Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Давай, нека се види, че мафията не е чак толкова всемогъща. Или пък е?
    По-скоро е "или пък". Щото адв. А.Н. не е получил подобаващия хонорар.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      На мен ми е интересен.
      Ще го извадя и ще го кача тук. Другото по делото е тривиално
      Чакам изпълнението, да видим.


      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Давай, нека се види, че мафията не е чак толкова всемогъща. Или пък е?
        Не става дума за мафия, а за простотия по-скоро.
        Топлофикация не е направила никакво усилие да ме уведоми за изравнителната сметка (апартаментът вече е бил продаден към момента на излизането й).
        Принципалът следва да се погрижи подчиненото му дружество да потърси и други способи да контакт с потребителите си. Тъй като съм бил собственик на няколко апартамента в годините, имат изобилни данни за мен, включително съм убеден че и телефон и електронен адрес.



        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          В България вече има над 1,2 милиона необитаеми жилища : https://www.vesti.bg/bulgaria/v-bylg...lishta-6084011

          Задава се високо данъчно облагане на богаташите- изедници с по няколко жилища :-)


          Няма да се учудя и ако се въведе "размер на обитаемата жилищна площ на човек/персона" над която площ ще има жестоко "сурвакане" в полза Бойку и Роду и ГЕРБу и разпределяне на парите чрез обществени поръчки...

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
            В България вече има над 1,2 милиона необитаеми жилища : https://www.vesti.bg/bulgaria/v-bylg...lishta-6084011

            Задава се високо данъчно облагане на богаташите- изедници с по няколко жилища :-)


            Няма да се учудя и ако се въведе "размер на обитаемата жилищна площ на човек/персона" над която площ ще има жестоко "сурвакане" в полза Бойку и Роду и ГЕРБу и разпределяне на парите чрез обществени поръчки...
            https://www.youtube.com/watch?v=Cv9DvJr2v0U
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Статистиката не казва нищо за качеството на жилищния фонд, който "стои празен" и неговото разпределение.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Статистиката не казва нищо за качеството на жилищния фонд, който "стои празен" и неговото разпределение.
                А-а-а-а, има си зони в Закона за месНите данАци и таксиЙ и тарифа според годината на построЙване и вида строЙтелство - там паянтова, полумасивна, масивна, масивна с ЖБ-елементи и т.н. сграда. Според годината, вида и зоната - данАка. Едва ли някой е бил льуд да декльарира "луксозни подобрения" в имота си, поне аз не познавам такъв, поради което - облагане предимно според местонахождението, с леки корекциЙ за сламена колиба или бункер.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  davc, не винаги ако не осигуряваш работника си е кражба. Примерно сме се разбрали да ме осигурява на минимална, и аз съм ОК. Аз тия пари за осигуровките трябва да ги изкарам, не шефа да ми ги даде. Да се гърбя повече, да взема по-малко, че бай Мангау да има за ракия. Т.нар. държава ги преразпределя за съмнителни схеми и обръчи, пък плашат с пандиз ако не искам да участвам в това.
                  Вие може да сте се разбрали за минимална, а той и това да не внася (като в същото време ти го удържа) - чиста кражба.
                  Ма гледам, че като ти изнася плюваш бай Мангал, като то изнася хленчиш за гОрките пенционери.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Четиридисет и една страница чета та рекох да се впиша.
                    Първо нападате Гагича на негова територия. Там където е силен. Привежданите единични примери за случаи на проспиване, недоглеждане, недобросъвестност, "материално стимулиране" не променят нещата. Законите са такива каквито са и важат за всички. Както казваше един н-к отдел в министерството на финансите: "Правото е на бдящия, а не на спящия".
                    Второ: момчета, времето върви много бързо и неусетно. В един момент се усещате, че пенсионирането чука на вратата. Правите една бърза сметка на ум и се почва. Ма аз нямам осигурителен стаж, ма тези осигуровки които са ми внасяни каква пенсия ще ми дадат? Ужас! Разбира се това не се отнася за хората със собствен бизнес и авоари в банки, буркани и имоти. За останалото мнозинство. Да си спомним за артистите и музикантите /поклон пред таланта им/ които "увиснаха" на мизерни пенсии.
                    Та внасяйте си осигуровките. Не знам държава която да не изплаща пенсиите. Пари ще има. Дали от НОЙ, дали от пенсионните фондове /втори и трети стълб/. Каквото не достигне - от бюджета както и в момента.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      ... Не знам държава която да не изплаща пенсиите.
                      Нашата?

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Четиридисет и една страница чета та рекох да се впиша.
                        Първо нападате Гагича на негова територия. Там където е силен. Привежданите единични примери за случаи на проспиване, недоглеждане, недобросъвестност, "материално стимулиране" не променят нещата. Законите са такива каквито са и важат за всички. Както казваше един н-к отдел в министерството на финансите: "Правото е на бдящия, а не на спящия".
                        Второ: момчета, времето върви много бързо и неусетно. В един момент се усещате, че пенсионирането чука на вратата. Правите една бърза сметка на ум и се почва. Ма аз нямам осигурителен стаж, ма тези осигуровки които са ми внасяни каква пенсия ще ми дадат? Ужас! Разбира се това не се отнася за хората със собствен бизнес и авоари в банки, буркани и имоти. За останалото мнозинство. Да си спомним за артистите и музикантите /поклон пред таланта им/ които "увиснаха" на мизерни пенсии.
                        Та внасяйте си осигуровките. Не знам държава която да не изплаща пенсиите. Пари ще има. Дали от НОЙ, дали от пенсионните фондове /втори и трети стълб/. Каквото не достигне - от бюджета както и в момента.
                        Не знам на каква възраст си, ама не ми се ще аз да съм наивник на средна възраст. Дано хванеш в каквото там вярваш, може и реален шанс да имаш.

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Вие може да сте се разбрали за минимална, а той и това да не внася (като в същото време ти го удържа) - чиста кражба.
                        Ма гледам, че като ти изнася плюваш бай Мангал, като то изнася хленчиш за гОрките пенционери.
                        Много добре знам какво искам, как да проверя какво внася, и т.н.
                        Направих паралел с Даника, и излишно сложните витиевати юридически постановки, и прасето, дето уж не разбира като го колят.
                        Засега имам идея откъде иде ножът. И не, не е от работодателя.
                        С чорбаджията - изедник се случва да се поскараме, ама имаме обща цел. Съвсем ясна линия има кой смуче от осигуровките, и кой се мъчи да осигури парите за данъци и заплати.
                        Все още осигуряването е Конституционно право. Мафията криминализира неползването на Конституционно право.
                        Няма хленчене, осигурявам си старините.
                        Който разчита на мафията ще рови по кофите на стари години! Ако изобщо има нещо и в тях!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 30-06-18, 23:34.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Много добре знам какво искам, как да проверя какво внася, и т.н.
                          Няма никакво значение. Уточнявам/х подробностите. (Ти в състояние ли си изобщо да се съсредоточиш, върху това, което словоизлияваш!)

                          ПП
                          А ножът братче, е откъм акъла...
                          Последно редактирано от davc; 30-06-18, 23:49.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ... (Ти в състояние ли си изобщо да се съсредоточиш, върху това, което словоизлияваш!)
                            Да, взех решение преди 8 месеца, засега всичко работи. Нямам заплата, нямам хипермаркет наблизо.
                            Случвало ли ти се е някога?

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Да, взех решение преди 8 месеца, засега всичко работи. Нямам заплата, нямам хипермаркет наблизо.
                              Случвало ли ти се е някога?
                              Ако е до заплатата - никога в живота си, след "средношколските" години, не съм имал такова нещо. Ако е до хипермаркет - много е относително (и какво е близо, и какво е хипермаркет) - да кажем, че в радиус от 5км, няма магазин от стереотипно възприеманите за такива.
                              А какво от това?

                              ПП
                              Ама приказката за съсредоточаването си важи. Де е то, де са заплатите и бакалиите!

                              ППП
                              Послъгах (без да искам) - на "Раковска" има Била и малко встрани Лидъл (тия май минават за "хипери"), а това е на по-малко (доста по-малко) от 5 км.
                              И пак - какво от това?
                              Последно редактирано от davc; 01-07-18, 00:03.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Не знам на каква възраст си, ама не ми се ще аз да съм наивник на средна възраст. Дано хванеш в каквото там вярваш, може и реален шанс да имаш.

                                !
                                От една година съм пенсионер. Последните три години се осигурявах допълнително. Пенсията ми е с 200 лв. по-висока от последната ми нетна заплата. Никога не съм осигуряван на минималната заплата. За три години ще си възстановя парите които съм дал за допълнителните осигуровки.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X