Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Белите са по-умни от негрите?

    Заарине, цялата ти теза е изкована на това, че трябва да има "ген за математика", "ген за музика" и т.н. Както за цвета на очите, примерно. А никой не е показал, че такава материална конкретика съществува и че могат да се правят директни аналогии между физически унаследени белези и "таланти", или както щете ги наречете... Едно нещо като такъв "талант" е крайният и твърде сложен резултат от много добре разбъркана супа, в която се мандрахерцат някакви гени. Да, и те участват, ама...
    А всички преди това се хвърлиха да обясняват как гените били "само рамката". А сега, де ?! Аз вече не знам кво да мисля и кой ква теза защитава ))
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

    Коментар


    • До: Белите са по-умни от негрите?

      Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
      Заарине, цялата ти теза е изкована на това, че трябва да има "ген за математика", "ген за музика" и т.н.
      Не е, изградена е върху това, че има различни начини на мислене - логически, абстрактен, пространствен и т.н. И често те са взаимо изключващи се, когато някой от тях е силно изразен, някой от другите може да се развие само с усилия. И това изглежда е заложено, а не придобито. Различите начини на мислене пък определят в какви области можеш да станеш повече от добър, естествено с нужните усилия. В останалите можеш да станеш най-много добър и то с повечко труд и пот. Не твърдя със сигурност, че това може да има нещо общо с цвета на кожата и въобще, че се предава по наследство, но очевидно има с гените на конкретния човек.

      От друга страна ние сме просто маймуни с евоюлирал към интелект мозък. Значи и това се предава по наследство и подлежи на селекция. Така че просто не изключвам и възможноста за предаване на такива неща в слаби граници. При това допускам и възможноста за множество изключения. Като село пълно в даден момент само с руси и сенеоки хора. Ще се раждат и чернокоси деца, но по-малко от русите. И, ако културната среда е такава, че русите имат по-гоям шанс за по-голямо потомство, то и тя ще допринесе доълнително към генетиката.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Белите са по-умни от негрите?

        Първо – белите са много повече от негрите ( не от черните изобщо), за да може този въпрос да бъде коректен!

        Второ – какво би помогнал ума в саваната например, където трябва да умееш да бягаш по-бързо от лъва и другите хищници, за да оцелееш!

        Трето – белите може и да сме по-умни от негрите, но те пък танцуват, пеят, бягат, скачат по-добре – съотнесено като бройка (всички го знаете)!

        Колкото до това да се веселят и наслаждават на живота – определено черните са по-добри!

        Че голяма част от негрите/черните живеят в синхрон и тясна връзка с Природата – факт!

        Какво ни носят знанието и умността? – Правят ни по-нещастни!

        Какво пише в Библията? - “Блажени са нищите духом!”

        П.П. И с напредването на “глобалната политика” за промиване на мозъци, скоро този въпрос ще бъде напълно излишен, за каквито и да е раси и цивилизации
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • До: Белите са по-умни от негрите?

          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
          ...Че голяма част от негрите/черните живеят в синхрон и тясна връзка с Природата – факт! ...
          Ето малко истински ФАКТИ за една страна, която доскоро беше управлявана от белите, а в момента е управлявана от "живеещи в синхрон с Природата" - Южна Африка:
          На първо/второ място в ЦЕЛИЯ СВЯТ по:
          - телесни повреди
          - изнасилвания (на глава от населението) - близо 2 пъти повече от втория в света
          - непредумишлени убийства
          - убийства с огнестрелни оръжия
          - убийства с огнестрелни оръжия (на глава от населението)
          - хора със СПИН
          - деца със СПИН
          - работещи деца
          - покушения
          В първата петица в целия свят по:
          - взломни кражби
          - убийства
          - грабежи
          - грабежи (на глава от населението)

          Изводите - за вас.
          [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

          Коментар


          • До: Белите са по-умни от негрите?

            Първоначално публикуван от panther_bg Преглед на мнение
            Ето малко истински ФАКТИ за една страна, която доскоро беше управлявана от белите, а в момента е управлявана от "живеещи в синхрон с Природата" - Южна Африка:
            ..............
            Изводите - за вас.
            Да, изводите се налагат сами! Ето пример:
            Ако отглеждате потомство и 18-20 години му казвате какво да прави, държите го в подчинение и му налагате неспецифични за него правила на живот, какво очаквате от него като го пуснете "дасе оправя само" ? Какво се очаква от някой, който има разбита ценностна система, липсващо образование и изведнъж е изпаднал "в безтегловност", незнаейки кой път да поеме? Лошото (за съжаление) е силно заразно.
            Аналогията с "управлявания от белите" черен народ е пряка!
            На мен пък са ми разказвали и други неща. Специално разпитах татко, който е работил в Мозамбик. Картинката, която той ми описа, беше малко по-различна - за един кротък и изпълнителен народ. И който иска да учи - успява. Значи все пак социалната среда, традициите, шансът са определящи, не гените!!
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • До: Белите са по-умни от негрите?

              Да се върнем към началото и причината за спора.
              79-годишният Джеймс Уотсън, носител на Нобелова награда като съоткривател на ДНК и ръководител на една от водещите генетични лаборатории в САЩ казва:
              "цялата наша социална политика е построена върху презумпцията, че умствените способности на нейното население са равни на нашите - докато всички изследвания сочат, че това съвсем не е така".
              "Хората, които си имат работа с чернокожи работници, знаят, че това не е така".
              Запитан колко време ще е нужно, за да бъдат определени гените, които отговарят за интелектуалното развитие, доктор Уотсън отговаря, че за това може би ще трябват 15 години, а може би и 10 години ще стигнат.
              Предложете резултатите от други изследвания, които да оборват тази теза и тогава спорете. Когато (ако) открият гените отговарящи за интелектуалното развитие, ще има много интересен дебат между сериозни учени. Политиците, както винаги ще използват научните факти за обслужване на собствените си интереси. До какви сътресения и конфликти ще доведе това, само мога да гадая, но гледайте да не сте наоколо.
              Явно, повечето от вас имат предимно романтична престава за Африка и са наистина добронамерени хора. Нищо лошо няма в това докато сте си в къщи. Все едно Африка не може да бъде "разказана" или "заснета на филм". Отидете и поживейте няколко години, после разкажете впечатленията си. Последното, което бих си помислил за африканците южно от Сахара е, че са "кротки и изпълнителни".
              А, Quadra е провокатор , защото пуска такива теми и после само гледа сеир За наказание го каня на гости
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • До: Белите са по-умни от негрите?

                Той Злати който има богат опит с Африка и африканци казва че завършен расист се става след като идеш там...

                Аз съм категорично убеден че различните хора имат различни интелектуални заложби (както и всякакви други) но съм краен скептик че официална информация подкрепена с научни изследвания по въпроса някога ще види бял свят...

                Прекалено много се тъпче в главите на хората че всички са еднакви и имат еднакви възможности... което разбира се обслужва дълбоки надсоциални интереси...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Белите са по-умни от негрите?

                  Аз също съм на мнение, че хората имат различна наследственост и следователно различни наклонности и способности, които в последствие да се развиват. Обаче те не са "расово" преодопределени, ами са индивидуални, айде най-много родови.

                  Никак не харесвам циганите като цяло, но това е етнически обусловено - просто културата им в общността е такава примитивна и като цяло деструктивна. Иначе с тях сме от една раса, по които и определения да го гледаме, затова съм много далеч от расизма. Виж, ако има понятие като етнизъм, вътре съм с двата крака.

                  Коментар


                  • До: Белите са по-умни от негрите?

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

                    Аз съм категорично убеден че различните хора имат различни интелектуални заложби (както и всякакви други) но съм краен скептик че официална информация подкрепена с научни изследвания по въпроса някога ще види бял свят...
                    Подкрепям 100 процента. " РАЗЛИЧНИТЕ ХОРА имат различни интелектуални заложби" - ДА.
                    Виж различните раси ....
                    Защото при хирурзите има една друга статистика. Особено неврохирургията, черните са перфектни, докато белите не могат да контролират така прецизно движенията си, да не говорим, че съобразяват по бавно. С по голяма дълбочина и логика, ама по бавно. А пациента няма време.
                    Въпросът е, кое ще приемем за глупост, тоталното непознаване на Галактическия Гаргаробластер, или ниската култура за лочене на Бира.
                    Едните са по подходящи за едно, другите за друго. Господ така го е създал.
                    Но пък разни професори нобелисти, що ли не вземат да му ударят една ДНК щампа.
                    Знам и феновете им кой ще са, муамарчо, Уго Чавес, пък и други бушченца и путинца.
                    Да не ме накажете сега, имам предвид президенти ))
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • До: Белите са по-умни от негрите?

                      Твърде много се издрънка по тая тема, обаче май не е имало за кво...
                      Според мен, някой черен монтьор е скапал колицата на Уотсън и той просто си го е върнал подобаващо, от своето социално положение и със съответния журналистически отзвук.
                      А ние сто локума разтеглихме...
                      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                      Коментар


                      • До: Белите са по-умни от негрите?

                        Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                        Според мен, някой черен монтьор е скапал колицата на Уотсън
                        грешка - след толкова години работа в бранша черен монтьор още не съм видял - твърде сложно им е, работата е тежка и отговорна. съвсем друго си е на социал.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • До: Белите са по-умни от негрите?

                          Ебати зора да се изкара черното бяло.
                          Нали живеем в материален свят? Значи всичко си има причина, а информацията - носител. Е, в живото носителят е кръстен ген. От разликата в генните набори и се случват различията в организмите. Какво да отговаря за мисленето, освен гените? Апаратът на Голджи ли?
                          А ТАКАВА повтаряемост в поведението на видът (класа, семейството, рода, расата) от общи съображения трябва да подскаже и на неуките че НЕпренебрежима разлика ИМА.
                          Ебати рекламната акция. "Коледна примоциа! Целони негар!"
                          Аз съм благодаря - не. Иначе ще трябва да ми обясните що и как аз съм такъв, пък оня - много по-напред от мене.

                          Коментар


                          • До: Белите са по-умни от негрите?

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Нали живеем в материален свят? Значи всичко си има причина, а информацията - носител. Е, в живото носителят е кръстен ген. От разликата в генните набори и се случват различията в организмите.
                            Да, случват се различията в цвета на очите. Пък ако знаеш от разликите в първите седем години кви различия се случват, ще прехапеш език до кръв... Ген ? Социална среда ? Де е гъдулка, де е цигулка...

                            Ама ти сам го казваш, де - материален свят е. Материалният ти цвят на очите се определя от материалния ген, отговорен за това. А нещо толкова абстрактно и едва ли не неподлежащо на дефиниция като "умност" или "глупост", то защо да се определя от некъв си ген ? "Ген за умност" ? Хм... Талантите за рисуване, свирене или смятане едва ли се откриват в някакви конкретни за това гени. По-скоро схващането е за определено взаимодействие на много гени + за кво си учил + всред кой си израснал. Каша някаква, ама кво да прайш...
                            Обаче виж, дрогата, нелегалното оръжие и мизерията се откриват в някакви конкретни квартали, да.

                            И да не кажеш сега, че съм бил защитавал коледно негрите. Пет пари не давам за далеч по-близки ми неща, та за тях ли...
                            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                            Коментар


                            • До: Белите са по-умни от негрите?

                              Значи, за маловажните агрегати в конструкцията отговаря система с чудовищна сложност. Каквато са гените. При всичката крайна пестеливост на природата. Която не прави нищо без съвсем крайна нужда.
                              За ключовите и критично важните не отговаря никой.
                              Не, интересна теория, разбира се ...

                              Коментар


                              • До: Белите са по-умни от негрите?

                                Конкертно за акъла ни много по-малко отговаря природата, отколкото обществото ни. Много малко знания и умения со по рождение и им се вика инстинкти. Всичко друго се придобива чрез учене. То, едните котараци ако майка им и подобните не ги научат да ловуват и да се бият са за никаде. Котета инстинктивно скачат да се търкалят по между си но само толкова. Конкертните хватки идват с практиката. Една котка, отгледана в апартамент няма грам умения за оцеляване в околната среда. Толкова по въпроса за генетиката при тях. Пък за нас кво да говоря... Не случайно сме видът с най-дълго индивидуално развите. Кое друго животно може да си позволи 15 години да се размотава преди да стане годно от еволюционна гледна точка? Отделно, всички високо интелигентни социални животни имат отредена роля, прескачаща поне едно поколение. Например, при слоновете и маймуните докато активните "бутат прогреса", старите като носители на знанието го предават на младите. появата на писменост и академичност вече съвсем завършва процеса.

                                И за кво така? За да можем да си програмираме компютрите в главите, които при разждането освен един BIOS нямат нищо друго вътре. Останалото е малко хардуеър, който забележете - развива се според потребностите. В най-сложното социално общество на планетата, много бързо започват да ти бомбардират празния мозък с впечатления и стимули за общуване - гримаси, мимики и най-вече говор. Затова говорният център до 10тата година "заделя ресурси" според натоварването. По-нататък вече става все по-тегаво да се развива. Затова децата трябва да се бутат в полиглотска среда - да им се развие мозъкът, пък ако ще после да забравят половината научени думи. Говорът на последно място е набор от думи. И да беше така само с него...

                                Пределно ми е ясно, че няма да убедя никого в нищо тук. Всички расистки теории са елементарни и търсят лесен отговор за живота. Който досега не се е научил да търси сложните отговори си е за негова сметка и не е моя работа да му отварям очите. Хубаво поне, че сами не си вярвате и затова подсъзнателмно или осъзнато полагате огромни грижи, децата ви да се развият качествено и количествено, а не лежите на едната генетика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X