Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    ЧСИ-тата продават услуга, по същия начин, както други продават дрехи, примерно. Услугите на ЧСИ-тата са предимно репресивни и колкото по- репресивно ги извършват, толкова по- качествено си вършат работата, съответно толкова по- добре продават. Що не скочим и на адвокатите, които защитават откровени мафиоти и престъпници?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Много добре разбра какво е, не се бъзикай!
      Не се бъзикам. Поне седем пъти намеквам тука, че във всичките ти линкове за "безчинства и безобразия на ЧъСъЙ", въпросните ЧъСъЙ са бивши милиционери от Златно Татово време (когато, както всички здрави сили тук знаят, далавери никакви не е имало!), преквалифицирани в държавни съдебни изпълнители (ДъСъЙ) и станали по право без конкурс частни такива (ЧъСъЙ). Т.е. каквото те са правели преди, правят и сега, ама пропускат момента, че вече държавата не стоЙ като майка-пазителка зад тях и са уязвими като "частници". Пък и държавата не е баш същата - има разни медиЙ, раздухват разни случаЙ, търсят сензациЙ.
      Борейки се за премахването на ЧъСъЙ ти се бориш за възстановяването на ТЕЗИ ХОРА (щото Гагич нема да се цани за ДъСъЙ, пък и да се цани, няма да го назначат) на предишното им поприще. Ще си вършат същото, защото всъщност никога не са спирали да го вършат, нооооооо никой няма да смее мъц да каже. Или ще смее, колкото сега с половин уста се споменава някой пребит или убит в някое РПУ - мине и замине.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        https://btvnovinite.bg/kriminalno/za...-falshiva.html
        Колко пъти да го дъвчем? Забележи, че е в графа "криминално".
        И какво е общото на това, с онова, което си цитирал!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Не се бъзикам. Поне седем пъти намеквам тука, че във всичките ти линкове за "безчинства и безобразия на ЧъСъЙ", въпросните ЧъСъЙ са бивши милиционери от Златно Татово време (когато, както всички здрави сили тук знаят, далавери никакви не е имало!), преквалифицирани в държавни съдебни изпълнители (ДъСъЙ) и станали по право без конкурс частни такива (ЧъСъЙ). Т.е. каквото те са правели преди, правят и сега, ама пропускат момента, че вече държавата не стоЙ като майка-пазителка зад тях и са уязвими като "частници". Пък и държавата не е баш същата - има разни медиЙ, раздухват разни случаЙ, търсят сензациЙ.
          Борейки се за премахването на ЧъСъЙ ти се бориш за възстановяването на ТЕЗИ ХОРА (щото Гагич нема да се цани за ДъСъЙ, пък и да се цани, няма да го назначат) на предишното им поприще. Ще си вършат същото, защото всъщност никога не са спирали да го вършат, нооооооо никой няма да смее мъц да каже. Или ще смее, колкото сега с половин уста се споменава някой пребит или убит в някое РПУ - мине и замине.
          Остава да цитирам избирателно:
          "9+1 Вогонски заповеди - записани за първи път от Vogon Fi®st, гласят:
          2.Нищо не чети!
          3.Не бъди доволен дори и ако има нещо да те вбеси!
          4.Забрави еволюцията, за какво ти е тя!?
          5.Бъдете не само зли, но и проклети, дребнави, досадни и коравосърдечни!
          6.Не помръдвайте пръста си, за да спасите собствената си баба от кръвожадния звяр Бъкблатер от Траал, ако за това няма заповед в 3 подписани екземпляра, получена, върната, обжалвана, загубена, намерена, разследвана, отново загубена и накрая заровена в мек торф в продължение на 3 месеца и преработена в подпалки за огън.
          8.Крещете и бъдете винаги готови да проявите още по-голямо коравосърдечие!
          9.Съпротивата е излишна!
          9+1.Ходете и си наврете главата в свинско шкембе!"

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Гагич...какъв уязвим частник, като правилата за принудителното изпълнение ги писа навремето най-големият събирач на дългове в държавата? Той за мен и за Пешо ли ги е написал тия правила или за собствения си бизнес? Защото и до сега репутацията му е такава-като му кажеш името на кантората и реакцията отсреща е: "а...тоя пък какво разбира от право, той е събирач на дългове".
            Аз с голяма изненада видях миналата година нещо невиждано тука от 20 години, което не мислех, че е възможно -парламентът си влезе в ролята на законодателен орган и излезе от цикъла да легитимира решения, взети из гилдиите. Как успя да го предизвика това нещо М. Манолова, нямам идея. По някаква случайност се случи в областта на принудителното изпълнение, но веднъж тръгнал, аз съм оптимист, че ще го видим и в други области. Еснафско-гилдийната организация, при която еснафите пишат правилата на собствената си организация и правилата на собствения си бизнес, трябва да се разчисти до крак! Ако искаме да станем някога нормална държава. Адвокатура, нотариуси, КЧСИ...нямат никаква разлика с еснафите от по-миналия век. Дори съсловни съдилища си имат, които пак малко се различават от феодалните. Някога, като е утрепел свой крепостник, господарят му е отговарял пред съсловен съд, съставен от господари като него. И изброяването на еснафите горе не беше изчерпателно.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              #Кой този "май-голям събирач на дългове"?
              Основен мотор на заповедното и изпълнителното производство и мовия ГПК изобщо навремето (2007 г.) беше... депутатката Мая Манолова Стенограмите на Народното събрание си се пазят и са общодостъпни
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Не се бъзикам. Поне седем пъти намеквам тука, че във всичките ти линкове за "безчинства и безобразия на ЧъСъЙ", въпросните ЧъСъЙ са бивши милиционери от Златно Татово време (когато, както всички здрави сили тук знаят, далавери никакви не е имало!), преквалифицирани в държавни съдебни изпълнители (ДъСъЙ) и станали по право без конкурс частни такива (ЧъСъЙ). ...
                Поне осем пъти казвам, че законът се спазва избирателно. Дали ЧСИ или ДСИ ми е все тая, ако някой ме изрита с полиция от собствения ми дом. И да, по прословутия бял свят собствеността е защитена, за разлика от тука.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Поне осем пъти казвам, че законът се спазва избирателно. Дали ЧСИ или ДСИ ми е все тая, ако някой ме изрита с полиция от собствения ми дом. И да, по прословутия бял свят собствеността е защитена, за разлика от тука.
                  Осем(десет) пъти казваш (туй и в други теми), че проблемът е в ЧъСъЙ. И искаш да се премахнат ЧъСъЙ. А проблемът къде бил:

                  2007 г. - Манолова прокарва в закона свръхправомощия на банките


                  През Юни 2007 година се провеждат две емблематични за банките и ЧСИ-та заседания с участието на г-жа Манолова в качеството и на депутат и член на правната комисия в парламента. На заседанията на правната комисия присъстват юристите на Асоциацията на търговските банки. Именно тук се взима решение да се предложи въвеждането на прословутия чл. 417 от ГПК, според който банките вече имат право да осъждат кредитоискателите без тяхно знание и по бърза процедура, само срещу заявление от страна на банката. Н атова заседание г-жа Манолова е един от най-видните защитници и буквално „прокарва” този член в ГПК. (Ето стенограмата от НС от 13.06.2007 г.)

                  След изготвяне на текстовете от правната комисия, те трябва да се гласуват от НС. Там обаче има инакомислещи, които също смятат, че банките не трябва да бъдат приравнявани на държавата и трябва да карат както са били до сега. Отново се налага сегашния омбудсман да вземе нещата в своите ръце и да убеди народните представители. Ето един показателен цитат от изказването на Мая Манолова:

                  „Уважаеми колеги! Искам да ви обърна внимание на новата Глава тридесет и седма „Заповедно производство”. За първи път в нашия Граждански процесуален кодекс се въвежда такова производство. Всъщност нещо подобно е съществувало в предишното ни законодателство – преди 1949 г. Това е евроизискване за съществуване на заповедното производство, бърза процедура, по която се движат исковете за парични вземания, които са подсъдни на районните съдилища. Както бяхме поели ангажимент и от Коалиция за България, в заповедното производство сме предложили включването на всички извънсъдебни изпълнителни основания по чл. 297, а именно вземанията на различни дружества, които предлагат публични услуги, ще бъдат реализирани по този ред, а не по досега съществуващия, който на практика изключваше длъжника от участие в съдебно производство в случаите, в които той прецени това. Сега за длъжника остава възможност ако прецени, че искането е неоснователно, да депозира възражение и делото да се движи по общия ред, като правата на тези дружества, които предоставят публични услуги, се гарантират от друга правна фигура, а именно незабавното изпълнение, което гарантира, че няма да бъдат извършени някакви действия, които да осуетят вземането на такова дружество. Мисля, че чрез въвеждането на това производство и в тези хипотези се постига баланс между обезпечаването на нормалното функциониране на тези дружества, които трябва да събират своите вземания, от една страна; от друга страна, за защита на интересите на гражданите в случаите, в които считат, че им се търсят суми, които те не дължат. Тоест длъжникът може да избере дали да плати по една бърза процедура или да върти съдебно производство, което ще го натовари с допълнителни разноски.” Ето текста на стенограмата от пленарно заседание.

                  Това го знаеш, нали:

                  Първоначално публикуван от Стайнбек
                  Каквото и да ти говорят, знай, че става дума за пари
                  Маяма никога нищо не прави, освен за много пари. В основата на сегашните ѝ циркове с децата-инвалиди стоят интересите на вносителите на "помощни средства" (патерици, шини, колички, глюкомери и т.н.) плащани от нашите НоЙ и НЗОК от 30 до 100 пъти по-скъпо, отколкото могат да се купят на Запад.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Проблемът е в неспазването на закона при престъпления в особено големи размери. Пък тръгнали да ми пандизят шефа ако ми даде пари под масата!
                    Факт е, че ЧСИ седят зад най-крупните измами в КМБ. Ивайло Илиев го полазиха за милиони, при все, че си изплати всички дългове преди да му прилапат имотите.

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Проблемът е в неспазването на закона при престъпления в особено големи размери. Пък тръгнали да ми пандизят шефа ако ми даде пари под масата!
                      Е, така е и ще бъде, докато съществуват ЧъСъЙ, нали?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Е, така е и ще бъде, докато съществуват ЧъСъЙ, нали?
                        Гагич, как ще реагираш ако с фалшива запис на заповед дойдат и те изритат от дома ти, както си по бели гащи? Така ли ще се радваш и иронизираш като сега? Или ще посегнеш към законен или незаконен пистолет, щото бездомничеството не ти е опция за живот нататък? Неслучайно посягат само на пенсионери или луди, щото нормален човек в силата си няма какво да губи и може да ударят греда.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Текстът с банките...да не ти се стори странно, но аз нямам нищо против него. Това си го имаше и в стария кодекс. Работи и има смисъл от него.

                          Записите на заповед действително са голям проблем. Масово измами, понеже е лека форма и няма никакви ограничения. Съдебната практика през годините с много малко успя да коригира изначалните недостатъци на това нещо, замислено по принцип само за търговци. Също като арбитражите, но там ставаше дума за откровени измами.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Гагич, как ще реагираш ако с фалшива запис на заповед дойдат и те изритат от дома ти, както си по бели гащи? Така ли ще се радваш и иронизираш като сега? Или ще посегнеш към законен или незаконен пистолет, щото бездомничеството не ти е опция за живот нататък? Неслучайно посягат само на пенсионери или луди, щото нормален човек в силата си няма какво да губи и може да ударят греда.
                            13 години съм бил адвокат и съм се занимавал с такива дела. А тогава ЧъСъЙ още нямаше. Бавно и мъчително (полиция-прокуратура-съд - всичко стоЙ на страната на измамниците, щото при тях са парите и те си плащат яко), биеш се с вятърни мелници, с глава рутиш бетонни стени, заплашват те някакви банди от имотни измамници, палят ти колите (затова като Ясен дълго време нарочно си купувах и карах соц-коли ), опитват се да те бият вечерно време... шоу.
                            А ти пак не си прочел линковете, които ръсиш тука - скандалът с Миков-Чолаков гръмна от живеещи в Швейцария напълно нормални хора, нито пенсионери, нито луди, пък и твоя приятел-кредитен милиардер с хеликоптера Ивайло Илиев, мигар е луд?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Оу божейй.. пак ли тая тема захапАхте. И то пак с участието на Ванката Терзиев, който цитира некви източници ШОУ, блиц и пр. То е ясно де, другите ги е страх, та за това тия разследвания са само там.


                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Аз с голяма изненада видях миналата година нещо невиждано тука от 20 години, което не мислех, че е възможно -парламентът си влезе в ролята на законодателен орган и излезе от цикъла да легитимира решения, взети из гилдиите. Как успя да го предизвика това нещо М. Манолова, нямам идея. По някаква случайност се случи в областта на принудителното изпълнение, но веднъж тръгнал, аз съм оптимист, че ще го видим и в други области. Еснафско-гилдийната организация, при която еснафите пишат правилата на собствената си организация и правилата на собствения си бизнес, трябва да се разчисти до крак! Ако искаме да станем някога нормална държава. Адвокатура, нотариуси, КЧСИ...нямат никаква разлика с еснафите от по-миналия век. Дори съсловни съдилища си имат, които пак малко се различават от феодалните. Някога, като е утрепел свой крепостник, господарят му е отговарял пред съсловен съд, съставен от господари като него. И изброяването на еснафите горе не беше изчерпателно.


                              оУ май год...

                              Не знаех, че Инспектората към ВСС, Инспектората към МП и ВКС в качеството му на решаващ орган са част от съсловен съд, организация или к'вото там...

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                13 години съм бил адвокат и съм се занимавал с такива дела. А тогава ЧъСъЙ още нямаше. Бавно и мъчително (полиция-прокуратура-съд - всичко стоЙ на страната на измамниците, щото при тях са парите и те си плащат яко)
                                Еми то и сега е така.
                                С ЧСИ нищо не се е променило.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X