Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Но мисля че можем да опазим градинката от мол.
    Ъхъ, да. Повярвах. Ей сега. Колкото опазваме еврофондовете от "усвояване" Черноморието от "застрояване" и т.н.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Всичко друго, както и да е. Ама тоя фалос как го прозря ...тая стара мома...
      Ако перифразираме "Плевенския Манекен Пис" - "Самотата на една спалня" води до изострени сетива относно някоЙ подробностиЙ. Аз не го бях забелязал, но има си фалос момичето, има си:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sveta_sofia6.JPG
Прегледи:1
Размер:23.8 КБ
ID:5760311
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        Тая стрелка ти ли я добави?
        Да се не обърка някой къде да търси фалос ли

        Коментар


        • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          Мен ми е интересно какво общо има гр.София с мъченицата София? И оттам какъв е смисълът на тази статуя?

          Коментар


          • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Ъхъ, да. Повярвах. Ей сега. Колкото опазваме еврофондовете от "усвояване" Черноморието от "застрояване" и т.н.
            Аз досега за бутнат мол не съм чул, а за бутнат хотел - съвсем.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Вопиющо има нужда от обучение по религия в училище.
              Тая статУя няма нищо общо със св. София. Нито с Премъдрост Божия (която да поясним за за лаиците е едно от имената на Исус Христос.)

              ПП Квото и да е, дори паметник на г-жа Софиянска да е, пак е по-добре от другаря ленин
              Последно редактирано от turtey; 19-07-17, 15:13.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                Мен ми е интересно какво общо има гр.София с мъченицата София? И оттам какъв е смисълът на тази статуя?
                Туй трябва да питаш (както за всяко нещо в реСпублика КаЭмБэя)... братушките!
                Нали знаете #кой всъщност е натресъл името?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Мен ми е интересно какво общо има гр.София с мъченицата София? И оттам какъв е смисълът на тази статуя?
                  Паметникът изобщо не е ангажиран с християнска символика - и няма нужда.
                  Независимо от подробностите с "видовете" Софии.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    Нужда има и не виждам нищо лошо в това.
                    Учудвам се, че го наричаш паметник. Паметник на какво е?

                    Коментар


                    • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Стига бе, важното е че разкараха онова недоразумение от очите ни.
                      В сравнение с него, това си е направо класика
                      Колоната на адмирал Нелсън.

                      Коментар


                      • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Аз досега за бутнат мол не съм чул, а за бутнат хотел - съвсем.
                        На метри от моста в Русе има един "мол" съвсем небутнат. Откак е построен. Имаме си и още един, дето проработи година-две и от тогава стои празен без никой да го бута (срещу болницата). Има и един трап на кота -10 от поне 15-20 години. С гръмкото име мол галерия.
                        То за да ги бутнат пАрЕ трЕбват.

                        Коментар


                        • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          ...То за да ги бутнат пАрЕ трЕбват.
                          И смисъл...

                          Коментар


                          • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            И смисъл...
                            Мани смисъл, те като са строени без мисъл...

                            Коментар


                            • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                              Нужда има и не виждам нищо лошо в това.
                              Учудвам се, че го наричаш паметник. Паметник на какво е?
                              Това е: "Статуя на София"... Не на св. София, нито на Премъдрост божия.
                              Християнски символи, паметници, светини, действащи храмове и такива - музеи, художествено и историческо наследство (бивало номинално с религиозна функция) и т. н. и т. н. в тази линия, си имаме достатъчно и предостатъчно. В 21 век, тепърва да развиваме религиознонасочена култура (без значение, конкретна религия) е атавизъм, фундаментализъм, извън времето и мястото - и като така, подчертано дегенеративно!
                              Чисто художествената му стойност, е относителна по дефиниция (впрочем, лично моите естетически възприятия - удовлетворява). Във всеки случай, като символ и тенденция, е много по-стойностна, позитивна и креативна от паметник на армия окупаторка (и окупация донесла невнятен регрес - 'щот сме преживели и такива, за които това не може да се каже), или паметник на неопределеността, имащ фактическа идея и цел да да заличи паметта за съвсем определени (и подчертано заслужили) български войни.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                                Християнски или не, в статуята има много религиозни символи.
                                Добре си спомням, че статуя на София стана след изграждането ѝ. Преди това замисълът беше за статуя на Св.София.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X