Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тайнствената къща до Руското посолство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Тайнствената къща до Руското посолство

    http://www.facebook.com/event.php?eid=127115173969152

    Здравейте, в петък ще внесем писмото. Ако сте съгласни с текста, моля присъединете се към събитието и поканете своите контакти. Колкото повече подписи съберем, толкова по- добре.
    Благодаря

    Коментар


    • #32
      До: Тайнствената къща до Руското посолство

      Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
      Тайнствената къща до Руското посолство

      Не съм от София, от скоро съм, и не съм я виждал. Жена ми е чувала за нея и отдавна имаше желание да отиде там.

      Днес успя и ... е разочарована. Всъщност едва ли "разочарована" е думата, която би описала състоянието й.

      Няма снимки, не е снимала, умишлено .... там почти няма нищо. Мястото е запустяло, страшно, усойно.

      А било приказно. Някои вероятно си го спомнят. Други не сме и подозирали, че съществува.

      Тук може да се види как е изглеждало преди:

      http://detstvoto.com/index.php?newsid=1272

      http://e-comedia.com/?p=545

      както и неговата история, и на самоукия майстор Рачо Ангелов.

      Човекът е работил върху тази къща ...... 25 години! И вече няма нищо! Боли!


      А тук http://www.bgpetition.com/woodencastle/index.html е поредната петиция.
      http://www.facebook.com/event.php?eid=127115173969152
      Здравейте, ако сте съгласни с текста, моля присъединете се към събитието и поканете контактите си. В петък ще внесем писмото в Министерство на Културата.
      Благодаря

      Коментар


      • #33
        До: Тайнствената къща до Руското посолство

        Съгласен съм, подписах и пускам на приятели!
        За съжаление в България безхаберието по отношение на културното ни наследство придобива колосални размери. Дано някой от властимащите вземе да се усети какво се случва!
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • #34
          До: Тайнствената къща до Руското посолство

          Отдавна не съм ходил, навремето беше разкош. А сега ме боли като гледам всичко това.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #35
            От: До: Тайнствената къща до Руското посолство

            И аз съм от кв."Изток". Като деца (70-те години) често се катерехме през оградата и влизахме в къщата да я разглеждаме. "Човекът" (сега разбрах, че се е казвал Рачо Ангелов) обаче беше много сприхав, зъл и биеше лошо, направо жестоко, ако те докопа ! Всички го мислехме за луд и се страхувахме от него. За мен явно не е бил "наред" - за какво е правил това нещо, пък не даваше да се припари до него, особено на деца - а то беше като истинска приказка, нито един декор на филм не ме е впечатлявал толкова - всичко беше истинско.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: До: Тайнствената къща до Руското посолство

              http://www.ivankolev.com/B%20-%20Art...choangelov.htm

              Коментар


              • #37
                От: Тайнствената къща до Руското посолство

                Бил съм там преди 20-тина години и беше ... приказно.
                И сега ми е трудно да намеря точната дума, за това което изпитвам като се сетя.
                Вътре не се влизаше, но се носеха приказки, че имало и перде/завеса/, подобно на брюкселска дантела, но от дърво.
                Може и да е било "фолклор", но мястото беше магично.
                Уви, не вярвам в подобни "благотворителни" акции за "спасяване" в частни домове с "общесвен достъп" на всяко 32-ро число от месеца!
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #38
                  От: Тайнствената къща до Руското посолство

                  Нямам думи!
                  Това произведение на изкуството сякаш е продадено... и забравено.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тайнствената къща до Руското посолство

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Нямам думи!
                    Това произведение на изкуството сякаш е продадено... и забравено.

                    Здравейте, да продадено е. С участието и благословията на съответните институции.
                    Но не е забравено https://www.facebook.com/pages/%D0%9...93406980721460

                    Благодарим, че сте разпространили информацията за по- горното ни събитие.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тайнствената къща до Руското посолство

                      Здравейте,

                      Тъй като тук линкове към външни сайтове и фейсбук старници не са добре дошли, бихте ли изнесли малко информация какво се случи с въпросната къща всъщност? Доста хора тук останаха с разочарованието от липсата й без да сме наясно какво е станало. И ако може да разясните в пост, а не чрез линкове.

                      Благодаря!
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тайнствената къща до Руското посолство

                        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                        Здравейте,

                        Тъй като тук линкове към външни сайтове и фейсбук старници не са добре дошли, бихте ли изнесли малко информация какво се случи с въпросната къща всъщност? Доста хора тук останаха с разочарованието от липсата й без да сме наясно какво е станало. И ако може да разясните в пост, а не чрез линкове.

                        Благодаря!
                        Здравейте! И аз благодаря, макар и необяснимо защо линкове към външни сайтове не са добре дошли. Именно този линк обяснява напълно какво се е случило и случва с въпросните не къща а Комплекс от етнографски тип, деклариран за паметник на културното наследство на България.
                        Но щом е сложно един линк да бъде отворен, ето какво е било и какво е сега.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1а.jpg
Прегледи:1
Размер:195.4 КБ
ID:5412480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:115.0 КБ
ID:5412481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:46.6 КБ
ID:5412482Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:72.3 КБ
ID:5412483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:91.3 КБ
ID:5412484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1b.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5412485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1c.jpg
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5412486Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1d.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5412487Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1e.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5412488

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тайнствената къща до Руското посолство

                          За съжаление не съм имала щастието да видя тази красота с очите си ....
                          ...Потресох се .. имайки предвид колко години е работено и, че майсторът навярно е оставил ръцете, най-вероятно и очите си в това си дело и гледайки това:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7429_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5416307

                          се питам - заслужаваме ли да се радваме и да имаме въобще подобно чудо?! Ми не заслужаваме! Това не е боклукът и грозотията само на един, това е простотията на цялото стадо!
                          Какво значение има, че аз, ти и той умеем да пазим нещо което са ни оставили, а другите 100 го превръщат в кош за боклук?
                          Този, който може да оцени подобен труд, би направил всичко за да го запази. Визирам институциите - какво значение има чия е земята, на кой район принадлежи...и през всичките години на тюхкане са позволили да изгние един 25 годишен труд.
                          Може би звуча хапливо, но трябва да изкажа възмущението си.

                          Иначе мнението ми е, че нещо тежи и пази стойността си там където е създадено. Наистина за мен е богатство!
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тайнствената къща до Руското посолство

                            Мисля, че темата може да се затвори. Вече няма даже и това, което е на снимката в поста на Son4o над моя. Не носех фотоапарат в себе си да снимам, но там са оснали само очертанията на основите тук таме.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X