Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    davc, не винаги ако не осигуряваш работника си е кражба. Примерно сме се разбрали да ме осигурява на минимална, и аз съм ОК. Аз тия пари за осигуровките трябва да ги изкарам, не шефа да ми ги даде. Да се гърбя повече, да взема по-малко, че бай Мангау да има за ракия. Т.нар. държава ги преразпределя за съмнителни схеми и обръчи, пък плашат с пандиз ако не искам да участвам в това.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      За добро или лошо, пътят към нормализирането на държавата неминуемо минава към плащането на данъци и осигуровки върху пълните размери на доходите. Иначе все повече и повече ще става територия. А територия без държава не може да съществува - просто друга ще е държавата.

      В оптимизирането на данъчно-осигурителната тежест няма нищо лошо, даже напротив, но в рамките на закона.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        пп
        не знаех, че никой няма задължение да проверява истиност на Записи на заповед
        Ти как би проверил истинността на таквоз нещо?
        Има само един начин - да питаш издателя му (той и длъжник по този вид ценна книга) дали наистина изхожда от него (той ли се е подписал като издател).
        Точно това е целта на процедурата на "заповедното производство" - ако длъжникът възрази (и то без да сочи каквито и да е причини) че не дължи сумата по записа на заповед, изпълнението се спира и кредиторът трябва да заведе дело по общия ред, в което да докаже, че наистина притежава запис на заповед издаден от този длъжник.
        Нарушенията на ЧСИ Чолаков, от цитирания по-горе репортаж по БТВ, са че съобщенията са връчвани на някакви странни "други лица, живеещи на адреса" на длъжника. Па и издател на запис на заповед май беше починал наследодател на длъжниците и т.н.
        Писъците "как може такова нещо - да те осъдят без да знаеш" и исканията за "нАтурална заверка на записа на заповед" са пълна пошлост. Има си Женевски т.нар. "менителнични конвенции", обобщаващи близо 1000 г. търговска практика. Записът на заповед е възникнал като заместител на дисагите (кесиите) с пари. Вместо да влачиш килограми монети с риск да те оберат, издаваш една "полица" или "трата", или "вексел" на кредитора си и си свиркаш. Ма требе да се заровим в "пасивната делегация", "търговската асигнация", за да стигнем до "чека" и "банкнотата", т.е. да подновим тази тема.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          При гагича, къде
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          За осигуровки!
          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Това, ако си бизнИсмен. Който не е фирмаджия не отива никъде, ама такива май сме останали малцинство в държавата.
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          И то не за собствените си, а за тези на работниците, т. е. за кражбата им от тях.
          Нещо не сте разбрали. Все още съм на свобода и не съм открил частен затвор.
          Но-о-о-о-о събирам принудително неплатени лични осигуровки и от самоосигуряващи се лица, в този смисъл Търтей е прав.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ти как би проверил истинността на таквоз нещо?
            Има само един начин - да питаш издателя му (той и длъжник по този вид ценна книга) дали наистина изхожда от него (той ли се е подписал като издател).
            Точно това е целта на процедурата на "заповедното производство" - ако длъжникът възрази (и то без да сочи каквито и да е причини) че не дължи сумата по записа на заповед, изпълнението се спира и кредиторът трябва да заведе дело по общия ред, в което да докаже, че наистина притежава запис на заповед издаден от този длъжник.
            Нарушенията на ЧСИ Чолаков, от цитирания по-горе репортаж по БТВ, са че съобщенията са връчвани на някакви странни "други лица, живеещи на адреса" на длъжника. Па и издател на запис на заповед май беше починал наследодател на длъжниците и т.н.
            Писъците "как може такова нещо - да те осъдят без да знаеш" и исканията за "нАтурална заверка на записа на заповед" са пълна пошлост. Има си Женевски т.нар. "менителнични конвенции", обобщаващи близо 1000 г. търговска практика. Записът на заповед е възникнал като заместител на дисагите (кесиите) с пари. Вместо да влачиш килограми монети с риск да те оберат, издаваш една "полица" или "трата", или "вексел" на кредитора си и си свиркаш. Ма требе да се заровим в "пасивната делегация", "търговската асигнация", за да стигнем до "чека" и "банкнотата", т.е. да подновим тази тема.
            Гагич, стига са прай, подписало се е лице, което никога не е живяло на посочения адрес. Отделно дето хартиената комуникация е най-ненадеждната и най-скъпа. Що не пратят един мейл, ако искат да предотвратят тая ОПГ, или една шайба барем...
            Записът на заповед е заместител на разбойничеството. Не за друго, ами защото хората спряха да размъкват пари из горите. Все някакъв начин трябва да има да им ги ограбиш!

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              ....П.С. Да се оплача от данъчните. Пратиха ми призовка, накараха ме да мина 300 километра за да ме попитат дали си пазя касова бележка и фактура за 50 лева от стока, закупена през ЕКОНТ/преди три години/ от онлайн магазин, на който правят данъчна проверка. И да им напиша обяснение. ...
              Хм.

              Ако фактурата е издадена на частно лице - странно е че изобщо те търсят .

              Ако фактурата е издадена на фирма ( би трябвало по логика ти да си собственикът в случая , щом към теб е адресирано) вече е друга бира .
              При това във втория случай съвсем не е задължително да им ходиш на място . На мен ми се е случвало по разни причини на няколко пъти да "пиша обяснение" и кореспонденцията винаги е била по пощата ,включително и копия от документи - по куриер .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Ти как би проверил истинността на таквоз нещо? ..
                Като минимум, сверка на подписа с този от личната карта/паспорта, особено за ЗЗ които нямат поръчители и нямат ръкописно изписване на имената.

                Към мен когато са издавали ЗЗ, съм имал и видеозапис на подписването, а един кандидат за заб(р)авено плащане(с)Гагич директно си тръгна като видя камерата.

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ...
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                обобщаващи близо 1000 г. търговска практика. Записът на заповед е възникнал като заместител на дисагите (кесиите) с пари. Вместо да влачиш килограми монети с риск да те оберат, издаваш една "полица" или "трата", или "вексел" на кредитора си и си свиркаш. Ма требе да се заровим в "пасивната делегация", "търговската асигнация", за да стигнем до "чека" и "банкнотата", т.е. да подновим тази тема.

                Е чекистите успешно торпилират доверието в тези 1000год. практики
                (посланието- ЗЗ е само за наште Ора )
                Последно редактирано от DBRS; 30-06-18, 12:38.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  davc, не винаги ако не осигуряваш работника си е кражба. Примерно сме се разбрали да ме осигурява на минимална, и аз съм ОК. Аз тия пари за осигуровките трябва да ги изкарам, не шефа да ми ги даде. Да се гърбя повече, да взема по-малко, че бай Мангау да има за ракия. Т.нар. държава ги преразпределя за съмнителни схеми и обръчи, пък плашат с пандиз ако не искам да участвам в това.
                  Дааамммм. А некоЙ изЗедници си държат заварчиците на 800 лв. заплата ... Еми ше бегат , я . Ше бегат .... да бЕрат ягоди у енгилизко за 4500 кинта чисти , необлагаеми .


                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  ...За добро или лошо, пътят към нормализирането на държавата неминуемо минава към плащането на данъци и осигуровки върху пълните размери на доходите. Иначе все повече и повече ще става територия. А територия без държава не може да съществува - просто друга ще е държавата.
                  В оптимизирането на данъчно-осигурителната тежест няма нищо лошо, даже напротив, но в рамките на закона....
                  У наше село - да се скатават данъци , осигуровки и тако далje - отколе битува железния аргумент : " Да бе , ше давам аз на държавата , та онЕя горе да ги краднат ... а това което не успеят да откраднат го дават на циганьете "
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-06-18, 12:54.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Като минимум, сверка на подписа с този от личната карта/паспорта, особено за ЗЗ които нямат поръчители и нямат ръкописно изписване на имената.
                    Нещо се дезориентирах. Все си мисля, че ЧСИ не може да изпълнява на база гола ЗЗ, а на ИЛ, издаден от съд?

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Нещо се дезориентирах. Все си мисля, че ЧСИ не може да изпълнява на база гола ЗЗ, а на ИЛ, издаден от съд?
                      To си минава по каналния ред, чси накрая прибира плячката.
                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Дааамммм. А некоЙ изЗедници си държат заварчиците на 800 лв. заплата ... Еми ше бегат , я . Ше бегат .... да бЕрат ягоди у енгилизко за 4500 кинта чисти , необлагаеми .
                      У наше село - да се скатават данъци , осигуровки и тако далje - отколе битува железния аргумент : " Да бе , ше давам аз на държавата , та онЕя горе да ги краднат ... а това което не успеят да откраднат го дават на циганьете "
                      Е баш тъй си е, кво се бъзикаш. КАТ събират милиони от глоби, пък пребиваването при тях е като посещение у затвор. Все хора не им стигали, все опашки! Компютрите 486 с черно-белия дисплей с противорадиационния екран отпред - внасят известна веселба в посещението. Всичко това в палатко-бунгала насред сградата.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Нещо се дезориентирах. Все си мисля, че ЧСИ не може да изпълнява на база гола ЗЗ, а на ИЛ, издаден от съд?
                        Да и според DBRS преди да издаде ИЛ съдът трябва да провери личната карта на издателя на ЗЗ - дали подписът на нея съвпадал с подписа на ЗЗ...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Може ама без много лигавщини

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Хм.

                            Ако фактурата е издадена на частно лице - странно е че изобщо те търсят .

                            Ако фактурата е издадена на фирма ( би трябвало по логика ти да си собственикът в случая , щом към теб е адресирано) вече е друга бира .
                            При това във втория случай съвсем не е задължително да им ходиш на място . На мен ми се е случвало по разни причини на няколко пъти да "пиша обяснение" и кореспонденцията винаги е била по пощата ,включително и копия от документи - по куриер .
                            Частно лице- мене си. Проверяват продавача, по данни, получени от ЕКОНТ. Обаждах се- не можели да ми кажат по телефона за какво ме викат, иначе пък много любезен служител.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180630_143055.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5793184

                            Ivan Terziev, като си движиш безданъчните стартъпи имай предвид, че тия господа слухтят... и Гагич дебне
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Ivan Terziev, като си движиш безданъчните стартъпи имай предвид, че тия господа слухтят... и Гагич дебне
                              Да са живи гореспоменатите, и здрави, засега проектите само разходи ми правят. Иначе знам, че т.нар държава вместо да помага на такива като мен - дава субсидии на най-богатите. Цял завод направи селския чорбаджия, с европари. За нас - глоби и измами с чси.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Да са живи гореспоменатите, и здрави, засега проектите само разходи ми правят...
                                Ти похарчи едни пари без да имаш обложени доходи, изчакай някой да те хареса/накисне/набеди и после пак няма да ти хареса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X