Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    ..."чорбаджии, имането-нямането на "ръка" - паднал щото изрязъл шахтата"
    Тук би трябвало да говорим за СИСТЕМА! За организация на работа-процес, иначе добре е да има такива "луди" дето да се захващат, амбициозно с нови, переспективни неща или производства... Навъпреки... познавайки себе си и имайки нужните ноу-хау, познания, опит, средства... И подкрепа (евентуално)!

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Обратно. Тук имаме мечтаещи да "въдворят " чорбаджиите-изедници в Белене и Куциян . А след препълване - останалите чорбаджиЙ да избесят по стълбовете . Но това е съвсем отделна тема
      Бученето е обикновено срещу нещата, дето ги въвеждат насила. Бачкането е доброволно. Верно, изедниците се пробваха да правят картел на заплатите, ама като влязохме в EU и номерът им спря да минава. Сега реват, че нямало кой да им бачка за без пари.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        .... Верно, изедниците се пробваха да правят картел на заплатите, ама като влязохме в EU и номерът им спря да минава. Сега реват, че нямало кой да им бачка за без пари....
        Нещо по- конкретно ,че ми е любопитно ? Къде е било и кои изедници имаш предвид ? Това с картела на заплатите де .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          "Картели на заплатите" у нас след 1990г са възможни само в малките селища с голямо "градообразуващо" (каква яка дума) предприятие. И то, само докато въпросното предприятие фалира, каквато беше на повечето единствената им възможна съдба.

          ЕС само донесе нови възможности и за работещите, и за работодателите. Е, тия вторите много не бяха в положение да се восползват.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Нещо по- конкретно ,че ми е любопитно ? Къде е било и кои изедници имаш предвид ? Това с картела на заплатите де .
            Почнах като младо инженерче в далечната 2000 година на 210 лева месечно. Близо до минималната заплата. За 4 години не спрях да си търся друга работа. Понеже индустрията в БГ не е голяма, и шефовете се познават. В прав текст са ми казвали, че имат договорка да не си обменят специалистите. И са ми го казвали поне десетина пъти.
            За картел в IT също се говори от тогава, БАСКОМ си бяха договорили таван на заплатите. После един по един почнаа да нарушават картела, и докъм 2011 година приключиха с жалките напъни. Влизат чисто нови фирми, аз лично бях на интервю в William Hills за заветните 5 и нещо хиляди чисти. Дори не отварят офиси тука, има си събконтрактори да им движат нещата. Срещу мол България има едни такива.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Почнах като младо инженерче в далечната 2000 година на 210 лева месечно. Близо до минималната заплата. За 4 години не спрях да си търся друга работа. Понеже индустрията в БГ не е голяма, и шефовете се познават. В прав текст са ми казвали, че имат договорка да не си обменят специалистите. И са ми го казвали поне десетина пъти.
              За картел в IT също се говори от тогава, БАСКОМ си бяха договорили таван на заплатите. После един по един почнаа да нарушават картела, и докъм 2011 година приключиха с жалките напъни. Влизат чисто нови фирми, аз лично бях на интервю в William Hills за заветните 5 и нещо хиляди чисти. Дори не отварят офиси тука, има си събконтрактори да им движат нещата. Срещу мол България има едни такива.

              Бъди доста внимателен, щото имам познат англичанин, който работи IT за конкурент на WH в UK. Взима под 35k британски.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Именно заради предлагането на работна ръка са такива цените. Тука имаме чорбаджии дето си мечтаят за времето кога не ни пускаха да бачкаме в EU. Moжеше да се намери грамотен човек и на минимална заплата.
                Аз за цените не споря,там шефа и да го мисли,но ако аз съм и шеф я изхвърлям защото за нейното място чакат 500 човека поне,а тя си е мьрда па ако ще 5000 да чакат.

                Не са цените - мисленето е,дреме и дали чакам за кафето или не ако прави тутурутки на шефа,на него пък тия дудуци му излизат златно по тамошния стандарт ма от къде толко’ акъл.


                Кафе на кюше,конвейр - колко повече направиш на час то толкова повече прибираш,последното което ти трябва е мьрда с кравешки поглед и тук си говорим за подход,начин на работа и отношение към бизнеса,а не дали скапаното кафе е 4 долара или 40 цента,на мен не ми прави впечатление това,мен си ме скубят по тукашен стандарт като си нагьзен у джунглата.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  "Картели на заплатите" у нас след 1990г са възможни само в малките селища с голямо "градообразуващо" (каква яка дума) предприятие. И то, само докато въпросното предприятие фалира, каквато беше на повечето единствената им възможна съдба.

                  .
                  Ja, ja, aber nein. На мой приятел единия от бизнесите му е в средоголям провинциален град, без ясно изразено „градообразуващо” предприятие. Преди няколко години го привикали на сбирка на местниия бизнес елит, и в прав текст му обяснили че не е прав дето дава по ХХХ лева заплати, щото те се били разбрали че в града тавана на заплатите е УУУ. Та да си помислел по въпроса. Той им теглил една триетажна (малко кибритлия си пада) и си тръгнал. След 2 дена - предприятието затворено, проверка от РИОКОЗ, после всички останали по домова книга - пожарна, Инспекция по труда и т.н. Имаше одобрен план за разширение на инвестицията - отряза го същия тоя служител който се беше подписал по разрешението няколко месеца преди това. Последно на моя приятел му беше писнало да се бори с вятърни мелници и мислеше да затваря предприятието. 50 човека на улицата.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Колеги експроприатори, събирайте, трупайте, но не забравяйте че колелото на историята се върти...... и след години, може пак някоя есенна вечер група с "Каскети и ленти на ръцете" да ви направи предложение....
                    Сега е в сферата на фантастиката, но точно така са мислели няколко години преди случката, а нещата се повтарят само периода е различен!

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Няма как без бой да стане
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Няма как без бой да стане
                        Това е пречистващото лекарство от време на време между народите!

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Абсолютно,иначе си гласуват по 20 кинта на час сандвичи да маже па как се плащат тия пари не му е ясно и гледа с кравешки поглед.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Колеги експроприатори, събирайте, трупайте, но не забравяйте че колелото на историята се върти...... и след години, може пак някоя есенна вечер група с "Каскети и ленти на ръцете" да ви направи предложение....
                            Сега е в сферата на фантастиката, но точно така са мислели няколко години преди случката, а нещата се повтарят само периода е различен!
                            Чай ся! Какви каскети са правили предложения на експроприаторите?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Абсолютно,иначе си гласуват по 20 кинта на час сандвичи да маже па как се плащат тия пари не му е ясно и гледа с кравешки поглед.
                              М-даа, ама като стане патакламата, "мазачите на сндвичи 50 бр.", шефа 1 бр., кой яде боя ? това извън сметките приход/разход...

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                                М-даа, ама като стане патакламата, "мазачите на сндвичи 50 бр.", шефа 1 бр., кой яде боя ? това извън сметките приход/разход...
                                Е каквото такова

                                Така с Правото на масите .......го играхме и не става
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X