Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За произхода и самосъзнанието на българите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

    Израелски модел... имаше някакви напъни за създаване на циганска държава, ама къде мислят да я правят?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Израелски модел... имаше някакви напъни за създаване на циганска държава, ама къде мислят да я правят?
      Индия примерно
      Иначе развитите капиталистически държави вместо да реват от притока на мигранти е по-добре дасе възползват от тях. Така или иначе няма да могат да ги спрат!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Иначе развитите капиталистически държави вместо да реват от притока на мигранти е по-добре дасе възползват от тях. Така или иначе няма да могат да ги спрат!
        Ми те се възползват. Включително нашата, макар и леко нескопосно, ама то защото не е съвсем развита и съвсем капиталистическа.

        Е, разни хора реват, но със сигурност не държавите като цяло. Реват при това основно професионалните "лийчъри" на социалните системи, заради допълнителната конкуренция около кранчето през което капят държавни пари.

        Впрочем то и тук така. Основният лайтмотив е колко пари се давали за бежанците и как можело да отидат за пенсионерите. Като самите пенсионери хич не ги оправят тия пари защото са примерно 2лв на калпак годишно, а песента я пеят хора които при стажа който трупат пенсия ще вземат в някой следващ живот. Т.е. "пенсионери" е просто евфемизъм.

        Коментар


        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

          Абе, за Индия е ясно, ама напъните идваха от едни европейски "Велики сили", които също си имат проблеми с въпросния етнос и се спрягаше подобна държава в рамките на Европа. Зер, не е по европейски да ги изселват толкоз далеч от настоящият им хабитат и толкоз рязка промяна в окръжаващата среда и условия на живот. И не ставаше дума да ги приюти съществуваща вече държава, а да им се направи чисто нова такава. Таааа, мисля си за подходящите за целта парцели?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Твърдо нье! Но около мен е пълно с хора, които далеч надхвърлят това минимално ниво и въпреки това средно имат по 0,4 деца и това на преклонна възраст, та нема да е това разковничето (материалистическото обяснение)...

            п.п. некъде се коментираше субективното чувство за щастие - дали пък няма да има нещо общо?!?

            Не е само до парите - факт. Ама просто у наше село и да искаш е малко зор.
            Ясене, дядо ти е ирелевантен пример. Той вероятно е живял без телевизор и жисием. Ама на, сега не става.

            А ние българи лесно можем да си внесем. Тва Банат, Бесарабия, Молдова, Татарстан, Башкирия.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

              http://www.nauchensviat.eu/2012-03-1...-22-48-25.html

              Ако има някой запознат от научни източници, нека каже дали горната статия за антропологията на българите може да се счита за достоверна?
              Life is good... on a dirt bike!

              Коментар


              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Абе, за Индия е ясно, ама напъните идваха от едни европейски "Велики сили", които също си имат проблеми с въпросния етнос и се спрягаше подобна държава в рамките на Европа. Зер, не е по европейски да ги изселват толкоз далеч от настоящият им хабитат и толкоз рязка промяна в окръжаващата среда и условия на живот. И не ставаше дума да ги приюти съществуваща вече държава, а да им се направи чисто нова такава. Таааа, мисля си за подходящите за целта парцели?

                Гугъл координати: 43.779027, 31.311035.
                Само после да върнат шлеповете

                Коментар


                • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Абе, за Индия е ясно, ама напъните идваха от едни европейски "Велики сили", които също си имат проблеми с въпросния етнос и се спрягаше подобна държава в рамките на Европа. Зер, не е по европейски да ги изселват толкоз далеч от настоящият им хабитат и толкоз рязка промяна в окръжаващата среда и условия на живот. И не ставаше дума да ги приюти съществуваща вече държава, а да им се направи чисто нова такава. Таааа, мисля си за подходящите за целта парцели?
                  Гледам, че най-после стигнахме истинската тема.
                  Ако намекваш, че мястото на "чисто новата държава" е територията България имаш право, макар и чисто формално.
                  Какво мислят "великите сили" за тая територия - трудно ще избистрим. Засега още нищо не е еднозначно за нас, незрящите.
                  Но трябва да видим, какво мислим ние, българите по въпроса. И трябва да го направим на базата на ясни фактически основания.

                  1. Държавата България, такава каквато я помним, знаем и виждаме днес (това което е пред очите ни днес е една илюзия) повече не може да съществува. Ще приключи в интервала 15 - 50 г.
                  2. Не е възможно вече "да обърнем нещата" на базата на обрат в раждаемостта чрез икономически, образователни и "патриотични" средства. Това беше възможно някъде докъм 92-ра година. Днес и по 1000 лева "детски" да дават - бабите не могат да раждат вече. Ако питат мене, най-добре е "детските" да ги спрат. Но това е друга дълга тема.
                  Защо се получи така. Проблемът е в самите нас. През тоталитаризма, когато повечето от нещата се вършеха под строй - никой не се интересуваше от мнението на отделния човек, "управляващите" мислеха вместо нас, нещата донякъкъде "вървяха". И въпреки това - проблемът беше заложен тогава. Щото тия дето мислеха "вместо нас", мислеха колкото и както всеки от нас (Всеки народ си заслужава ....). А ние, българските мъже оставихме решението за броя на децата на жените. Изръмжавахме лъвски (но леко, за пред самите нас) докато ни донесат салатката с ракийката и все щяхме да "поставяме въпроса" за второто дете, ама айде да не е тая вечер и годините минаваха. Какво направиха българските жени. Ами родиха по едно дете, колкото да се отчетат, сложиха му име дето да съдържа букви от имената на двамата дядовци (щото всички знаеха, че е последното, което се ражда в семейството), сложиха си по една спирала и хукнаха да си вирят "ония работи" къде ли не. - Да раждат "кравите", аз да не съм крава. Е, кравите раждаха. И продължават. Бяхме достатъчно толерантни и еманципирани но и егоисти. Бяхме достатъчно "умни" да философстваме за пенсии, пенсионни фондове но не ни стигна ума да разберем, че парите за пенсиите, независимо в какъв фонд са, са си все хартийки, които не се ядат. И не ни стигна ума да отгледаме достатъчно деца, които с работата си да осигурят продукта зад тези хартийки.
                  Бяхме достатъчно умни и образовани да построим градовете с панелките, да се настаним в тях, да създадем подобие на "добре изглеждаща държава" и тнт, но не ни стигна ума да мислим като народ, нация или както искате, го кажете. Когато "социализмът си отиде" и решението на проблема остана в ръцете на самите давещи се - се удавихме. По-умните и по-инициативните, които можеха да направят нещо (включително и да раждат умни и инициативни деца), не успяха да се преборят със стената от идиоти, с осигурени от предците им места в управлението и бизнеса, и заминаха на някъде.

                  Тука останахме едни "патриоти" дето кави ли не дела (велики) можем, ама тя държавата ..... За нас държавата продължава на е нещо като Бик прадър и ту се държи като майка, ту като мащета. Не ни идва на ум, че ние сме държавата. И понеже ние сме такива - държавата е такава ...... .
                  Патриотизмът не се състои във врясъци по площадите - Да спасим България ..... и тнт простотии. Не се състои в измислянето на някакви велики "прабългари" и какви ли не "ханове", както и в зъбенето срещу всеки, който дръзне да ги отрече. Патриотизмът се състои в отглеждането, образоването и възпитаването на поне две деца и то така, че те да знаят, че те са държавата.
                  Всичко това го пропуснахме.
                  А що се отнася до бъдещето на "територията" България ами ..... ве още не е съвсем ясно кой ще се засели тук. Но една "сянка" бродеща повече от 20 г. по кръчмалски маси, неофициални инстанции, форуми и тнт вече придоби официален израз (впрочем не за първи път, но за последен). Президентът ни каза, че България трябва да се пази от Русия в рамките на НАТО. Какво означава това. Да помислим - кой е в НАТО около нас, че да ни пази от Русия. Отговорът е - Турция.
                  И к'ва стана тя - Турция ще ни пази от Русия. Въщност нищо ново. Турция ни е пазила от Русия 500 г. И макар, че никой не ме пита, искам да кажа - Аз не искам Турция на ме пази от Русия.
                  Дядовците ми и ония българи в братските могили при Ст. Загора (покрай които съм минавал с години всяка сезмица) сигурно се обръщат в гроба.
                  Но ....... това са сложни теми, има кой да ги мисли. Още малко и ще стане време за ракийкакта със салатката ... На не забравяме да изръмжим леко на лъвицата - все пак сме Лъвове.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                    Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                    Защо се получи така. Проблемът е в самите нас. ... А ние, българските мъже оставихме решението за броя на децата на жените.
                    ... Да помислим - кой е в НАТО около нас, че да ни пази от Русия. Отговорът е - Турция.
                    И к'ва стана тя - Турция ще ни пази от Русия. Въщност нищо ново. Турция ни е пазила от Русия 500 г. И макар, че никой не ме пита, искам да кажа - Аз не искам Турция на ме пази от Русия.
                    Въпросът колко деца да има в семейството никога не се е решавал от мъжа. Ако въздишате по времето, когато в българските селски семейства са се раждали 10-12 деца, това е било съвместен избор на двамата родители, обусловен от:
                    1. Липса на противозачатъчни средства. И тогава една жена е знаела как да не забременее, но и нравите са били такива, че "яловиците" с по 1 дете не са били уважавани и обикновено им били търсени заместнички, защото е имало:
                    2. Нужда от работна ръка в семейството - един да пасе овцете, друг воловете, трети да жъне на нивата, колкото повече, толкова по-добре.
                    3. Висока детска смъртност - от 10-12 деца в семейство са оцелявали 5-6-8.
                    Прочее бедните семейства и тогава са имали доста по-малко деца. Правели са си сметката колко могат да изхранят и колко ще могат да омъжат / оженят със скромна зестра. Щото сватба "по либоФ" - нанай и в най-най-българските семейства. Знаете там Хайтов ("Мъжки времена"), Ивайло Петров („Преди да се родя и след това“) и т.н. И да си "откраднеш булка", после пак има пазарлъци, плащане, прехвърляне на ниви, гори, глави добитък и между семействата на "младоженците".

                    А за Русия и Турция - Русия е на същия хал като нас откъм демография. Просто населението е огромно и тука не го усещаме. Тече бавна, но необратима подмяна на белите синеочковци с църни муслимани и разни с дръпнати очи.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Въпросът колко деца да има в семейството никога не се е решавал от мъжа. Ако въздишате по времето, когато в българските селски семейства са се раждали 10-12 деца, това е било съвместен избор на двамата родители, обусловен от:
                      1. Липса на противозачатъчни средства. И тогава една жена е знаела как да не забременее, но и нравите са били такива, че "яловиците" с по 1 дете не са били уважавани и обикновено им били търсени заместнички, защото е имало:
                      2. Нужда от работна ръка в семейството - един да пасе овцете, друг воловете, трети да жъне на нивата, колкото повече, толкова по-добре.
                      3. Висока детска смъртност - от 10-12 деца в семейство са оцелявали 5-6-8.
                      Прочее бедните семейства и тогава са имали доста по-малко деца. Правели са си сметката колко могат да изхранят и колко ще могат да омъжат / оженят със скромна зестра. Щото сватба "по либоФ" - нанай и в най-най-българските семейства. Знаете там Хайтов ("Мъжки времена"), Ивайло Петров („Преди да се родя и след това“) и т.н. И да си "откраднеш булка", после пак има пазарлъци, плащане, прехвърляне на ниви, гори, глави добитък и между семействата на "младоженците".

                      А за Русия и Турция - Русия е на същия хал като нас откъм демография. Просто населението е огромно и тука не го усещаме. Тече бавна, но необратима подмяна на белите синеочковци с църни муслимани и разни с дръпнати очи.
                      Да бе, прав си. Личи си, чи си 100% българин. Царе сме да обясним как нещо не може да стане. В случая ми обясни, как не е можело да стане(и как ние нямаме вина за това, тя държавата, тя икономиката, тя ....... са виновни).
                      Тая постановка с многото деца дето били необходими на натуралното стопанство съм я слушал още в гимназията и още тогава ми се виждаше смешна. Разбира се, че винаги е имало умни жени дето са знаели как да се предпазят от (или да прекратят) забременяване (например Султана РачоПетрова). Но болшинството българки докъм 30-те години на 20-ти век не са разполагали с такава информация. Едва, когато я получиха - децата спаднаха до 2 в семейството през 50-70-те и до едно през 80-те.
                      Що се отнася до "бавната и необратима подмяна на синеочковците" - не е по темата а и време е за салатката с ракийката. Но някой ден ще напиша няколко реда и затова.
                      ОФБ ДБ X22SE
                      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                      Коментар


                      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                        Да бе, прав си. Личи си, чи си 100% българин. Царе сме да обясним как нещо не може да стане. В случая ми обясни, как не е можело да стане(и как ние нямаме вина за това, тя държавата, тя икономиката, тя ....... са виновни).
                        Тая постановка с многото деца дето били необходими на натуралното стопанство съм я слушал още в гимназията и още тогава ми се виждаше смешна... винаги е имало умни жени дето са знаели как да се предпазят от (или да прекратят) забременяване
                        Но болшинството българки докъм 30-те години на 20-ти век не са разполагали с такава информация. Едва, когато я получиха - децата спаднаха до 2 в семейството през 50-70-те и до едно през 80-те
                        Остава да направим извод, че просто сме се циЛивилизовали. По-рано като негрите сме правили деца на всяко чукане, пък по-късно сме открили презерватива, спиралата, а един наш човек измислил и противозачатъчното хапче.
                        Как изобщо можеш да си представиш в едно семейсто решението колко деца да има, да го взема мъжът ? Че и да "заповядва" на жена си колко деца да роди...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Остава да направим извод, че просто сме се циЛивилизовали. По-рано като негрите сме правили деца на всяко чукане, пък по-късно сме открили презерватива, спиралата, а един наш човек измислил и противозачатъчното хапче.
                          Как изобщо можеш да си представиш в едно семейсто решението колко деца да има, да го взема мъжът ? Че и да "заповядва" на жена си колко деца да роди...
                          Ами ... има много начини. Цивилизовани и не .... . Например в ислямските държави е така. Жената е покрита и затворена и ражда деца. И не я питат иска ли, не иска ли ....
                          Има и цивилизовани начини. Например с подходящо възпитание. След като се приема, че мъжът е "глава на семейството" той трябваше да намери начин и да приложи подходящо възпитание, такова, че неговите потомци от женски род да не се ръководят от - "Да не съм крава, че да раждам деца". Ние не го намерихме този начин и затова си отиваме.
                          ПП. Ще дам и конкретен макар и страничен пример. Преди 20 г. един достоен, умен и работлив човек се оказа, че има син - пройдоха. Един ден се донесе, явно след конфликт, при мен и изтръска, че ще се отказва от сина си с Държавен вестник. - Че какво ти е крив сина ти, нали ти си го възпитавал.... - аз не съм го учил на такива работи ... - ами значи малко си го учил..... - а бе тя майка му виновна, тя все го глезеше ...... - ам още по-зле, оставил си го в ръцете на неподходящ човек. Човекът се разплака, но не ми се разсърди. Малко по-късно (след няколко месеца) се пренесе в един по-добър свят.
                          Последно редактирано от bogilloff; 21-09-14, 20:35.
                          ОФБ ДБ X22SE
                          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                          Коментар


                          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                            Брей, колко народ имало дето смята, че ако не се огради с огледала, идва свършека на света.

                            Вероятно... Остава да имат ясна визия с какво неговите огледала са по-прави от кривите на останалите и с какво ще са по-каквото се сетите за да пребъде този свят.

                            Всъщност може и друго - да си направиш огледалце, за което да се грижиш, да го възпитаваш, да се радваш на успехите и да страдаш от неуспехите му без непременно това да трябва да са твоите успехи и неуспехи.

                            Коментар


                            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не е само до парите - факт. Ама просто у наше село и да искаш е малко зор.
                              Ясене, дядо ти е ирелевантен пример. Той вероятно е живял без телевизор и жисием. Ама на, сега не става.

                              А ние българи лесно можем да си внесем. Тва Банат, Бесарабия, Молдова, Татарстан, Башкирия.
                              Ше внесеш дедовиякой от по доброто ше отиде у нашта гнус........

                              имали по лошо у целия свет от нашата гадна държава
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                                Ами ... има много начини. Цивилизовани и не .... . Например в ислямските държави е така. Жената е покрита и затворена и ражда деца. И не я питат иска ли, не иска ли ....
                                Има и цивилизовани начини. Например с подходящо възпитание. След като се приема, че мъжът е "глава на семейството" той трябваше да намери начин и да приложи подходящо възпитание, такова, че неговите потомци от женски род да не се ръководят от - "Да не съм крава, че да раждам деца". Ние не го намерихме този начин и затова си отиваме..
                                Ясно. Май си вдъхновен от това:

                                Нашей Родиной Россией
                                дядя Путин управлял.
                                "Быть стране великой, сильной", -
                                он однажды помечтал.

                                Только, как без ребятишек?
                                Маловато их у нас!
                                Прочитал он много книжек
                                и издал стране приказ:


                                "Каждой маме по ребенку?!
                                Это мало!.. Надо двух!"
                                И теперь в родной сторонке
                                Появились детки вдруг.


                                Много их... Они красивы.
                                как цветочки, там и тут.
                                Малышей теперь в России
                                ПУТИНЯТАМИ зовут!

                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X