Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам този филм

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчвам този филм

    Ето един доста добър филм и от мен, един от малкото по-нови филми със някаква свежа идея и добро изпълнение. Доста приятна изненада от към сюжет и актьорска игра на Ръсел Кроу и Елизабет Банкс.

    The Next Three Days
    http://www.imdb.com/title/tt1458175/


    друг филм, който може да Ви изненада приятно (независимо от участието на Стив Карел) е
    Crazy. Stupid. Love

    Приятно гледане! Ще ми е интересно да споделите дали са допаднали и на вас.

    Коментар


    • От: Препоръчвам този филм

      Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
      ...защото липсваше всякакъв смисъл в направата на този филм, сиреч пълна безидейност...
      За фотьойлният кинокритик с призмен светоглед - сигурно.

      Всеки нюйоркчанин обаче, повечето американци, както и всеки интересуващ се поне малко от урбанистика и от историята и, ще бъде меко казано несъгласен с теб.

      "Бандите на Ню Йорк" е великолепен филм който описва визуално атмосфера която до тогава беше качествено описана единствено в романите на Кейлеб Карр. Правдиво пресъздава атмосферата в южната част на Ню Йорк по онова време, и си струва най-малкото заради образа на "Босс" Туийд, легендарен кмет издигнал корупцията до нива за които и в днешна България могат само да мечтаят.

      Заигравката между различните конкурентни противопожарни бригади (които тогава са били частни и са били конкуренти) също е исторически интересен момент. Лотарията за мобилизацията за гражданската война, линчуването на тези които са имали 200$ да се откупят, пълната липса на контрол над тази част от града - също.

      Това са исторически моменти от израстването и развитието на един град-чудовище, епоха която се отличава с невероятно бърз темп на промени, малко обсъждана и в литература, и в кино. Присъствието на Тъпанардо (който апропо не е лош актьор, просто има грехове от "Титаник") няма много отношение към качеството на филма.

      Ако трябва да дам екивалент - за българския зрител екивалентен филм би бил филм отразяващ София по Стамболово време, или да речем по времето на пристигането на първите здрави вълни бежанци от гръцки или турски кланета. Като степен на интерес, не като аналогия разбира се.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Препоръчвам този филм

        Почти се разплаках от умиление, както си седя във фотьойла, но нещо ме възпря. Може би ако зяпах филми от дървените столчета на макдоналдс, щях да съм с извисен светоглед.

        Не за повечето, ами ако ще за всички американци да беше култова историческа класика тая бозица, това не я прави фецки филм по принцип. Даже и мазалото по декорите на "Троя" да беше заменено с археологически свръхреализъм, пак щеше да полу-гледаемо изпълнение. Защото, ако ще и да е яко достоверен исторически, един филм трябва да е и нещо повече (щом не иска да е документален). Не че идеята ми е "да си го бяха излъчвали в Ню Йорк", ако така ме разбираш. Но от "великолепен филм" това комиксче е толкоз далече, колкото и филм за София - от екраните на американските кина, ако ще Лукас да покани Кеану Рийвс за ролята на Стамболов, което пък не би ме учудило.

        Интересно, как спецификата на тематиката не се явява ограничение за някои режисьори, че и писатели, та творбите им се харесват и не само от "нюйоркчани", образно казано, сиреч от "най-докоснатата" група евентуални зрители/читатели. Явно за някои творци това е непосилна задача, та и отделеното им дотук внимание е повече от заслуженото, барабар с двата изгубени часа преди това.
        Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

        Коментар


        • От: Препоръчвам този филм

          Не знам какви столчета имат в Макдоналдс. Не знам и как да давя рибата когато трябва да представя лично мнение като универсална истина.

          Този майсторлък оставям на специалистите като теб. Специалисти по всичко във форума не липсват, не виждам защо трябва да се лишаваме от тях и в този раздел.

          Знам единствено как да защитя произведение което харесвам с обективно мнение, без да жонглирам със софизми и високовъздушни глупости. Мога и да засека откровените глупости, независимо в каква глазура са обвити. Това ми стига.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Препоръчвам този филм

            Това с рибата към въздушната или водната философска школа го причисляваме? Че и удавена
            Универсални истини не представяме - всеки избира какво да гледа, слуша, чете, яде...

            Мнението ти може да е обективно, но избраният параметър (според мен) не е. "Защото така е било" не винаги хваща дикиш дори по Дискавъри, камо ли да е аргумент за качество в художествената сфера.

            Не търся караница и ако се изказвам остро, не е с цел да налагам мнение. На теб този филм ти е харесал - значи си намазал, за което благородно ти завиждам.
            На мен крайно не ми хареса и проблемът си е мой.
            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

            Коментар


            • От: Препоръчвам този филм

              Ще ми се да гледам това, ако някой има инфо да пише.
              Нека бъде и поздрав към всички почитатели на Висоцки.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Препоръчвам този филм

                Love.Net!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MV5BMTkzNjA2MDU4NV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTMyNDg0NQ@@._V1._SY317_.jpg
Прегледи:1
Размер:16.5 КБ
ID:5324728

                Усещам възход в българското кино.
                .....И не, няма го в замунда и няма да ви кажа от къде да го свалите.А аз,засрамен ще ходя да си купя ДВД-то.
                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                Mark Twain
                СтоЕнчA

                Коментар


                • От: Препоръчвам този филм

                  Има го съвсем официално в нета да се гледа срещу SMS.

                  Коментар


                  • От: Препоръчвам този филм

                    Аз пък казвам. Тук:

                    http://www.deepseek.net/details.php?id=37984

                    Коментар


                    • От: Препоръчвам този филм

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      Love.Net!


                      Усещам възход в българското кино.
                      .....И не, няма го в замунда и няма да ви кажа от къде да го свалите.А аз,засрамен ще ходя да си купя ДВД-то.
                      Филмът го има на много места но дали си заслужава тегленето е друг въпрос. Като изключим епизодични проблясъци на качествена актьорска игра на Христо Шопов и Захари Бахаров другото са 95 минути рекламни клипове. Сценарият е изключително предвидим и плосък, на моменти направо скучен. Повечето актьори си декламират репликите без много-много да се стараят. Музиката и операторската работа са на сравнително прилично ниво, но за рекламен клип а не за филм, който претендира за някакво качество. Мен лично страшно много ме подразниха рекламите, които се набиват във филма на всеки 1-2 минути. Абсурдите стигат дотам, че има сцена, на която ключов герой седи под постер на банка в продължение на 9 секунди - познайте къде е фокусът!

                      За качествено българско кино - в последните години има много примери, като на мен лично много ми харесаха "Рапсодия в бяло" на Теди Москов, "Дзифт" на Явор Гърдев, "Пазачът на мъртвите" на Илиян Симеонов и "И господ слезе да ни види" на Петър Попзлатев. Последния го препоръчвам на всички - изключително майсторско съчетание от добър сюжет изграден върху разкази на Станислав Стратиев, перфектна режисура и много добра актьорска игра. Ето и информация за него:http://movie.pop.bg/item19093.html
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • От: Препоръчвам този филм

                        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                        Филмът го има на много места но дали си заслужава тегленето е друг въпрос. Като изключим епизодични проблясъци на качествена актьорска игра на Христо Шопов и Захари Бахаров другото са 95 минути рекламни клипове. Сценарият е изключително предвидим и плосък, на моменти направо скучен. Повечето актьори си декламират репликите без много-много да се стараят. Музиката и операторската работа са на сравнително прилично ниво, но за рекламен клип а не за филм, който претендира за някакво качество. Мен лично страшно много ме подразниха рекламите, които се набиват във филма на всеки 1-2 минути. Абсурдите стигат дотам, че има сцена, на която ключов герой седи под постер на банка в продължение на 9 секунди - познайте къде е фокусът!

                        За качествено българско кино - в последните години има много примери, като на мен лично много ми харесаха "Рапсодия в бяло" на Теди Москов, "Дзифт" на Явор Гърдев, "Пазачът на мъртвите" на Илиян Симеонов и "И господ слезе да ни види" на Петър Попзлатев. Последния го препоръчвам на всички - изключително майсторско съчетание от добър сюжет изграден върху разкази на Станислав Стратиев, перфектна режисура и много добра актьорска игра. Ето и информация за него:http://movie.pop.bg/item19093.html
                        Филма(според мен) предава точно какво и как се случва из нета на хората търсещи контакт... А относно тегленето - лично аз като излезне нов БГ филм отивам и го гледам на кино или да си го купувам на ДВД, препоръчвам и на Вас да го правите...не боли....

                        Коментар


                        • От: Препоръчвам този филм

                          Love.Net го чаках с нетърпение да излезе по кината, филма много ми хареса, а билета беше 5 кинта през делничните дни на седмицата когато го пуснаха. Филма е много забавен, но аз май не съм най-добрия критик, защото всичко Българско в момента ми харесва (и сериалите и филмите).
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • От: Препоръчвам този филм

                            Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                            Филма(според мен) предава точно какво и как се случва из нета на хората търсещи контакт... А относно тегленето - лично аз като излезне нов БГ филм отивам и го гледам на кино или да си го купувам на ДВД, препоръчвам и на Вас да го правите...не боли....
                            Какво предава и как го предава са две различни неща. Гледах го много внимателно - един път на кино и един път на DVD и за мен филмът е някъде в средата на "чалга-поп-комерс" културата, като чалгата е доста непохватно замаскирана. Разбира се хората са различни и търсят различни неща във филмите. Аз лично предпочитам една история да ми я разкаже Ал Пачино, а не Слави Трифонов.

                            Аз също задължително гледам българските филми на кино, а гореизброените 4 ги имам и на DVD, като се наложи "Рапсодия в бяло" да го купувам от някакъв чешки сайт, а "И господ слезе да ни види" от сайт за българско кино в САЩ.
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • От: Препоръчвам този филм

                              Препоръчвам това http://www.imdb.com/title/tt0437806/

                              Ето инфо и за самия човек http://xenos-bushcraft.com/blog/2011/11/dick-proenneke/
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • От: Препоръчвам този филм

                                Crying Freeman -Плачещият Фриймън .

                                http://absolutetorrents.com/details....67&category=11



                                Смъртоносен убиец с качества близки до свръхестествените, известен като „Плачещият Фрийман”, изпълнява мокрите поръчки на тайна китайска организация. Прозвището си убиецът е заслужил с факта, че убииствата, които извършва не му носят удоволствие, напротив – всеки път, когато убие, Фрийман пролива горчиви сълзи за жертвите си. Когато Фрийман е изпратен да убие трима от членовете на японската „Якудза”, младата и красива художничка Ему става неволна свидетелка на бързата и безмилостна екзекуция. Пленена от изяществото му Ему се влюбва в него. Но законите на „Якудза” повеляват нито един свидетел да не остава жив и Фрийман е натоварен със задачата да елиминира момичето...
                                (0+)
                                Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X