Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

    http://www.youtube.com/prazdnikpobedi
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

    Браво колега!
    Супер линк си дал.Ще го ползвам за тазгодишният 9-ти.
    По принцип вадя телевизора на тиферич,пускам 1-ви Руски канал и -филми и концерти цял ден.И яко напиване с приятели,"ветерани" тъй да се каже.

    Коментар


    • #3
      До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

      Да. Няма как да не се отдаде дължимото на руското кино. Въпреки...
      И малко встрани от темата, като се надявам поста ми да не бъде изтрит: Снощи констатирам, че моята голяма дъщеря (почти на 16г.) си е позволила да прави в скайпа разни изречения, свързани с рождения ден на Хитлер. Че и на всичкото отгоре ми се репчи, какво лошо бил направил милия едва ли не. Накарах я да излезе от скайпа и й дадох 40 минути за да намери в интернет за "подвизите" на нацистите през ВСВ и да дойде да ми разкаже това, което е научила. За себе си съм прав. Не коментирам дали само те са вършили престъпления. Но и да не са само те, това не умаловажава техните.
      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • #4
        До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

        Преди няколко години беше кръгла годишнина, руснаците ме помолиха да занеса цветя. Някъде, къде да е. Помолих приятел от Пловдив да иде при Альошата, сам поръчах венец от името на оная конференция, турих си фуражката, и отидох на Братската могила в София. Беше мътно време, там имаше полиция, обаче валеше дъжд. И нямаше никой освен мене. Ни бабички, ни ножове в храстите. Постоях, ченгетата пристъпваха объркано, не се решиха и да се приближат. Компютъра вкъщи не работеше, завлякох се в някакъв интернет клуб, или каквото там. На съседните компютри две мацки пищяха от възторг - вече освен с оръдия, можело да убиват и с мини. Няма лошо, ама бяха на по пет години. Не знам как съм гледал - довтаса някъв два пъти по-голям от мене, тогава бях 110 кила и не се задъхвах. Бил сисадмина. Не разбирал какво имам против. И аз му вденах по човката, на поражение. После се оказа че и той бил малолетен, и бягах много бързо. А после не знаех да плача, или просто да се натряскам до безсъзнание.
        Идиоти.

        Коментар


        • #5
          До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

          Това не значи забрана за коментиране. Поне да не се забравя.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Това не значи забрана за коментиране. Поне да не се забравя.
            хм, да не се забравя..

            няма да го забрави Стефан, няма да го забравиш ти, няма да го забрави Pretor-а, няма да го забравя аз..

            ами тия в клуба?
            ами щерката на Претор?

            тя не знае - не може да забравиш нещо, дето не го знаеш...

            Коментар


            • #7
              До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

              Знам ли? Ако не се говори за нещо, то, малко по малко, се изкривява.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                Нека се върнем на филмите... Според мене напоследък излезнаха много добри руски филми на тази тематика. Михалков скоро вади също добър филм. Един от най-тежките филми, които въобще съм гледал е "Штрафбат"... "Диверсант" 1 и 2 също е прекрасен сериал... и още доста... Другите не могат да вадят читави филми за ВСВ, просто защото не са участвали или ако са участвали е било проформа... Или просто нашето светоусещане е по-близко до руското...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                  А аз не мога да забравя старите. Някои съм гледал по няколко пъти.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                    "Иди и виж"-...!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                      "А зоры здесь тихие", "Торпедоносцы", много има. Не са красивите цветни официозни. Човек може да ги гледа в такова настроение, може да се случи в друго. И внезапно да види ужаса на войната, и да я намрази, без да я е виждал. Тогава са правилни. Другите са чалга.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                        Не е лошо в училищата да се гледат някои от тези филми,в часовете по история...
                        Да,не може да се каже че тези филми представят абсолютно обективно историята,но те са един вид класически произведения...
                        И изобщо се чудя-защо в училище не се изучава предмет "кино",както се изучава "литература".
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                          "Утрините тук са тихи" също е силен филм,но със старата концепция...
                          "Иди и виж"/1985г./ ми върна вярата в руското кино,безкомпромисното,към никого...,знаеш ми убежденията,виждали сме се в темите,но на черното бяло-никога.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                            Нито съм "фил", нито "фоб".... Само в интерес на обективността, гледайте и филма "Anonyma". Струва си и мисля, че до голяма степен е достоверен като правя сравнение с разказите на очевидци (вече не между живите, за съжаление).... А и да не забравяма нашумелия в последно време "Катин".
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фильмы о войне..... Русофобам не заходить!

                              "Катин" е чисто политически филм, няма нищо общо с никоя война, и не е моя работа да уча тебе. Виждал си повече от мене. Недей, ще ти мине.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X