Обява

Свий
Няма добавени обяви.

25-тия кадър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 25-тия кадър

    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
    Не виждам нищо странно. Промиването на мозъци започна през далечната 1990 година с чалгакултурата и продължава с различните сапунени сериали. Телевизията е основен инструмент за манипулиране на масите. Съпреживявайки проблемите на сапунените герои, хората забравят за истинските проблеми на деня. Тъп народ по-лесно се управлява. На ЕС му трябват черноработници, а не лекари и инжинери от България. Спасението е да се натисне навреме червеното копче на дистанционното.
    Манипулацията е започнала с добавянето на 25-я кадър в телевизията и киното.

  • #2
    До: Турските телевизии

    Първоначално публикуван от Redo Преглед на мнение
    Манипулацията е започнала с добавянето на 25-я кадър в телевизията и киното.
    стига, де. С това темата ще излезе от обичайното политическо дърлене и ще отиде в тъмната зона на вуду-магията, добавките за реметализиране и честните политици.

    Коментар


    • #3
      До: Турските телевизии

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      стига, де. С това темата ще излезе от обичайното политическо дърлене и ще отиде в тъмната зона на вуду-магията, добавките за реметализиране и честните политици.
      Явка, днес си с добро саркастично отношение към мен.Трябва да се издяла в камък.Аз ще бъда лаконичен с въпроса си "Измислица ли е 25-я кадър за който говоря?" Иначе казано, знанията ми зле попълнени ли са?

      Коментар


      • #4
        До: Турските телевизии

        В частен смисъл (вмъкване на един различен кадър в поредицата от останалите, редящи се 24 в секунда (в киното) или 25 (в телевизията) и възприемането на този кадър по какъвто и да било начин от зрителя) е измислица. За добро или лошо, как работи човешкото зрение от доста време е известно с големи подробности. Не е лесно да се повярва в такава магия, като се знае, че подобни краткотрайни шумове се филтрират на много ранен етап от обработката на изображенията. Направо казано, не стигат до мозъка.

        Легендата за "откриването" на това явление също е измислица - особеностите на технологията за монтаж на филм правят вмъкването на 1 или 2 кадъра изключително трудно, крайно невероятно е някой да го направи случайно (това от собствен опит).

        В по-общ смисъл (поставянето на два дразнителя един до друг с цел изграждане на възприятийна връзка помежду им) не е никаква измислица, а теорията е започната от Павлов с едно куче, лампа и паница с кокали. Това обширно се употребява в киното и телевизията, но не точно като вмъкнати единични кадри.

        Коментар


        • #5
          До: Турските телевизии

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...Легендата за "откриването" на това явление също е измислица - особеностите на технологията за монтаж на филм правят вмъкването на 1 или 2 кадъра изключително трудно, крайно невероятно е някой да го направи случайно (това от собствен опит)....
          Тук не съм съвесм съгласен. Доколкото знам тоя начин за въздействие е бил ползван преди доста време в америчко, но впоследствие е бил забранен. Основно е ползван за скрита реклама. Принципът му е малко по-различен от общоприетото схващане, че гледаме 24 сходни кадъра, а 25-ия е различен (в америчко са малко по-малко от 30fps). Използван е по-елегантен метод за манипулация - модифициран кадър. Примерно - група хора седящи около маса. Въпросния кадър е същия, но на масата се появява една потна бира (примерно). Ефектът е бил, че на зрителя подсъзнателно му се допива бира. Привижда му се бира, припива му се бира, мисли си само за бира, а реално нищо не е видял. Телевизорът е дяволско творение!
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Турските телевизии

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Тук не съм съвесм съгласен. Доколкото знам тоя начин за въздействие е бил ползван преди доста време в америчко, но впоследствие е бил забранен. Основно е ползван за скрита реклама. Принципът му е малко по-различен от общоприетото схващане, че гледаме 24 сходни кадъра, а 25-ия е различен (в америчко са малко по-малко от 30fps). Използван е по-елегантен метод за манипулация - модифициран кадър. Примерно - група хора седящи около маса. Въпросния кадър е същия, но на масата се появява една потна бира (примерно). Ефектът е бил, че на зрителя подсъзнателно му се допива бира. Привижда му се бира, припива му се бира, мисли си само за бира, а реално нищо не е видял. Телевизорът е дяволско творение!
            Има толкова много софтуер, с който можеш да провериш легендата - препоръчвам ти virtualdub - пробвай сам. В Америка телевизията е точно 30 кадъра в секунда, но ако искаш, пробвай и на 24, и на 25. А пътем ни покажи закона, който забранява този "похват".

            Телевизорът е дяволско творение по много причини, но като носител на конспиративна теория е слаба работа.

            Коментар


            • #7
              До: Турските телевизии

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              В частен смисъл (вмъкване на един различен кадър в поредицата от останалите, редящи се 24 в секунда (в киното) или 25 (в телевизията) и възприемането на този кадър по какъвто и да било начин от зрителя) е измислица. За добро или лошо, как работи човешкото зрение от доста време е известно с големи подробности. Не е лесно да се повярва в такава магия, като се знае, че подобни краткотрайни шумове се филтрират на много ранен етап от обработката на изображенията. Направо казано, не стигат до мозъка.

              Легендата за "откриването" на това явление също е измислица - особеностите на технологията за монтаж на филм правят вмъкването на 1 или 2 кадъра изключително трудно, крайно невероятно е някой да го направи случайно (това от собствен опит).

              В по-общ смисъл (поставянето на два дразнителя един до друг с цел изграждане на възприятийна връзка помежду им) не е никаква измислица, а теорията е започната от Павлов с едно куче, лампа и паница с кокали. Това обширно се употребява в киното и телевизията, но не точно като вмъкнати единични кадри.
              Искаш да кажеш, че фоторецепторите и другите нервни клетки не хващат изображението?Странно е да гледаш постоянно там и мозъка ти да не го възприеме макар и на подсъзнателно ниво...
              Формирането на "условни рефлекси" в кучето не е станало бързо което означава, че има други метоти за които ти само загатваш.Защо не споделиш по-обстойно?

              Коментар


              • #8
                До: Турските телевизии

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Има толкова много софтуер, с който можеш да провериш легендата - препоръчвам ти virtualdub - пробвай сам. В Америка телевизията е точно 30 кадъра в секунда, но ако искаш, пробвай и на 24, и на 25. А пътем ни покажи закона, който забранява този "похват".

                Телевизорът е дяволско творение по много причини, но като носител на конспиративна теория е слаба работа.
                Ама ти наред ли четеш или избирателно? Дали видя, че не става въпрос за днешно време. Иначе съм за идеята. Разполагам с достатъчно хардуер и софтуер с които мога да проверя даден видео материал кадър по кадър. Предполагам, че разполагаш със стари американски рекламни клипчета? Хайде, давай ги.
                За тридесетте кадъра, нещо си в грешка. За SDTV масово се използва 29.970fps. При ДВД се среща и 23.976fps. При HDTV са още повече. И хайде подготвай се малко по-добре като спориш. Излагаме се!
                Това за ровенето в законите ще си го отметна в тефтерчето и ако някога съвсем се чудя какво да прявя, може и да проверя. Ти чакай.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  До: Турските телевизии

                  Светлинните рецептори са много, а зрителният нерв - тъничък. В ретината се извършва една значителна обработка (нещо като "компресия със загуби"), за да може по-важните неща да се прекарат през този нерв до мозъка. Разбира се, тази "компресия" е адаптирана към нещата, които човек е виждал от маймунско време, че и по-рано, до днес. В това се включват всякакви бързо и бавно движещи се неща, но не и появяващи се и изчезващи - тях зрението ги възприема по-бавно. Пак в тази връзка, граничната скорост, с която центърът на зрителното поле реагира, е 0.1-0.15 секунди. В периферията можеш да видиш и трептене 60 херца (това са примерно 0.015 секунди), но там пък само забелязваш трепването, но не и какво точно трепва. Няма форми и контури.

                  Ей такива неща. Сигурно не съм най-подходящия човек да ги обясни, но общата идея става ясна.

                  А формирането на условни рефлекси (и изобщо условни връзки) и при хората не става отведнъж, което обяснява защо трябва да залееш цял град с билбордове, за да разпознае някой нещо на щанда.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Турските телевизии

                    Първоначално публикуван от Тануцо
                    Защо не се придържате към темата?
                    Защото не струва. По-добре така, отколкото няколко човека взаимно да се убеждават какъв вероломен съсед е Турция. Ако на някой модератор му дойде ищах, темата лесно се разделя.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Ама ти наред ли четеш или избирателно? Дали видя, че не става въпрос за днешно време. Иначе съм за идеята. Разполагам с достатъчно хардуер и софтуер с които мога да проверя даден видео материал кадър по кадър. Предполагам, че разполагаш със стари американски рекламни клипчета? Хайде, давай ги.
                    За тридесетте кадъра, нещо си в грешка. За SDTV масово се използва 29.970fps. При ДВД се среща и 23.976fps. При HDTV са още повече. И хайде подготвай се малко по-добре като спориш. Излагаме се!
                    Това за ровенето в законите ще си го отметна в тефтерчето и ако някога съвсем се чудя какво да прявя, може и да проверя. Ти чакай.
                    NTSC беше синхронизиран към ел. мрежа (60 херца), също както тук PAL/SECAM на 50. Оттогава много вода изтече, разбира се.

                    Стари рекламни американски клипчета нямам, разбира се, макар че може и да се намерят из мрежата. Имах предвид обратното - вкарай някоя картинка в нормално видео и пробвай да видиш каквато и да било следа от нея. Даже асоциация.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Турските телевизии

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Стари рекламни американски клипчета нямам, разбира се, макар че може и да се намерят из мрежата. Имах предвид обратното - вкарай някоя картинка в нормално видео и пробвай да видиш каквато и да било следа от нея. Даже асоциация.
                      Разбрах какво имаш предвид. Според мен, за да е сравнително обективен експеримента е редно един да прави клипчето, а друг/и да го гледа/т. Иначе, знаейки къде в кадъра какво е добавено може да си внушиш, че виждаш нещото.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Турските телевизии

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                        Ей такива неща. Сигурно не съм най-подходящия човек да ги обясни, но общата идея става ясна.

                        А формирането на условни рефлекси (и изобщо условни връзки) и при хората не става отведнъж, което обяснява защо трябва да залееш цял град с билбордове, за да разпознае някой нещо на щанда.
                        Става ясно, да.
                        През втората световна война в Япония са били поставени навсякъде високоговорители, които са излъчвали речи на императора и генерал/и
                        Което е също начин за манипулация и "възпитание" на населението.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Турските телевизии

                          А иначе:

                          - Легендата за 25я кадър тръгва от твърденията на някакви типове че в щатско кино пускали на едната прожекция скрита реклама за едната марка пуканки (в лавката имало две), а на другата прожекция - не пускали.

                          Естествено, на прожекцията със скритата реклама публиката напазарувала 90% пуканки с рекламираната марка.

                          В повечето случаи разказвачите свършват до тук, явно незнаещи или нежелаещи да продължат с края, а именно - че по-късно тези които пуснали тезата си признали че няма такова нещо, че никога не са правили такъв експеримент, и че пуканки до ден днешен се продават и от двете марки кой както реши.


                          Промиването на мозъци започна през далечната 1990 година с чалгакултурата и продължава с различните сапунени сериали
                          Когато бях войник при тревоги съм виждал поделението си полупразно. При маневри съм го виждал почти празно. Съвсем празно обаче (аз и още 11 души от общо над 600 души войници) съм го виждал само и единствено по време на концерта на Лепа Брена. Тогава долових думите на един майор към комбата "Пусни ги, защото ако не ги пуснеш така или иначе ще скочат оградата и ще трябва после да пълниш ареста". Помня че едвам събрахме хора за караул.

                          А Лепа Брена не знам чалга ли е, но всеки войник който отиде на този концерт (май 1990та беше) беше закърмен с нея кажи го от пеленаческа възраст или почти. Та 1990та като начало на промиване на мозъците ми се вижда доста оптимистично
                          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 10-09-09, 16:38.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Турските телевизии

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            .....
                            А Лепа Брена не знам чалга ли е, но всеки войник който отиде на този концерт (май 1990та беше) беше закърмен с нея кажи го от пеленаческа възраст или почти. Та 1990та като начало на промиване на мозъците ми се вижда доста оптимистично
                            През същата тази година, понеже много трудно се будя бях си направил система с часовник, който включва касетофона на макс под леглото, за да ме събужда. И най-гадната касета, която имах беше на Балкантон-Лепа Брена. И когато стигнеше до "Цмокни ме, Цмокни..." и бях събуден.

                            По темата: И аз съм чел и слушал за такива реклами и в частност за кока кола, но не съм убеден дали действат. И ако може някой да направи едно такова клипче със "скрит" кадър, без да казва какво е скритото послание, ние да го гледаме и да напишем с какво асоциираме клипчето, т.е. какво тайно послание е зашифрирано в него.
                            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 10-09-09, 16:38.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: 25-тия кадър

                              http://www.svetozor.ru/soft/25_Frame/index.php

                              ето, да се автоподпрагозомбирате


                              иначе малко по-сериозно:
                              подпрагови дразнения се регистрират на някакво ниво, но хич даже не определят поведението. вкл. потребителското такова.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X