Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

    "Подчинение" от Мишел Уелбек. Или как исляма превзе Европа. Действието се развива уж в бъдещето ,но сценария и много реалистичен и аз съм съгласен с него
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      ...Или как исляма превзе Европа...
      Ислямът и Европа - Историята на едно недоразумение, Франко Кардини.
      Или как ислямът винаги (поне откак сам той съществува) и органично е присъствал в Европа! Всъщност, е инициатор и двигател на т. нар. Ренесанс...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

        Платон - Държавата. Не точно препоръка, пък и вече е препоръчана тук, а информация относно нея. Има ново издание, по нов превод. Интересна е и цената (защото досегашните издания са на цени като за библиографска рядкост) - 28 лв.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Стратегическа дълбочина, Ахмет Давутоглу (да същият този Давутоглу). Той - впрочем - е професор в Роберт колеж (където и сам е завършил), отпреди да е политик.
          Та в днешното време, когато продължаваме (сякаш непрекратимо) да живеем и възприемаме по соцтрадицията, ураджийски да скандираме индоктринации, без понятие от представа за фактическата същност, е добре да се прочете и такава книга.
          Днес я завърших- много стойностна книга. Съжалявам, че ние нямаме такива премиери в най-новата ни история.

          Коментар


          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

            "Чужденецът" на Камю, номер едно в някои класации за книга на 20-ти век, с милион анотации, рецензии и суперлативи. Ще речеш - стойностна. Ами, за мен е посредствен хорър, защото както е написана от първо лице, те вкарва в мозъка на един абсолютен психопат. Какви са тия философски разсъждения върху една диагноза, вече близо век?
            Та за мен тази книга има минимална стойност като хорър, а евентуално за някой психиатър - като анамнеза. Преглътнах я само заради едното любопитство, между другото четиво. Слава Богу, не чак толкова стойностно.

            Коментар


            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

              Железниот светилник http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...etilnik.297392
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                Кормак Маккарти, Милен Русков, Георги Господинов, Юнас Юнасон , Стиг Ларшон- всичко издадено.

                Коментар


                • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  "Чужденецът" на Камю, номер едно в някои класации за книга на 20-ти век, с милион анотации, рецензии и суперлативи. Ще речеш - стойностна. Ами, за мен е посредствен хорър, защото както е написана от първо лице, те вкарва в мозъка на един абсолютен психопат. Какви са тия философски разсъждения върху една диагноза, вече близо век?
                  Та за мен тази книга има минимална стойност като хорър, а евентуално за някой психиатър - като анамнеза. Преглътнах я само заради едното любопитство, между другото четиво. Слава Богу, не чак толкова стойностно.
                  Прощавай, но какъв хорър в "Чужденецът" ?
                  Книгата по думите на самия автор е в общи линии за неспособността на главния герой да общува с външния свят, за отчуждението и тям подобни, и е част от цял цикъл. Да я приравняваш към обикновен хорър е като да запишеш филма Dellamorte Dellamore като обикновен хорър (не че не се прави често), или Звездни Рейнджъри (филма) като обикновен екшън с двуполюсен модел добри/лоши.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ...
                    Не знам кой луд гений реши да пише по цигарите че са вредни за здравето пък пренебрегна писаното от Камю.
                    Обаче ако запалваш от време на време докато четеш Камю - има какво да се осъзнае и върху какво да се помисли. После се чувстваш някак по-мъдър и забравяш за дребните камъчета в обувките.

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Книгата по думите на самия автор е в общи линии за неспособността на главния герой да общува с външния свят, за отчуждението и тям подобни, и е част от цял цикъл..
                      Пак според самия автор "цикъл на абсурда". Главният герой, чист социопат според мен, се разхожда на свобода и авторът ни вкарва от първо лице в главата му, което си е страшничко.
                      Цитат от Уикипедия, който ме оправдава: "От 1960 г. насам всяка творба с патологична, ужасяваща или сюрреалистична тема се определя като „ужас“."

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Първоначално публикуван от neroni
                        11/22/63 на Стивън Кинг.
                        Има го и на сериал със същото заглавие.

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                          Има го и на сериал със същото заглавие.
                          Темата е за книги ... има си за филми ,за тези които не искат да четат.
                          И да не е празДно : Трилогията на Джеф Линдзи - Декстър
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Глен Купър е археолог, историк и лекар и пише толкова добри исторически трилъри, колкото съдебните трилъри на Гришам, който е адвокат. Схемата в книгите на Купър е позната, но героите са живи и четенето е приятно.

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Харуки Мураками - 1Q84

                              Зачетох се в темата за Япония и се сетих, че тази книга успя да "открехне" (поне за мен) вратата към тази толкова различна от нашата култура.
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар


                              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Последно прочитах творчеството на млад (на 30 и нещо) руски писател.

                                Виталий Фьодоров.

                                Написал е за сега 3 неща.:

                                "Записките на терориста (в добрият смисъл на думата)"

                                "Киев 2016"
                                и

                                "TIA (This Is Afrika)"

                                Не са превеждани на български, втората част на TIA е завършена практически преди седмица. Топла топла.
                                Записките са ми с автограф )) Забавен е, препоръчвам ))
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X