Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...Иначе няма да пия вино, а ще се цаня копач..... Пазарна икономика му викат.....Пък вие-картели, Грую и прочие. Не, че ги няма, ама са от миманса.
    Аааа , Коле , друго съм се сетил ( мани го виното , то и осмарския пелин го развалиха , пък си го пием още) .

    Миналата година на каква цена се продаваше царевицата ?
    ..и второ : тая година прогнозно на каква ще е ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Все толкова си е.

      Ма то е друго.
      При земеделието заравяш ххх пари в земята(буквално), и се молиш всичките ти сметки да излязат, поне малко, че да не си на загуба. Щото в някои години да си на нула е добър резултат. Много добър.

      Не, че в другия вид бизнес риска е малък, но той си е част от играта. Не си ли готов да рискуваш-заварявай си там детайлите, стреми се да го правиш все по-добре, та дано да ти вдигнат заплатата.

      Абе много можем да си говорим по темата, ама пусто не се виждаме много често.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Все толкова си е.
        Ма то е друго....Не, че в другия вид бизнес риска е малък, но той си е част от играта.....
        Ами земеделието си е бизнес като всеки друг , няма " то е друго" тука . И също си е част от играта .

        Аре сега , понеже си пич като мене , а и филантроп и си решил че тая година ше дадеш на трактористите по 4 000 кинта месечна заплата ( оставяме настрани колко са кадърни и дали ще правят по 30 дка оран на смяна , или по 40 ):
        - на миналогодишната цена (щото и тая година е същата ) на царевицата на кяр ли ше си ? ... а ако не става - откъде ше извадиш кинтите за заплати , щот си обещал и хората си ги искат , пък и ти си мъжко момче и си държиш на думата . На тех им дреме дали и на каква цена продаваш . И за себе си са прави де - да не си им обещавал !
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Е де?
          Може ли да поднеса извиненията си за хулиганския си език.Но само на супрмода!
          Не ме гъбаркай , Терзиев.С описаните данни и събития , такъв човек да падне дотам та да търси в обявите такава подигравка към способностите.В дания ли има нещо гнило , някой ни гъбаркали?
          Пак поднасям извинения за тона си , но и отсреща да се съобразяват , че ги четат живи хора!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Е де?
            Може ли ...
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Е де?
              Може ли да поднеса извиненията си за хулиганския си език.Но само на супермода!
              Не ме гъбаркай , Терзиев.С описаните данни и събития , такъв човек да падне дотам та да търси в обявите такава подигравка към способностите.В Дания ли има нещо гнило , някой ни гъбарка ли?
              Пак поднасям извинения за тона си , но и отсреща да се съобразяват , че ги четат живи хора!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Аре сега , понеже си пич като мене , а и филантроп и си решил че тая година ше дадеш на трактористите по 4 000 кинта месечна заплата ( оставяме настрани колко са кадърни и дали ще правят по 30 дка оран на смяна , или по 40 ):
                - на миналогодишната цена (щото и тая година е същата ) на царевицата на кяр ли ше си ? ... а ако не става - откъде ше извадиш кинтите за заплати , щот си обещал и хората си ги искат , пък и ти си мъжко момче и си държиш на думата . На тех им дреме дали и на каква цена продаваш . И за себе си са прави де - да не си им обещавал !
                Ааа, нидей тъй. Кольо нема да плати по 4 иляди щот е "чорбаджия". Това само на "запад" може по толкова. Ама защо може? Е то туй нема кой да го мисли.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  А де? Кък става тая работа ...
                  При една и съща цена на "крайния продукт" (царевица), почти еднаква за всички в Европа (щото е борсова стока)
                  - французина "дава" на тракториста 2500 евра заплата + осигуровки + данъци и НЕ фалира;
                  - българина "дава" на същия 700 лв + (евентуално) осигуровки + (пак евентуално) данъци и се оплаква ЧЕ ЩЕ фалира ...

                  /скорошните жалки пищенета на "българските превозвачи" бяха точно по тая схема../

                  А кажете ми на мен (простия фелдфебел) - от де франсетата скубят евраци, та връзват коланЯ?

                  П.П.: Да изпреваря - субсидийте не ги месете. И в двете страни взимат такива.
                  А при превозвачите ги няма въобще в сметката, а дисбаланса - същият.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Това само на "запад" може по толкова. Ама защо може?
                    А де - как тъй може! Инак, "царевицата" се толко си струва. И на запад, и на изток, и на североюг...

                    ПП
                    Писали сме заедно с БулАф/Ленин
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Вижте сега...

                      Според простолюдието(така се казва, щото по презумпция си е просто) всички чорбаджии имат пълни каци с пари(та даже и валута и злато) в мазите си, и само това, че са скръндзи не им позволява да дават по-големи заплати на работниците. Все още в съзнанието на простолюдието битува съзнанието за държавата-работодател, и щом си работодател-имаш достъп до неограничени финанси.
                      От другата страна са "чорбаджиите", ама не онези от соц романите. Тези-дето рискуват някакви пари, не спят нощем да мислят кое-как, и ако не стане така-какво ще правят за да започнат да търсят въже и по-дебел клон...
                      Та те са наясно, че няма откъде да се вземат пари(за заплати, подновяване на техниката, за подкупи(че без тях никъде по света не върви бизнеса), и т.н.).
                      А работниците много обичат да правят сметка на парите на шефа. Ама много. Щото и те искат като него, ама вземат малко... Ами да си направят фирма, да не спят пои нощите, да затворят една гаща пари, да рискуват всичко което имат, па да завиждат...

                      Ама не, по-лесно е от 8 до 5, съботата-събота, неделята-неделя, мама и тате ще заколят някое пиле, ще извадят 5 кила картофи, па на зима и прасенце...
                      Идилия, дет' се вика, ама е непълна, ако не ревеш по изедниците-чорбаджии.


                      А по-горе вече съм казал защо заплатите тук и там са такива-щото има кой да работи за малко пари.
                      Но това е докато има ресурс да се плаща по-висока заплата. Когато разходите надвишат приходите-адио аморе, няма бизнес, няма приходи, няма и 500 лева заплата. И 300 няма...
                      Та щом френските и немските фермери могат да дават заплати по нам си колко евро-значи имат и съответните приходи. Иначе няма как да се получи.

                      А то уж правилата на търговията важат навсякъде, и навсякъде са еднакви, но също така и навсякъде има нюанси, а те са много, много важни.

                      Като например-царевицата си е все толкова, ама акоп реколтираш 100 декара-нанайси приходи, та камо ли да има за добра заплата на комбайнера, а друго е да ожънеш 100 000 декара.
                      Просто нюанс де.

                      За сведение-аз само си мечтая да съм от страната на изедниците, засега все още съм на заплата. Все още, ама скоро, скоро...
                      Последно редактирано от Кольо; 07-06-18, 21:44.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Коле, ама и ти виж.
                        Може и да не спиш изобщо никога в живота си, може да ръгаш чушки в боба по трийсе и седем часа в денонощие и работата пак да не става. Това означава, че просто много ти се иска да си чорбаджия (щот от някъде - откъде ли пък - си чул, че всички са равни), ама не ставаш...

                        ПП
                        Ти си печен и аз не се притеснявам, ама за всеки случай да подчертая, че - нали - "ти" и "аз", не сме ти и аз, а просто лирически герои за целите на изложението.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          А де? Кък става тая работа ...
                          При една и съща цена на "крайния продукт" (царевица), почти еднаква за всички в Европа (щото е борсова стока)
                          - французина "дава" на тракториста 2500 евра заплата + осигуровки + данъци и НЕ фалира;
                          - българина "дава" на същия 700 лв + (евентуално) осигуровки + (пак евентуално) данъци и се оплаква ЧЕ ЩЕ фалира ...

                          /скорошните жалки пищенета на "българските превозвачи" бяха точно по тая схема../

                          А кажете ми на мен (простия фелдфебел) - от де франсетата скубят евраци, та връзват коланЯ?

                          П.П.: Да изпреваря - субсидийте не ги месете. И в двете страни взимат такива.
                          А при превозвачите ги няма въобще в сметката, а дисбаланса - същият.
                          В КМГ е доста по-висока заплатата на трактористите от 700 лв.
                          А който има по-нова техника за единица време оре по-голяма площ с по-малко разходи.
                          Но пък мой приятел с 25-30 годишни трактори си оре, получава си адекватни добиви и не е на загуба.
                          Но сам си оре, оре и пръска нивите и на други земеделски производители, които му жънат.
                          Бартер, но в крайна сметка си печелят и живеят долу горе нормално.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Тия със 100-те декара и тук и във Франция ще са и сами трактористи, и комбайнери, и счетоводители..

                            Въпроса е именно за тия със "100 000-те декара"? Що те не дават заплати?
                            Ми отговора е прост, като бял фасул...:
                            - първо са чеда на ТЗВ и си мислят, че работника им е крепостен по право (няма де да иде другаде да работи);
                            - все още има камара завалий дето да им "бачкат за шестин леа" (хора пред пенсия, пенсионери, хора с минимално или без образование, малки населени места с жители без амбиции в живота ...);

                            И от там са си повярвали дотолкова, че това ще продължава вечно, че спокойно и най-нагло отиват да нахокат "раята" качени на коли за по сто бона или да пръснат 50-60 000 евра къпейки се в шампанско, докато слушат за терзанията на Шушана....
                            Ми не - свършва се тая. След десет години съвсем ще е свършило с това мислене .
                            /Или айде - "почти свършило", щото докато света отива към роботизиране и прочие, ние си оставаме на ниво "родопски шивачки за 400 лв." и бусове с цигани да копаят с мотиките... Ама па зер Бангладеш, Зимбабве и Нигерия да не са па умрели я/

                            Реален случай:
                            цех за (прословутите) кабелни снопове и електроника за автоиндустрията.
                            Заплата - пес'тин леА... - съответно основния контингент работници не могат да си напишат името (карат ги с автобуси от съседната околия, щото по местонахождение не можаха да намерят и такива балъци) .
                            Там, за каквото "снопирали" имало нагледен макет: гледа циганина - мушка жицата дето и е мястото и предава натам по линията. Да ама на незнаен Рамо нещо му се видяла грешна тая схема, та "оптимизирал" пособието на работната си позиция и от тоз момент крайния продукт не е по чертежа на Ауди (или там който е заказчика), а по инженерния гений на Рамо ...
                            /излишно е да добавям, че и ОТК-тата са същата стока (заради великото заплащане) /.
                            Крайния резултат - първо опулване в "Инголщад", после неустойки и връщане на цялата пратка за оправяне, което пък силно наклонява везните и към закриване на цеха... После тръшкания в местната газета: "ми то няя кой да работи", "ще докараме виетнамци да работят", "държавата тряя вземе мерки да се спре изтичането на работна ръка" /подразбира се - да се върне Първа армия, която да се развърне по границата/.. и прочие малоумщини

                            По тази схема в околията съвсем реално си фалира готов завод (със все модерното оборудване и прочие) с осигурена работа за поне десет години напред ... (Ж.П. цистерни).
                            Там пък от глад за заварчици им направиха безплатни, обзаведени жилища, та да "ги привлекат" от страната (предлагани заплати около 1000-1100 лв преди 6-7 години)... Дойде един (1) от Варна ...
                            На местните пък заплатите постепенно стигнаха 600-700 лв, щото "па де ще идат да бачкат бе"... - ми отидоха, а завода опря в крайна сметка до Рамо-Рамо и ... фалира съвсем след половин година.

                            П.П.: "тракторите" и "трактористите" са за пример само
                            Последно редактирано от BulAf; 07-06-18, 23:18.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              заплатата на Рамбо дори да я направиш по-висока от заплатата на Ханс от Инголщат кабелният сноп пак ще е брак.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                По-скоро Рамо-Рамо - друже мой - снопове ще се научи да прави, или НАСА ще съобщи за открити евентуални форми на живот на Марс - отколкото туй-онуй да се нареди на територията...
                                ...яяя, Р.Овч и Бареков не ви липсват, тук са отново, я, наизлязоха дружно от дупките (верно луксозни) и запреобладаваха в медийно пространствения континиум, я, нещо пак така една газчица, едни кранчета, пък парите за Южен поток ги нЕма, а пък, императора си ги иска, а, я и айде, пак честито и днес пак за АЕЦ-а у Белене, пак едни там много милиарди "очакваются" да се... копат-закопват-разкопват... я така де, още има нема 8-18 години, пък вие що не участвате и Рамо-Рамо барабар, в тая схема с "възможност за рестарт"... нищо де, досега било по 7-8 бона на всеки калпак в БГ, или щяло пак да бъде по толкова... ама то, кой-кво по-напред да гледа и да (о)прави, и то едновременно, че то и "прокуратурата не е забелязала над 100 документа за връзката на Пеевски с КТБ" иначе обстановката за оране, софтуериране и за заварки е като на границите ни - "с нулев миграционен натиск"...
                                Последно редактирано от ivied; 08-06-18, 11:13.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X