Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

    Говоря конкретно за този човек, а не за България.

    Достатъчни са две лета в дойчланд български шлагери с гайди да ударят класацията за да дръпне цяла една индустрия в България напред, и цяла една орда дойчовци жадни за българско (ама не дупе и не мезе) да се юрнат към България. Отделно че има шансове там да преподава на повече българи отколкото тук (да ме прощава Петьо - съчувствам че града му за сега губи такъв човек).

    Отделно че ако е такъв какъвто го описват - идеално го виждам там да дръпне, и после да бачка в Германия по една ваканция и после да си преподава в България по един сезон. Не е като да е заминал в Австралия, Германия дето се вика с кола си си в къщи за нула време, да не говорим с чартъри. Не го отписвайте.

    Като теглите от центъра на България с пергел една дъга която да върви примерно от Кан във Франция нагоре до Северна Германия - всичкото това въобще не са "изнесли се". Това са хора които могат да се прибират през две седмици, дето се вика в София ако беше отишъл - пак щеше да се прибира на същия интервал.

    "Заминал" ставаш когато се отдалечиш на повече от 24 часа път с кола и на повече от три часа път със самолет. Психологическо е.

    А за това че ще пляка хамбургери на плота - от това нито се умира, нито пък се заразяваш с призвание. Всеки е минал от там, а ако не е - не е лошо да мине. Страшното е ако си го оставиш за професия, но тогава значи просто не си ставал за друго.

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    Goblin, we are running short of Hristo and Mariyka.
    ... ... ...
    Ренате Акциенгезелшавтщодхоффер се пише с едно "ф" и двойно "р"! Приеми тази другарска забележка, защото по родният ми край, нашите майки ни приспиват с песните на фрау Ренате, след като са ни повили в анцуНг Адидас!
    Виноват С немския ако тичаме три дена един към друг ще се доближим достатъчно да сме на Ви

    А за Христовците и Марийките - може при вас да свършват - пък другаде да нарастват и да се готвят за прибиране. Вече - ако мислите че престоя им навън ги е направил автоматично не-христовци и не-марийки - проблемът е друг.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

      Забелязал съм определена нагласа в голяма част от българите да смятат, че щом излязат навън автоматично всичко ще е цветя и рози. Днес случайно попаднах и на темата на darkrose в "Търся-предлагам работа". Ще ме прощавате, ама с 300-400 паунда на месец в Лондон хич не си представям живота като песен. Същото ще е и с 1000 евро заплата в Германия, ама без квартира и транспорни. Сменяш една мизерия с друга, ама в лъскава опаковка.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Аз пък го виждам до пет-десет години пак музикален педагог, и може вместо на Ханс да преподава на Христо, Марийка и Ханс, предвид че там където отива пак не липсват ученици с български имена.
        О-оо да! От твоята клавиатура в Божия екран. Амин!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Просто вместо Христо и Марийка да обясняват на Ханс какво е гайда и какво е кавал, и да се червят задето не слушат шлагерите на Ренате Акциенгезелшавтщодхоффер, ще спорят с Ханс коя гайда и кой кавал са по-читави, и ще го му обясняват как ако спечели конкурса ще го заведат на стаж в Родопите да свири с истински български дядовци.
        Стига все още да има истински български дядовци в Родопите, който да могат да посрещнат, настанят, нахранят и напоят, Ханс.
        Това пък задължение ще им е вменено от държавата, която изпраща усмихвайки се и махайки очаквателно с ръка бъдещото завръщане на поробените от Христо и Марийка малки Хансове. И понеже е дълг - ще има такива истински български дядовци, който след пет-десет години ще го изпълнят, просто защото ще са били ученици на тези, на които и сега им се пожелава "На добър път"... но това е за след тези пет-десет години, а след тях!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Защо все виждате само лошото като вечна величина ? Лошото е сега - децата остават без педагог. Колко хубаво обаче ще излезе до десетина години никой не може да предвиди.
        Дали изобщо ще е за хубаво!?
        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

        Коментар


        • #19
          От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

          ... а всъщност работата е много проста.
          КОЙ точно му плаща тези 350 лева? Някое голо и босо читалище, сигурно. Което пак добре, че има и толкова. Колко плащат родителите на обучаваните деца? Биха ли плащали повече, за да остане този човек при децата им?

          Коментар


          • #20
            От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Биха ли плащали повече, за да остане този човек при децата им?
            Мдаа, и защо аджеба се учат децата на тези инструменти?
            Предполагам не е за да си изкарват прехраната свирейки на тях ТУК ?
            щото ако е - едва ли някой ще плати нещо допълнително и едва ли заминаването на педагога ще е особена загуба...

            С по-малко думи - ЗАЩО ПРАВИМ ТОВА КОЕТО ПРАВИМ?

            Коментар


            • #21
              От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... а всъщност работата е много проста.
              КОЙ точно му плаща тези 350 лева? Някое голо и босо читалище, сигурно. Което пак добре, че има и толкова. Колко плащат родителите на обучаваните деца? Биха ли плащали повече, за да остане този човек при децата им?
              Ти сега с Габровци ли ще се заяждаш? Що задаваш такива неудобни въпроси?И аз си помислих за същото но после се сетих че не плащането в днешно време не е само в тази професия
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 04-01-13, 00:21.

              Коментар


              • #22
                От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... а всъщност работата е много проста.
                КОЙ точно му плаща тези 350 лева? Някое голо и босо читалище, сигурно. Което пак добре, че има и толкова. Колко плащат родителите на обучаваните деца? Биха ли плащали повече, за да остане този човек при децата им?
                Тука удари право в десетката, ама не исках да го казвам аз. Малкият ми син доскоро ходеше на уроци по китара за начинаещи и плащахме по 8 лв. на час (70 лв. месечно) и ако има 20 ученици и си плати данъците пак ще му останат над 1000 лв на месец, което си е прилично за България. Обаче се обзалагам, че в Габрово едва ли е имало някой да плати повече от 20-30 лв. на месец и дори и да е отличен музикален педагог и да е подготвял таланти, пак не може да изкара нищо свястно. Проблемът е, че българинът обича да му е евтинко, а ако може и даром всичко, ама пък да е качествено. И после да плаче, че не му го дават.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Забелязал съм определена нагласа в голяма част от българите да смятат, че щом излязат навън автоматично всичко ще е цветя и рози. Днес случайно попаднах и на темата на darkrose в "Търся-предлагам работа". Ще ме прощавате, ама с 300-400 паунда на месец в Лондон хич не си представям живота като песен. Същото ще е и с 1000 евро заплата в Германия, ама без квартира и транспорни. Сменяш една мизерия с друга, ама в лъскава опаковка.
                  С милиционерска заплата се живее прекрасно в България,че като сложим и допълнителните придобивки оле мале,я пробвай с 350лв,разпредели ги и ще останеш учуден от резултата.Радвам се само че момента на истината наближава,защото един по един хората с 350лв заплата се изнасят от тази държава а черните ни братя не са големи плащачи,та и милиционерската заплата ще секне.Замислял ли си се по този въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                    Горкия..........аз дойдох тук на инвалидна количка,14 дневна туристическа виза и идея да оцелея до края на годината,на втори план беше от кьде веднага да изкопам 60-100 000 долара и как да се уредя за операция.


                    Ей завидяха на човека гадовете,здрав прав с акьла си,че и работа за начало има,легален и на 2 резервоара бензин от хладилника.Ако е тЕрикат ще се оправи,ако ли не ще преподава пак за 370,че до тогава може да са му вдигнали заплатата ма много ме сьмнява.


                    Тая камбанария как е,друго ли се вижда?
                    Който не може да целува рька ще целува гз,като не можем да си пазим това което имаме ще си го тьрсим на друго място.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                      Милиционерската заплата за 16 г. стаж първа категория ми е 830 лв. с все бонусите. Ако на тях ми завиждаш, пожелавам ти я за цял живот такава да имаш....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Милиционерската заплата за 16 г. стаж първа категория ми е 830 лв. с все бонусите. Ако на тях ми завиждаш, пожелавам ти я за цял живот такава да имаш
                        ....
                        А след още 10 години стаж прибавяш ли и 20-те брутни заплати като компенсация.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                          .....да,и си купуваш Голф Дизел или си слагаш плочки в банята и измазваш старата кьща...........след 10 години я камилата я камиларя
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Горкия..........аз дойдох тук на инвалидна количка,14 дневна туристическа виза и идея да оцелея до края на годината,на втори план беше от кьде веднага да изкопам 60-100 000 долара и как да се уредя за операция.


                            Ей завидяха на човека гадовете,здрав прав с акьла си,че и работа за начало има,легален и на 2 резервоара бензин от хладилника.Ако е тЕрикат ще се оправи,ако ли не ще преподава пак за 370,че до тогава може да са му вдигнали заплатата ма много ме сьмнява.


                            Тая камбанария как е,друго ли се вижда?
                            Който не може да целува рька ще целува гз,като не можем да си пазим това което имаме ще си го тьрсим на друго място.

                            Не е толкова лошо полужението....в смисъл може и да е за добро.Ти за прочутото българско трудолюбие чувал ли си? Е аз съм си тук и още и от далече не съм го виждал.Които не е копал по чужбината само той си мисли че тука повечето ставаме за нещо.Има и друго обаче това нагласено полужение обезвери и малкото нормални и креативни индивиди.И е нормално голяма част от тях да се махнат.И сега има само два варианта или си налягаме парцалите или оставаме само лукави дяволи да се се шибаме помежду си.Много време не остава за друго...то и плана си върви точно по сценарий.
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 04-01-13, 01:56.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              .....да,и си купуваш Голф Дизел или си слагаш плочки в банята и измазваш старата кьща...........след 10 години я камилата я камиларя
                              20 брутни заплати са си 20 хиляди лева на днешен курс,и това ако не е едно добро начало.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Днес напусна България още един много стойностен Човек !!!

                                След 10 години я ги имало, я не. В магазина ме питат колко съм взел сега. Ти къде беше на 31.12 и на 01.01? Щото аз бях на работа по 12 часа и се разправях с всякаква измет, а и миналата година бях така, че и точно на 31.12 вечерта. Колко пъти си работил на рождения си или имения си ден, или на жена си или на децата си? Това само за пример, да не сравняваш килограм с метър.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X