Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българският език

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Българският език

    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
    Отидох,

    Това ми засили чувството за вина, че съм закъснял. Когато ми се възвърна чувството за мисъл, се усъмних: "7-8 изказвания за половин час..."

    Нейсе. Тъжна работа...
    От парламентарния контрол разбрах, че никой нищо не отменя. И опонентите и министърът се разбраха сякаш.
    Не думкаме ли тъпаните, понякога, подведени от вездесъщите вестници...
    Затова и "митингът" е бил рехав...

    Коментар


    • До: Българският език

      Аз винаги съм се чудел как може толкоз хора да се хващате толкова лесно на такива "партенки"... Това с езика както написах и преди си е типично активно мероприятие за отклоняване на вниманието...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: Българският език

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Аз винаги съм се чудел как може толкоз хора да се хващате толкова лесно на такива "партенки"... Това с езика както написах и преди си е типично активно мероприятие за отклоняване на вниманието...

        Извинявай, не е само "отклоняване". (Да не говорим, че властта не гъмжи от хора, достатъчно грамотни, та да измислят чак такова отклоняване.)

        Безкрайните (и безкрайно сложни) въпроси по темата "Какво става с езика ни?!" вълнуват много хора. Ако искаш, погледни само това: Вчера Zaarin беше недоволен, че са се отворили 2-3 теми по "отпадането на книжовния език" (а май вече са повече).

        Тази активност може би казва нещо. И е още един плюс за общността, която тук наричаме форум.

        (Току се огледаш и си викаш "Добре, щом е такава работата, ще отстъпя малко." После си викаш "Добре и този компромис мога да направя". Но с "езика свещен на нашите деди какви компромиси да правиш?". Никакви. Гърбът ти е залепен на стената, а виден депутат те агитира по радиото с това, че била постигната кохезия. Нещастник! Ако искаше да кажеш нещо, кажи го на български сине майчин. Не демонстрирай, че някъде си дочул една по-учЕна дума... Нейсе.)

        Езикът - с големите традиции, с хумористичните диалектни "завойчета", с новия жаргон и с каквото искаш - това е нашият живот. Който тръгне - в интерес на собственото си полуграмотно "величие" - да се гаргари с него, той се гаргари с твоя и моя живот. И неизбежно ще си го получи обратно.

        А за отклоняването поне отчасти си прав. И това изкуство са на път да го овладеят...

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Българският език

          Е, наистина няма предели за самоуверената полуграмотност:

          http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=248382

          Човек, каквото и да е виждал, просто немее.

          Щом траверсите са опасни за доброто ви име, какво остава за релсите, които са къде-къде по-дълги и лъскави.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • До: Българският език

            Ъ?! Опасно си е! Ако легнеш с траверса задължително ще те прегази влак...

            Коментар


            • До: Българският език

              Защо постоянно се коментира сексуалната ориентираност на публичните личности? Или те трябва да бъдат всичко друго, но не и "човеци"!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • До: Българският език

                Нещо, което ме ВЛУДЯВА като го чуя, а по телевизията досега сигурно никога не са го казвали правилно..

                нaркомАния

                с ударение на буква А в думата мания.

                Защо е това малоумие, всички журналисти казват наркоманИя.

                Или може би трябва да казваме и "наркОман", "ватмАн", "телепатИя"...
                VW Touareg V10, 5000cc

                Коментар


                • До: Българският език

                  Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                  Нещо, което ме ВЛУДЯВА като го чуя, а по телевизията досега сигурно никога не са го казвали правилно..

                  нaркомАния

                  с ударение на буква А в думата мания.

                  Защо е това малоумие, всички журналисти казват наркоманИя.

                  Или може би трябва да казваме и "наркОман", "ватмАн", "телепатИя"...
                  .......................................................................................
                  Имат си такава манИя, че са грамотни!
                  .....
                  А кога и защо Албумът стана албУм? Тук правилата се диктуват от Кати, Кети,Нети, Ивана, Дони,Слави, Азис...прочее измет!
                  Журналистите подхващат новата дума и я прегръщат!

                  Любовта между малоумниците - споделена и изконсумирана което е лошо - ще се пръкне поколение от техния щам.

                  Коментар


                  • До: Българският език

                    Не се коси - ще го избием с лопати!

                    Коментар


                    • До: Българският език

                      Много запомням глупостите, които бръщолеви радиото в колата ми. Днес от парламентарния контрол:"За да може да започне да стартира началото на изграждането на магистрала "Струма"...
                      Не й запомних името на гус'жата. Струва ли си?
                      Във връзка с ударенията: Вчера в предаване на БНР за пътната обстановка споменаха пътя за Царева ливада...
                      Ливади-и-и!Ливади!

                      Коментар


                      • До: Българският език

                        Аз като Шуменец(Шумналия, по нашенски) да попитам:
                        Къде се слага ударението в "Мадара"?
                        Ама напоследък, започвам да чувам все по-често правилното произношение.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: Българският език

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Аз като Шуменец(Шумналия, по нашенски) да попитам:
                          Къде се слага ударението в "Мадара"?
                          Ама напоследък, започвам да чувам все по-често правилното произношение.
                          ........................
                          Ти, като шумкар, не питай, а дай отговор! Остава аз да те питам Бургас ли е или Бургас...

                          Коментар


                          • До: Българският език

                            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                            ........................
                            Ти, като шумкар, не питай, а дай отговор! Остава аз да те питам Бургас ли е или Бургас...
                            Bourgas
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • До: Българският език

                              Мадара звучи заплашително близко до мадури, което е супер, но е малко по-различно

                              Остава единствено да е Мадара
                              VW Touareg V10, 5000cc

                              Коментар


                              • До: Българският език

                                А защо не използвате символа за ударение, а се мъчите с удебеляване? Имам предвид вместо Мадара - Màдара и вместо Мадара - Mадàра?!? Някой може и да не разбере за какво става дума с боулд-ването.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X