Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено число

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    тва като каза - мноо се забавлявах като сравних бг превода с оригинала
    ми то нищо общо )))
    Късно,ама де беше да ги ставиш по ония времена?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я, кой не е пял "Интернационалът"
      Ми там се пее за парии, а не за парий
      В смисъл - парий, ама в множествено число, че ставаше въпрос за всички парии...

      Коментар


      • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        парий, ама в множествено число, че ставаше въпрос за всички парии...
        Е, така всичко е ясно!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Късно,ама де беше да ги ставиш по ония времена?
          Не разбрах?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

            Аз тази тема я мислех изчерпана още преди доста време. А ето, че двайсет и кусур страници са изпълнени със съдържание!
            Работата отива накъмто да стана непоправим оптимист: "Може и още много по-лошо"...
            Да си дойдем на думата де, току-що срещнах Агитаций. На него сега му почва сезона.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

              не е сенатор, ама ако видя още един път написано скраб, вместо скрап, вярно ще отида на вторични...........



              пускам го тук, че е четена тема и дано повече скраБажиЙ да го видят преди изтриването
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                скраБажиЙ
                Това е сенатор, бре! Отговаря по извозването на 'краментите от заседателната зала. Вчера го видях да говори с БоклУкджий и се оплакваше от много 'айна.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                  "пройзводство" не е сенатор, ама е вид дейност на няколко сенатора, май?
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Аз тази тема я мислех изчерпана още преди доста време. А ето, че двайсет и кусур страници са изпълнени със съдържание!
                    Работата отива накъмто да стана непоправим оптимист: "Може и още много по-лошо"...
                    Да си дойдем на думата де, току-що срещнах Агитаций. На него сега му почва сезона.
                    по скоро свиквай, ето защо:

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Мега яко турбо кеф копелета
                    .
                    Заслушах се в една реклама по радио едно рок.
                    Е, женицата дето говори съвсем ясно произнася топлоизолациЙ.

                    Баси, вече освен че така го пишат, почнаха и да го произнасят.
                    Ташакус максимус, както казват римляните.
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не точно. Езикът няма как да падне и умре. Смисъл просто наблюдаваме раждането на нова езикова норма.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                      Аз пък съм по-смутен, че и в средата на думата да е множественото число, пак му турат Й. И у форума и къде ли не из нета... Ма'ата си трака, чак вече си викам оти дека не'а причина да се връзвам, а може и поправка да има скоро та да си се приемей да тураме повечко Й в думите, като Ъ-то едно време, щото т'ва Й скучае с толкозЪ малко думи дето имЪ трябва. А дали ще е проблемъ да пиша по старъ стилъ, повечето народъ дето познавамъ казватъ, че не могатъ да четътъ такъвъ текстъ. То и аз не можехъ на първъта страница, но не спряхъ до тамъ... То и доста думи с не предъ думъта се пишатъ слято от маса народъ, че и уж грамотните, примерно "незнам" е тоталенъ фаворитъ, а даже не ми вярватъ, че НЕ се пише слято...

                      Коментар


                      • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                        Немадасеплашишотинещатазадълбаватитребедасвикваменалтака?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Немадасеплашишотинещатазадълбаватитребедасвикваменалтака?
                          ИзпуснАл си буква....
                          НемадасеплашишотинещатазадълбаватитребедасвикваменалИтака
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Аз пък съм по-смутен, че и в средата на думата да е множественото число, пак му турат Й. И у форума и къде ли не из нета... Ма'ата си трака, чак вече си викам оти дека не'а причина да се връзвам, а може и поправка да има скоро та да си се приемей да тураме повечко Й в думите, като Ъ-то едно време, щото т'ва Й скучае с толкозЪ малко думи дето имЪ трябва. А дали ще е проблемъ да пиша по старъ стилъ, повечето народъ дето познавамъ казватъ, че не могатъ да четътъ такъвъ текстъ. То и аз не можехъ на първъта страница, но не спряхъ до тамъ... То и доста думи с не предъ думъта се пишатъ слято от маса народъ, че и уж грамотните, примерно "незнам" е тоталенъ фаворитъ, а даже не ми вярватъ, че НЕ се пише слято...
                            Насов, стилът си е екстра, ама ти липсва една буква, една такава шашава. Май са я използвали вместо "Ъ".
                            Не знам дали е възможно да се извади на клавиатурата. Може Търтеят да знае, мисля че той веднъж я беше извадил.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                              То сичко може, само желание трябва
                              ѫ
                              голям юс

                              Ама то е друга буква и понеже на практика не се произнася различно от ъ писането е било само етимологично и се е учело на изуст.

                              Например
                              крайѫгъленъ
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: За римските сенатори или защо няма думичка, която завършва на "Й" в множествено ч

                                ѫ-то ми липсва да, признавам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X