Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ...ИГМ не знам какво е....
    Е па тогава кво пищиш за "дивата математика"?!
    Все едно с твойте 6 месеца у казармата да обясняваш на човек който е служил 2 год + 3 месеца задръжка колко тежка е службата на бомбето .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Е па тогава кво пищиш за "дивата математика"?!
      Все едно с твойте 6 месеца у казармата да обясняваш на човек който е служил 2 год + 3 месеца задръжка колко тежка е службата на бомбето .
      ИГМ е някакво древно название на нещо от твойто време. Казармата ви не ме интересува, който му е кеф да нахлузва фуражка. Завлекли са ме насила, няма как да кажа добра дума!

      п.с. Избрани Глави от Математиката да не е? Гледам някакви икономисти учили сбирток-букет. Хич не се надувай, това сме го учили 5 пъти по-подробно.
      П.с.2. И тия икономисти ги пускат само като решат елементарен интеграл. Имам познати, разправят...

      Коментар


      • От: Образование в България - ! 1 клас

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...ИГМ е някакво древно название на нещо от твойто време....
        У Софийския се учеше ЛААГ , първи анализ , втори анализ и ИГМ (избрани глави от математематиката) . ... да си чул някой плакалник тук да се жалва от дива математика ?

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...това сме го учили 5 пъти по-подробно....
        Хем си го учил 5 пъти по- подробно от софийското МЕИ , хем не знаеш какво е .

        ...май ше излезе прав Уинд Уориър за тревата .

        "Добивът употребявай
        смело и помни :
        полза няма , но и не вреди ..."
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Образование в България - ! 1 клас

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          .................................

          ...май ше излезе прав Уинд Уориър за тревата .

          "Добивът употребявай
          смело и помни :
          полза няма , но и не вреди ..."
          Предлагам да съберем средства , да осигурим и да задължим Терзиев да ползва презервативи до края на жалкото си съществуване ................
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Образование в България - ! 1 клас

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            У Софийския се учеше ЛААГ , първи анализ , втори анализ и ИГМ (избрани глави от математематиката) . ... да си чул някой плакалник тук да се жалва от дива математика ?


            Хем си го учил 5 пъти по- подробно от софийското МЕИ , хем не знаеш какво е .

            ...май ше излезе прав Уинд Уориър за тревата .

            "Добивът употребявай
            смело и помни :
            полза няма , но и не вреди ..."
            Имай напредвид, че... (от едно предаване по Дискавъри)
            Не познавам колега, който да не плюе глупостите, с които го занимават. Като питат нещо практическо и даскалите се дървят, че тука не било занаятчийница. Пусни рандом видео на Наков, и после ми викай плакалник.
            Не знам какви работят при тебе, явно сте в друго измерение.
            Липсата на ИГМ ще я преживея, толкоз по-добре! У гладните години само най-паралийските другарчета имаха компютри. Събирахме се на една жежка таванска, и разучавахме един 3D рендер. И писахме вируси, естествено. Всеки почва от простотиите! Пак е останало време за такива неща, добре, че не са ни гърбили повече.
            У Софийския се учеше ЛААГ , първи анализ , втори анализ и ИГМ (избрани глави от математематиката)
            Блазе ви, имахме статистика, и нещо за анализите на Фурие. Ама пропускам и още някаква математика, чак не се сещам какво беше. Вместо ИГМ - още 3 предмета!
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Предлагам да съберем средства , да осигурим и да задължим Терзиев да ползва презервативи до края на жалкото си съществуване ................
            Успокой се човек, не може всички да сме учили за ниско ниво шапкар, и после плочкаджия по немско!
            Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-09-18, 22:05.

            Коментар


            • От: Образование в България - ! 1 клас

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              .................................................

              Успокой се човек, не може всички да сме учили за ниско ниво шапкар, и после плочкаджия по немско!
              Отговорих ти на лични така че няма причина да дублирам ........................
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Образование в България - ! 1 клас

                Що не я прекръстите темата на "Образованието на Иван Терзиев от 1-ви клас" ...
                Понякога се чудя,как може човек да е недоволен от всичко в живота и все пак да е жив ...
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Образование в България - ! 1 клас

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  ...Имай напредвид...
                  Абе и назадвид да имам ... карай ....
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Образование в България - ! 1 клас

                    Е, ИГМ за МЕИ/ТУ се водеше най-тежката математика, стъпва върху всички предишни. Затова беше зададен въпросът дали е взета.

                    И наистина, много трудно се сдобивахме с примери за смисъла на Висшите математики. В моя случай, Динамиката осмисли донякъде анализите, други покрай ТОЕ (теор.електротехника) ги осъзнаха.... Но много колеги завършиха, без изобщо да схванат какво е интеграл/производна.
                    Спомените ми са също от края на миналия век.
                    ...........
                    Темата за Първокласниците ми е актуална, ако може все пак да има дискусия по нея, аз съм заинтересован читател.
                    Човек се учи докато е прост!

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Що не я прекръстите темата на "Образованието на Иван Терзиев от 1-ви клас" ...
                      Понякога се чудя,как може човек да е недоволен от всичко в живота и все пак да е жив ...
                      Доволен съм от живота, много пъти съм го казвал. Спрете верно да ме закачате, повече няма да се обаждам в темата. Отворете друга ако ви влече!

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        Предлагам да съберем средства , да осигурим и да задължим Терзиев да ползва презервативи до края на жалкото си съществуване ................
                        Дълбоко не съм съгласен с теб. Ванката е корав тип. Аз съм му фьен. Все пак Ванката е:

                        1. Оцелял в месомелачката на средното и виШуто УбразУвание по времето на ТЗВ

                        2. Преебал системата на целия Варшавски договор, като коварно се е писал писар в щаба

                        3. Фъкнал експлоататорската система у нас, като е бачкал за 10 работодателя за 12 години. Включително и във фирми дето бачкат чистачки за по 4 бинки.

                        Та такива хора тебе да ги чуваме кат национално богатство. И да обявим датата га са взели изпита по анализ за нацУнален празник.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ...сега имат само 1-2 специалности по редосеялки.
                          Имат и медицина, право, дизайн, и междунар. отношения.
                          ...
                          Вероятно и от медицината разбират колкото и ти от редосеялки....

                          Чесно, на регистрирана в БФС като учебна база (от мен ), призната от МУ (за стаж), при това афилиирана един вид с УМБАЛ на СУ... и каааато провеждах едно интервью...със нали ... )) па ЦВ-тата )))) мани мани... ПОЗОР на някой друг език било значело ВНИМАНИЕ ? ))
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Ванката е карал тежка казарма. Писар. Цели 6 месеца.

                            Апропо, сестра ми завърши Ту-София, и имаше 5 или 6 изпита по някви висши математики - там ЛААГ и некви други. Ами взе си ги сичките. С учене.

                            За сравнение - в осми клас се установи, че сестра ми е пълен гьон по математика и не може да решава уравнения от типа 2/5=3/х. Как беше изкласила до осми клас все още е загадка. Нашите ме накараха да оставам след даскало и да и помагам по математика, вместо да ходя по гаджета. Като установих че не може да решава уравнения с елементарни дроби, я замерих с учебника по главата и заявих че не искам да се занимавам с нея.

                            Тва по повод мъките на Ванката с висшата математика...
                            Четири изпита.
                            То "математиките" в ИМ/СФ/ТУ бяхапъленташак. И четирите съм ги взел "на ура". Та не се учудвай на постижението на сестра ти.Имах приятел(възпитаник на СМГ) който учеше авиация(пак в ТУ).Тях направо ги сцепваха.По негови думи, дори и той на моменти е гледал умно(подсещам-СМГ).
                            В интерес на истина за някои неща Терзиев е прав.Едно 30% от предметите и около 40% от съдържанието на учебната програма бяха абсолютни глупости.До известна степен го отдавам на това, че специалността беше нова(и неошлайфана).
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              .... Ванката е корав тип.... да обявим датата га са взели изпита по анализ за нацУнален празник.
                              Изклучително съгласен.
                              И понеже вече нищо не продавам, освен акъл - мога да помоля и с доста голяма сигурност да получа специално за Ванката ... отстъпка от ... аре, через мое спонсорство - 90% отстъпка на всички контрацептиви, особено на посткоиталните.... е, само в една-две аптеки в София, една в GB, не е les pays du monde.... сорка...
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Само не схванАх, защо лирическият герой, се е хабил с толко зор за това излишно виШУ?!
                                Айде в казармата е било насила, а у селскостопанския защо?!
                                Ето например нек'ви балами като Стив Джобс (лека му пръст), като не ги изкефил университета, са го посещавАли само да се отворат на гяволък, там квото им било въобще интересно( хич не им е било зор за заветната хартийка - дипломата), после си обрали крушите, и кой милиардер, кой мултимилиардер... Доказателство на тезата на Терзиев - ако учиш само к'во ти требе, ще ти е голЕма...надницата.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X