Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Може и да можеш, а може и да не можеш.
    Прощавай за самоувереността, но такъв вариант е малко вероятен. Досега няма нещо техническо, дето да ми се е запънало. Малка е вероятността точно заварките да ми се опънат. Въпрос на време и обучение. Виж примерно златар не мога да стана, че нямам нерви.
    Със сигурност не мога да надбягам Юсеин Болт, не мога да набия Пулев, не мога да ритам като Бербатов. Ако ще и животът ми да зависи от това. Знам какво мога и какво не мога. Напуснах добре платено и скатано място, напуснах София, именно защото знам какво мога да постигна като си навия на пръста. Проектът е толкова амбициозен, че ме е срам да кажа на познати за какво иде реч. Някои ми се радват, други ме гледат като луд.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Прощавай за самоувереността, но такъв вариант е малко вероятен.
      Прощавай съмненията ми, ама за това се иска повече от това просто техническите неща да ти се отдават и категорично не всеки става. Говоря за отговорни неща, някои от които със 100% последващ контрол. Аз след към 200 кила тел и прочетено дооооста по въпроса никак не съм убеден че съм в състояние да изкарам изпит със всичките му салтанати. А това е най-лесния метод. И не мен нищо техническо което съм захапал здраво не ми се е опъвало, ама тук говорим просто за "ръка". Не всеки я има и не всеки може да се научи да я има, даже да е изял де що има писано и предписано по въпроса с кориците.

      А виж да си завари асмата категорично всеки може да се научи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Еми затуй сме у софтуера, щото не можем да заваряваме

        п.с. Трябва да си плащат на заварчиците повече от IT-то. Могат нещо, дето ние не можем.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Не ви разбирам спора. Да снимат с фотоапарат могат всички. Да са професионални фотографи почти всички.
          И има 200 на кръст в света които могат да правят изкуство.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            п.с. Трябва да си плащат на заварчиците повече от IT-то. Могат нещо, дето ние не можем.
            Ако пазара на труда го диктува, не "трябва", а ще плащат. Или обратното, както е в момента. Просто не всеки става за IT, както и не всеки става за заварчик, тенекеджия или шпакловчик и квото още се сетиш.

            Аз например за шпакловчик не ставам, категорично. Опитвано, много пъти и много упорито.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Мога да се науча за някой друг месец.
              Ваще заварчици може да ги научите на моя занаят, ама трябват поне 5 години, ако изобщо му иде отвътре и има желание. ....
              Споко - тъй, като съм бил доста години 'в твоя занаят' (и въпреки доброто заплащане излязох от него - писна ми да стоя постоянно зад бюро) - 3/4 от състудентите така и не го научиха А познат без образование си стъпи на краката 'в занаята' след годинка без никакво специално образование...
              Споменах тези професии просто защото на доста хора им се струва отстрани 'лесна работа' докато не се хване за нея.. Когато се хванеш да заваряваш с крив електрод през огледало, на 60С жега в пространство, широко например 80см, почти без вентилация, и да правиш шев, който се гледа и на рентген, тогава може и да разбереш, че някои неща не стават и за 10г - иска се и талант, а не само упорсство..
              За пореден път се убеждавам, че някои хора гледат с пренебрежение към някои професии... Точно за да избегна това, предното лято с удоволствие се съгласих щерката да работи сервитьорка лятната ваканция...
              Да, проверено и коректно заведение... Навярно би те учудило как това промени мирогледа и... И ако си мислиш, че това е целта в живота и - съвсем не - стяга куфарите за престижен университет на Острова. Но започна да цени труда на 'низшите' (според някои) професии...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                ...
                За пореден път се убеждавам, че някои хора гледат с пренебрежение към някои професии... Точно за да избегна това, предното лято с удоволствие се съгласих щерката да работи сервитьорка лятната ваканция...
                Да, проверено и коректно заведение... Навярно би те учудило как това промени мирогледа и... И ако си мислиш, че това е целта в живота и - съвсем не - стяга куфарите за престижен университет на Острова. Но започна да цени труда на 'низшите' (според някои) професии...
                Не гледам с пренебрежение, туй си е блъскотия и хамалогия. Пробвал съм се като общак в строителството, и по бригади ходих като малък. И от казарма можех да се откача, ама отидох.
                Отидох да видя какво е. Не съжалявам.
                Най-презряното място дето съм бачкал беше в индустрията. Един пък от НАСА се върна точно там, в малък град, в България. Шарен свят.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  За съжаление, проблемът отдавна не обхваща само тях и е част от националния батак на икономиката.
                  Оффф , аз ли не знам . Ма вече съм на възраст , на която требе да си щАдим нервите . Пък и борбата с вятърни мелници е получила признание преди всичко в литературата . Дори на Томазо Кампанела му се е налагало в реалния живот да яде хляб .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Малките фирми са ясни. Повечето за да съществуват се налага да си задържат малкото работници, а за да ги задържат самите работници трябва да са доволни.

                    Дявола са големите работодатели с на 10мил. обороти и над 200 служители. Картелите на заплати и СЧЕТОВОДНАТА печалба горе долу равна на разходите за заплати бъркат заплатите на всички, защото ако големите плащат колкото могат малките и те ще вдигнат заплатите или ще фалират. И тея счетоводни печалби за са след големи инвестиции в повечето случаи, някои излишни, но трябва да се "инвестират" пари, че 20% печалба иначе е равна на милиони платен данък.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      Аз например за шпакловчик не ставам, категорично. Опитвано, много пъти и много упорито.
                      Може,може,НО мотивацията не е била на "ниво".

                      Че от всяко дърво качественна свирка не става е проверено. От "качественият материал" може да се направи много повече, некачествения-за "палети" и............!
                      (И ако от програмиста се получи средно ниво заварчик, то от заварчика няма да излезе нищо в програмирането.В такси съм возен от авиоиженер ,но трудно си представям обратното)

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Чудесен пример


                        ПС. Всичко туй - у нашенско . В слънчева Калифорния не знам как е , но тя и не е предмет на настоящата тема.
                        Аз работя там където обикновено другите почиват - Хавай,Мексико,Панама,Карибите,Калифорния.........и телето си е теле,различава се от Сиво Искърско говедо само леко по цвета и размера,погледа му същия телешки обаче.

                        Ако съм ти шеф и на 3 маси кафетата оправяш за 35 минути,а други чакат.......е па на улицата си ,аз те чакам 5 минути,че не съм турист,не ме интересува колко е скапаното кафе ма го искам за 5 минути,не за 25.

                        Панама,Шелтьр бей Марина,заплатата и е 400 кинта,кафето е 4,от кило кафе се правят 150 кафета,кило кафе е 15 долара грубо,а смятай как съм я изхвърлил за 2 цигари време тая.

                        Не говорим за кафенце у блока дето се събират на лаф и спокойно могат да ме чакат,тук говорим за правене на пари,от 15 долара килото правиш 150 кафета по 4 кинта........мотай се пак баси.



                        И отново - говорим за нещо тъпо като кафе с лъжичка захар и пакетче сметана,дай му нещо завъртяно да го измисли и подкара или подържа и Сивото Искърско говедо спокойно може да е Мексиканска пясъчна коза,пак така си гледат и двете.Няма да споменавам какво правех там,че малко полузаконни врътки имаше,с 2 думи обаче - от Антигуа до Енсенада в Мексико 4-р държави още мислят как прецапах..........защото едните ти искат документ които се подава по и тернет в някаква агенция в Мексико Сити / на майната си километри от океана /,а другите следят за него с пищов на задника,без грам английски и на по 21 годинки,ако го нямаш те арестуват.............или хвърлят боб за тебе / внимавайте с боба,че е разхвърлен от Антигуа още /.

                        И няма не искам,а на някои кафе им е трудно да ти донесът,после Ма господине нещо сте нервен.......я па ти,5 минути и като те няма с кафето си го пиеш ти като стане,мен ме няма
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 04-06-18, 22:09.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...заплатата и е 400 кинта,кафето е 4,от кило кафе се правят 150 кафета,кило кафе е 15 долара грубо...
                          Мале, тия са бетер наш'те магураджии...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Опожариха марината в Колон и сега е само тая,у средата на джунглата.

                            В Колон работа имат около 25% и средно взимат по около 400 кинта та и за това тая я смятам работеща с 400 кинта заплата.
                            Кафето го скубе шефа и по американски цени,тя обаче си е Сиво Искърско говедо
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...
                              В Колон работа имат около 25% и средно взимат по около 400 кинта та и за това тая я смятам работеща с 400 кинта заплата.
                              Кафето го скубе шефа и по американски цени,тя обаче си е Сиво Искърско говедо
                              Именно заради предлагането на работна ръка са такива цените. Тука имаме чорбаджии дето си мечтаят за времето кога не ни пускаха да бачкаме в EU. Moжеше да се намери грамотен човек и на минимална заплата.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                .... Тука имаме чорбаджии дето си мечтаят за времето кога не ни пускаха да бачкаме в EU. ....
                                Обратно. Тук имаме мечтаещи да "въдворят " чорбаджиите-изедници в Белене и Куциян . А след препълване - останалите чорбаджиЙ да избесят по стълбовете . Но това е съвсем отделна тема
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X