Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съгласни ли сте с мероприятия, като "Бегликафест" в защитени природни територии?

    Здравейте!
    След участието ни в акцията на язовир Въча и ние се запалихме по почистванията
    Искам от името на РИОСВ-Пазарджик да поканя всички желаещи да се включат в почистване на язовир "Голям Беглик" на 12,13 и 14 юни.
    Акцията се организира съвместно с РУГ-Пазарджик, община Батак и сдружение "Bikearea".
    По късно ще кача програма на събитието и сборните пунктове.
    Надявам се да се съберем много хора, да свършим работа и разбира се да се позабавляваме.
    Поздрави,
    Криси.
    235
    ДА съгласен(на) съм
    20.43%
    48
    НЕ не съм съгласен(на)
    79.57%
    187
    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

  • #2
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Първоначално публикуван от jonnybg
    ....Говорих и с шефа на горското преди години - да събират такса от хората и да минават- ама никакъв ефект, но той човеека не е виновен- от ДАГ не разрешават такава дейност- нямат я в счетоводството, а няма как да се взимат пари, ако не е регламентирано..... България.....
    Е, частната инициатива е по-гъвкава,
    намира начини за всичко.
    Момците от Байкария & къмпани ще събират "вход",
    за "Беглика фест"!!!

    Предварителна продажба
    Билет за 3 дни: 7, 8, 9 Август - 15 лв
    Билет за 5 дни: 5, 6, 7, 8, 9 Август - 25 лв
    Билет за 5 дни с тишърт - 40 лв


    На място
    Билет за 5 дни: 5, 6, 7, 8, 9 Август - 30 лв
    Билет за 3 дни 7, 8, 9 Август - 20 лв
    Еднодневен билет - 10 лв
    Тишърт - 20 лв

    Всичко това и много други "екстри",
    ще намерите в новосъздадения сайт Beglika.org.
    Има и отчисления от 2% за глухаря!
    Елементарната сметка показва,
    че при посетеност от 2000 човека = 50 000лв.,
    за опазване на дивия петел
    ще бъде заделена "огромната" сума от 1000лв....?!
    Като гледам на къде вървят нещата
    май ще стане: -Тази година такса за 5 дена,
    другата, всеки ден!.....
    Бравос момци, бравос!!!!
    Направо можете да се прекръстите
    на Беглика комерс ООД!

    А пък аз, другата година,
    като дойдем да ви чистим къмпинзите,
    ще ви таксувам на кубичен метър извлачен боклук...

    Коментар


    • #3
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
      Е, частната инициатива е по-гъвкава,
      намира начини за всичко.
      Момците от Байкария & къмпани ще събират "вход",
      за "Беглика фест"!!!

      Предварителна продажба
      Билет за 3 дни: 7, 8, 9 Август - 15 лв
      Билет за 5 дни: 5, 6, 7, 8, 9 Август - 25 лв
      Билет за 5 дни с тишърт - 40 лв


      На място
      Билет за 5 дни: 5, 6, 7, 8, 9 Август - 30 лв
      Билет за 3 дни 7, 8, 9 Август - 20 лв
      Еднодневен билет - 10 лв
      Тишърт - 20 лв

      Всичко това и много други "екстри",
      ще намерите в новосъздадения сайт Beglika.org.
      Има и отчисления от 2% за глухаря!
      Елементарната сметка показва,
      че при посетеност от 2000 човека = 50 000лв.,
      за опазване на дивия петел
      ще бъде заделена "огромната" сума от 1000лв....?!
      Като гледам на къде вървят нещата
      май ще стане: -Тази година такса за 5 дена,
      другата, всеки ден!.....
      Бравос момци, бравос!!!!
      Направо можете да се прекръстите
      на Беглика комерс ООД!

      А пък аз, другата година,
      като дойдем да ви чистим къмпинзите,
      ще ви таксувам на кубичен метър извлачен боклук...
      За пореден път се оказва, че нещата наистина са такива, каквито си мислех още от началото, и за което написах и в темата за първия Беглика фест. Ще дигнат шум до бога за 5 дни, ще изпъдят де що има диво животно и риба вдън гори и реки. И да има глухари наблизо, ще бъдат изгонени, пък после нека ги пазим. Колкто и организаторите да имат идея да пазят чисто, стотиците им гости ще оставят тонове боклуци. Наистина съм възмутен от случващото се. И по им подхожда името "Беглика комерс далавера за сметка на природата" ООД
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Уважаеми Дами и Господа,
        От доста време следя вашият прекрасен форум, но за пръв път ще напиша няколко думи, за което се предварително извинявам, щото съм сигурен че ще има засегнати от написаното.

        Както ще разберете от правописа и сами, аз не съм българин и последователно не би трябвало да се бъркам там където не ми е място, но не мога да не го направим, щото по някой начин лично съм засегнат от всичко което се случва на Голям Беглик (Васил Коларов).
        В България живея от 1990 година, а то 1993. , от когато за пръв път видях този прекрасен язовир, всяка година прекарвам на този язовир от 15-35 дни на палатки. За всичките тези години, с жена ми и приятели, почистихме тоново боклуци, изгоряхме какво ли не което можеше да гори, носихме до Батак, Ракитово или Пещера онова което не можеше да гори, щото контейнери по близко нямаше. И го правихме с удоволствие, щото искахме "нашият" язовир да е чист и все така красив. Не искам да пиша за хора които след себе си оставят купища боклуци, щото на това някак си свикнахме, но миналата година бяхме възмутени от "фестивала" които беше организиран на Голям Беглик.
        Както и няколко години и миналата бяхме точно на тази поляна, която е тая година заплюта за централно място за провеждане на фестивала. На право беше ужас! Нямаше спане от бука която се създаваше на поляната зад КЗУ (където беше "фестивал"), по водата стуя носеше незхайно колко бирени шишета, консерви, найлони, .... и какви ли не боклуци. Един ден с приятели отидохме до там... По добре да не разказвам... Стотици до козирка пияни или надрусани младежи, мръсотия, миризма, какво ли не...С две думи СРАМ И ПОЗОР ! И всичките се надявахме че това ще бъде първо и последно а то стана точно обратно. Сега даже мероприятие ще бъде преместено на най девствената и най красивата част от язовира. Нямам думи, честно....
        Искам само да попитам:
        - що за хора са разрешили това нещо и заради каква цел?
        - какво ще спаси този "фестивал" и за какво ще помогне неговото организиране ? ( моля не ползвайте глухар в цялата каша, щото от цялото мероприятие мога само да гарантирам че той ще избяга от Родопите тотално ).
        - какво ще правим когато бъде съсипана и тая прекрасна порода ?

        И да не разтягам много, благодаря за внимание, с огромна молба до нормално мислещите българи: Направете нещо да опазим последните кътчета не изпортена природа в България, щото вече след година две няма да имаме къде да опънем палатка или паркираме каравана, а да не сме в съседство с блокове, хотели или тотално унищожената природа.

        Благодарско още веднъж за вашето внимание.

        Коментар


        • #5
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Като беше зор за чистене и подготовка, тук май писа някой от организаторите на феста. Я сега пак да се появи и да ни обясни как идеята им за свободно творческо мероприятие придоби комерсиални размери и какво ще направят, за да не си личи на следващия ден след края на феста, че той се е състоял. И какви мерки са взели да не се палят безразборно огньове в гората, как ще бъде събиран и извозен боклука, за какво точно ще отидат събраните средства( само за финансиране на самия фест ли), как ще решат въпроса с тоалетните и безразборното сране в гората, кой ще отговаря ако нещо не е наред след края на цялата дандания? Тия въпроси май трябва горските и екоинспекцията да ги задават, но ние в нашия Форум сме любопитни. Да, и други цапат, но стотици, събрани на куп, цапат повече. Ще се погрижа след феста да мина с фтоапарат и по възможност с някой приятел журналист да видим какво са оставили. За шума и историите по време на феста не искам и да коментирам.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: Почистване на язовир Голям Беглик

            Здравейте!
            Пуснах гемата тук с идеята да свършим още една работа в полза на обществото и да стане по-чисто около любимия ми язовир.
            Миналата година феста беше точно до моята вила, не съм била там по това време, но последствията бяха много буклук и доста "мини" из гората.
            Тази година се провежда от другата страна на язовира, точно на едно от местата, където чистихме. Само мога да се надявам, че трудът ни няма да отиде напразно.
            Сега ми идва идея да поговоря утре с колегите, които отговарят за отпадъците и за защитените зони, да помислят по какъв начин може да се извърши контрол по време на феста.
            Не искам като отида след това там за риба и да няма къде да се стъпи от боклук.
            И накрая искам да кажа, че нямам нищо против това мероприятие, но след това да не остават купчини боклуци и ако е възможно парите събрани от билети да отидат за този район.

            Поздрави,
            Криси
            [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

            Коментар


            • #7
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Уважаеми Приятели, и аз нямам нищо против това мероприятие но страшно много имам против МЯСТО където се провежда. И страшно много имам против това което остава след "мероприятие". За съжаление аз мечтах цялата година за почивка на Васил Коларов, но тоя година май ще се откажа. А ако някой ходи на там нека да сложи някоя друга снимка след "фестивала", на всичките ще ви стане ясно що писах ....

              Коментар


              • #8
                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                Уважаеми приятели и колеги,

                както писах по-горе в темата, бих искал още веднъж да благодаря на тези, които помогнаха за почистването на бреговата ивица на язовира. Също така бих искал да напомня, че както бе обявено и в прес съобщението за почистването, то е част от дейностите по подготовка на Фестивала Беглика 2009, НО НЕ САМО! Почистване на този язовир не е правено никога досега и за мен е малко странно, че не се коментира този факт, а се коментира как фестивала би "развалил" и "оцапал" околностите на язовира. Да факт е, че едно такова събитие води след себе си струпване на хора и отпадъци, но също така е факт:
                - че се почиства преди и след събитието,
                - че стотици МЛАДИ и МИСЛЕЩИ хора се наслаждават на запазената природа в района и получават полезна информация относно актуални проблеми, касаещи нашето съвремие,
                - че се правят стъпки в насока устойчиво развитие на една територия, която нищо чудно да последва съдбата на презастроените ни курорти именно, защото е запазена,
                - че се повдигат в общественото пространство въпроси, които би трябвало всеки от нас не само да си задава, но и да направи нещо в посока тяхното решаване.

                Ако смятате, че пет дни "шумотевица" са прекалено висока цена за постигането тези каузи, то моля бъдете така добри да предложите алтернатива и да ПОКАЖЕТЕ С ДЕЙСТВИЯТА СИ, че стоите зад нея!

                Абсолютно наясно сме с опасностите, които съществуват при провеждането на едно такова събитие - палене на нерегламентирани огньове, изхвърляне на отпадъци, битово замърсяване. Именно поради това се опитваме да вземем всички необходими мерки за тяхното ограничаване и ако вие наистина сте загрижени за това те да не се случват, то сте добре дошли, за да се включите в мониторинга и контрола на тези явления!

                А що се отнася до "кръчмарската" сметка, то би било чудесно тя да излезе вярна, защото по-добре 1000 лв за глухаря, отколкото 1000 хапливи празни приказки!

                Коментар


                • #9
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Първоначално публикуван от Pirateria Преглед на мнение
                  А що се отнася до "кръчмарската" сметка, то би било чудесно тя да излезе вярна, защото по-добре 1000 лв за глухаря, отколкото 1000 хапливи празни приказки!
                  Дааа, приказките биха били празни,
                  ако някъде бяхте публикували резултатите
                  от "спасяването на Глухаря" миналата година, примерно!
                  Колко лева събрахте, как ги похарчихте за Глухаря?!
                  И един лев би бил полезен, но доколкото знам
                  не сте си оправили бакиите с доста контрагенти по Бегликафест 2008,
                  камо ли да е влязло нещо в касичката на Дивия петел.

                  Тия бла-бла за устойчиво развитие,
                  първо почистване, почистване преди-след и т.н. глупотевини,
                  може да минават там където си пробутвате програмите,
                  за да смучнете някоя европара,
                  но не се опитвайте да ги пробутвате тук.

                  И искам да изясните пред аудиторията,
                  за какво, ще бъдат събирани парите от такса "вход",
                  как ще бъдат събирани,
                  как ще бъдат отчитани и пред кого,
                  какъв документ ще издавате срещу парите,
                  ще плащате ли данъци върху тези постъпления???

                  И изобщо,
                  що не се прекръстите
                  на "Беглика комерс"ООД наистина?!
                  К'во се правите, че искате да спасите мястото от "бетонизация"?!
                  Разликата с вашата "фестивализация" с цел "купюризация"
                  е никаква, а "осирацията", на прекрасното място, сигурна!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    [QUOTE=Pirateria;797946]Уважаеми приятели и колеги,

                    ,
                    - че стотици МЛАДИ и МИСЛЕЩИ хора се наслаждават на запазената природа в района и получават полезна информация относно актуални проблеми, касаещи нашето съвремие,
                    - Миналата година бях там и неможах да видя много МИСЛЕЩИ хора.Видях много пияни и дрогирани хора много боклук и никаква полезна информация относно актуални проблеми, касаещи нашето съвремие може би сме били на различни места.
                    Стефан 0878655377

                    Коментар


                    • #11
                      До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      И аз бях там след феста и видях купчините неизвозен боклук. И писах в темата за феста за това. Моля, не говорете как някой се заяжда с Вас, организаторите, а отговорете на конкретните въпроси, които съм поставил в предния си пост. Какви конкретни действия сте предприели и с кой сте ги съгласували? Така може и да ме убедите, че бъркам. И с радост ще си призная грешката. Но засега съм убеден, че феста ще донесе десетки пъто повече негативи, отколкото позитиви за придота около Беглика и за глухаря в частност. А за кефа на позитивно настроените млади хора съм убеден, че ще е голям, но може и да е такъв другаде, където няма да навреди толкова.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Дааа, приказките биха били празни,
                        ако някъде бяхте публикували резултатите
                        от "спасяването на Глухаря" миналата година, примерно!
                        Колко лева събрахте, как ги похарчихте за Глухаря?!
                        И един лев би бил полезен, но доколкото знам
                        не сте си оправили бакиите с доста контрагенти по Бегликафест 2008,
                        камо ли да е влязло нещо в касичката на Дивия петел.
                        Миналогодишния финансов резултат от фестивала ни позволи да заделим съвсем скромна сума, която отиде за издаването на информационни материали за глухаря. Какъв е бил ефекта от популяризирането на този вид и връзката му със съхранените ландшафти трудно можем да измерим в стотинки, но е факт, че много повече хора вече са ЧУВАЛИ, че има такова животно и вероятно са се замислили върху това какво индикира неговото присъствие на дадено място.

                        Не знам кои контрагенти визираш, но ако бъдеш по-конретен, то с удоволствие бих се срещнал с тях, за да си оправим "бакиите" - явно кръчмарските термини са ти / им добре познати.

                        Тия бла-бла за устойчиво развитие,
                        първо почистване, почистване преди-след и т.н. глупотевини,
                        може да минават там където си пробутвате програмите,
                        за да смучнете някоя европара,
                        но не се опитвайте да ги пробутвате тук.
                        Не знам как ти е хрумнало, че фестивала се издържа с европари / фондове или каквото и да било там. Основните средства миналата година дойдоха от организациите, които организираха феста, продажбата на фланелки, наем на велосипеди, спонсори и най-вече с ДОБРОВОЛЕН ТРУД!

                        А ако смяташ, че изнесените тонове боклук и усилията да се управлява по устойчив начин тази територия са глупотевини, то аз едва ли бих могъл да те убедя в противното...

                        И искам да изясните пред аудиторията,
                        за какво, ще бъдат събирани парите от такса "вход",
                        как ще бъдат събирани,
                        как ще бъдат отчитани и пред кого,
                        какъв документ ще издавате срещу парите,
                        ще плащате ли данъци върху тези постъпления???
                        Не бих влизал в подробности за бюджета на едно такова събитие, но ако се замислиш малко ще откриеш, че осигуряването на оборудване, ток, сигнализация, настаняване и хонорари на изпълнители и гостуващи лектори, храна и труд на десетки хора са нещо, което струва пари. Ако можеше да стане без пари щеше да е чудесно, ама някакси вече не се получават тези работи.

                        За стотинките, които ще платиш ще получиш официален билет. Всеки един отделен билет, заедно с всички счетоводни документи ще бъде отчетен съгласно съответните закони на държавата в която живеем и ако дай боже има печалба върху нея ще бъде платен съответния данък.

                        Ако имате допълнителни конкретни въпроси с удоволствие бих отговорил, но нямам намерение да продължавам да отговарям на нападки, чиято основна цел така и не разбрах...а може би просто няма такава...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от Pirateria Преглед на мнение
                          Уважаеми приятели и колеги,

                          както писах по-горе в темата, бих искал още веднъж да благодаря на тези, които помогнаха за почистването на бреговата ивица на язовира. Също така бих искал да напомня, че както бе обявено и в прес съобщението за почистването, то е част от дейностите по подготовка на Фестивала Беглика 2009, .........
                          Извинявайте за острата реплика, но вие правите някакъв фест, след който ние трябва да почистим???? Нещо не ми се връзва. Ако ще се прави сред природата каквото и да е мероприятие, то организаторите ЛИЧНО следва да оставят мястото чисто, независимо дали чрез строг контрол или като лазят две седмици след това да оближат поляните и водата от боклуците!!!
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Като беше зор за чистене и подготовка, тук май писа някой от организаторите на феста. Я сега пак да се появи и да ни обясни как идеята им за свободно творческо мероприятие придоби комерсиални размери и какво ще направят, за да не си личи на следващия ден след края на феста, че той се е състоял. И какви мерки са взели да не се палят безразборно огньове в гората, как ще бъде събиран и извозен боклука, за какво точно ще отидат събраните средства( само за финансиране на самия фест ли), как ще решат въпроса с тоалетните и безразборното сране в гората, кой ще отговаря ако нещо не е наред след края на цялата дандания? Тия въпроси май трябва горските и екоинспекцията да ги задават, но ние в нашия Форум сме любопитни. Да, и други цапат, но стотици, събрани на куп, цапат повече. Ще се погрижа след феста да мина с фтоапарат и по възможност с някой приятел журналист да видим какво са оставили. За шума и историите по време на феста не искам и да коментирам.

                            Аз наистина не разбрах миналата година за какъв неизвозен боклук става въпрос, защото лично отговарях за събирането на отпадъците от района на самия фестивал и в последващите дни с група доброволци направихме опит за разчистване на старите боклуци в съседните територии. Тогава всъщност стана ясно, че е необходима доста по-сериозна акция, каквато мисля, че се получи този юни. Събраните боклуци бяха извозени от същия камион (Община Батак), който изнесе и боклуците след почистването през Юни и това стана пред очите ми.

                            Ограничаването на безразборното палене на огньове започва с предварително анонсиране на това ограничение - на страницата на фестивала, на предварителните събития, при входа и закупуването на билет, преминава през изграждането на достатъчен брой каменни огнища и завършва с контрола, който би следвало да упражняват горските и охраната на феста. Останалото е самосъзнание...

                            Предварително ще бъдат организирани достатъчен брой временни (компостни тоалетни), част от които след приключване на феста ще бъдат закопани, а останалите ще бъдат оставени за ползване от рибарите и къмпиращите около язовира.

                            Аз твърдо подкрепям идеята за минаване през района на фестивала преди и след провеждането му с фотоапарат и журналист. По този начин най-ясно ще се определи какво наистина се случва там.
                            Като за начало може да се ползват и част от тези снимки: http://bikearea.org/node/1743

                            Коментар


                            • #15
                              До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              Получих си някакви псувни и плювни на ЛС... Кой съм, какъв съм, да ли да се разкарам или не, ... то си е мой проблем. Тук се явих единствено и само щото бих искал да се запази поне до някъде красиво и девствено място където почивах години на ред - Васил Коларов.

                              А вместо да се карам с господа който ми пратиха ЛС, пускам тук линк към друг форум и цитирам едно мнение от него как е минало мероприятие миналата година. Всеки да си вади изводи ...

                              Линк:
                              http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=2&t=13654

                              Цитирано мнение:
                              Така и не ставаше ясно за кво сме се събрали на този фест! Уорк шоповете продаваха всякакви гозби и напитки, като основното съдържание беше индийския коноп или по друг начин казано марихуана (Cannabis sativa). Аз си купих кокосово мляко и като го изпих малко по късно разбрах, че това е краве мляко сварено със марихуана и прецедено т.е. чай от мляко и канабис Вскички бяха напушени и пияни и по този начин може би ще защитят парка и глухаря, който горкия сигурно е пощурял от музиката и пиянските викове! Този обезумял шум се носеше до 5 сутринта! Имах усещането, че се даваха повече пари за пиене и наркотици от колкото за спортовете и забавни игри, които се предлагаха и бяха организирани, но уви нямаше голям наплив а и записването за тях беше доста сложно! Адски много ме впечатлиха боклуците, които оставаха след лагеруващите и безбройните наелонови бутилки в гората! Много пъти се е случвало да наблюдавам котките и кучетата как ходят по физиологична нужда и двете животни по някакъв начин успяват да скрият-заровят фекалите си така, че да не се виждат и по бързо да се слеят с майката природа а е и по естетично все пак! Когато забелязах на втора линия зад палатките хорските изпражнения и до всяко разхвърлена тоалетна хартия съзнах по какво се различава човека от животното! Винаги съм се чудил каква е разликата..... всеки да я открие сам за себе си!!!

                              Все пак беше много хубаво! Уникална природа! Красиво е като в приказките!
                              Благодаря за внимание, и още веднаж повтарям че няма да отговарям на смешни и тъпи мнения, плювни и заплахи изпратени на ЛС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X