Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Онлайн обучение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Онлайн обучение

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=178042

    По пресен пример не мога да ти дам какво ще се случи ако минат на онлайн обучение учениците .
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: Онлайн обучение

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      По пресен пример не мога да ти дам какво ще се случи ако минат на онлайн обучение учениците .
      Хората не са равни. И не трябва. И това е резултат на сегашното, със ставането рано и ежедневно, т.е. въпреки това. И на пълен интернат да я закотвиш в училище - пак това ще видиш. Някой много известен политик беше казал, че ако всички станат интелектуалци - накрая няма да има кой 1 хляб да ти омеси!
      п.с. В затвора са плътно интернирани, ама особена грамотност и просвета едва ли има като резултат. Сещам се само за един Коши, дето творил в тъмницата, и за "майката на Коши" също, оттам съм го запомнил. Това явление - зорлем да ти утрепят цялостно 20-тина години от живота - е разпространено само от последния век. Преди хората са били по-прагматични, и като гледам му минава модата. По соца имаше някаква дива мания да натрапват на много деца да свирят на цигулка или пиано, и да им утрепват детството плътно и ежедневно. Че и на комшиите в панелката правят ад! Както ни е смешно сега, така ще ни е смешна и сегашната безсмислена система, ама още не му е дошло времето.

      Изумявям се, че не мога да намеря читаво определение на "дисциплина" в нета.
      Дисциплина поддерживается с помощью наказаний за её нарушение и поощрений за её соблюдение.
      Последно редактирано от Rabin; 25-01-14, 12:08.

      Коментар


      • #33
        От: Онлайн обучение

        Не съм казал че всички трябва да са интелектуалци. Идеята като цяло е до едно време да се учат общи положения и по някое време(края на основното образование) педагог да каже нещо от рода "хей на това дете много му се отдава математиката , няма да е зле да продължи в тая насока".
        Отделно от това за да въртиш лопатата или да месиш хляб... е по-добре да имаш повечо познания отколкото да нямаш. Такива примери страшно много мога да ти дам от съвместната работа в квартала по повод проблема с инфраструктурата. Събираме се да свършим някаква работа (щото вече на общината никой не чака), и ако няма кой да помисли малко работа за два дена и двама души, се върши по по- трудния начин от 5 човека за седмица.

        Както и да е - не споделям мнението ти за ролята на училището. Напротив понеже "дисциплината" вече не е това което е, резултатите са налице.
        Много малко от учениците разбират че образованието наистина е нужно и останали в домашни условия няма да ги е еня, защото няма контрол.
        Когато човек осъзнае че му е нужно да учи ,тогава можеш да го оставиш на алтернативна форма, какъвто е твоя случай.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Онлайн обучение

          Още не мога да намеря дефиниция на "дисциплина", или по-скоро все са в тая посока:
          Принципи на дисциплината

          ДЕФИНИЦИЯ
          Много често, за нас като родители е трудно да формулираме точните измерения на думата дисциплина. Споменете само тази дума и в съзнанието ви ще започнат да изникват всевъзможни образи, спомени и представи.
          А какво изниква във вашите представи? Може би баща, който удря през лице своя син, счупил китайската ваза в къщи. Или загрижена майка, натъпкваща и последната лъжица от зеленчуково пюре в устата на крещящото за милост проходилче. Или пък вероятно учител с погледа на фюрер, който чете възторжени речи за липсата на безпрекословно подчинение в класната стая. Каквато и представа да изникне във вашето съзнание, тя най-вероятно отразява вашите собствени преживявания от детството. Не е ли интересен факта, че начина, по който сме били третирани като деца, определя и методите, които използваме при възпитанието на нашите собствени деца в къщи?!
          ...
          sevgi.incilbg.com/maycinstvo/vazp/principi_na_disciplina.doc

          Коментар


          • #35
            От: Онлайн обучение

            Вече имам заслуги към щатското образование,
            защото ползват моя рутер

            Коментар


            • #36
              От: Онлайн обучение

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Мормони, 99%....
              Е тоя пост ми оправи вечерта!

              RE: Rabin
              Момко , така като ти чета писанията(не само в тая тема ами и в други) стигам до заключението , че проблема не е в стандартната форма на обучение наречена "училище". Явно ти си от по-особения тип хора-лошо няма , ама недей да даваш оценки на света от собствената си камбанария-ще сгрешиш генерално(казвам ти го от личен опит).
              ПП. Не се заяждам и не се опитвам да те засегна а просто да ти загатна , че има и други типове хора(да кажем мнозинството) които имат малко по-различен вид потребности.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #37
                От: Онлайн обучение

                Малко не е по темата, но предпочитам да попитам тук вместо да спамя с нова такава. Знаете ли дали и къде в България може да придобиеш дистанционна специализация или нещо подобно? Сестра ми се интересува от следдипломна квалификация в сферата на икономиката, която да е качествена, но същевременно да не струва много (макар че двете са взаимоизключващи се ). На мен веднага ми идват на ум СУ и УНСС, както и ВУЗФ, но заслужават ли си?

                Коментар


                • #38
                  От: Онлайн обучение

                  За този факултет имате ли впечатления: http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0...3531_at.1.html

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X