Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 D телевизия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 3D телевизия и у нас

    Без да съм го пробвал лично, но знам че е с очила, едното стъкло на които е червено, а другото синьо. Дано не греша. Има информация някъде в нета по въпроса.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #32
      От: 3D телевизия и у нас

      Ами май не е с такива очила, които делят синият и червеният спектър на светлината. В този случаи излъчваната картина е просто двойна.
      При мен катртината е разделена на две, може би пак е с очила, но какви?

      Коментар


      • #33
        От: 3D телевизия и у нас

        Рекламата постоянно върви по време на Ролан Гарос, но само в по-дългия вариянт става ясно донякъде, че принципа е гледане с очила, които по мое впечатление са "активни", а в комплект с рекламирания телевизор са само едни.
        Доколкото знам всеки следващ чифт очила в Германия струва около 70-80 евро.
        Гледах нещо като тестово излъчване - Anixe се казва програмата и е на спътник Астра.
        Освен разделена на две картината е и деформирана.
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #34
          От: 3D телевизия и у нас

          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
          Рекламата постоянно върви по време на Ролан Гарос, но само в по-дългия вариянт става ясно донякъде, че принципа е гледане с очила, които по мое впечатление са "активни", а в комплект с рекламирания телевизор са само едни.
          Доколкото знам всеки следващ чифт очила в Германия струва около 70-80 евро.
          Гледах нещо като тестово излъчване - Anixe се казва програмата и е на спътник Астра.
          Освен разделена на две картината е и деформирана.
          Това просто трябва да се гледа на 3D телевизор с 3D очила. 2-та кадъра, които виждате са за всяко око по един. 3D телевизора би ги разтегнал върху целия екран и би ги сменял примерно със 120 херца честота, като заедно с това би затъмнил съответното стъкло на цайсите, с които се продава въпросния 3D телевизор. Другия вариант е да ги обработи така, че да се гледат на разноцветни цайси. И двата подхода си имат предимства и недостатъци. А третия подход е отново с пасивни цайси и поларизирана светлина, както е в IMAX-а. Това обаче надали е случая, защото изисква двоен брой пиксели и по-сложен процес на производство на LCD панела.

          Още преди 8-10 години, когато LCD мониторите бяха рядкост, се продаваха такива очила за компютър. CRT-то се пускаше на 120 херца и си играеш на 3Д игри, които виждаш обемно. Нищо ново и нищо специално. Отделно на малък телевизор (32 инча и надолу) не знам колко ще е удачно решение, ако се гледа от над 2 метра.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: 3D телевизия и у нас

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Това просто трябва да се гледа на 3D телевизор с 3D очила. 2-та кадъра, които виждате са за всяко око по един. 3D телевизора би ги разтегнал върху целия екран и би ги сменял примерно със 120 херца честота, като заедно с това би затъмнил съответното стъкло на цайсите, с които се продава въпросния 3D телевизор. Другия вариант е да ги обработи така, че да се гледат на разноцветни цайси. ....
            Т.е. на обикновен LCD телевизор (като на снимките от първият пост) няма да стане с каквито и да е очила.

            Коментар


            • #36
              От: 3D телевизия и у нас

              Разноцветни цайси - само за черно-бяло изображение. IMAX - тая технология дава силно размазване. Идеята е към всяко око да се предава изображение независимо от другото. Активните очила по принцип са LCD стъкла и бързо сменят статуса от прозрачни към непрозрачни. Лявото око вижда четните, дясното - нечетните кадри. А това със сдвоения екран и на мен ми е странно какво са измислили.

              Коментар


              • #37
                От: 3D телевизия и у нас

                Първоначално публикуван от Paladin75 Преглед на мнение
                Т.е. на обикновен LCD телевизор (като на снимките от първият пост) няма да стане с каквито и да е очила.
                Не, няма да стане. Козата си сака пръч. В случая понеже козата е 3D, и пръча трябва да е в същата размерност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: 3D телевизия и у нас

                  В мола в Бургас тече промоция на такива телевизори.Сложени са три до входа и няколко чифта очила.Не бях особено впечатлен.
                  Очилата са активни-имат копченце за включване и изключване.
                  SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                  0878299791

                  Коментар


                  • #39
                    От: 3D телевизия и у нас

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Разноцветни цайси - само за черно-бяло изображение.
                    Тсъ. В арената си гледаш екстра цветни филми с шарените цайси, даже е по-добре от IMAX-a. Проста залъгалка за мозъка, който, незнаейки какво става, гледа да се оправя както знае.

                    Цветните цайси обаче не биха действали добре, ако в стаята с телевизора не е поне почти тъмно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: 3D телевизия и у нас

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Тсъ. В арената си гледаш екстра цветни филми с шарените цайси, даже е по-добре от IMAX-a. Проста залъгалка за мозъка, който, незнаейки какво става, гледа да се оправя както знае.

                      Цветните цайси обаче не биха действали добре, ако в стаята с телевизора не е поне почти тъмно.
                      С цветни съм си играл някога. Към едното око се пуска синия спектър, към другото червения. Как може да се предаде цветно изображение?

                      Коментар


                      • #41
                        От: 3D телевизия и у нас

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        С цветни съм си играл някога. Към едното око се пуска синия спектър, към другото червения. Как може да се предаде цветно изображение?
                        Просто спектъра не е тотално орязан. Един вид вместо да режеш, само намаляваш каквото и колкото трябва. Иди в арената и изгледай един 3D филм. Цветовете са си перфектни, дори ми харесват повече, отколкото ако гледам филма на 2D без цайси. Мозъка си сглабя каквото му трябва.

                        Не съм се задълбавал в подробности, но очевидно има начин.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 3D телевизия и у нас

                          Моля да ме извините. Сега видях (въпреки че доста търсих преди да пусна моята) че е имало вече подобна тема, а имено 3 D телевизия?. Моля модератора ако иска да ги обедини, като тази да е продължение на предишната.

                          Пак се извинявам за недоглеждането.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 3D телевизия и у нас

                            Тия не са цветни, съвсем леко затъмнени са.
                            SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                            0878299791

                            Коментар


                            • #44
                              От: 3D телевизия и у нас

                              Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                              Тия не са цветни, съвсем леко затъмнени са.
                              Кои са "тия"???
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 3D телевизия и у нас

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Кои са "тия"???
                                За телевизорите.
                                Останах с впечатление, че някои колеги мислят, че и на телевизорите очилата са разноцветни.
                                SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                                0878299791

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X