Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Аз пък не съм съгласен с това дето ти не си съгласен. За мен честата смяна на работодаля е признак на сериозен професионален или личностен проблем. Не става въпрос да се пенсионираш там дето си почнал. Но ако не можеш да се задържиш на една работа повече от година... и така десет пъти... ми не мерси. Аз такива хора ги шкартирам още на ниво ЦВ. На 25 години и това му е шестата работа - за чий муй ми е такъв? Че той три месеца ще учи къде е тоалетната в офиса, да не говорим да ми носи реална стойност.
    Разбирам те защо разсъждаваш така, и понеже съм бил с такова мислене но после видях и други неща, ти казвам, че грешиш.

    Начина ти на изразяване също показва, че си "стабилен" работник, признай си колко от 30те години от ипотеката си изплатил, ами сигурно и кола караш на лизинг, признай си

    Сега, шегата на страна, зависи какви цели имаш в живота си, ако целите ти са свързани с високи доходи и баланс работа-живот, то тогава противопоказно е да се застояваш на една и съща работа повече от 1-2 години именно защото ако сменяш роли/организации можеш да си вдигаш приходите с много повече от колкото ще те повишават всяка година.

    Не знам за много фирми където повишението всяка година е гарантирано и е повече от нормалната инфлация, докато ако сменяш работа всеки 18-24 месеца можеш да скачаш с едни 15-20% над предишното възнаграждение.

    Когато задобрееш след няколко смени и известен брой години, може да станеш консултант, там вече смените са на 6-9 месеца и тогава приходите за същите 7-8 часа на ден са мнооооого по-различни и тук вече не говорим за повишения и други такива БШ а за сериозни цифри на ден и ти диктуваш правилата при които данъчните ще пипнат парите изкарани с честен труд, за разлика от когато си "работник".

    Това са моите две стотинки.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Разбирам те защо разсъждаваш така, и понеже съм бил с такова мислене но после видях и други неща, ти казвам, че грешиш.

      Начина ти на изразяване също показва, че си "стабилен" работник, признай си колко от 30те години от ипотеката си изплатил, ами сигурно и кола караш на лизинг, признай си

      Сега, шегата на страна, зависи какви цели имаш в живота си, ако целите ти са свързани с високи доходи и баланс работа-живот, то тогава противопоказно е да се застояваш на една и съща работа повече от 1-2 години именно защото ако сменяш роли/организации можеш да си вдигаш приходите с много повече от колкото ще те повишават всяка година.

      Не знам за много фирми където повишението всяка година е гарантирано и е повече от нормалната инфлация, докато ако сменяш работа всеки 18-24 месеца можеш да скачаш с едни 15-20% над предишното възнаграждение.

      Когато задобрееш след няколко смени и известен брой години, може да станеш консултант, там вече смените са на 6-9 месеца и тогава приходите за същите 7-8 часа на ден са мнооооого по-различни и тук вече не говорим за повишения и други такива БШ а за сериозни цифри на ден и ти диктуваш правилата при които данъчните ще пипнат парите изкарани с честен труд, за разлика от когато си "работник".

      Това са моите две стотинки.
      Ми и моите пет 'стинки. Ипотека нямам, кола на близинг имам (на жената каляската), месечната вноска по близинга ми е по малко от алкоола за месеца. Мога да си дигна шапката от офиса утре, и поне година няма да ми се налага да си броя стинките в супера.

      И по същество - за да си консултант, ама истински не само да имаш визитка на която пише „кънсълтънт” пък да ходиш на бизнес срещи с трамвая, требе да отговаряш на поне едно от следните две условия:

      1. Да имаш богат личен опит, съчетан с прувен трак оф ачийвмънтс. Забележи втората част.

      2. Да си супер тясно профилиран специалист в някоя екзотична област. Пример - двама мои бивши колеги (и двамата - мои кадри, с което се гордея наистина) наскоро напуснаха и започнаха консултантски бизнес. Момчето (на 29 години, дришльото му с дришльо) - роден предприемач, това му е третия успешен стартъп засега. Момичето (на 31), ултра-мега специалист в строго профилирана област. В цяла България специалистите в тази област са 5-6 човека, разликата межди нея и втория най добър е вв порядъци. Но и отне близо 7 години и почти пълна липса на личен живот за да стигне там където е в момента.

      Та и при двата типа консултанти няма как да станеш такъв за средно година трудов стаж при всеки работодател.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Аз пък не съм съгласен с това дето ти не си съгласен. За мен честата смяна на работодаля е признак на сериозен професионален или личностен проблем. Не става въпрос да се пенсионираш там дето си почнал. Но ако не можеш да се задържиш на една работа повече от година... и така десет пъти... ми не мерси. Аз такива хора ги шкартирам още на ниво ЦВ. На 25 години и това му е шестата работа - за чий муй ми е такъв? Че той три месеца ще учи къде е тоалетната в офиса, да не говорим да ми носи реална стойност.
        Еми аз при читав работодател се задържам по 3-4 години. Радват ми се, че подхождам сериозно. При тия имам 2 съкращения, че едни други некадърници засраха пейзажа, и закриха проектите. Не бих напуснал при готините шефове, ама ей на - съдба. После обезщетение и борса.
        При калпав работодател мрънкало седя по 2 седмици. Смъкват ми рейтинга, ама ей-на, не ми пречи, и ме викат на интервюта.

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Не бе брат, на мен отдавна ми стана ясно че си нешлифован диамант и си силно подценен на българския и световен пазар на труда. Та за тва ти пожелавам успех в частното предприемачество - там няма тън-мън и гадни шефове да ти експлоатират труда. Сигурен съм че ще ги разбиеш. Гоу гет 'дем, тайгър !!!
        Благодаря! Нещата потръгнаха.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Ми и моите пет 'стинки. Ипотека нямам, кола на близинг имам (на жената каляската), месечната вноска по близинга ми е по малко от алкоола за месеца. Мога да си дигна шапката от офиса утре, и поне година няма да ми се налага да си броя стинките в супера.

          И по същество - за да си консултант, ама истински не само да имаш визитка на която пише „кънсълтънт” пък да ходиш на бизнес срещи с трамвая, требе да отговаряш на поне едно от следните две условия:

          1. Да имаш богат личен опит, съчетан с прувен трак оф ачийвмънтс. Забележи втората част.

          2. Да си супер тясно профилиран специалист в някоя екзотична област. Пример - двама мои бивши колеги (и двамата - мои кадри, с което се гордея наистина) наскоро напуснаха и започнаха консултантски бизнес. Момчето (на 29 години, дришльото му с дришльо) - роден предприемач, това му е третия успешен стартъп засега. Момичето (на 31), ултра-мега специалист в строго профилирана област. В цяла България специалистите в тази област са 5-6 човека, разликата межди нея и втория най добър е вв порядъци. Но и отне близо 7 години и почти пълна липса на личен живот за да стигне там където е в момента.

          Та и при двата типа консултанти няма как да станеш такъв за средно година трудов стаж при всеки работодател.
          Не ме разбра, нали за това говоря, баланс работа-живот, това е обратното на задбеленото с големия шрифт по-горе, няма как да постигнеш баланс докато работиш за някой друг, освен ако нямаш много скромни финансови нужди, аз като човек с две деца, 32 години ипотека, бедни родители и никакво наследство нямам избор освен да спра да бъда "стабиляга" ами да захапя оловния куршум и после квото сабя покаже, просто защото нямам излишни 7 години от живота си нито пък имам 12 часа всеки ден които да заделя за работене за някой друг.

          Просто няма по-бърз начин да си вдигнеш приходите освен да сменяш често работата си, под смяна имам предвид хоризонтално израстване, вертикалното отнема повече от 1-2 години и не винаги е гаранция за повече приходи, а по-скоро е гаранция за нарушаване на баланса работа-живот, според мен и моя житейски опит и наблюдаваното около мен.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            ...
            2. Да си супер тясно профилиран специалист в някоя екзотична област. Пример - двама мои бивши колеги (и двамата - мои кадри, с което се гордея наистина) наскоро напуснаха и започнаха консултантски бизнес. Момчето (на 29 години, дришльото му с дришльо) - роден предприемач, това му е третия успешен стартъп засега. Момичето (на 31), ултра-мега специалист в строго профилирана област. В цяла България специалистите в тази област са 5-6 човека, разликата межди нея и втория най добър е вв порядъци. Но и отне близо 7 години и почти пълна липса на личен живот за да стигне там където е в момента.

            Та и при двата типа консултанти няма как да станеш такъв за средно година трудов стаж при всеки работодател.
            Една от най-големите ми грешки в живота беше кога се пънах да бъда тясно профилиран. Още бера горчивите плодове, 10 години минаха.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Това с тясното профилиране работи, но трябва да е нещо наистина уникално. Примерно-да са 2-3 местата в света, където евентуално има кой да те учи и след това реално да си зает с работа по няколко месеца в годината, по конкретни проекти или за конкретен клиент.
              Инак трудно сработва. Ако на пазара има още 20 хиляди "тясно профилирани" в същата област...тая схема няма кой знае какво бъдеще.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Последно като си търсих работа ходих на интервю на 80% от подадените CV. Водих си статистика. Поканиха ме на 8 от 10 опита, и не съм крил стаж. Стажът ми почва от около 1999 година, още като студентче бачках. Имам няколко прекъсвания от по 1 година, каквото е и сега. На интервютата си казвам квото мисля, да вземат решение сега, не после да се гледаме накриво. На едни дето бачкат с пари директно им изтърсих откъде може да се атакува системата им. После спешно извикаха по-високо ниво меринжеи, на самото интервю. Видимо се притесниха, и не ме взеха. Те ми се пъчат, аз им казвам откъде се чупи това, после се споглеждат.
                Фермерството е само за лична употреба, може да видиш и последната тема дето пуснах.
                Няма кой да ми е крив, движа си мои проекти, на своя сметка, не знам къде видя кривотия.
                ЛинкедИн ми дава средно по 2 предложения дневно да си пусна CV, за работа демек. Без да търся. Рекрутърите нямат друга работа, вече минах 500 - те контакта.
                Никъде не взимат на работа хора, които си мислят, че знаят повече от шефовете си. Изтълкувал си погрешно споглежданията. Развивай собствения си проект и ти пожелавам да си намериш хора, които да ти помагат за него. Отсега ти казвам, такъв като теб ще го изриташ на втората минута.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ...Никъде не взимат на работа хора, които си мислят, че знаят повече от шефовете си...
                  Донякъде е така. Преди няколко месеца четох една книжка от руски журналист - интервюта с известни хора от ИТ, сравнително пресни 2013-2014. Книжката е издание 2015. Той казваше така - при кандидатстване за работа в Жужъла е по-добре първоначално да им направиш впечатление на стабилен среден по умения специалист. Докато те вземат на работа. Иначе можеш да им говориш работи, които те не разбират, и да се чудиш защо не те наемат.
                  На практика поне някои от хората трябва да знаят в подробности повече от шефовете си, но се занимават с конкретни задачи. А шефът следи всчики, кой докъде е стигнал, и ФнимаА в общата картника. А в подробностите вниква само когато има някакъв сериозен проблем.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    Донякъде е така...
                    Не ставаше дума за такова знаене
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Никъде не взимат на работа хора, които си мислят, че знаят повече от шефовете си. Изтълкувал си погрешно споглежданията. Развивай собствения си проект и ти пожелавам да си намериш хора, които да ти помагат за него. Отсега ти казвам, такъв като теб ще го изриташ на втората минута.
                      На времето имаше един човек, който ще го перефразирам така: "Взимаме/наемаме по-умни хора от нас, за дани казват какво да правим" г-н Джобс оригинал(“It doesn’t make sense to hire smart people and then tell them what to do; we hire smart people so they can tell us what to do.” - Steve Jobs). Тия неща когато ги е приказвал през 80г на миналият век, 2018г в Бг звучи като да обяснваш на баба си че хората ще колонизират Луната!
                      Как да обясниш на Вачо, че не може да разбира от всичко ....
                      Как да обясниш на Вачо, че в 21в компютрите могат да вършат много повече от това да видиш у фейсо някоя клюка ...
                      Как да обясниш на Вачо, че ако служителя и мотивиран и ангажиран в процеса на работа, ще си изкара парите в пъти ...

                      п.с едни компании които сме ги гледали в ТВ не слъчайно раздават акции, безлихвени кредити и т.н социални продобивки, и не са парашутисти за 2-3г и да ги изгони пазара ...
                      п.с.2 в един от учебниците които съм чек едно време, пишеше следното нещо: "Хората вярват в решения в които са участвали...", пак някъде 80г на миналият век синтезирано ...

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Никъде не взимат на работа хора, които си мислят, че знаят повече от шефовете си. Изтълкувал си погрешно споглежданията. Развивай собствения си проект и ти пожелавам да си намериш хора, които да ти помагат за него. Отсега ти казвам, такъв като теб ще го изриташ на втората минута.
                        На някои интервюта просто не искам да ме вземат. Като видях на какво прилича тая, дето ще ми е шефка, и ми се отщя. Отделно, че беше откровено неграмотна. Никога не съм се погаждал с такива. Затова понякога си позволявам да се бъзикам на интервю. Ако им кажа защо реално не ми се идва при тях ще стане далеч по-грозно.
                        А това, че не знаеха че хеш функцията може да се декодира, и че система с токени може да се снифи... дори не си бяха криптирали логина. Особено ако ползват хеширащ алгоритъм дето го ползват за някое крипто - ако имат лошия късмет да има ASIC за него - ще го дехешират за минути.
                        Мисля си, че знам повече от тях, защото това са азбучни и елементарни истини. По големите фирми издигат откровени невежи, аз затова ги избягвам такива корпорации. Вероятно имат ипотека и са "стабилни", нямам обяснение защо издигат такива. Да демотивират останалите! Един приятел поработи в тая фирма, и разправяше много трагични неща. Карали го да прави планове и презентации какво смята да прави през деня. Да документира с картинки какво мисли да прави всеки един ден... туй за IT е висша форма на унижение.

                        Ако някой дойде на интервю при мен, и ми каже за пропуски в системата ми - ще се зарадвам максимално, и бих му дал огромно предимство пред другите кандидати. Аз ако вземам такова решение бих постъпил така.
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-06-18, 09:02.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ... Като видях на какво прилича тая, дето ще ми е шефка, и ми се отщя. Отделно, че беше откровено неграмотна. Никога не съм се погаждал с такива...
                          Понякога е по-добре да се направиш на по-прост и по-гламав, отколкото си. Най-малкото за не завиждат такива екземпляри. Но и не само - моят най-добър приятел казваше така - никога не казвай всичко, което знаеш. В наше село мен ме имат за гражданчЕ, и там не съм знаел как да си изора местото в градината (коментирала комшийка, че синът й бил роден направо в градината), не знаят обаче че по професия съм агроинженер, а синът й е прост шефьор, и така и не е отворил един учебник по земеделие, или зеленчукопроизводство. Ама аз си тайкам, пък после ме гледат умнУ.
                          Насипвам едно место в същата градина с крипич. Други съседи ми подсказват че старите хора казвали че кирпича бил прегоряла пръст и нямало да стане градината. Е да да, ама аз като по-простичък ръйш ли докарвам 4-5 ремаркета угнил кравешки тор, и градината взема че става. Ама нали съм гражданчЕ, та си натискам парцалките. И с други работи те така. На работата също, - завършил съм задочно и платено КСТ, ноооо да отварям очите на разни незасенчваеми спИцЯлистИ? да ама не...
                          Последно редактирано от KingofROAD; 22-06-18, 09:46.
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            На времето имаше един човек, който ще го перефразирам така: "Взимаме/наемаме по-умни хора от нас, за дани казват какво да правим" г-н Джобс оригинал(“It doesn’t make sense to hire smart people and then tell them what to do; we hire smart people so they can tell us what to do.” - Steve Jobs). Тия неща когато ги е приказвал през 80г на миналият век, 2018г в Бг звучи като да обяснваш на баба си че хората ще колонизират Луната!
                            ...
                            Е, да де! Именно тези повечезнайковци го натириха от борда на директорите по едно време, нали? Приемам го като потвърждение на казаното от мен. Еле па, за родната корпоративна култура и действителност.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Е, да де! Именно тези повечезнайковци го натириха от борда на директорите по едно време, нали? Приемам го като потвърждение на казаното от мен. Еле па, за родната корпоративна култура и действителност.
                              Натириха го защото бяха малки душици. Нвговите разбирания за бизнес, идеите му направиха гризнатта ябълка това което е в момета. Иначе щяха да станат поредният производител на техника, и до там.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Натириха го, ама след време като позакъсаха и мааалко преди да фалират пак го върнАха.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X