Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Ми до-обре, дигаме паметник и на тираджиите.
    Пък, когато съм писал за препиване, преяждане, битови инциденти и прочее, просто в изброяването съм пропуснал (или ненамерил за нужно), а и практически не съм в състояние да изброя, всички всевъзможни ситуации, извън военни действия. Щот тия щуки, жаби, акули и крокодили - кво са праили тук!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Щот тия щуки, жаби, акули и крокодили - кво са праили тук!
      Дебнели са да потопят немски или български кораби . В центъра на София има доволно голям паметник на съветската армия . Стига толкова ! Лично за мен много по значима е малката паметна плоча в градинката на баня Мадара на капитан Герхард Венгел загинал с ФВ 180 защитавайки българското небе .
      Последно редактирано от sek.1; 07-07-17, 05:42.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ... Фактология....
        И тъй като двамата сме фактологични фенове,
        на паметник, лъжа или истина/факт трябва да пише, съответно кой надпис е удачен?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zx860_2999348.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5759111

        после предлагам да почешем репите, нещо на което пише лъжа, дали е паметник или пропаганда (еле пък нали войнишки бил)
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          Четейки темата се сетих за един цитат на Др. Т. Ж.

          Суверенитета народът го разбира да има ядене, да живее

          Много е прав бил шъ знаите.
          И продължава

          Основно измени своя облик и българската интелигенция, която сега е социалистическа народна интелигенция

          Демек - курамиянко. За пуристите и другите дето искат да се обосновавам - цитатите са от стенограмата от 4 XII 1963 за присъединяване към сесесерето
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            Добре, допускам, че следните неща са факти:
            - тия съветски воиници са загинали на територията на България;
            - загинали са по време на действи с/у България
            - заслужават паметник, понеже ние споделяме някакви общочовешки ценности.
            ОК?

            Все пак, някак си ми възниква чуденката, точно най-големия паметник на най-стратегическото място в централния парк с надписи като по-горния ли е правилния начин да им почетем паметта?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Добре, допускам, че следните неща са факти:
              - тия съветски воиници са загинали на територията на България;
              - загинали са по време на действи с/у България
              - заслужават паметник, понеже ние споделяме някакви общочовешки ценности.
              ОК?

              Все пак, някак си ми възниква чуденката, точно най-големия паметник на най-стратегическото място в централния парк с надписи като по-горния ли е правилния начин да им почетем паметта?
              Ако има някакъв паметник на споминали се на българска територия съветски войници, то това май е онзи на бул. "Черни връх". На гърба му май имаше списък с имена. Онзи, големият, не е такъв. Той е паметник на Червената армия окупаторка. Щото за освобождаване - не ни е освобождавала. Просто Бащицата си е препикал територия.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                И тъй като двамата сме фактологични фенове,
                на паметник, лъжа или истина/факт трябва да пише, съответно кой надпис е удачен?
                [ATTACH=CONFIG]920677[/ATTACH]

                после предлагам да почешем репите, нещо на което пише лъжа, дали е паметник или пропаганда (еле пък нали войнишки бил)
                Сега видях надписа - ''От българския народ"
                Това си е български паметник и не виждам откъде някаква блядка ще праща ноти. Ако е строен от тях да, но в случая си е вътрешен проблем и да не си позволяват да се врат с български вътрешни работи

                Ами
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640_c31297db9ba7d7b08e1a6c1ec1ceaa2f.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5759113
                Терористи са и тоталитарна партия.

                Като и паметника си е абсолютно окупационен паметник.
                За това и мястото и големината са избрани, да доминира над всичко в България, да показва кой е шефа.
                Най правилен е полския подход- всички тоталитарни паметници независимо - нацистки- комунистически - да бъдат разрушени

                Коментар


                • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Дебнели са да потопят немски или български кораби.
                  Абе преди всичко са карали шпиони-диверсанти, които в по-голямата си част, накрая всъщност са убити. И макар етнически българи, повечето са руски граждани, та може и за руски жертви да ги пишем. Поне каузата им категорично е руска - руска война срещу България, която въпреки и съвпадаща хронологично с ВСВ, няма нищо общо с нещо против националсоциализми, фашизми и пр. дрънтаплясизми. Ма това ли са хора, заслужаващи почести (пък и заслужаващи, или не - паметници си имат достатъчно и предостатъчно).

                  Впрочем, онова в парка (Борисовата градина), даже и съвсем официално си се води могила.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    За жалост сме се родили в малка, макар и красива страна. И винаги сме били в зоната на интерес на някой голям брат
                    И винаги сме отворили бузите към него. Разрушаването на паметници е кощунство и безпаметност. Аз лично не съм чул за разрушен паметник в Стара Европа. Трябва да остане. Някои паметници са паметници на срама. И трябва да ги има за да се помни и да не се повтаря. По-стойностен ли е паметника на Самуил? И защо му светят очите?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ..............

                    Впрочем, онова в парка (Борисовата градина), даже и съвсем официално си се води могила.
                    А в Южния пак вече има алея на Хамериканската история /и нито един джип/. И бюстове на никому нищо не говорещи хора. А на нашите деца какво говорят. Издигаме паметници на хората, които разрушиха София с бомбардировки.Пропагандата не е умряла. Лошото е,че при нас е авто-пропаганда.

                    И накрая защо обърнахте темата на фобо-филска с предмет Русия? Какво общо има паметника на Старчев с това?
                    Вижте какво правят македонците и как от една страна без история създават легена. А ние рушим паметта.

                    ПП И това не е Шмайзер, а картечен пистолет Шпагин / само корекция/.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Никаква памет не рушим. Историческата памет така или иначе е нещо относително. Още по-относително е когато става дума за силно изопачени и не в наш интерес неща.

                      От друга страна ще е изключително добре ако героите от паметника НЕ дойдат да ни освобождават никога повече. Декларирането на "признателност" определено не е начина да го предотвратим.
                      Съветската армия едвам сме я изгонили - и драпа да се върне по всякакви начини.

                      И впрочем и аз се бях вързал на кукичката че не се рушат паметници. Рушат се. Тоя на съветската армия трябва да си ходи.
                      Не се рушат по принцип една изключително тясна категория паметници - примерно паметника на мястото на седмокрилия. Е, ние сме го разрушили де. Ама се цивилизоваме постепенно.

                      Относно тези разрушили София - аз да напомня, че с тях имаме мир. За някое и друго десетилетие ще трябва да се отървем от концепцията за вечни врагове, натрапени ни със същата тази съветска армия.

                      Коментар


                      • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Вижте какво правят македонците и как от една страна без история създават легена.
                        Създават... трагикомедия. И започнаха сами да се усещат за това даже и тия, дето упорито си бяха турили капаците - справка последните избори например.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          А в Южния пак вече има алея на Хамериканската история...
                          И какво от това? В каква връзка го казваш? (Пък сам апелираш да не било Левски-ЦСКА.)
                          Това, че обелискът в Борисовата градина е най-официално могила (гроб), го казвам във връзка с настояването и това със "шмайзера" да е такова. Като прибавим и онова на "Черни връх", като вземем предвид и че надали те са всичките само в София, като не забравяме такивата из цялата ни държава... Ми то ще излезе, че ако и да съчиним все-пак някакви изсмукани от пръстите руски жертви на националсоциализма в България, то на всяка от тях ще се паднат по от петдесет, докъм петстотин мемориала!

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Какво общо има паметника на Старчев с това?
                          Общото е принципа, на който съществуват. Освен това, въпросът с петохуйника е решен и да продължаваме да го дъвчем, отива на: "на умрял, нож да вадим". Така че, е съвсем рационално, разговорът да премине към следващият проблем от същото принципно същество.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          ...македонците...
                          Братче, ако бюрмците ще са ни пътеводна звезда - давай да късаме и да хвърляме, и да не го мъчим повече.
                          Те накъдето отиват, ние оттам се връщаме (подмяна и фабрикуване на история).
                          Последно редактирано от davc; 07-07-17, 12:43.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Освен това, въпросът с петохуйника е решен и да продължаваме да го дъвчем, отива на: "на умрял, нож да вадим". Така че, е съвсем рационално, разговорът да премине към следващият проблем от същото принципно същество.
                            Не решен. Боко току-виж го оставѝл.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Ако има някакъв паметник на споминали се на българска територия съветски войници, то това май е онзи на бул. "Черни връх". На гърба му май имаше списък с имена. Онзи, големият, не е такъв. Той е паметник на Червената армия окупаторка. Щото за освобождаване - не ни е освобождавала. Просто Бащицата си е препикал територия.
                              Съгласен съм! Имах предвид, че дори и да допуснем, че изброените от мен неща са факти, тоя паметник не е изобщо адекватен, а те според мен не са факти, или поне не и безспорни, което прави този паметник всичко друго, но не и братска могила или дори просто могила, ...

                              п.п. впрочем, както DAVC казва, нормално е дискусията да преми и към следващата греда в окото...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                                Относно тези разрушили София - аз да напомня, че с тях имаме мир. За някое и друго десетилетие ще трябва да се отървем от концепцията за вечни врагове, натрапени ни със същата тази съветска армия.
                                То тази концепция всъщност е английска че няма вечни врагове и съюзници а само интересите са вечни . България в нито един етап от втората световна война не е била някакъв решаващ хода и фактор . Защо всъщност съюзниците хвърлят доста голям ресурс да ни бомбардират нямам представа . От нашата сравнително слаба ПВО система съюзниците губят над 100 самолета при което са загинали 159 човека от екипажите а 330 са пленени .
                                Последно редактирано от sek.1; 08-07-17, 06:06.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X