Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Затова ми се иска нещо правено от инженери, а не от икономисти.
    Айде пак, да си дойдем на думата
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      До преди 10 години карах коли и мотори втора цедка . Един нов ЗАЗ Таврия не го броя . Купих си един форд на една година и го карах до осмата му година . Можех да го ползвам още толкова и щеше почти да се занули първоначалната му цена . Замених го не защото беше стар или се нуждае от скъпи и трудни ремонти , а защото не отговаряше на нуждите ми . Сега е заменен от други две с които покриваме семейните нужди по-добре . Макар че имам образование за ремонт на автомобили и камиони , предпочитам да работя повече на работно си място и да изкарам повече за да мога покрия ремонтите на автомобили , мотори , перални , сушилни и всичко друго което се нуждае от ремонт или подмяна . За хоби мога да си сменя маслото на мотора , фълтъра или някой дребни ремонти , но кардинални ремонти , скъпоструващи инструменти и най-важното , място където да го правя това нямам и нямам намерение да търся . Отделно ако всички почнат да си лепят плочките , няма да има хляб за мен и заради това предпочитам един или няколко човека да могат да си купят хляб и салам от това че са ми извършили услугата да ми ремонтират или продадат нещо . Иначе всичко останало ни връща назад . Хората имат срок на годност , пък вие искате да ги наследите , ползвате и после да ги завещаете на наследници . Купуваш разумно , ползваш правилно и колкото изкара . Това е моята теория и за момента е успешна за мен ....
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Алекс69, не забравяй, че ти си си ти, живееш на твоето си място (не в КМБ), работиш твоята си работа и сам си си шеф.

        Аз например живея в Пловдив, не мога да емигрирам по една или друга причина. Работя като поддръжка, на твърдо работно време (от 7:00 до 16:00), почивам в Събота и Неделя. Имам 30 дена отпуска годишно. За това получавам твърда заплата. И да работя след работа на работното си място повече - няма да ми го платят. Частно по професията излиза, но не е постоянно.

        В свободното си време, сам си ремонтирам колата, до колкото ми розволяват знанията.

        Преди година сам направих обзавеждането за детската стая на малкият ми. Точно за месец, по 2-3 часа след работа "си спестих" заплата и половина, защото толкова беше разликата между най-ниската оферта и това което ми излезна на мен.

        Сега в момента правя пълен ремонт на една стая на село. Ще става на кухня. Изключвам факта, че на селото няма майстори. Но грубо, от ремонта и кухненското обзавеждане, ще "спестя" около 2 заплати. Това за 2-3 месеца Събота и Неделя, но не всяка.

        С ремонтите на колата и другите неща сумите са доста по-малки. Но всичко което мога да си направя сам и да не платя на друг, за мен са си изкарани пари.

        По този начин се чувствам СВОБОДЕН, имам достатъчно време за семейството си и за възрастните си родители. Смея да кажа, че живея добре и не се лишавам от нищо. Не се издухвам от еднообразна работа, защото основната ми е такава.



        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Имам подозрения, че промисълът Божий не е точно да пингваме между работното място и ипотекираната кутийка, до края на дните си. Аз имам нужда от разнообразни занимания. Това е част от причините да си правя сам колата, доколкото мога разбира се. За сериозни ремонти си иска сериозна техника. И за подемник се оглеждах, ама засега ползвам канал на приятел.
          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          ...
          По този начин се чувствам СВОБОДЕН, имам достатъчно време за семейството си и за възрастните си родители. Смея да кажа, че живея добре и не се лишавам от нищо. Не се издухвам от еднообразна работа, защото основната ми е такава.
          А баш! Замених центъра на София (и заключих собствен имот) - с дива провинция, дето и хляб не можеш да си купиш, дето да се яде. Разликата е покъртителна, в полза на свободния живот на село. До човека си е. Повечето теглят бърз кредит и подписват запис на заповед, че да имат последен модел смартфон. Да смятам колко съм щял да изкарам че да не си сменя сам крана в банята - ме навежда на душевен ужас. Не всичко е пари.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 17-08-18, 19:30.

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Алекс69, не забравяй, че ти си си ти, живееш на твоето си място (не в КМБ), работиш твоята си работа и сам си си шеф.

            Аз например живея в Пловдив, не мога да емигрирам по една или друга причина. Работя като поддръжка, на твърдо работно време (от 7:00 до 16:00), почивам в Събота и Неделя. Имам 30 дена отпуска годишно. За това получавам твърда заплата. И да работя след работа на работното си място повече - няма да ми го платят. Частно по професията излиза, но не е постоянно.

            В свободното си време, сам си ремонтирам колата, до колкото ми розволяват знанията.

            Преди година сам направих обзавеждането за детската стая на малкият ми. Точно за месец, по 2-3 часа след работа "си спестих" заплата и половина, защото толкова беше разликата между най-ниската оферта и това което ми излезна на мен.

            Сега в момента правя пълен ремонт на една стая на село. Ще става на кухня. Изключвам факта, че на селото няма майстори. Но грубо, от ремонта и кухненското обзавеждане, ще "спестя" около 2 заплати. Това за 2-3 месеца Събота и Неделя, но не всяка.

            С ремонтите на колата и другите неща сумите са доста по-малки. Но всичко което мога да си направя сам и да не платя на друг, за мен са си изкарани пари.

            По този начин се чувствам СВОБОДЕН, имам достатъчно време за семейството си и за възрастните си родители. Смея да кажа, че живея добре и не се лишавам от нищо. Не се издухвам от еднообразна работа, защото основната ми е такава.
            Не забравяй , че и аз съм имал възможност да работя на твърдо и по причина че не ми изнася ( не мога да си бъркам в носа на работа , а колегите дето могат получават колкото мен ), избрах или по-точно предпочетох този начин на прехрана . Имах и аз лоши месеци , ама са били малко и все повече намаляват . Предложения за твърда работа имам и сега , въпреки че езикът ми не е 100 % правилен . За момента имам частни и фирменни клиенти и се боря за всяка възможност . На всеки не му стигат , на някой за хляб , на друг за Боинг .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Имам подозрения, че промисълът Божий не е точно да пингваме между работното място и ипотекираната кутийка, до края на дните си. Аз имам нужда от разнообразни занимания. Това е част от причините да си правя сам колата, доколкото мога разбира се. За сериозни ремонти си иска сериозна техника. И за подемник се оглеждах, ама засега ползвам канал на приятел.
              Аз се боря с еднообразието успешно , почти всяка втора седмица на нов обект , различен клиент , различен начин на изпълнение и различни плочки . Дори пътя до работа ме развлича , докато се запозная с всички хора по маршрута ( минавам почти винаги по едно също време за работа, прибирам се по различно ) и обекта свършил . Не си представям да работя зад бюро или поточна линия .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                ... Не си представям да работя зад бюро или поточна линия .
                Ама все някой трябва да ги работи и тези работи, нали? Не може всички да са самонаети и да са си сами началници. Щото иначе, примерно, няма да има кой да ти направи новата кола, която да си купиш.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Аз се боря с еднообразието успешно , почти всяка втора седмица на нов обект , различен клиент , различен начин на изпълнение и различни плочки . Дори пътя до работа ме развлича , докато се запозная с всички хора по маршрута ( минавам почти винаги по едно също време за работа, прибирам се по различно ) и обекта свършил . Не си представям да работя зад бюро или поточна линия .
                  Има един виц.
                  Попитали един пощенски служител дали не му омръзва еднообразната работа.
                  - Не ми омръзва, всеки ден писмата са с различна дата!

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Не си представям да работя зад бюро или поточна линия .
                    Не, че аз съм по цял ден на бюро, но отдавна съм забелязал това клише. Някакси по-мъжкари ли трябва да приемем хората, които не работят на бюро?
                    Редно е да има някакъв респект към нещо, което не умееш.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ама все някой трябва да ги работи и тези работи, нали? Не може всички да са самонаети и да са си сами началници. Щото иначе, примерно, няма да има кой да ти направи новата кола, която да си купиш.
                      Не искам и не очаквам ! Казах че аз не ставам ! Писах че си знам слабите и силните качества и страни и вече знам на кое да наблягам и кое да крия . И никога не съм отричал всеки сам да избира ........................ Каквото му е удобно и това което му харесва ........................ Уважавам избора на всеки един индивид и не очаквам и не искам някой друг да ми налага неговото си ....................
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Пинизът е, че тук инженерът зад бюро трябва да си ремонтира колата, и то сам, а там директно си купува нова.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Как пък не прочетох едно балансирано мнение...Аз си поправям това, което мога да диагностицирам сам за нула време и не ми коства отново...време...Да ти изгори едно бушонче и заради това да си купиш нова вещ...? Ми не ,мерси ! Или да реставрирам някой мъртвец, с цената на неимоверни усилия,отпуски...Ма всеки има глава на раменете и си преценява кое му е ценно.Някои носят зимата шапка, други два чифта гащи...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Ето ти една балансирана ТИПИЧНА история:
                            Карам мотор, мотора гасне и не ще да тръгва. Като човек дълбоко вярващ в професионализма и икономическата целесъобразност, го водя във фирмения сервиз. Където два часа ми обясняват как не само не могат да го оправят, но не могат и да кажат какво му е, щото модела бил на повече от пет години. Да се купи нов съветват.
                            И аз като твърдо вярващ, че новото е за добро, питам кой е съвременния му наследник, който да тежи под 160 кг, да има 21" предна гума, да подържа 150 км/ч и резервоара му да стига за 350 км равен асфалт. Отговора беше, че имам остарели концепции и вместо един мотор, ми трябват два: единия лек с 21", а другия вдига даже 200 и резервоара му стига за надалеч. Освен това ми трябва и джип с ремарке. Да ме следва с другия мотор... Цената на най-евтиния елемент от тази система е като на мотора нов, ама умножено по три. Да не говорим, че трябва да се клонирам за да карам мотора и джипа едновременно. Попитах ги дали да не си взема и линейка за аптечка и пожарна за пожарогасител. После им теглих една майна.
                            Мога да разправям и други ужаси: навремето лаптопите на любимата ми фирма траеха петилетки. И вършеха работа. Сега най-много година и половина. Да - по-евтино е да се сменят с новия модел. А някой смята ли бе, майни нйедни, времето, което харча за преноса на конфигурация и настройки върху новата система? И не ми разправяйте за автоматизацията на процеса, щото с това си вадя хляба. ВИНАГИ има някакви несъвместимости, които трябва да се погледнат ръчно и отнемат ден-два докато тръгнат. Каква икономика бе баце, като времето ми струва колкото три лаптопа?
                            И т.н.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              ...
                              Мога да разправям и други ужаси: навремето лаптопите на любимата ми фирма траеха петилетки. И вършеха работа. Сега най-много година и половина. Да - по-евтино е да се сменят с новия модел. А някой смята ли бе, майни нйедни, времето, което харча за преноса на конфигурация и настройки върху новата система? И не ми разправяйте за автоматизацията на процеса, щото с това си вадя хляба. ВИНАГИ има някакви несъвместимости, които трябва да се погледнат ръчно и отнемат ден-два докато тръгнат. Каква икономика бе баце, като времето ми струва колкото три лаптопа?
                              И т.н.
                              Коя марка е това? Като каза А кажи и Б.

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Вие всички, фенове на здравото и вечното, що не организирате едно производство на едно конкретно нещо дето да трае колкото ви трябва?

                                Баси мрънкането се измрънка, а насреща - нищо.

                                Айде да не е кола, нещо просто на първо време. Не знам какво. Леген за пране или нещо такова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X