Гуъгл преводач
                          То и в БГ в различните райони се изказват по местно наречие
                          Къф Стайнбек , знаат му оригинала
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                            p-pleven според мен първо трябва да си изясниш за какво ти е този език. Ако е само за обща култура - четене на книги в оргиниал е решението. Ако с цел да общуваш свободно с англоговорящи - говорене с такива е решението. Ако целта е явяване на някакъв тест ти трябва потготовка с учител специализиран в потготовка за точния тест.
                            След едно базисно ниво, което както разбирам ти вече имаш, няма универсален подход. Трябва да се специализираш в това, което искаш да постигнеш.
                            И още нещо важно - знанието на език не е като карането на колело. Т.е. ако не го практикуваш ежедневно се забравя. Това ообезмисля всякакви начинания от сорта на "да го науча сега защото имам време, пък ще го ползвам след година".
                            От опит го казвам. Завършил съм италианска филология, но не ползвам езика (освен за четене от време на време) и нивото ми към момента е като на гимназист. За сметка на това с английски работя всеки ден и въпреки, че съм самоук, нивото ми е несравнимо по-високо от италианския.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                              Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                              ... И още нещо важно - знанието на език не е като карането на колело. Т.е. ако не го практикуваш ежедневно се забравя. Това ообезмисля всякакви начинания от сорта на "да го науча сега защото имам време, пък ще го ползвам след година".
                              От опит го казвам. ...
                              Не си съвсем прав. Нещата са индивидуални. Ако на човек му вървят езиците и е положил добра основа, въпреки забравянето наученото се възстановява. И аз от опит ти го казвам. В момента работя с език, който съм учил (както трябва и с добър учител) преди 30-на години, през които почти ни се беше налагало да го ползвам ...

                              Т.е. изобщо не е безсмислено да се учи език, когато човек има възможност. Това занимание отнема време, така че няма как да го научиш набързо, когато ножът опре до кокала и ти дотрябва език. Ти го научи добре, пък после много по-лесно е да възстановиш нивото, отколкото да тръгнеш от нулата.

                              А филологиите изобщо не ги слагай в схемата! При тези специалности се учи повече "за" езика, отколкото самия език. Също от опит ти го казвам. Много по-голяма ми беше ползата за езика от английската гимназия, отколкото от английската филология.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Имам желание да уча Английски, но възможността ми е да заплатя обучението си с тр

                                Съгласен, че вероятно е до човека и че все има някаква полза от чуждия език дори след време. Въпроса според мен е дали си струва да се надгражда едно добро ниво ей така на сляпо... Щом колегата може да чете художествена литература и да разбира над 80% мисля, че за обща култура повече не му е нужно... Съвета ми е да се специализира в това за което ще му трябва въпросното по-високо ниво.
                                Така или иначе спор няма, че всеки чужд език е още един нов свят и по-добре с него отколкото без.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X