Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еклектика на диктаторския кич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Еклектика на диктаторския кич.

    Определено панелките в Люлин са по красиви,нищо че пак са правени от диктатор,но явно са имали различни вкусове!!!!

    Извинявай Ник,че ти спамя в темата,ама как може на хубавото да каже човек че е грозно????? Явно аз имам изкривени понятия за красота,но обещавам да следя грозотиите без да се обаждам повече! Дано стигнеш до Лувъра,че там не съм бил,а ми е интересно???

    Коментар


    • #32
      От: Еклектика на диктаторския кич.

      Фронтмените са строени в един ред.





      Това определено е сграда населявана от техническата интелигенция.

      Зъби колела.

      Коляно мотовилков механизъм.



      Лимбата.



      Друга.











      Абе,какво е това на балкона ?

      Ами, не е като на съседния .

      Ами тук ?

      Охо.

      И това само на някакви си 800м.



      Та така, със стиловете. Но времето си иска своето.


      Край .
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-03-13, 22:52.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #33
        От: Еклектика на диктаторския кич.

        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
        ...Наполеон III преправя Париж, така че да добие сегашният си вид...
        За протокола - в градоустройствения план на Наполеон III, реализиран от градоначалника Барон Осман Жорж Йожен Оссман, няма грам мегаломания, а просто тонове прагматизъм.

        Състои се в простите две изисквания Париж в централната си частда бъде облагороден и оскъпен до степен бедняците да бъдат избутани в периферията от високите наеми, както и въпросната централна част да бъде стратегически насечена от широки, прави булеварди, които да позволяват тегленето на оръдия и стрелбата с тях, както и лесното преминаване и разгръщане на конница.

        Нормална реакция на революциите от 1830та и 1848ма, по време на които стандартна барикада от две обърнати каруци в крив сокак с няколко души отбрана е давала за норматив многодневен отпор на редовни войскови части които не са можели да се разгърнат.

        Аналогично може да се разгледат многобройни седалища на властта и прилежащите им широки булеварди и площади, построени от 19ти век насам.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          От: Еклектика на диктаторския кич.

          Прагматизъм, който е полезен и днес обаче. Няма оръдия и кавалерия, но има булеварди с по 6 платна.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #35
            От: Еклектика на диктаторския кич.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение



            Ъъъ...какво е това ?

            Това наистина е интересно...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Еклектика на диктаторския кич.

              Интересно е как ще гледат на него поколенията след 100г. когато няма да си имат на представа нито за архитекта нито за човека по поръка на който е построена сградата какви хора са били.
              От всичко което прочетох и изгледах като,че ли витае един неизречен въпрос за неодобрение и едва ли не да бъде заклеймена като архитектурен изрод.
              Интереса ми беше привлечен от снимките и ако имам възможност ще посетя и разгледам сградата стига да има разрешен достъп.
              Искам да попитам нещо:-Какво е мнението на местните хора за тази сграда?
              Не е важно ние какво мислим-важно е те какво мислят.
              Те и пирамидите в Египед са строени с робски труд за да поставят по една мумия в тях и сумати народ е измрял,но сега са едно от чудесата на света.Далеч съм от мисълта,че двете неща са съизмерими.Просто пример за една грандомания.Поне аз така възприемам нещата и никого не задължавам да се съобразява с мнението ми.

              Коментар


              • #37
                От: Еклектика на диктаторския кич.

                Интереса ми беше привлечен от снимките и ако имам възможност ще посетя и разгледам сградата стига да има разрешен достъп.
                Искам да попитам нещо:-Какво е мнението на местните хора за тази сграда?
                Ако имаш възможност-посети я,сградата е уникална от вътре и отвън,а също и булеварда пред нея,аз като ходих влизането вътре беше с предварително записване и такса ,но не помня колко?? А местните хора отначало са искали да я съборят като символ на лошото наследство,но като разбрали че цената на разрушаването е по висока от заплатеното за самото строителство,взели правилното решение да я запазят и показват на туристите!!!!Според екскурзовода сградата не е довършена изцяло,но това не пречи да бъде посещавана от хиляди туристи!!!!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Еклектика на диктаторския кич.

                  Ако тези неща по булеварда са строени от диктатора мога да кажа само едно "Браво !!!", сравнявайки го с това което се строеше по булевардите у нас по същото време.

                  Ако е строено по-късно, отново - не мога да му пиша автоматично двойка сравнявайки го с това което се застрои у нас след десети. На отсрещния блок (блок като блок) до ден днешен имаме зелено кубенце закрепено като цирей на един от ъглите на фасадата.

                  При всички положения тоя диктаторски кич не е най-грозното което съм виждал някога.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #39
                    От: Еклектика на диктаторския кич.

                    Въпроса е в какво се превръща изкуството, когато е строено от всички, само за един зрител.
                    Според исторически източници, диктатора е вдъхновител и реален автор на целия проект.
                    Всичко е минавало през неговото одобрение.
                    Дори намерих твърдение, според което ларгото е било направено от дърво, в близки до реалните мащаби, за да може Чау, да го оцени.
                    Ключови думи изречени в началото на тричасовия процес срещу смейство Чаушеско от самия Николае са: Защо ме съдите, аз толкоз построих за вас ?
                    Очевидни не осъзнава, че строежите, са предназначени за Него и егото му.

                    Наистина разностилие се наблюдава и в други столици, но то се дължи на естествено развитие в годините и вековете.
                    Затова и не дразни, защото е естествено. Докато тук имаме една имитация на този процес.
                    Качестовто наистина е отлично, но и многотията, заедно с кича са факт.
                    И все пак да напомня началната фраза, която съм извел като мото.

                    " Кича се превръща в класика, веднага щом стане история " .
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: Еклектика на диктаторския кич.

                      Всъщност архитектурният стил на дворецът и улицата са различни.
                      Дворецът е определен като неокласицизъм архитектурен стил(стил вдъхновен от елементи на древно гръцкото и древно римското изкуство...).

                      Уличните блокове - е социалистически модернизъм реализиран чрез "20те разрешени от Партията елемента за работа в Архитектурата". Според мен обаче, на Чаушеско не са му стигнали парите за тази част от проекта да плати на външни архитекти.Прави ми впечатление, рушащите се парапети и навеси може би от недоброто покривно отводняване или несъобразяване с климатът в страната, ползване и на евтина мазилка а не облицовка от камък.

                      Тази тема ме подтиква да постна, може би в отделна темичка за еклерите и на други ....публични личности, ако мога така да се изразя.

                      Благодаря за материала, интересен ми е.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #41
                        От: Еклектика на диктаторския кич.

                        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                        ...Тази тема ме подтиква да постна, може би в отделна темичка за еклерите и на други ....публични личности, ако мога така да се изразя.
                        ....
                        С най голямо удоволствие очаквам поста ти.
                        Чаушеско просто ме наведе на тази мисъл, за останалите диктатори, нямам системни снимки.
                        Но мисля , че от Нет-а, може да се вземат.
                        Явлението е интересно.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #42
                          От: Еклектика на диктаторския кич.

                          Добре, че преди 10.11.89 нямаше интернет форуми, щото имам чувството, че същите снимки щяха да са с друг коментар...
                          Нищо лошо не виждам в сградите сами по себе си... Лошото се вижда като отидеш на 200км от Букурещ...
                          Иначе "евала" за широките улици!

                          Сега ми изниква едно сравнение между "демократичния" Лондон и Париж /проектиран от Наполеон/ - колко просторен е Париж и каква бутаница и теснотия е в Лондон... Тиранията си има и добри страни /само да не са на наш гръб/...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Еклектика на диктаторския кич.

                            От първия пост погледнах тази тема, но докато се вредя да напиша нещо вече е 3 страници-значи е интересна за мнозина.

                            През 198... и някоя година се возехме с моите родители на влак в посока Бг. На гарата в Букурещ баща ми предложи да слезем и да презаверим билетите за следващия влак след 24 часа и да обиколим Букурещ. В тази есенно зимна вечер и в 18 ч. вече беше тъмно. Нарамихме багажа и тръгнахме да търсим хотел. Беше вече непрогледно тъмно и се спъвахме в бордюрите и блъскахме в спрени автомобили. С питане до Цариград се стига и така ние намерихме най-близкия до гарата хотел и отседнахме там.
                            Хотела беше с тежки тъмно червени плюшени завеси, вътре в стаята имаше 2 бр. лампи с мощност 15 вата и беше невъзможно баща ми да се избръсне дори. Имаше лампов черно бял телевизор, който заради ниското напрежение на ел. захранването беше свил картината по вертикал. Задния капак на телевизора беше защитен с решетка от арматурно желяза заключена с катинар, за да не може да се отваря. В стаята в щкаф имаше мивка с 2 отделни крана за ... студена вода и от двата крана течеше.

                            Следва...
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X