Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Последната книга която прочетох е "Не пипай тази книга", така ме завладя че я прочетох за три дни.Има големи изстини и неща за които човек се замисля едва след като чуе или прочете за тях.
    Препоръчвам я на всички

    Коментар


    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Извинете-автор Ян ван Хелсинг

      Коментар


      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Сибирски излезна ли последната на Лев Пучков да не я пропуснем
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Благодарности!!!

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Най-добра е тази книга Владимир Богомолов. Момент истины (В августе сорок четвертого), ама как си със руски?
          Позабравил съм го, но ще се справя! А откъде мога да си я купя? От останалите препоръчани, някоя ако е апокрифна и трудна за набавяне ще съм задължен за съвети, къде мога да я намеря!

          Коментар


          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Има три книги, които гледам да държа близо до мен- и всяка от тях е "пипнала" нещо вътре в мене в даден етап от живота:
            "Алексис Зорбас" на Казанзакис - изключително "балканска" книга
            "Пладне за света Насташа" - Иван Мариновски- още не съм срешал друг, дето да я е чел
            Трилогията за Белия дявол на Христо Калчев - изключителен исторически роман- и не я бъркайте с по- новите му "вулгарни романи"
            Иначе : Толкин, Пратчет, на Стругатски всичко(особенно- Времето на дъжда), Лукяненко, Василиев- въобще- новата руска фантастика - доста по близкая ми е като мислене и философия от западната. Но и от последната има неща които не са за изпускане - Дж. Р.Р. Мартин, Стивън Ериксън, Зелазни, Саймък...не мога да изброя всички.
            Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
            ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

            Коментар


            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

              "Книгата на черепите" от Робърт Силвърбърг.
              Звучи много трилърски, за да е сериозно четиво, но е произведение от майстор на перото. Написана е през 1972-ра, а е издадена у нас чак 2008-ма. Все на някого е била неудобна, що ли? Даже авторът е бил изненадан дотолкова, че е написал специален дълъг предговор за българското издание. Това е показателно, защото книгата е превеждана още на немски, японски, френски, холандски, испански, италиански, иврит, полски, чешки, сръбски, словенски, корейски и гръцки.
              По-добре късно, но винаги е навреме да се проследи с кеф разчетворяването на автора, описващ събитията от четирите гледни точки на героите си. За мен поне беше удоволствие.
              Опаа... Горното го писах, когато бях прочел книгата до средата. А казано е - не викай "опа" преди да си скочил. Сега, след като я прочетох до края мисля, че ми идват малко в повече педерастиите и содомиите в нея. Но сигурно времето на хипитата си е било такова.
              Толкова за забележките, четивото пак си е внушително.

              Коментар


              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                В интерес на истината"Книгата на черепите" не я издържах- даже и до средата не помня стигнах ли. Прекалено странна ми дойде- не съм свикнал да чета"такъв" Силвърбърг.
                Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                Коментар


                • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  От мен-"Доброжелателните" на Джонатан Лител.
                  Grand Cherokee 2.7crd Limited

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Винаги съм се чудил на книгите, писани в съавторство от двама души. Някога на Аркадий и Борис Стругацки, а сега на Дъглас Престън и Линкълн Чайлд. Как така двама стигат до такъв синхрон в мисленето и въображението? Хайде първите двама са братя има някаква логика, ами вторите? Като смея да твърдя са толкова добри в писането, колкото и братята.

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Предполагам, пише един - другият е за разкош!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        пише един - другият е за разкош!
                        Така се пишат научни трудове у нас. При художествените не върви.

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Идеологизираш ги! (егати и думата)
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            "Батето" от Иван Славков
                            Днес си я купих, всъшност е четивна и приятна.

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Докато четох темата забелязах, че са пропуснати някои мои любими автори: Емилио Салгари; Любен Дилов; Дейвид Балдачи; Робърт Джордан; Реймънд Фист; Робърт Лъдлъм; Дан Браун има и още но в момента не мога да се сетя.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Аз препоръчвам Умберто Еко - "Името на розата" както и "Махалото на Фуко"
                                От българските Фани Попова - Мутафова -- "Солунският чудотворец" , "Дъщерята на Калоян" , както и "Нощем с белите коне" на Павел Вежинов.
                                И абсолютно всичко на Стивън Кинг.
                                Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X