Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Онлайн обучение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Онлайн обучение

    .

    Съседа ми, има наематели американско семейство с 5 деца,
    на видима възраст да са ученици.
    Питам го, не ги ли търсят властите да ходят на училище
    и той каза, че се учат онлайн.
    Скоро и в нашите медии се спомена за наши деца
    да се обучават по същия начин, но се оказа, че не им се издават дипломи..

    Наближава ли времето, когато това образование
    ще бъде масова практика и стандартните училища ще са история?

  • #2
    От: Онлайн обучение

    70 и повече % от времето в училище е изгубено време. Безполезни знания се овладяват с ненужен излишък на време, а истински ценните за оцеляване умения дори не се загатват. Визирам финансова, обществена и здравна грамотност. Социалните контакти са в силно натрапен вид, като в казармата. Дано тая институция остане в историята подобно на споменатата военна! Текущият резултат е видим - чалгаризирано потребителски настроено поколение. По мое време беше малко, но не много по-добре.

    Коментар


    • #3
      От: Онлайн обучение

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      .

      Съседа ми, има наематели американско семейство с 5 деца,
      на видима възраст да са ученици.
      Питам го, не ги ли търсят властите да ходят на училище
      и той каза, че се учат онлайн.
      Скоро и в нашите медии се спомена за наши деца
      да се обучават по същия начин, но се оказа, че не им се издават дипломи..

      Наближава ли времето, когато това образование
      ще бъде масова практика и стандартните училища ще са история?
      Не съм педагог но не мисля че функцията на училището/университета е само в научаването на определени знания и накрая екзамен!
      Тя има и социална и възпитателна функция!
      Може да се избере средния път-малко вкъщи.малко в школото при другите маймуняци.......
      Иначе се сещам за една планета от роман на Айзък Азимов в която се разказва да една планета Аврора където всеки си е самодостатъчен хермафродит!
      Твоя пример е неудачен-тия хора са с друга култура.манталитет и много други различия/не че е по-добра/и това е най-рационалния избор.
      И аз гледах единичния пример за това дете.......Има много проблеми които са нищо в сравнение проблемите на майката......
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Онлайн обучение

        Сега не знам дали щатското правителство има такива програми,
        обаче тези тук са май социално слаби, защото тук са вече 5 месеца
        а преди това седяли още толкова в Словакия.

        Коментар


        • #5
          От: Онлайн обучение

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Сега не знам дали щатското правителство има такива програми,
          обаче тези тук са май социално слаби, защото тук са вече 5 месеца
          а преди това седяли още толкова в Словакия.
          Дистанционно обучение има в Щатите има няма 20 години!/най-вече за затворници/
          Но имат опит в традиционното обучение от 220 години.....
          П.С.Впрочем тия американци да не са някакви сектанти....щото такива странстващи субекти са меко казано странни или от ЦРУ.....
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Онлайн обучение

            Приятелката ми учи в university of westminister в Лондон и 80% от обучението и е онлайн.. Имат си лекции разбира се, но истинската работа я вършат вкъщи пред компютъра.. Намират източници, правят постоянно курсови работи и пращат по и-мейл.. Голяма част от информацията и е предоставена пак по и-мейл.. Уикипедия им е забранена за ползване.. Имат някакъв софтуер, които използват за следене на информацията, не знам какъв, но явно работи..

            Коментар


            • #7
              От: Онлайн обучение

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              ...Имат някакъв софтуер, които използват за следене на информацията, не знам какъв, но явно работи..
              Следи само за копи-пейст, ако го напишеш със свои думи не хваща плагиатстване, стига даскала да не те е нарочил за проверка, тогава те хващат на 95%.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Онлайн обучение

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Дистанционно обучение има в Щатите има няма 20 години!/най-вече за затворници/
                Но имат опит в традиционното обучение от 220 години.....
                П.С.Впрочем тия американци да не са някакви сектанти....щото такива странстващи субекти са меко казано странни или от ЦРУ.....
                Може би са секта, защото ходят с черни костюми бели ризи и черни вратовръзки.
                Обаче цял ден се гонят из къщата с индиански крясъци

                Коментар


                • #9
                  От: Онлайн обучение

                  А аз си мисля, че проблемите на съвременната младеж идват точно от прекалената работа с компютрите и от липсата на социализация.В едно кафене двама на две различни маси си чатят и не могат да общуват на живо, лице в лице /или поне нямат смелост/.Знанията са нещо много важно, но теория без практика е мъртва. А понеже човека е социално/стадно животно най-важното е "живото" общуване, което не се получава през интернет.Още 80 години на миналия век в Австралия част от учениците са учили дистанционно с КВ радиостанции, но това е краен вариант и неприемлив, ако има друга възможност да се срещат лице в лице и учат в групи.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Онлайн обучение

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    1. А аз си мисля, че проблемите на съвременната младеж идват точно от прекалената работа с компютрите и от липсата на социализация.
                    2. В едно кафене двама на две различни маси си чатят и не могат да общуват на живо, лице в лице /или поне нямат смелост/.
                    3. Знанията са нещо много важно, но теория без практика е мъртва.
                    4. А понеже човека е социално/стадно животно най-важното е "живото" общуване, което не се получава през интернет....
                    Поред:
                    1. Няма проблеми, поне в тая посока, няма прекалена работа с компютри (ползват се за игра и клюки), социализацията е натрапена поне по 6 чАса дневно. Поне аз като ходех на училище ни брояха както пъдари си броят стоката, сякаш, че ни плащат да сме там. С ранното ставане дори ще се въздържа да го коментирам.
                    2. Явно не са се познавали, или не им е било интересно да си общуват.
                    3. Знания по кое. Наизустяване на Илиадата, политическото устройство у средновековна Франция, или ботаника?
                    4. Аз не съм стадно животно, откровено избягвам компании, в които само се бърбори - колкото да не се мълчи. Особено като почнат да коментират платен цирк и попълване на едни таблици, "футбол" му казват.

                    Ето, този форум ни е събрал по интереси, не се познаваме, и вероятно и ти не си се логнал у "Фейса". Малък оттенък, но много съществен.
                    Толкова години ми загубиха, и досега си доучвам. За съжаление - не съм имал избор. Колко още века ще ни трябват, че да излезем от тоя безсмислен коловоз?

                    Един приятел изкара 6 по висша математика II (Анализ II), аз едва хванах тройка. Обаче не можа да си направи сметката в живота, има 30 годишна ипотека и заеми, и не смее да се разболее. Купи на пика на цените, прекалено голям за нуждите му имот. Избяга от болницата неизлекуван, с хронична болест, че някакъв процент му се губел от месечния доход заради болничните. Аз наскоро купих без да се заробвам. Съвсем реален пример.
                    Последно редактирано от Rabin; 24-01-14, 16:55.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Онлайн обучение

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      .

                      ...американско семейство с 5 деца...


                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      ....ходят с черни костюми бели ризи и черни вратовръзки...
                      Мормони, 99%.

                      Не ги мисли, по-организирани, дисциплинирани и военизирани са дори и от евреите.

                      Тия са родени офроудъри, имат нареждане свише освен всичко останало и да складират хранителни запаси и провизии за минимум една година (препоръчително - за пет до седем), зер чакат Страшния Съд всеки момент и трябва да са готови за калабалъка, и го спазват възможно най-стриктно. В църквите си имат "кръжоци" как се мели зърно, как се меси тесто, как се пече хляб, дори в градовете. До колкото знам имат интересни мебелни решения, при които често в самите кухини на мебелите се складира зърно.

                      Отделно на обществено ниво имат колосални складове с буквално десетки хиляди тонове провизии, които попълват в рамките на възможното от собствено производство. Не се знае колко точно, но се спекулира че при пълен социален колапс в тези щати в които има солидно мормонско присъствие складовете им могат да хранят целия щат в продължение на поне месец. Е, надали в щатите с големи градове по източното и западното крайбрежие, но в останалите - да. Преди изтичане на срока на провизиите въпросните заминават за бедни и нуждаещи се, и се попълват с нови. Финансират се от даренията (добрия мормон май трябваше да дарява поне 10% от доходите си на църквата си), и от "мормонски съботници", при които ходят да бачкат безплатно в складовете.

                      В общи линии - ако твърдо вярваш в колапса но те мързи да се подготвиш сам - пренеси се в Юта, около Солт Лейк Сити. Шансовете за оцеляване лекичко ще се вдигнат.
                      Последно редактирано от Goblin; 24-01-14, 17:38.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Онлайн обучение

                        Ако са мормони, кое е вероизповеданието им,
                        защото съседа каза, че всеки ден посещавали някаква църква тук в Пловдив, но не разбрал каква.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Онлайн обучение

                          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                          Ако са мормони, кое е вероизповеданието им,
                          защото съседа каза, че всеки ден посещавали някаква църква тук в Пловдив, но не разбрал каква.
                          Ми мормонско. "Църквата на Исус Христос на Светиите от последните дни". Не може да няма в Пловдив, те в България плъзнаха веднага след 10ти.

                          Идеята ми беше - при тях дистанционното обучение би било още по-развито и отработено, понеже имат мисионери по цял свят и много многодетни семейства които са извън САЩ а мъкнат голяма челяд.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Онлайн обучение

                            А как се издържат след като родителите не работят нищо почти целогодишно.
                            Имам предвид съседските наематели.

                            Вярно е че съм виждал преди такива с вратовръзки да минават по нашата улица
                            и знаят български и винаги поздравяват непознатите и се чудих какви са.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Онлайн обучение

                              1.Ранното ставане е компромисен вариянт удобен за родителите. Ако ти си на работа от 11часа не значи че всички са така.
                              Социализирането в училище не е точно като социализирането във Фейсбук- поне по мое време. По време на час никой не те оставяше да гъкнеш.
                              3.Наизустяването на каквото и да е и изпита в последствие стимулира определен център, който се предполага че ще ти е необходим в последствие. И мен не ме кефеше историята че си беше чисто зубрене и още повече след 1990г когато за един срок сменихме 3 учебника.
                              Ако сега се занимаваш с отглеждане на рози да речем, ботаниката ли ти е основата или информатиката?
                              4.Много хора пък обичат да са сред стадото и показват по- добри житейски и професионални резултати от теб, мен и много други които си мислят че са "по-...".

                              И аз не съм се логнал във фейса,(всъщност имам акунт но влизам веднъж на две години по погрешка) но това е защото не искам да влизам.

                              Това как сте се уредили в живота ти и твоят приятел няма никакво значение кой колко е бил добър по математика. Понякога хората правят страхотни глупости даже и да са начетени.
                              От моя курс най- добре е човек който още не може да напише три изречения без 5 фрапиращи правописни грешки. Понякога се опира до късмет.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X