Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

    Вместо да се състезавате по дрътост и да си разказвате спомени, потърсете някакви обективни данни от тогава - е, няма да намерите. Защо ли...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

      Анкета към столичани:
      - Пречат ли ви дошлите от провинцията?
      - Не. - 2%...
      - Да. - 3%...
      - На кого пречим, бре? - 95%...
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Вместо да се състезавате по дрътост и да си разказвате спомени, потърсете някакви обективни данни от тогава - е, няма да намерите. Защо ли...
        Ами да споделя моите планове за менюто утре
        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
        Mark Twain
        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

        Коментар


        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

          А не сте ли се замисляли(Сек, Пенчо и Иво), че тогава просто нормите бяха други и това което днес е "смъртоносно опасно", тогава беше "планински въздух"?
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

            Имам големи съмнения от тоя точно година е започнало редовното събиране на данни за качеството на въздуха в София. Вероятно е в много късни години-след средата на 80-те.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

              Чеи да се вметна и аз спомени.Освен чадещите Софийски икономически бисери +Кремиковци ,тука в Нови Искър си имахме Оловна,каучуков Зебра,Керамичен завод и от всички посоки различни цветове и мириз ветрове и пушеци,добавям чадещите парни локомотиви дето обгазяваха като за завършек на картината,а по дефилето с влак се пътуваше само на затворени прозорци ,по цветна и по-миришеща река надали е имало по света.Сещам се всъщност за една малка мазутена река от Керамичния завод .......!Много по -чисто беше от сега,ама по разбиранията на хора с ограничена или зададена гледна точка!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Така де....Пенчо мъцни бе.Или утре при дъртака на кафе???
                Става.след 12.

                Коментар


                • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Чеи да се вметна и аз спомени.Освен чадещите Софийски икономически бисери +Кремиковци ,тука в Нови Искър си имахме Оловна,каучуков Зебра,Керамичен завод и от всички посоки различни цветове и мириз ветрове и пушеци,добавям чадещите парни локомотиви дето обгазяваха като за завършек на картината,а по дефилето с влак се пътуваше само на затворени прозорци ,по цветна и по-миришеща река надали е имало по света.Сещам се всъщност за една малка мазутена река от Керамичния завод .......!Много по -чисто беше от сега,ама по разбиранията на хора с ограничена или зададена гледна точка!
                  Не е било само в София. В родния ми град Ловеч беше подобно. Най- вече се отразяваше на р. Осъм- дядо ми беше страстен рибар и по неговите приказки замърсяването на водата беше обратно пропорционално на количеството риба. Нямам спомени по години, но до родното му село в реката почти нямаше риба, а оттам надолу по течението реката се самопочиствала. И имало повече риба. В последните години , преди да почине ( лека му пръст) , нещата бяха почнали да се поправят, поради колабиралата индустрия в региона.


                  Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                    Нека да кажа за София,понеже това темата и това,което съм чел,без да имам претенции за еколог или урбанист.
                    Средата на 80-те ходех на училище до ст.Локомотив.Още помня сутрин каква мъгла и каква смрад беше.Наистина тогава работеха всички заводи,доста домакинства се топлеха на твърдо гориво(не на дърва,а на въглища+нафтовите печки),автомобилите бяха много по-малко!
                    В този град винаги въздуха през зимата е бил отврат!
                    Втори факт.Централната част на този град е проектирана и строена предимно от чужди архитекти.Тези хора са проектирали така,че да докарват свеж въздух от планината към центъра.Бул.Витоша ненапразно се казва така-по него от Южния парк влиза свеж въздух от Витоша ....
                    И такива разни факти от миналото...
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      Нека да кажа за София,понеже това темата и това,което съм чел,без да имам претенции за еколог или урбанист.
                      Средата на 80-те ходех на училище до ст.Локомотив.Още помня сутрин каква мъгла и каква смрад беше.Наистина тогава работеха всички заводи,доста домакинства се топлеха на твърдо гориво(не на дърва,а на въглища+нафтовите печки),автомобилите бяха много по-малко!
                      В този град винаги въздуха през зимата е бил отврат!
                      Много хора са забравили явно, че щжните квартали на София бяха желано място за живеене именно поради този факт -там нямаше заводи, вместо това имаше Витоша наблизо. За Надежда хора от моето семейство са ми разказвали точно съшите неща, които се споменават в темата - за черния сняг и как като го копаеш с лопата се виждат пластовете.

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      Втори факт.Централната част на този град е проектирана и строена предимно от чужди архитекти.Тези хора са проектирали така,че да докарват свеж въздух от планината към центъра.Бул.Витоша ненапразно се казва така-по него от Южния парк влиза свеж въздух от Витоша ....
                      И такива разни факти от миналото...
                      Това ехубаво да се припомни, защото съвременния облик на града се формира вече не от чуждестранни архитекти, а от строители, които плащат подкупи на подкупни институции, за да застроят и последната зелена площ, проектирана с малко по-дълбока мисъл. Голяма част от днешните възрастни свързват понятието "зелена площ" с табелките да не се гази там, щото са били малки. Почти никой не се замисля, че има някакъв смисъл от тях. Днешните деца няма къде да видят зелени площи, та и те няма да се замислят. И май заради това никой няма да се сети да надигне глас, когато всички норми и регулации за застрояване се нарушават и си ходим по главите вече.

                      Затова пък по-горе е обяснено защо не се газифицират кварталите, който нямат парно. Колегата santaclash ги е обяснил нещата много добре. Няма проблем обаче, винаги можем да обвиним колите за замърсяването, нищо че не е вярно. Така хем няма да забелязваме истинските проблеми, хем ще сме заети да сме насъскани един срещу друг (тия с колите и тия без колите) и още по-лесно едни хора ще си правят каквото си искат. Докато не остане нищо за застрояване и за крадене. И понеже изглежда от доста време, че скоро няма остане нищо, всеки с досег до някаква власт кара по системата "след мен и потоп..." То затова всеки пост в държавата се взима пак с подкуп.

                      После, като останат само неинтегрирани събратя и политици, няма да има и двете групи от кого да крадат и кой да им плаща сметките. Та затова сега бързат.

                      Коментар


                      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                        Има още една много важна причина да не се газифицират панелни блокове. Вчера в Русия е имало подобна случка- взрив на газ и целия панелен блок от 10 етажа е на земята. Там всичко е отдавна газифицирано и не им е първия такъв случай. В Англия навремето това е била причната да се откажат да прилагат панелното строителство, макар добре да са осъзнавали, че е наполовина като себестойност-просто е несъвместимо с идеята за газификация. А след смога от 52-ра хората са осъзнали едни неща, дето ние тук още водим спор има ли ги, няма ли ги...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                          Случаите на гръмнАли газови инсталации по панелките са някаква много малка част. Все едно да не караме коли с газови уредби, защото на теория могат да гръмнат. Да, могаг, но обикновено не е защото са газови уредби, а от простотия или небрежност.

                          Коментар


                          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                            Тия около мен глупави немци, покрай илюминациите за новата година, опушиха колкото за десет години да си бЕха карАли най-дъртите дизели. Едвам се прибрах от работа през димове и мъгли, близо половин час след полунощ още не се виждаше и на два метра... К'ъв е тоя кеф, не го разбирам, за мен е Пълна простотия.
                            Запомнил съм в България всякакви фойерверки по различни поводи, чат-пат и по малко пушеци е имало около тях, ама тая година тия тука из немските села, все едно военни димки хвърляха.

                            Ако е така в София, не зелено билетче, а директно няколко дни болнични и на въздух в планината, биха решили проблема.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                              По интензивността на гърмежите в София се познава каква е била годината. Най-зле беше 97-8 помня. Гърмеше се главно с автоматично оръжие пред по-големите ресторанти и нямаше нищо за гледане в небето.
                              Следващата кофти година беше 2008-2009. Тая година ми напомни на времето точно преди 10 години. Беше доста слабо и не ми харесва тая работа, защото ако в София не се гърми, това говори за вече започнала криза.
                              Дано не съм лош пророк на прага на новата година, но...гледано от прозореца, нещата не изглеждаха добре.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Тия около мен глупави немци, покрай илюминациите за новата година, опушиха колкото за десет години да си бЕха карАли най-дъртите дизели. Едвам се прибрах от работа през димове и мъгли, близо половин час след полунощ още не се виждаше и на два метра... К'ъв е тоя кеф, не го разбирам, за мен е Пълна простотия.
                                Запомнил съм в България всякакви фойерверки по различни поводи, чат-пат и по малко пушеци е имало около тях, ама тая година тия тука из немските села, все едно военни димки хвърляха.


                                Ако е така в София, не зелено билетче, а директно няколко дни болнични и на въздух в планината, биха решили проблема.
                                Честита Нова година! Нека, през новата мрънкаме по-малко!Особено тези,които не сме в България.
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X