Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Аре ся и ти нищо не каза. От първия път студена???
    Ми, вчерашна например. Не знам баща ми кво и прави, но максимум до 3-4 дърпания е запалила, като рядко се стига чак до 4. Загряла си пали почти винаги от първото. Нямам подробна статистика след престой месец и повече - аз съм я ползвал всичко на всичко 2 пъти откак е купена, и двата пъти загряла.

    Преди да я купя и аз четох разни локуми че трудно палели, ама нищо такова не се забелязва при нас.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ...Аз освен за производство на чук за друго не се сещам ...
      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      ...Или наковалня .... .
      Производството на наковалня е несравнимо по- сложно от чука
      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ...Да ми остане време и ще възкресявам един ТВ Опера....
      От къв зор ? Само да докажеш че може да работи ? Щото той практическо приложение няма . Освен да гледаш на него руска телевизия , стига да ти позволи антената .
      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ...Не ми трябва клапан, бръмчилката за 170 лева се представя перфектно засега. Карат по 5 г. при комшиите, затуй се престраших....
      Значи ослушал си се първо как работи при комшиите , а накрая дори си се престрашил да дадеш баснословните 170 кинта. И това при месечен доход от 4500 паунда.

      ... странен човек си ...
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        В повечето случаи марковите неща си заслужават парите и се изплащат с времето.Мога да дам достатъчно примери.Пък и кефа да ползваш нещо качествено е друг.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ми, вчерашна например. Не знам баща ми кво и прави, но максимум до 3-4 дърпания е запалила, като рядко се стига чак до 4. Загряла си пали почти винаги от първото. Нямам подробна статистика след престой месец и повече - аз съм я ползвал всичко на всичко 2 пъти откак е купена, и двата пъти загряла.

          Преди да я купя и аз четох разни локуми че трудно палели, ама нищо такова не се забелязва при нас.
          Загряла пали от раз.
          Студена просто няма как. Два три пъти докато припука, връщаш смукача и още един два пъти.

          Отделно зависи от кубатурата. Големите палат по трудно. Ма там пък декомпресор, а у
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Загряла пали от раз.
            Студена просто няма как. Два три пъти докато припука, връщаш смукача и още един два пъти.

            Отделно зависи от кубатурата. Големите палат по трудно. Ма там пък декомпресор, а у
            STIHL MS260 е конкретната:

            Displacement 50,2 cm;
            Power output 2,6/3,5 kW/bhp
            Weight 1) 4,8 kg
            Power-to-weight ratio 1,8 kg/kW
            Sound pressure level 2) 99 dB(A)
            Sound power level 2) 113 dB(A)
            Sound power level 2) 111 dB(A)
            Vibration level left/right 3) 3,6/4,1 m/s²
            Saw chain pitch .325"
            STIHL Oilomatic saw chain type Rapid Super (RS)


            А това е от първото палене:
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Мда 2 пъти на пълен смукач докато "припука", и един, най-много два пъти на "половин". Обаче след това си пали от сефте.
            От тогава са минали едни годинки, тя все си работи, а и вече номерцата и се знаят.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ...
              От къв зор ? Само да докажеш че може да работи ? Щото той практическо приложение няма . Освен да гледаш на него руска телевизия , стига да ти позволи антената .
              Няма практическо приложение, разбира се. Има колекционерско и емоционално приложение. Румънците още имат аналогова ТВ, ще стане.
              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Значи ослушал си се първо как работи при комшиите , а накрая дори си се престрашил да дадеш баснословните 170 кинта. И това при месечен доход от 4500 паунда.

              ... странен човек си ...
              Странен съм, тъй е. Бенца пак ми разправя, колко не съм прав за "марковите", пък ти само се бъзикаш.
              Пак да кажа, че гоня цена-качество. Не твърдя, че Ferros tools е по-добро от Щил. Просто не робувам на марки, защото каквото марково ми е минало през ръцете не си е струвало пъти по-високата цена.

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Да се спори с Иван Терзиев е като борба с глупак ! И да победиш , пак ще си окалян и сам ще се чудиш що си се занимавал . Огромна загуба на време и нерви ! Човека от всичко разбира , всичко може и винаги е прав ! За админ може и да не стане ама за политик е готов , от Атака ........................... Вечна опозиция и само чака келепира . Критикува и кат го попиташ как да се направи само казва : Не е така ама и не знам как да бъде .
              Алекс, не те закачам, и все около мен лаеш, после заключват темите. Направи се, че ме няма. Голям човек си, пък не си се научил, че няма как баш всички да са баш на твоя акъл.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-08-18, 10:12.

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Преди много години си взех бесен китаец още ги брандираха като Хускварна, от циганин на улицата започнахме пазарлъка от 300кинта и го взех на 95. Не ми трябваше ама ей така за спорта. След години го подпуках първо замина веригата после и шината. Вече е с шина и верига Щил. Един ден си взех Щил истинска резачка. Ами разликите са: китаеца ако не е пален половин година дърпаш смукача дърпаш два пъти и на третия гръмва. Ако е пален скоро на втория гръмва а като е топъл пали от ръка от четвърт.

                Щила без значение, студен ли е дърпам смукача (който е на позиции за разлика от на китаеца) дърпам Бавно два пъти да превърти, подчертавам Бавно... След това от първия път пали, връщам смукача след 10 секунди и съм в джаза. Топъл пали от ръка.

                До тук с приликите. С китаеца разхода е по две че и три, след 20 минути работа аз не си чувствам ръцете и вибрирам още 20 минути след това

                С щила това се получава след един резервоар и малко... По балансиран е и по приятен за работа.

                Така че ако е за един път в годината или на две години за малко, китаеца си е много ок. Ако ще се ползва повече или регулярно.... По добре нещо истинско.
                Последно редактирано от manta2005; 23-08-18, 10:05.

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Странен съм, много си прав. Бенца пак ми разправя, колко не съм прав за "марковите", пък ти само се бъзикаш.
                  Пак да кажа, че гоня цена-качество. Не твърдя, че Ferros tools е по-добро от Щил. Просто не робувам на марки, защото каквото марково ми е минало през ръцете не си е струвало пъти по-високата цена.
                  .
                  Аааа не,така не,я пак си прочети какво си писал предната страница.

                  Сьотношението трици/маймуни не е трици като трици,все тая.На марки и аз не робувам ма Адидас не е като АдиБас,е и двете ходят ма едното мирише като краката ти
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Каквото съм пипнал, чул и видял е марково само на цена.
                    Хитлер не е прокопсал откъм робски труд, че останалите ли?
                    Опа,чети се поне през ден,да знаеш какви ги бРькаш
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      В семейството ми има Щил(023, доколкото помня модела), който е на около четвърт век, и не са му правени никакви сериозни ремонти. Последните две години се ползва рядко, но преди това по около 10-15 кубика дърва на година се режеха само с него. И в 90% от случаите това включваше рязането им от гората, до размер за в печката. Отделно работа с него по поддръжката и дребни ремонти по семейните имоти.
                      Пали точно по описания начин, със смукач и после без. Мисля, така си е описано и в инструкциите.
                      Работи си като нов и до ден днешен. Но винаги се е поддържал и стопанисвал, както пише в инструкциите. И с него са работили само двама-трима човека от семейството и никой друг. След всяко ползване се почиства и проверява, и се оставя за съхранение както е предвидил производителя.
                      През годините са сменени няколко свещи, купени са няколко резервни вериги, и една оборотна шина. Не съм сигурен, дали и въжето не беше сменено... И винаги е ползван с оригиналното масло на Щил.

                      Явно от поддръжката също си има значение колко ще живеят...вещите.

                      ПП: А китайци май не е имало когато е купуван, някъде средата на 90-те години. Дядо ми(Бог да го прости), го беше купил при пенсионирането си, бяха доста скъпи за тогавашния стандарт.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Опа,чети се поне през ден,да знаеш какви ги бРькаш
                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Аааа не,така не,я пак си прочети какво си писал предната страница.

                        Сьотношението трици/маймуни не е трици като трици,все тая.На марки и аз не робувам ма Адидас не е като АдиБас,е и двете ходят ма едното мирише като краката ти
                        Не разбрах какъв ти е проблемът, и къде видя противоречие. Гонене на цена / качество е същото като да кажа, че 800 кинта за Щил не си струват, като имам същата мощност за 170 лв, и 25 лв. струва комплект за основен ремонт. Верно, повечко гори. Туй за моите нужди и условия.
                        За мен не си струва Щил, щото не бера по цял ден дърва в гората. Ако бях дървар щях да си взема Щил.
                        Тъй по-ясно ли е?

                        п.с. Значи с адиБас краката ти миришат, пък с адиДас не миришат. Впечатляващо! Ей тия възвеличавания по "марки" на хората около мен - при мен не минават.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Не говори глупости,виж се какво си писал.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Софийска община пердаши с едни червени тримери, RTR или MTD не съм сигурен.
                            Тука на село косят около всички по-централни улици. По-често отколкото аз пред дома.
                            Загледах им косачката, пак е бесен китаец по ваши критерии.
                            И на мен ми е чудно, ама някои бесни марки даянят наедно с марковите марки.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              И на мен ми е чудно, ама някои бесни марки даянят наедно с марковите марки.
                              Ма те колко дАянат, е въпрос колко пъти требе да организираме обществена поръчка за доставка на нови. Ич даже не дАянат (да се не бърка с пристаналата на собственика на "марковия" хотел британска принцеса), колкото по-малко дАянат, толкова по-добре.
                              Защо всяка година се ремонтират едни и същи дупки по улиците. Щото асфалтът или валяците не са "маркови"?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Оправям си се доволно, ама все ми заключват темите. !
                                Да ти имам проблемите. Че ти си супер.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X