Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Белите са по-умни от негрите?

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    ...Пък за нас кво да говоря... Не случайно сме видът с най-дълго индивидуално развите. Кое друго животно може да си позволи 15 години да се размотава преди да стане годно от еволюционна гледна точка? Отделно, всички високо интелигентни социални животни имат отредена роля, прескачаща поне едно поколение...
    ...
    И за кво така? За да можем да си програмираме компютрите в главите, които при разждането освен един BIOS нямат нищо друго вътре. Останалото е малко хардуеър, който забележете - развива се според потребностите...
    ...И сме видът с най-голямо индивидуално и групово разнообразие. Мисля, че това неслучайно идва на по-високите стъпала на еволюцията - то е страшно полезно в общия мащаб. А индивидуално погледнато е дефект, а си му плащаме и данъка - например много по-разнообразни болести в сравнение с козите (да не говорим за акулите, които въобще не боледуват). И например войните - няма войни при вълците, има само боеве. И например расизма, какъвто също липсва при животните - нали сте виждали кучета, които си играят в градинка.

    Мисълта ми е, че това разнообразие изисква индивидуален подход ОТ все родител и КЪМ всеки ученик. Тук обаче, за съжаление, изоставаме от нивото, до което еволюцията е била така любезна да ни доведе. И се получават драми, индивидуални и групови.

    А расизмът - барабар с "научните" му опаковки - ако имаше реален смисъл, плъховете щяха да го практикуват отдавна. Но плъх расист няма.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • До: Белите са по-умни от негрите?

      Че къде са се денали? Те винаги са убивали чуждите. И мишките. Ма щом са спрели ...

      Коментар


      • До: Белите са по-умни от негрите?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Че къде са се денали? Те винаги са убивали чуждите. И мишките. Ма щом са спрели ...
        Чакай, чакай... Много лесно ще ти излезе. При животните (с малки изключения) чуждите никога не ги убиват, затова защото са чужди.

        Ако ги нападат и в краен случай убиват, то е или защото са нарушили територия (този мотив не важи за всички същества, а само за т.нар. "териториални", като кучетата); или заради сексуално-властово съперничество; или за да не ти вземат (евентуално за да им вземеш) храната; или защото самите те са подходящи за храна. Дори да е жестоко, е просто, ясно и природно почтено.

        Не се сещам за животно, което да напада друго от своето семейство (класификационно) водено от мотива, че онова не изглежда или не мирише така, както би трябвало да изглежда или да мирише.

        Няма расизъм при животните. Има го при нас, висшите - венеца на Твореца, върха на сладоледа, черешката на тортата...

        Седни на някоя пейка, погледай кучетата, които се лаят или си играят... И се обади за заключенията си.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Белите са по-умни от негрите?

          Уважаеми колега, не сте прав. Точно при животните няма никаква прошка за по-различните. Моментално биват убивани. Например старите щъркели ако не успеят да отлетят и някак си презимуват щом се върнат другите първата им работа е да ги убият... Същото е с кучетата и вълците например... всеки вид защитава генетичната си чистота с всички възможни средства...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • До: Белите са по-умни от негрите?

            Ще допълня и за кучетата (нямам в предвид гледаните в апартамент - те не са нещо друго...) - все пак имахме цели девет и половина години немска овчарка и то каква... Винаги между нея и помиярите е имало тотална непоносимост...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Белите са по-умни от негрите?

              Това за щъркелите не го знаех. А е възможно и да съм се изсилил с общото заключение.

              Мисълта ми е, че животните враждуват и се убиват по непосредствени практични причини. (Разбира се, тази "практичност" може с времето да им е влязла и в инстинктите. Тогава тя действа не толкова "непосредствено".)

              Все пак имам чувството, че расизмът не е природна, а е "човешка" работа. Не е изключено да съм малко предубеден по "антирасистка" линия, но веднага се сетих и за човешки пример. За тежкото (полу)преодоляване на расизма в САЩ знаем. Някой да е чувал как расизмът е бил преодолян в Бразилия?

              Не знам... Във всеки случай има за говорене.

              Поздрави!
              Искам България чиста!

              Коментар


              • До: Белите са по-умни от негрите?

                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                Конкертно за акъла ни много по-малко отговаря природата, отколкото обществото ни. Много малко знания и умения со по рождение и им се вика инстинкти. Всичко друго се придобива чрез учене. То, едните котараци ако майка им и подобните не ги научат да ловуват и да се бият са за никаде...
                Обер, тука не си прав!
                Преди години имах бобтейл. Порода, наречена заради произхода си "английска овчарка", но "превъзпитана" през последните 100-ина години, като домашен любимец, чийто първостепенна задача е да играе с децата. Беше 6-месечно пале, когато при една крайградска разходка срещнахме 10-ина овце, вървящи на няколко стотин метра пред пияния овчар. Кучето изтича при тях, събра ги на куп и ги държеше така, лаейки към мен. Не разреши на никоя от овцете да се отдели, докато не отидох да си я прибера и успокоя (беше женска, за това говоря в женски род за нея). Поколения наред нейните предци не са виждали овца, нито някой ги е обучавал да събират стадо...
                Това се случи преди 15-ина години, но от тогава съм убеден, че има наследственост и е въпрос на подходящи условия за да се прояви.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • До: Белите са по-умни от негрите?

                  И за кво така? За да можем да си програмираме компютрите в главите, които при разждането освен един BIOS нямат нищо друго вътре. Останалото е малко хардуеър, който забележете - развива се според потребностите.
                  Така си е... само дето едни се раждат с дънна платка с 4 процесора с по четири ядра и 150 GB РАМ а други с 80386... Могат разбира се да се намерят много случаи когато една дънна платка с 80386 е свършила повече работа от една четири процесорна машина... но...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • До: Белите са по-умни от негрите?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Значи, за маловажните агрегати в конструкцията отговаря система с чудовищна сложност. Каквато са гените. При всичката крайна пестеливост на природата. Която не прави нищо без съвсем крайна нужда.
                    За ключовите и критично важните не отговаря никой.
                    Не, интересна теория, разбира се ...

                    Не знам по какви критерии определяш кое е "ключово" и кое - "маловажно" )) А пък да навлизаме в разговор за ергономичността на природата е излишно, хем че примерът ти е неподходящ - геномът е много по-голям, отколкото е нужен, ама пак се отделя енергия да се копира всеки път целия.
                    Цветът на очите го мани, айде, ама щом всичката останала генетична информация за теб е маловажна, пък акълът е най-важен... Апропо, даже и от гени да се определя той, представи си само колко от останалото е неква тъпотия... дето само прави възможно същестувването ти, ама карай, тва са подробности...
                    Отговорът на въпроса за пореден път се открива в собственото ти изказване - в една система с чудовищна сложност не може да има прости елементи за сложните неща. Цялата система, барабар с разните извънсистемни фактори (ака соц. среда и т.н.) допълва и изгражда най-сложните работи, като например акъла. Ама да приписваш всичкото на едната страна на везната е несериозно... Което, иронично, се оказва баш интересната теория в случая

                    Аз не притежавам такова дар слово като, да речем, Обера, който съумява да подбере подходящи примери във всеки момент (тва сега не е "четка", ми е факт). Та, при положение че толкоз ясно и нагледно се обяснява тая история, аз не разбирам за кво повече спорим...

                    Тия екстраполации между поведението на хора и животни винаги са ми били интересни, както и приписването на човешки принципи у животните. Май им се викаше "басни" на тия приказки, а ?
                    "Расизмът у животните. Част трета. За непоносимостта на щъркелите към... щъркелите" )) Е, друго си е при хората, де. Едно време старите индианци сами са напускали селото и са отивали да умрат в гората, за да не обременяват оскъдния ресурс на цялата популация. И слава Богу, щото инак сигурно биха изяли по една томахавка по главата. Ама оттук до расизма колко е голяма е крачката, не е истина просто...
                    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                    Коментар


                    • До: Белите са по-умни от негрите?

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Така си е... само дето едни се раждат с дънна платка с 4 процесора с по четири ядра и 150 GB РАМ а други с 80386...
                      Отлично казано. Сега остава само да докажем как негрите са тия с 386-ците, пък ние сме мощните пичове, и всичко ще се върже.
                      А, да, забравих - статистическите доказателства, разбира се !! Няма негър-физик...
                      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                      Коментар


                      • До: Белите са по-умни от негрите?

                        Спас доста е разкрасил природата. Винаги ми е било смешно твърдението, че човекът е единственото животно, което убива себеподобните. В действителност, много са малко видовете, които при никакви обстоятелства не трепят свои. И далеч не говоря само за хищници.

                        Джорджо, това, за което говориш ти е инстинкт. И кучетата, и котките, че и ние имаме една торба инстинкти. Обаче измежду тях не фигурира развиването на полиноми. Примерът ти не е удачен, защото инстинктът не е способност, ами базово поведение или реакция. Не знам колко пъти да повторя, че има наследственост и това е неоспорим факт. Няма нищо чудно, че децата ти приличат на теб. Обаче може да си сигурен, че не всички бели са също твои реплики.

                        Венци, по-горе казах, че хората се раждат различин, но това зависи от родовото наследство, а не от расовото.

                        Коментар


                        • До: Белите са по-умни от негрите?

                          Я стига сме спорили... предлагам да почакаме евентуалната вълна от негри физици... което веднага ще даде отговор на дискусията...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • До: Белите са по-умни от негрите?

                            Единственият отговор, който ще даде е, че негърските общности са решили да наблягат на академичното образование и да излязат от калъпа си. Иначе се сещам за доста негри (американски и африкански), работещи във фирмите, подконтрактори на НАСА. Вярно, че газовата динамика не е точно теоретична физика, но и това е нещо.

                            Обаче кво сме се захванали с негрите?! Аз много повече чакам българско име в световната наука. Нали и ние сме бели, егати? Няма ли да намажем и ние нещо по генетична линия... Само недейте се престаравайте с Джон Атанасов.

                            Коментар


                            • До: Белите са по-умни от негрите?

                              Гледаме, както обикновено, в една посока. Ако се обърнем ще видим, че има едни, които биха имали правото да гледат пък на нас по същия начин. За негър-физик не се сещам, но евреи има на върха във всяка научна област, на върха на всяка политическа структура... Не съм наясно те друга раса ли са, или пък порода, но май имат правото да говорят по същия начин за нас?

                              Коментар


                              • До: Белите са по-умни от негрите?

                                На теория, евреите са семитски клон на бялата раса и следователно би трябвало да са първо братовчеди на арабите. На практика, това определение е много хлабаво и обхваща признаци, на религия, култура, нация и етнос.

                                Обаче, можеш да си сигурен, че един куп англосаксонци смятат, че българите на са бели хора, защото кожата ни не е прозрачна, а очите и косите по правило са ни тъмни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X