Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не обичам боклуци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не обичам боклуци

    Не, 'ич ни ма кефи, като има боклуци и на най-недостъпното място, на което можеш да идеш. Неотдавна попаднах на това:



    Това дето ми стана интересно са двамата образи на 7:00 минута. Та жипката ми не е голяма, но място за една торба боклук винаги ще се намери и мисля да последвам примера на пича, малко преди 10:00.

    Всеки сам си взима решенията, но аз мисля да го направя.
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

  • #2
    E доста хора го правим това отдавна. Без да чакаме да видим нечие клипче.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Браво .

      Като е голяма кочина, да. Ама така да си го поставям за цел, по една торба, всеки път, признавам си, не съм го правил.
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • #4
        Грижата за околната среда трябва да е постоянна и не се определя от размера на замърсителя. Макар и да звучи като лозунг този който задръсти ВЕЦ-а на Своге сме всички ние - тук чашка от кафе, там бутилчица и хоп - тапа. А случилото се на Искъра е прашинка сравнено с кофата за боклук в която се е превърнала планетата.
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си. Идиотското е, че няма как да се научим. Научават се единици, останалите продължават да си хвърлят боклука през балкона. Все си мисля, че ако почнат да ни бъркат в джоба, като ни глобяват в населените места за изхвърлени боклуци, малко по-лесно ще свикнем да пазим и планините.

      • #5
        На село където живея, основния боклук е от изхвърлени строителни отпадъци. Докато Ганю е склонен да плати на бай Манго некой дребен лев да му изхвърли отпадъците, въпреки че е наясно че цената на официалното сметище е в пъти по-висока...така ще е...
        ​​П.П. А бай Манго често и е чист българин...

        Коментар


        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          Ще се учудиш колко е евтино ако сам си ги закараш до сметището. Аз правих два големи ремонта в София и си закарах сам отпадъците до сметището във Враждебна. За една баничарка пълна до горе с чували със строителен боклук ми взеха под 5 лева. Нещо като 2,30 ли беше катп 2,10 ли беше.

        • artefekt
          artefekt коментира
          Редактиране на коментар
          Ако е наистина така, циганията с хвърлянето по полето и реките е още по-голяма.

      • #6
        За фас през джама или какъвто и да е буклук, глобата ми е $1000.00 /хиляда долара/. Възпитание чрез бой по ашиците, дава резултати. Аз вече даже и не пуша...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          За фас през джама или какъвто и да е буклук, глобата ми е $1000.00 /хиляда долара/. Възпитание чрез бой по ашиците, дава резултати. Аз вече даже и не пуша...
          Фас през джама на пъпа на Сан Диего е едно, мокри кърпички, PET бутилки и строителни отпадъци около реката тук е съвсем друго. Ако само споменеш начин да се локализират цървулите около дивото, обещавам всяка вечер да си ми първи в молитвите.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            На първо място е да се научим всички да гласуваме.
            После малко по малко...

          • m4r1qn
            m4r1qn коментира
            Редактиране на коментар
            Подкрепям!

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Коле не гласуване а протестиране . Научим ли се да сме единни всичко ще се оправи

        • #8
          Най-големите сметища са крайпътните отбивки. Не става дума за чашки, кенчета и пакетчета. Пълно е с докаран "на едро" умишлено боклук и вероятно от камионите. Купчина касетки с плодове или зеленчуци, гуми, строителни отпадъци, дрехи, мебели и каквото се сетите не са се озовали случайно на едно място край пътя.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            На кого не му се дава?

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Да не помислиш, че се заяждам....теб те е срам да носиш маска, а мен да си хвърля боклуците на улицата.... някой път посегна да хвърля някоя хартийка по стар навик и нещо ми се обръща....не мога.
            Та в тоя ред на мисли...на мен ми се дава...за това.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Нищо не разбрах.
            Иначе и мен ме е срам да си хвърлям хартийките, и чинно си ги прибирам в джоба или в колата, и си ги изхвърлям където трябва. За по-големите боклуци да не говорим.

        • #9
          Анджак...

          Коментар


          • #10
            Аз най-висока концентация на боклуци съм виждал около едни специални махали и то купища боклук, не само в дерета и реки.И това при все, че отвреме на време минава голям булдозер и нарива всичката гадост.Разбира се, данъкоплатеца черпи, а за глобени е обидно да се говори

            Коментар


            • #11
              Цигани сме си като цяло и това е главната причина !
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Ами аз какво казах?

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Както съм писал много пъти -трябва ефективен контрол. Навсякъде където се дават примери колко било хубаво и колко възпитани и дисциплинирани били хората там-винаги става дума за контрол.
                Без него си ставаме обикновени хора.С все присъщите ни качества.

              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Бате, ние не сме цигни, ние сме БЕЛИ ОРА!

                Седя си на плажа на Вама Веке в Румъния (2 км границата с България) и какво наблюдавам! Излиза от супер-дупер караваната някаква рошава кифла, кляка до караваната и... се изсира до караваната (признавам, даже се забърса с влажни кърпички).... Това преди 5-6 години, повече не стъпих. Там беше "нормално" да нагазиш някое лайно между палатките на къмпинга...

                Сега го правят по наще северни плажове. Езерец е станал чалготека, а в Тюленово е "нормално" някой румънец да ти кача на бой, че пещерата, в която си се настанил е "негова"...

            • #12
              Че трябва да има контрол е ясно, но на практика как ще стане в България съм песимист.
              Обаче има нещо друго, като отидеш в гората или у някой диарбекир там контрол няма и никога няма да има. Ама в чужбина на такива места е чисто, това как да си го обясним ?
              Говоря за северните държави и отново стигаме до манталитета.
              Просто колкото е по на юг една страна, толкова повече циганее..

              ​​​​​
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                И това е вярно-за циганеенето.
                Обаче за чистотата в денгирлиците си важи това за контрола. Просто там си карат по инерция. Вече се е превърнало и във възпитание.

                Обаче ако някой швед отиде в Мексико(от прмера на адаша) и е там за дълго-дали и той няма да започне да блее в общото стадо, или чинно ще си прибира хартийката? Отначало да-по инерцията и възпитанието.
                Но ако стане част от голямото стадо-ще се превърне в чиаст мексиканец.
                Същото важи и за мексиканец попаднал в Швеция.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Съгласен съм за инерцията и навика Коле.

            • #13
              Абе пичове, тя темата се измести нещо на кои сме цигани и кои българе. И кой къде и колко голямо :shit: се...е. Просто казах, че идеята от клипа в #1 пост ме кефи и нищо не ми пречи да я прилагам. Няма да ми натежи една торба боклук в повече. Знам, че някои и сега го правят, сега и аз се включвам.
              Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
              Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

              Коментар


              • #14
                Чистото е функция на възпитанието. Глобите и шамарите, по NIKSD, може и да са част от същото, но основното е какво са ни научили мама и тате.
                Всеки ден, от около шест години, минавам по десетина километра покрай Русенски Лом в квартала и в съседния. За мен там е приказно. Преди четири беше първото неприятно изживяване - някакви местни решиха че дърветата около реката са им бащиния и могат да си ги режат на воля. Не са, ма хайде, казах си, джанки и черници, дето се роят непрекъснато, не са чак такъв проблем. Докато не започнаха да затрупват пътя с дребните клонаци след рязането до степен да не може а се мине без да ги пренесеш от там.
                После едни младежи си направиха нещо като навес до пътя. Опасаха четири съседни дървета с вериги, предварително вкарани в гумени маркучи, вързаха към тях чамови греди, сковаха навеса, покриха го с бонд, донесоха си пейки, сглобиха маси и започна един почти ежедневен купон. Няма лошо, чистеха си, даже докараха два пластмасови контейнера на колела за боклук и си ги извозваха към квартала периодично. Накичиха навеса с табели "Моля, пазете чисто!" Е, беше чисто. Половин година. После това място го научиха и други. За рибарите около реката не ми се говори, че и аз преи години бях луд фен на риболова. Пластмасови кутийки от стръф, опаковки, бутилки... Все едно са били там за последно.
                Никакъв смислен начин за видеонаблюдение или контрол не се сещам да може да се приложи там, което прави хилядата долара глоба в Сан Диего за хвърлен фас, абсолютно неприложими за тук. Остава да разчитаме на възпитанието. Някой ден...

                Коментар


                • #15
                  Тези,които могат да въведат промени за справяне с това,са безхаберни,и въобще не ги интересува плебса и боклуците му.Начини за справяне в световен мащаб:Изкупуване на найлони,хартии,велпапе,пластмасови бутилки на подходяща цена,ако трябва ще се финансира по някакъв начин,и не-5 ст/кгСливи за смет.Обзалагам се,че индианците ще предават,а и други също.Може да се въведат и глоби,а и,например-1 хвърлен фас,осъден да чисти боклуци 3 часа.Прави се всичко възможно за рециклиране на всякакви отпадъци.А за строителните такива-не всеки има камионче,и знае къде е депото,за да си ги извози.Преди няколко дни си нося една хартия в ръката 150-200 метра-няма достатъчно кошчета,и тоалетни-също.Умниците и на много места ги заключват нощем.Който е зорлия,да чака до сутринта ли?Или ще нашари пейзажа на кмета...

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това с пари за изкупуване решава проблема със събиране на боклуците от улици и паркове, но веднага поставя друг-какво да се правят планините от вече изкупените боклуци. Сметищата трябва да станат двойно повече, или да се въведе реално работеща индустрия за рециклиране или изгаряне на отпадъците.
                    И пак ще остане много за заравяне.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X