Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    То трябва и да се чете, не само да се ориг(в)аналничи.
    Ибаааа. Нещо ти куца логиката Гагич. Внасяш 20 бинки осигуровки, ама не твои лични. Ама лично ти не си ходил на лекар от 12 години (да илядиш). Само на мен ли ми се струва че сравняваш круши с ябълки? Все едно да ми се похвалиш, че не си излизал в майчинство. Ти че не си ходил на лекар ясно, ама твоите служители? Ами ако са ползвали болнични за 50 К годишно - ко прайм? Ще донадиш ли разликата? 12 години назад? Нали си тайкуун, едва ли ше ти е проблем?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #47
      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Гагича по нашенски сметки тук работници няма,от тия 20 / да не споменавам 15 / не остават за работници.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ибаааа. Нещо ти куца логиката Гагич. Внасяш 20 бинки осигуровки, ама не твои лични. Ама лично ти не си ходил на лекар от 12 години (да илядиш). Само на мен ли ми се струва че сравняваш круши с ябълки? Все едно да ми се похвалиш, че не си излизал в майчинство. Ти че не си ходил на лекар ясно, ама твоите служители? Ами ако са ползвали болнични за 50 К годишно - ко прайм? Ще донадиш ли разликата? 12 години назад? Нали си тайкуун, едва ли ше ти е проблем?
        ГОДИШНО съм писал. МоЙ личниЙ.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Мдааа, вчера четейки темата не удовлетвори първоначалното ми очакване за забавление. Сега виждам, че се развива подходящо и набира потенциал. Тук е момента да направя една асоциация. Терзиев ми бие на човек, който се е "сейвнал" (не случайно използвам тази дума) в пубертета. Също така ми напомня за студент по медицина, който ще става хирург и се чуди, защо подяволите го карат да учи за митохондриите, като той само ще реже със скалпела. Акъла ми не побира, как е възможно да мислиш, че можеш да работиш една наука, без да знаеш основата.

          Коментар


          • #50
            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ГОДИШНО съм писал. МоЙ личниЙ.
            Само здравни, а не цялата сума за осигуровки?
            Аз не разбирам изобщо от ТРЗ, но съм чувал, че здравните осигуровки са 8% или като плащате 20 000 год. значи се облагате в/у 250 000 лв. Ноо макс. осигурителен праг мисля че все още е 2600 лв/мес. или за година макс. сума за здравни осигуровки е не повече от 2 500 лв.
            Нека ме поправят колегите, ако бъркам.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Терзиев,
              Това, че не си разбрал защо си учил, каквото си учил е нормално. Много са като тебе. Не от всяко дърво става свирка. Но образованието се прави за другите, които извличат полза от него.
              Програмите не се различават съществено между български и англо-американски университети. Виж качеството на преподаване се различава. Но за толкова пари - толкова. Както се казва: "Не съм толкова богат, че да плащам евтино".

              Коментар


              • #52
                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Терзиев , наясно ли си че в английски технически вуз първите две години чертаеш на молив. Съвсем прясна информация - дадох си Рихтера назаем тия дни за една първокурсничка.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #53
                  От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Само аз ли съм заблуден тука и съм учил за това което работя?

                  А Терзиев и тук се изяви - за какво ли да учим........
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Медала винаги има две страни. Терзиев го е мързяло да учи, и хванал сам да си доучва. Има и такива които учат/инвестират в своето образование У бг. След това, допълват пропуските на "полето".
                    5ст от мен. Имах късмета, щастието да започна кариерният си път в голяма международна компания. ТамА, нещата се изпиваха както пишеше в учебниците, като ТОЗИ от 1995г. Комапанията и до ден днешен, не се притеснява от "кризи" в сектора, и си бута количката в правилната посока. Винаги е била в топ 4 на Европа като печалба.
                    След нея, в следващата компания, пак голяма ала-бала, ама с мениджъри които само са поглеждали учебниците. Кризисен мениджмънт всеки месец. До 20 число на месеца, като не се "хванат числата", давай още отстъпки ... Клиентите не са глупави, и след 2-ят месец си купуваха след 20 . Редовното което се чуваше, ' каквото, такова е'.

                    Терзиев, това че ти си се сблъсквал само с идиотизъм, не означава че винаги и навсякъде е така.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ... Терзиев ми бие на човек, който се е "сейвнал" (не случайно използвам тази дума) в пубертета. ...
                      Акъла ми не побира, как е възможно да мислиш, че можеш да работиш една наука, без да знаеш основата.
                      То хубаво основа, ама 23 години само основа градим. Купуваш си къща де си я чакал 23 години, кихнал си 45 хилки (толкова отиват от 1-ви клас до магистър). Парите от мама/тати още поне 45 хилки върху държавните...
                      Отиваш и гледаш... ОСНОВА за 90 хиляди. Доправяй си я сам. Нещо такова ни е "образованието".

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Терзиев , наясно ли си че в английски технически вуз първите две години чертаеш на молив. Съвсем прясна информация - дадох си Рихтера назаем тия дни за една първокурсничка.
                      А на бас, че като се научат на молив ще учат и някакъв софтуер за чертане.
                      И за какво му е чертане на IT специалист?
                      И към тебе като към Ангелов. Стигаме до основата и спираме. После червя бузи по фирмите, и нося цигари на шефовете. Да ме пуснат да се отъркам у реалния бизнес!
                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Медала винаги има две страни. Терзиев го е мързяло да учи, и хванал сам да си доучва. Има и такива които учат/инвестират в своето образование У бг. След това, допълват пропуските на "полето".
                      5ст от мен. Имах късмета, щастието да започна кариерният си път в голяма международна компания. ТамА, нещата се изпиваха както пишеше в учебниците, като ТОЗИ от 1995г. Комапанията и до ден днешен, не се притеснява от "кризи" в сектора, и си бута количката в правилната посока. Винаги е била в топ 4 на Европа като печалба.
                      След нея, в следващата компания, пак голяма ала-бала, ама с мениджъри които само са поглеждали учебниците. Кризисен мениджмънт всеки месец. До 20 число на месеца, като не се "хванат числата", давай още отстъпки ... Клиентите не са глупави, и след 2-ят месец си купуваха след 20 . Редовното което се чуваше, ' каквото, такова е'.

                      Терзиев, това че ти си се сблъсквал само с идиотизъм, не означава че винаги и навсякъде е така.
                      Един от клиентите ми е консултант, има издателство, и забележи... ПИШЕ учебници. Не само превежда, пише нови. Учебници по модерен мениджмънт, демек учи хората как се управлява фирма.
                      Един приятел работеШЕ там. Напуснали са го 100% от старите кучета. Загуби най-важния си клиент, дето го крепеше. Замина си единия му съдружник. Може би е пред фалит. Останалите там разправят, че се чуди как да плаща заплати, и то заплати на жуниър (нещо между стажант и калфа, на половин работен ден).
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-10-18, 09:05.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        За сравнение: Издръжката на студент в Уелс (в Англия е доста повече) излиза около 20000 лв. годишно. Отделно самолетните билети, ако искаш да го виждаш понякога. И си струва всяка стотинка, стига студента да е качествен.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #57
                          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Издръжката е нещо друго... Тук явно говорим за 'цената' на самото образование... Иначе циркът съм го играл и го играя - Шотландия ми излизаше около 28-30х.лв годишно... Всичко... Компютърна специалност. Молив не хващаха в ръцете, но затова пък работеха със свръх-съвременни роботи, виртуални реалности и т.н. и т.н.
                          Огромна разлика в сравнение с начина на учене в България (и аз съм завършил същото)...

                          Англия в арт специалност в момента ми излиза около 48-50х.лв. годишно заедно с обучението (само таксата е над 20х.лв/год, но с удобен кредит)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Терзиев, няма по-смислена и правилна инвестиция в образование. Това ти дава шанса, да седнеш на масата и да преговаряш. Без тапия, дори да си най-по-по-НАЙ, и до интервю няма да те допуснат.
                            Образованието и тапията, ти дава избор да не работш за такива, който се чудят как да плащат заплати ...

                            Коментар


                            • #59
                              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Терзиев, няма по-смислена и правилна инвестиция в образование. Това ти дава шанса, да седнеш на масата и да преговаряш. Без тапия, дори да си най-по-по-НАЙ, и до интервю няма да те допуснат.
                              Образованието и тапията, ти дава избор да не работш за такива, който се чудят как да плащат заплати ...
                              Един познат и в момента си бачка senior PHP developer в Евро институциите в Брюксел. Само със средно образование, и то несвързано с IT. Иначе по принцип съм съгласен с тебе, инерцията и закостенялостта са огромни, тапията си трябва. Аз бях от малцината колеги дето имаха тапия. Повечето от опитните дето аз се учих от тях нямаха завършено виШо. Вижда се и в тази тема какви са настроенията. Някога образованието е било ценност, било е смислено и т.н. Ако махнем партийните предмети.
                              Сега е карикатура, за КМБ имам предвид.

                              Коментар


                              • #60
                                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Бъркаш хоризонтите. Недей сравнявай ИТ индустрияТА с другите. НЕмат и 50% прилики. В ИТ-то при този недостиг на хора, тромави процеси, напишеш ли 3 реда код, без компилационни грешки, те взимат, и то на скриптов език (в споменатият случай, даже няма нужда и от компилация).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X