Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане с биодизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    зареждал сам такова нещо в австриа...пак варви но не толкова добре...иначе един път мирише на банички друг пат на кюфтета от ауспуха
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от alex_markov
      Първоначално публикуван от LJ73
      Първоначално публикуван от IvanMarinov
      ... Има ли ограничения за типа на двигателя.
      хубаво е да е ДИЗЕЛОВ двигател
      To че трябва да е дизел - добре, ама май (според АутоБилд) новите комонреил двигатели са по-зле от старите които работят дори с олио
      За всеки двигател е различно, старите атмосферни дизели нямат грижа (ако е направено по стандартите), докато турбо дизелите и комон рейл-а както някой тук беше казал "трудно го преглъщат". Един познат си купи нова октавия ТД и на капачката на резервоара пише, че може да се кара с Био Дисел, но само точно определен модел.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #18
        Аз съм с 200тди, сиреч турбо , хмм, ще видим


        CJ_7, мен пък ми се струва да е по-добре, явно зависи наистина, а че мерише по друго, е сигурно

        Коментар


        • #19
          пробвах да замеся еко сместа ама несхто не се получи ,стана една яка отаика но скоро пак ще се пробвам
          а до олио запознах се с един агент с ЛР 3 серия и ми вика
          печеш картофи оставш го да отлежи и ето ти Free Diesel

          като е по студенто не ли много жилиран био дизела ?

          Коментар


          • #20
            желиран, да много, не е зимно гориво, хайде на юг

            Коментар


            • #21
              снощи инструктирах брат ми да провери как е положението с биодизела при тях /Мюнхен/... той каза, че има колонки по много бензиностанции, ама нали кара бензин - няма как да пробва...

              явно с истински биодизел няма проблеми, но не знам дали в БГ някой произвежда официално такова гориво или е на принципа на Бай Киро с алкохола
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                малко челен опит:
                цени на горивата в Мюнхен вчера
                ДГ - 1.10Е
                Н95 - 1.25Е
                Н98 - 1,31Е
                БД - 0,75Е /но се предлага на малко места/
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  да бе и почистването на горивната сиситема става много лесно - или с CIFF или с МИСТЪР ПРОКТЪР ! за по-старите двигатели - може и с веро !
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    веро???
                    за какво говориш по точно?
                    той самият биодизел я почиства, особено ако се пуснеш на 100%

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Насов
                      веро???
                      за какво говориш по точно?
                      той самият биодизел я почиства, особено ако се пуснеш на 100%
                      така почиства, че и всичко гумено по трасето става на добавка към горивото
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Биодизел

                        Когато биодизела се употребява като В 100 /чист/ трябва да се знае:

                        - Само след първите две зареждания трябва да се смени филтъра, тъй като той разтваря утайките от петролния дизел.
                        - Само при по- старите модели автомобили смяна на маркучите и уплътненията имащи съприкосновение с него.
                        - Да се измива веднага при попадането му върху лакови покрития, защото има свойството на разтворител.

                        Стандарти:
                        Произвежданият от нас Биодизел отговаря на общо Европейския стандарт и в дадената по долу таблица е показано сравнението с нашата техническа спецификация на продукта узаконена с №2426 от 2001г.
                        .........................
                        В България Биодизелът се продава под техническа спецификация
                        ТС-0301.
                        http://www.biodiesel.bg/index.php?n=3

                        Коментар


                        • #27
                          доколкото знам, не става за зимата /отрицателни температури/...

                          какво ще рече "по-старите" - от коя година насам?

                          от къде може да се купи? по възможност от нормална колонка с брояч, а не в туби и да се заливаме-оливаме като прасета
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X