Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рисуване за възрастни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Рисуване за възрастни

    От лаик (който някога и на уроци е ходил):

    Ако ти се рисува - просто рисуваш. Нито е задължително да си доволен от резултата, нито е задължително "публиката" да е доволна. Ако държиш на мнението на публиката, ще трябва да се примириш с компромисите със собствените си виждания и да копаеш в тази посока. Няма лошо, но неминуемо един ден ще се питаш това за публиката ли го правиш или заради вътрешна, твоя нужда. Плюсове и минуси си имат и едното, и другото.
    Техниката винаги е по-добре да получиш на готово, но удоволствието да стигнеш до нея по свой път е несравнимо.

    Коментар


    • #62
      От: Рисуване за възрастни

      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
      За начало - видях че снимаш - опитай се да си композираш в полето в което ще снимаш определени неща, върху които да пада акцента, избери място за снимане от където - светлината прави формите най-обемни опитай се в кадъра да не влизат неща, които нямат общо с идеята и стоят като отрязани. Това за снимането.
      От композициите за снимане се телепортираме при композициите за рисуване. Харесват ти засукани думички .. За нещата с непостоянна форма - пресъздаването на водата в чаша и пречупването на клонче цвете или прибор - поставени в нея с добавяне на светлосянката, светлинните ефекти и хвърлената сянка - е добро упражнение, което за да не се усложни много може да е на съвсем семпъл фон. Препоръчвам ти да започнеш с добре изпечен акварелен лист, молив - боички и акварел с хубави четки - добре напояващи се с водата и прецизен връх. За рисуването на въздуха - оптическата перспектива (това - че по-далечните обекти са по-малко контрастни и по-синкави) - най-добре действа рисуването на пейзажи от натура - но в сегашните условия - ако си морж - май ще трябва със леко солена вода да поработиш - за да не замръзне.
      За рисуването с масло - аз не съм привърженик на "боядисването" на платното предварително. Нито на прекаляването със пулверизатора. Важно е да се избистри идеята - за това един предварителен акварелен проект никога не е излишен. Направата му може да помогне - при започването с маслото да се сложат подложки с точната наситеност на точните места. Мокро в мокро - е термин за рисуване с акварел ... чакането на ден два - се случва с маслото ... В момента има много интересни пастели с които също можеш да опиташ ... Но в началото - листче моливче и няколко скици. Покажи резултата - и после още малко думи. Хубава вечер!
      Благодаря! Просто не знаех как да нарека морска вълна или облак,не,че обичам засукани думички.Това за мокрото в мокро не знам как ми дойде на ум Помислих си,че ако не чакам основните тъмни или други цветове да изсъхнат,а продължа - ще бъде мокро в мокро...Та затова Благодаря ти още веднъж за отделеното време!
      Поздрави!
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #63
        От: Рисуване за възрастни

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        От лаик (който някога и на уроци е ходил):

        Ако ти се рисува - просто рисуваш. Нито е задължително да си доволен от резултата, нито е задължително "публиката" да е доволна. Ако държиш на мнението на публиката, ще трябва да се примириш с компромисите със собствените си виждания и да копаеш в тази посока. Няма лошо, но неминуемо един ден ще се питаш това за публиката ли го правиш или заради вътрешна, твоя нужда. Плюсове и минуси си имат и едното, и другото.
        Техниката винаги е по-добре да получиш на готово, но удоволствието да стигнеш до нея по свой път е несравнимо.
        Абе така е,ама все ми се иска и аз да получа на готово малко техника Никога,обаче,не съм говорил с художник за такива неща - било ме е срам А колко се мъчих да нарисувам облаче само с четки...После разбрах,че имало и палетен нож,парцалче,пръсти... Публиката не ме интересува,аз няма да ставам художник - искам просто рисунката да ми хареса на мен
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #64
          От: Рисуване за възрастни

          Драсни една скица - и кажи по-как ти се иска да изглежда...
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • #65
            От: Рисуване за възрастни

            Ето това правя в момента.Само основни петна съм нахвърлял.Мисля да замъгля небето и по-тъмните части от вълните,абе малко мистика да има...Да не е детайлно,дори и скалата,само прозрачните части от вълните.Кажи сега как да го направя,да слея ли цветовете и след това да мина отгоре със суха бояджийска четка..?Виждал съм да правят така,а друга техника не знам...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5632159
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #66
              От: Рисуване за възрастни

              Аз исках да стана художничка, но не ми позволиха. Ходила съм на уроци по рисуване 4 години като ученичка, а след това рисувахме в института още три години - първите две години имахме рисуване, а после архитектурен дизайн - рисувахме сгради в перспектива.
              Като сравнявам метода на наблюдението с това, което ни учеха, мисля, че ако човек обективно се придържа към това, което вижда, ще получи много добър резултат. Но и професорите имат на какво да ни научат.

              Трябва да се внимава за подробности като подсилване на светлосенките, там, където има допиране на собствена и хвърлена сянка. Винаги хвърлената сянка е по-тъмна от собствената! Границите леко трябва да се подчертаят, а самите сенки да имат въздушност, т.е да не са еднакво петно! Това е, което съм научила от професорите. Не знам дали е нужно да се казва, че винаги убежните точки събират успоредните прави. Винаги има две убежни точки, които лежат на хоризонта и в тях се събират всички успоредни прави в двете посоки. Може да има и три убежни точки, зависи от погледа, т.е от гледната точка, в такъв случай третата убежна точка не е на хоризонта.

              В случая с картината бих препоръчала леко да се изсветли небето над носа, вдаден в морето, а самият нос да се потъмни съвсем леко там, където се допира до небето. Трябва да има контраст, това е основен принцип, иначе намаляват оценката. Също така скалата на преден план трябва да е леко по-тъмна и с по-ярки цветове от далечния план. Което не значи, че не трябва да има светли отблясъци тук-там. Но не е правилно скалата да е толкова светла изцяло.

              Има един начин за откриване на грешки и той се състои в това, да обърнеш картината наобратно/небето да е надолу и тогава грешките веднага се набиват в очи.

              Много е хубаво отражението на лунната светлина във водата. Хубаво е, че има жълти петна във водата, зеленото се разлага на жълто и синьо, сложи мааалко синьо(тъмно синьо) до жълтото. Двата цвята заедно ще дадат трептящо зелено. Трябва да има и тъмни места във водата на преден план. Може да има и мъничко виолетово в небето, като съседен цвят на синьото. Хубаво е също, че има бяло в картината. Картина без бяло никога няма да получи шестица.

              И аз ще взема да си потърся картините да ги снимам.

              Коментар


              • #67
                От: Рисуване за възрастни

                Понадрасках ти рисунката за да мога да ти кажа образно това - което с думите не би се разбрало съвсем точно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5632288
                Първо - Поздрави за прозрачността във вълната - прекрасно е предадена. Гребена на вълната стои малко еднообразен - подстриган и еднакво широк - и мнат с един и същи цвят - вълните рядко са такива . Небето ти е рошаво и дърпа вниманието към себе си - идеята да го загладиш е добра - но бояджийската четка ще го замаже и ще слее цветовете прекалено много - едно минаване със широката част на палеца ще свърши по- добра работа - и обикновенно това се прави в началото преди да се разработи предният план - за да не се чудиш после как да оправиш граничните зони. Бреговата ти линия на заден план прави морето малко криво - с толкова добре разработен преден план - там може и да е по- обобщено. Скалата която е отпред в ляво е доста заоблена и мъхеста - няма характера на крайбрежна скала - корава - заоблена - наръбена и обрасла с водорасли и тъмна и с отблясъци - защото е мокра.
                Тази скала е близо до най-разработената ти зона - няма как да е обобщена и да я няма като важен субект. При целият мрак в рисунката - светлината във вълната напомня за слънчев лъч, който пада в тази зона - няма как и скалата да не закачи малко от него - дори и като рефлекс. Не е нужно цялата скала да е разработена - но зоната до вълните трябва да живне.. На някое място в най-светлата зона на пяната - която се извива можеш да опиташ да сложиш най-светъл акцент със шпакличка - това ще остави цвета ярък - без да го кара да сивее от смесването със останалите - при нанасянето с четката. Белите следи от пяна във вълните са много натуралистични, но и малко еднообразни като цвят - променяй нюансите. Колко смело ще добавяш цветове е личен избор и усещане. Съчетаването на топли цветове в светлината и студени в сянката или обратното - помага за по-сполучливо обемно изграждане. Важно е да следваш една логика в цялата рисунка, да има изненада някъде, но не навсякъде. Н ползвай едни и същи цветове - в различните места на картината - ще я направят плоска. Хубаво е да има места - с по- голям контраст (светло-тъмно и топло-студено), които да изпъкват - и картината ще грабва.
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #68
                  От: Рисуване за възрастни

                  Благодаря Ще я довърша и ще ти я снимам пак,да видиме какво ще излезне...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Рисуване за възрастни

                    На каква подложка работиш - сам ли си правиш грунда,
                    какъв е? Има ли мазни петна от другата страна на платното?
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Рисуване за възрастни

                      Това точно е платно лепено върху някакъв картон.Не си правя грунда сам,купувам си готови платна ,опънати на рамка... Няма обаче мазни петна отзад,защо..?
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Рисуване за възрастни

                        Имам чувство , че грунда ти е малко постен и ти изпива свежестта на цвета. Ако смесиш Оргахимско C200 с латекс в пропорция 1:2 и нанесеш на опънатото платно първо с шпакла, като изсъхне с валяк , после като изсъхне - минаваш леко със шкурка - да се оберат връхчетата - нанасяш в бързината с палеца - цвета на небето с голямата четка - обобщено петната на фона - малко по- тъми -ама малко - и с шпакличка изваждаш светлината с пастозни мазки .. кеф!!
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Рисуване за възрастни

                          Снимката не е хубава,да не би това да те бърака..? Нека я довърша,пък ще я снимам на дневна светлина..?
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Рисуване за възрастни

                            Изпратих старата и посрещнах Новата година с това: (снимките не са добри, но от телефона - толкова)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2am.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5632931

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4am.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5632932

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7am.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5632933

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0912m.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5632934

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0913m.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5632935

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0914m.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5632936

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0918m.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5632937

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0920m.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5632938

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0921m.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5632939

                            Имам още работа по нея - по клонките - само белязани, и още малко в дълбочина .... не я чувствам завършена.
                            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Рисуване за възрастни

                              Подарете ми една картина...днес има рожден ден.
                              Имам и други, които са ми подарени от мои приятели-известни имена от Пловдив.
                              Харесвам това изкуство, но не го владея, затова се радвам на другите, които го умеят...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Рисуване за възрастни

                                Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
                                Изпратих старата и посрещнах Новата година с това: (снимките не са добри, но от телефона - толкова)

                                [ATTACH=CONFIG]766639[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766640[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766641[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766642[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766643[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766644[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766645[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766646[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]766647[/ATTACH]

                                Имам още работа по нея - по клонките - само белязани, и още малко в дълбочина .... не я чувствам завършена.
                                Много е красиво! Браво!И аз нарисувах една такава, зимна, преди време и пак е снимана с кофти телефон Виж :
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:П.Класанов.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5632962
                                Последно редактирано от Bat_Pepo; 03-01-15, 17:50.
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X