Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    След 10 години я ги имало, я не. В магазина ме питат колко съм взел сега. Ти къде беше на 31.12 и на 01.01? Щото аз бях на работа по 12 часа и се разправях с всякаква измет, а и миналата година бях така, че и точно на 31.12 вечерта. Колко пъти си работил на рождения си или имения си ден, или на жена си или на децата си? Това само за пример, да не сравняваш килограм с метър.
    До сега не съм видял вариант да ги е нямало,а и милиционерската заплата си е била винаги на ниво,на 31.12 бях дежурен от 7.00-22.00 на 24.12 също,а 2011 година бях точно на именния си ден 25.12.За това не си само ти от работливите.А мога ли да те попитам нещо,хората които си плащат данъците и съответно от тези данъци получаваш заплата ти определяш за всякаква измет,малко не си е точно на място,как мислиш.
    Последно редактирано от hristo jivota; 04-01-13, 01:08.

    Коментар


    • #32
      От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

      Е, поне знаеш какво е да не разполагаш със свободно време и когато всички купонясват, ти да си на работа. Другите "благини" няма какво да ги сравняваме, защото няма как да ги разбереш. Тия приказки за "шапката с пари" има-няма 20 години вече не са актуални.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

        Според мен са малки заплатите на полицаите, не съответстват на доходите на населението. Правят ги тези заплати поддатливи на мързел, корупция и ебавки от калпави началници.

        Но това е косвено свързано с темата - просто държавата дава лош пример със склонността си да не плаща каквото поръчва, та повечето редови българи следват примера. Пичове, обучението е скъпо нещо. Било то по пеене, хлебарство или аритметика. Десетилетия наред сме се убеждавали, че е безплатно, затова сме престанали да го ценим.

        Та така.
        Стойностният човек, той и в Германия е стойностен и бързо ще се намери кой да го остойности, а ние тук ще си имаме повече такива, като научим думичката "бецален". Начело с държавата.

        Коментар


        • #34
          От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

          Народецът е прост и изпростява все повече. За българина работа е да ма'а с кирката, всичко останало е т@ш@к. К'во толкоз прави един даскал (или кой да е, дето не ма'а с кирката), че да иска заплата? Седи си на сухо, топло и на завет, мрънка нещо и после и пари иска.....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

            Народецът е приблизително толкова прост, колкото и всеки друг. Ама има някои вредни навици, дето са по-трудни за отказване и от цигарите. Та ще чакаме.

            Коментар


            • #36
              От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              .....да,и си купуваш Голф Дизел или си слагаш плочки в банята и измазваш старата кьща...........след 10 години я камилата я камиларя

              Има доста държавни професии за който заплатата не е нито основен нито водещ стимул за извършване на "услуги" и други подобни действия.Много американски въздух дишаш и забрави как е тук.Така като гледам няколко познати чак мен ме хваща срам.А знаеш че съм си безсрамник....иначе са работяги момчетата.И не се оплаквайте от работа на Нова Година или рождени дни.Много хора в частния сектор също го правят и доста по често.. но без сигурност че ще получат някакво възнаграждение.Нещо като да работиш на държавно във ВМЗ или оловно цинковия ама да знаеш че накрая на месеца ти трябва да платиш тока на цеха.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 04-01-13, 02:26.

              Коментар


              • #37
                От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                На плюещите по "милиционера" и заплатата му - само кажете вие какво работите и мога да ви оплюя тройно и горница. Но нито плюенето е решение на проблемите ни, нито прави плюещия по-достоен мъж. Затова ще ви спестя тази възможност.

                Проблемът с полицаите, с лекарите и с учителите е абсолютно един и същи - погрешната нагласа както у държавата, така и у народа, че някои неща са естествени и идват от само себе си и безплатно. Така държавата прави "жестове" само когато е притисната, но с ясното съзнание че това са пари на вятъра, а редовият гражданин плаща в краен случай и го нарича "изнудване". Така е и за лечение, така е и за охрана, така е и за "час'ни уроци". А и за други работи.

                Ще имаме учител по гайда, когато редовият българин е склонен да му даде толкова, колкото се дава за кандидат-студентски уроци, при това - с ясното съзнание, че толкова струва "родолюбието", а не че е изнуден.

                С държавата е още по-сложно, защото тя трябва да плаща не само на редовите изпълнители на дадена услуга (полицаи, лекари, учители, съдии, чиновници на гише) ами и на цялата им ръководна йерархия, която по естествени причини се състои от по-скъпи хора. Сега пак се хвърлят купища пари, ама те се крадат. Просто навсякъде по управленската йерархия има хора от второ и трето качество, от които друго не може и да се очаква, а първокачествените за такива заплати не възникват или си намират друго забавление.

                Та така. Те ми лъжат, че ми плащат...

                Коментар


                • #38
                  От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... а всъщност работата е много проста.
                  КОЙ точно му плаща тези 350 лева? Някое голо и босо читалище, сигурно. Което пак добре, че има и толкова. Колко плащат родителите на обучаваните деца? Биха ли плащали повече, за да остане този човек при децата им?
                  Фолклорен ансамбъл "Габровче" е кък Община Габрово!Община Габрово е ГЕРБ !
                  Таксата се плаща към Общината и е 13лева.
                  99% от музикантите са от средно бедни семейства и са деца от 7 до 18 год.
                  В Габрово средната работна заплата е под 400 лв.
                  Може да се правят всякакви изводи,може всеки спокойно да хвърли камъните в нашия двор/на родителите/.
                  Никой не го е еня по този въпрос.
                  Ние родителите и да искаме не можем да станем спонсори на Общината или на ГЕРБ !!!

                  Уважаеми хора,Габрово е чист хубав и прекрасен град,обаче всичко свършва до тук.
                  За съжаление град на безработица и полеко обезлюдяване.
                  От навлизане на демокрацията до сега са ликвидирани няколко големи фабрики който даваха хляб на десетки хиляди хора.
                  Тука просто няма какво да се работи.

                  Най хубавото нещо в града е че има малко престъпност и малко цигани !!!

                  Това е малка частичка от целия ансамбъл.Въпросния човек е на последния ред вдясно.
                  Последно редактирано от Петьо Джартов; 04-01-13, 11:50.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                    Никой не хвърля камъни във вашия двор. Ясен го каза много просто - заболяването е от главата, т.е. държавата. Самата тя не цени такива хора и няма как поданниците и да са по-различни. Но и не може да се очаква хора със толкова специфични умения да чакат милостиня или да ги прилагат за мерси, а да се изхранват с по-популярна професия. Не е редно да си учил за музикант, а да се изхранваш от фаянсаджийство примерно. На негово място и аз бих зарязал всичко и бих отишъл другаде, но да работя това, което умея и искам, не да пържа хамбургери за жълти стотинки. Дано намери кой да му удари рамо в Германия и да си практикува занаята.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                      Това намерих само.Музиката си е на живо.Всичко що е духово е минало през въпросния човек
                      http://video.dir.bg/video_open.php?id=259355

                      Коментар


                      • #41
                        От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                        Успех на човека! Предприел е правилната стъпка! Никога не е късно!
                        Публикувайте отговор

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X