Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    По интензивността на гърмежите в София се познава каква е била годината. Най-зле беше 97-8 помня. Гърмеше се главно с автоматично оръжие пред по-големите ресторанти и нямаше нищо за гледане в небето.
    Следващата кофти година беше 2008-2009. Тая година ми напомни на времето точно преди 10 години. Беше доста слабо и не ми харесва тая работа, защото ако в София не се гърми, това говори за вече започнала криза.
    Дано не съм лош пророк на прага на новата година, но...гледано от прозореца, нещата не изглеждаха добре.
    Това не е от днес
    https://gospodari.com/mobile/%D0%B1%...eom108644.html
    Честита!
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Тия около мен глупави немци, покрай илюминациите за новата година, опушиха колкото за десет години да си бЕха карАли най-дъртите дизели. Едвам се прибрах от работа през димове и мъгли, близо половин час след полунощ още не се виждаше и на два метра... К'ъв е тоя кеф, не го разбирам, за мен е Пълна простотия.
      Запомнил съм в България всякакви фойерверки по различни поводи, чат-пат и по малко пушеци е имало около тях, ама тая година тия тука из немските села, все едно военни димки хвърляха.

      Ако е така в София, не зелено билетче, а директно няколко дни болнични и на въздух в планината, биха решили проблема.
      https://m-dnevnik-bg.cdn.ampproject....eda_prizova%2F


      Според изчисленията на агенцията около 4500 тона фин прах се издигат във въздуха над Германия в новогодишната нощ.


      "Това се равнява на около 15,5 процента от количеството твърди частици, отделяни от пътния трафик всяка година", посочва ръководителката на агенцията Мария Крауцбергер пред в. "Райнише пост".
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        По интензивността на гърмежите в София се познава каква е била годината. Най-зле беше 97-8 помня. Гърмеше се главно с автоматично оръжие пред по-големите ресторанти и нямаше нищо за гледане в небето.
        Следващата кофти година беше 2008-2009. Тая година ми напомни на времето точно преди 10 години. Беше доста слабо и не ми харесва тая работа, защото ако в София не се гърми, това говори за вече започнала криза.
        Дано не съм лош пророк на прага на новата година, но...гледано от прозореца, нещата не изглеждаха добре.
        Мда. Не важи само за София. Тази беше най-тихата Нова Година от бая време насам.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          https://m-dnevnik-bg.cdn.ampproject....eda_prizova%2F


          Според изчисленията на агенцията около 4500 тона фин прах се издигат във въздуха над Германия в новогодишната нощ.


          "Това се равнява на около 15,5 процента от количеството твърди частици, отделяни от пътния трафик всяка година", посочва ръководителката на агенцията Мария Крауцбергер пред в. "Райнише пост".
          Значи почти съм познал
          Направо се сетИх за оная попска мъдрост - "Не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря".
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Има още една много важна причина да не се газифицират панелни блокове. Вчера в Русия е имало подобна случка- взрив на газ и целия панелен блок от 10 етажа е на земята. Там всичко е отдавна газифицирано и не им е първия такъв случай. В Англия навремето това е била причината да се откажат да прилагат панелното строителство, макар добре да са осъзнавали, че е наполовина като себестойност-просто е несъвместимо с идеята за газификация. А след смога от 52-ра хората са осъзнали едни неща, дето ние тук още водим спор има ли ги, няма ли ги...
            Те у нас панелките обикновено са на централно парно, аз имах предвид други територии. Въпреки че и аз познавам хора, дето носят дърва до 8-мия етаж.

            Иначе това за газифицирането на панелните блокове не го знаех.

            Коментар


            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

              Тя зимата не е вечна, а лятото кой ще е "виновен" за замърсяването на въздуха?
              -Предлагам "забранителен" режим за лични МПС в София и само ползване от "софиянци" да си ходят до родните места!
              Даже поредната превилегия Бойко Им обяви за северната тангента!
              (ние с чистия въздух в провинцията само на 5 км. от населеното място да излезем и сме по удара на "МИНЕТКА"-но не ревем!)

              Коментар


              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                ...но не ревем...
                Очевидно ревете.

                А за 5-те километра - що си мислиш че "ние с мръсния въздух в София" минетки не купуваме? Без да работя извън, практически на всеки 2-3 дни ми трябва. Ако не искам, трябва с рейс. По-евтино няма да ми излезе.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Очевидно ревете.
                  .
                  Вероятно Вашия рев е по стойностен, защото веднага получи Височайша чуваемост.

                  Коментар


                  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Вероятно Вашия рев е по стойностен, защото веднага получи Височайша чуваемост.
                    Ми само и единствено София може да махне Кукурбитус Примус ет Ултимус.
                    То и така трябва да стане, ама явно е рано и не са уврели тиквите.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Вероятно Вашия рев е по стойностен, защото веднага получи Височайша чуваемост.
                      Просто идат избори, и нечии уши са попорасли.

                      А иначе такива неща се решават лесно - 20-30 човека (повече - по-добре), блокиране на възлово кръстовище една седмица, с конкретни искания (а не ниски доходи и скъп бензин) и даже Вашият рев става стойностен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ми само и единствено София може да махне Кукурбитус Примус ет Ултимус.
                        То и така трябва да стане, ама явно е рано и не са уврели тиквите.
                        Съгласен.
                        Една голяма част от близките и родата се изнесе през последните 20г към София. Даже синовете от Русе в София,НО защо ли.
                        Като се концентрират всички хубости и привилегии на едно място ,ще се носят и негативите които са логични. Има причинно- следствена връзка и за това се
                        "бъзикаме" със сериозния проблем с мръсния въздух!

                        Коментар


                        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                          Да де, виж пост номер две. Това е единственото решение. Дали е възможно е друга тема.

                          Реално, може обратното. Тези които искат чист въздух да се изнесат от голямото село. Наблизо има доста места. Лошото е че цените са като в центъра на Ню Йорк.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                            ССТ никога не е била мислена като магистрала, та да има винетки за нея. Тя си е градски път, попада изцяло в границите на СО и е построена на 100% върху парцели, чиито собственици плащаха данъци пак на СО.
                            В случая Тиквоча нищо не е направил-то това щеше да си се случи и без него, но пък що да не си закачи още един медал на шинела, като му го дват даром.
                            Това, че заради колосалните кражби в СО не остават пари за нищо и разчитат държавата да им свърши всичката работа, е друга тема-така ги научи именно Тиквоча. Постройте ни пътища, я сега ни направете метро, я ни купете рейсове...и тоя списък ще продължава да се пълни, бъдете сигурни.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Просто идат избори, и нечии уши са попорасли.

                              А иначе такива неща се решават лесно - 20-30 човека (повече - по-добре), блокиране на възлово кръстовище една седмица, с конкретни искания (а не ниски доходи и скъп бензин) и даже Вашият рев става стойностен.
                              Не 20-30 ,а в готовност от местните сайтове към 4000 при първото набиване на табелите за винетка!На другия ден ги нямаше,някои ги махнали служебно,други ги махнали разправят по тъмно от северен околомръсен път,по тангентата си останаха.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Не 20-30 ,а в готовност от местните сайтове към 4000 при първото набиване на табелите за винетка!На другия ден ги нямаше,някои ги махнали служебно,други ги махнали разправят по тъмно от северен околомръсен път,по тангентата си останаха.
                                Не говорех за София. В София е ясно.

                                ...и не на последно място - в готовност 4000, ама по сайтовете. Колко ще дойдат реално ако се стигне до протест не е като да не сме виждали. 10% би било добро постижение, ама и това е оптимистично. Въпроса е че и 100 са достатъчни, а ако и с автомобилите си - още по-достатъчни.

                                ...а и им държи влага още от предните протести, макар и с имагинерни искания.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X