Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ...Проблемът не е в работниците...
    Да речем че проблема не е САМО в работниците. Става? Щото за 18 години във фирмата, в която работя, сме имали кампании за набиране на персонал няколко пъти, като в половината от това време съм пряко отговорен и за това, освен И за обучението в последствие, и за оценката, и междувременно трябва да върша и моята програмистка работа, дето няма кой друг да свърши. Вервай ми, видял съм всякакви чишити и един на десет се доближава до това, дето твърди че е изначално.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Да речем че проблема не е САМО в работниците. Става? Щото за 18 години във фирмата, в която работя, сме имали кампании за набиране на персонал няколко пъти, като в половината от това време съм пряко отговорен и за това, освен И за обучението в последствие, и за оценката, и междувременно трябва да върша и моята програмистка работа, дето няма кой друг да свърши. Вервай ми, видял съм всякакви чишити и един на десет се доближава до това, дето твърди че е изначално.
      Става. Интервюто е като пазарене на стока на битака. Чорбаджито се прави на Епъл и Ролс Ройс взети заедно, кандидатът лъже колко много му пука за фирмените ценности. После нещата улягат, като релсите на метрото . Тъпчат ги поне месец, преди да пуснат хора. При нас е поне 3 месеца утъпкване, докъм 6. Лично мнение.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Има кандидат и още работи във фирмата. Ти ще дойдеш ли?
      Лабав съм в мъкненето, от малък си имам проблем с гръбнака ако нося нещо над 30 кила в неудобна поза. Не се класирам за позицията.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ....

        Лабав съм в мъкненето, от малък си имам проблем с гръбнака ако нося нещо над 30 кила в неудобна поза. Не се класирам за позицията.
        Обещавам ти мъкнене на по- малко от 30 кила и в удобна поза.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          + 1 куфарче с "червени пари" (conditio sine qua non).
          В този случай може ли да го духаш , без извинение.
          Габич , не Сички влазят у твоя двор!
          пп И компютърният Терзиев , дет нема да подига повече от "триасе кила".Абе боклуци , никой ви не наема за хамали , бе.
          Папуци нащрапени.
          Последно редактирано от jeko47; 06-06-18, 23:41.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Времето с куфарчетата мина.
            Сега са на фондове.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Времето с куфарчетата мина.
              Сега са на фондове.
              Това също не е проблем на държавата и политиците.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Щото не ни е страх да сменим 11 фирми за 15 г. официален стаж.
                Браточка, първо искам да засвидетелствам моят респект към теб. 11 работодателя за 15 години - уважуха и рИспект. Аз по на рядко си купувам нови чорапи. Ма имам два куесчъна, така като роб на капитала към друг роб на капитала, ако не е тайна разбира се...

                Квесчън нумеро уно - ако при всяка промяна на работодателя си вдигал заплатата Х3.... не че нещо, ама явно можеш целия форум да ни купиш и продадеш само преди да си изпиеш сутрешното кафе. Пробвах се да го сметна, ама елката не ми го хваща като число.

                Квесчън нумеро дос - след като си сменил 11 работодателя за 15 години, чисто хипотетично, евентуално, да не дава господ и прочия... ама да ти е хрумвала щурата мисъл, че може би евентуално и т.н. проблема не е в работодателя?

                За един приятел питам, не че нещо нали..
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Присвояването винаги е проблем. У нас все още се забогатява (бързо и много) главно по два пътя. Единият е изцяло криминален, другият политически. Първият е ясен-описан е в някой текст на НК. Вторият води или директно в политиката, или върви някъде паралелно и много близо до нея.
                  В останалите случаи, когато някой забогатява, то нито е бързо, нито е с толкова много.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Да-а-а, явно според старшинката, Пеевски е един отруден талантлив меринджей, с много труд, безсъние и кървава пот изградил бизМис-иНперЯта си. Трудолюбие, стисканье и бачканье е рецептЪт
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ....У нас все още се забогатява (бързо и много) главно по два пътя. Единият е изцяло криминален, другият политически. ... Вторият води или директно в политиката, или върви някъде паралелно и много близо до нея...
                      Въпростните два вида забогатители в КМБ по един или друг начин не допускат никой друг да направи каквото и да било, без тяхна опека. Хора, не от тяхното котило се третитрат като трета въка, по-горе някой да де пример в малък град. Лекарство против тази болест има, но засега все още май ножа не е опрял, че и преминал през кокала. В друг форум, четох подобно изпълнение със "застрахователилите" или "охранителите" в средата на 90-те. Човека под никнейм, казва че тогава имал магазин някъде в София, и по някое време дошли първите "застрахователи" да го застрахУват. И той смело им казал - имам заредена ловна пушка в склада. Ония кръгОм марш като по команда, и повече не се вяснали.
                      Такива типове по начало не обичат реална конкуренция, дори и в техните си среди. Всичко трябва да им е нагоденко, и разпределенко, и всеки да си знае гьола. Може ли някой, не от тяхното котило да ги сгази - бягат като гърмяни зайци. По принцип са си примитивни и първосигнални. Над това нищо не разбират, и не възприемат. Лошото е, че тези могат знаят не искат да се занимават в България, а бягат навън. И това още от ТЗВ.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Браточка, първо искам да засвидетелствам моят респект към теб. 11 работодателя за 15 години - уважуха и рИспект. Аз по на рядко си купувам нови чорапи. Ма имам два куесчъна, така като роб на капитала към друг роб на капитала, ако не е тайна разбира се...

                        Квесчън нумеро уно - ако при всяка промяна на работодателя си вдигал заплатата Х3.... не че нещо, ама явно можеш целия форум да ни купиш и продадеш само преди да си изпиеш сутрешното кафе. Пробвах се да го сметна, ама елката не ми го хваща като число.

                        Квесчън нумеро дос - след като си сменил 11 работодателя за 15 години, чисто хипотетично, евентуално, да не дава господ и прочия... ама да ти е хрумвала щурата мисъл, че може би евентуално и т.н. проблема не е в работодателя?

                        За един приятел питам, не че нещо нали..
                        Ансуър уно - не винаги съм си умножавал по 3. Случвало се е да почна и на по-малко. В индустрията не ебаваха да си оправят аспирациите на машините, и се изнесох при първа възможност на по-малко кинти. В тия 11 фирми броя и опити за по 2 седмици, докато видя, че не мога да работя с тоя, стажовете, както и 2 затваряне на екипи поради намален обем работа.. Иначе се задържам по 3-4 години на едно място.
                        Ансуър дос (туй на къв език е?) - и що да е проблем такава смяна? Според мен е по-скоро проблем ако седиш 15 години на едно място и чакаш някой да ти даде актуализация, поне колкото да покрие инфлацията. Горчивият ми опит показва, че докато не хвърлиш предизвестие - заплатата си остава бетон.
                        В държавния сектор познавам такива, де кибичат по 15 години на едни и същи 500 лева. Не знам колко точно е инфлацията за 15 години, но според мен за толкова време са натрупали обедняване почти наполовина. Работещи бедни, лаф на един министър на икономиката.
                        Едни грамадни и корпоративни имаха годишни атестации, които само тия де ходеха на обяд с шефа получаваха повишение. На останалите дето не лижат нечий задник се лепваха всички земни грехове, само и само да не се минат да дадат някой леф. Бизнес по ганьовски. При тия ли да стоя???
                        Почти цялата фирма се изнесе при конкуренцията, да речем едни стотина човека.

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        ...
                        пп И компютърният Терзиев , дет нема да подига повече от "триасе кила".Абе боклуци , никой ви не наема за хамали , бе.
                        Папуци нащрапени.
                        Хаха, обявата беше точно за хамалин. С комп. грамотност, английски, книжка и организационни умения.
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-06-18, 08:58.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ... един на десет се доближава до това, дето твърди че е изначално.
                          Спарки, може ли на лично къде намираш такъв продуктивен пул от кандидати?
                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          В този случай може ли да го духаш , без извинение.
                          ...
                          Папуци нащрапени.
                          Е де?

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Спарки, може ли на лично къде намираш такъв продуктивен пул от кандидати?
                            Е де?
                            Опашка няма. Горе споменах - набираме с препоръки от някого (примерно университетски преподавател), ако ще са зеленчуци и ще си ги обучавам.

                            Не сме фйешън/оутсорс/червенокуфареста фирма и съответно не можем да даваме най-атрактивните заплати на земята и не можем да си позволим високи такива на някой, без той реално да си ги изкарва. Но се работи от 9 до 5 и извънредно я се случи веднъж в годината (ако управленците на държавата съвсем са я омазали), я не, като въпросното извънредно го отнасяме предимно двамата "старши" и то е 2-3 дни работа по 4-5 часа извън работното време.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Спарки, не ви ли бягат като ги научите? У 2 фирми ги гледах тия опити да се вземат хептен начинаещи. Такова мазало творят, че после 3-ма опитни ще откажат да им оправят бакиите. Бяха ни взели един бакендър, не беше пипвал база данни. Ама наистина не знаеше какво е SQL.
                              У тая последната дето напуснах бяха взели такъв щатен админ. Хем му оправях мрежите, хем не ми беше работа, хем после мрънканиците при мене. Таман закрепя сървъра, и оня го събори. Не знаеше елементарни неща, като напр. какво е порт, и че 2 апачита на 1 сървър не е желателно да има. Tъй и не вдяна какво е CORS.
                              По 2 хилки ми дават на мене ако намеря някой читав, и мине пробния период. Ама досега през живота само една чиновничка успях да препоръчам и да намажа от това.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Спарки, не ви ли бягат като ги научите?
                                Еми случва се. Ама в момента сме 4 човека, като останалите 3 (включително другия "старши) сме наели точно по тоя начин през годините. За тия 3 човека са минали примерно 10 кандидата. Някои може да го приеме за неблагодарен вариант, обаче специално при нас работи.

                                Мазало не може да се случи - постоянно са ми пред очичките и докато не направят нещо както трябва, то не се пуска. Стрикни срокове по време на обучението няма - някой тръгва по-бързо, друг по-бавно, но за мен е важно да започне сам да се справя без да ме занимава с дребни неща, а просто да свикне да ги прави както сме приели да се правят. С дребно подбутване тук там свикват и да работят в нормални срокове и работата се върши без на никого да давам зор.

                                Общо взето съм се научил да съм търпелив в това отношение. Отнасям си последствията за което, включително да убеждавам тоя/оня че работата ще стане с малко повече търпение. Но общо взето след първите 2 месеца са кажи-речи отворена книга отвсякъде. Даже начина им на мислене съм схванал, и ми е кристално ясно за какво стават или не стават и дали ще ги бъде.

                                С не-зеленчуци сме имали повече фалшстартове. Но пък те ако са наистина в час още след първия месец си заработват заплатата и от това проектите си вървят така или иначе. При тях проблема е да си наместим взаимно чавиите, тоест да се сработим. Страшни образи има и може да е много в час, обаче просто да не пасне.

                                При нас като се случи текучество, то е просто докато се намери следващия, на който му се работи при нас и става за работата. Който остане, остава за дълго. Моя милост - 18 години, а фирмата я има от 30 години. Хубавото е че аз взимам повечето решения (техническите изцяло аз ги взимам) какво точно ще се прави и как, малко е тегаво като има големи промени в нещо докато преценя как точно да ни се размине по-късно оправяне на нефелни решения, но това е част от работата.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X