Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с природата!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво става с природата!?!

    Преди това гъсениците бяха ли очистили листата?

    Коментар


    • #62
      От: Какво става с природата!?!

      Апропо, из горите е пълно с гъсеници...Да се чуди човек, кой месец сме.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #63
        От: Какво става с природата!?!

        Първоначално публикуван от jordanov sv
        Преди това гъсениците бяха ли очистили листата?
        Не нямаше гъсеници просто шумата покафеня, опада и сега това.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #64
          От: Какво става с природата!?!

          Тук в Шумен, миналата седмица видях цъфнал люляк. Позачудих се, ама доколкото чета, не е прецедент.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #65
            От: Какво става с природата!?!

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Не нямаше гъсеници просто шумата покафеня, опада и сега това.
            Е те кестените не покафевяват ли първи точно заради гадините дето ги ядат.. някакви молци май бяха?

            Коментар


            • #66
              От: Какво става с природата!?!

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Не нямаше гъсеници просто шумата покафеня, опада и сега това.
              Тая година беше особено неудачна за земеделците. Сума и растения пострадаха от маносване. Орехите опадаха наполовина още средата на Август. Твърдят, че е най-лоша година от 40 насам.

              Коментар


              • #67
                От: Какво става с природата!?!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ...Орехите опадаха наполовина още средата на Август. Твърдят, че е най-лоша година от 40 насам.
                Нищо такова не се случва по нашите орехи (с.Драгичево, до Перник). Тъкмо обратото - ореха е все още почти изцяло свежо зелен, а след 2 години пауза (заради късни слани, пак масово) има орехи, колкото не е имало поне от 5 години насам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Какво става с природата!?!

                  Годината е необичайна. Първо се изля каквото имаше да се излее, че и малко отгоре, после от края на юни кърлежите се покриха (не са пръскани, комарите са повече и по-активни от обичайното за след пръскане), а сега и вишните цъфнаха. Тук-там и по някоя ябълка. Чудя се - да си купувам ли повече дърва за зимата или да гледам индианците какво правят?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво става с природата!?!

                    И за капак - днес, 27-ми септември, стъргах първия лед от стъклата на под сто метра надморска височина.
                    Мъти се нещо тази година, ма да видим какво ще излезе...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво става с природата!?!

                      До оня ден ми беше горещо без пижама, тия дни с 2 одеала овъртян като зелка, и пак студ. От 30 дневни градуса - на 4 нощни. Не помня такова нещо, толкова рязко да дойде зимата.
                      Май изгубихме 2 сезона, останаха ни само лято и зима. За мен под 10 градуса е зима.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво става с природата!?!

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        И за капак - днес, 27-ми септември, стъргах първия лед от стъклата на под сто метра надморска височина.
                        Мъти се нещо тази година, ма да видим какво ще излезе...
                        А аз стъргах и вчера, и днес.

                        Но си мисля, че е нормално. Само не беше нормално темп. над 30С на 24 септември.
                        Тази сутрин в 7 часа беше 0С.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво става с природата!?!

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Само при нас ли кестените започват на ново да зе разлистват и цъфтят. ...
                          При мен една бреза е пуснала нови листа на върха. Досега не се е случвало.
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво става с природата!?!

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            А аз стъргах и вчера, и днес.

                            Но си мисля, че е нормално. Само не беше нормално темп. над 30С на 24 септември.
                            Тази сутрин в 7 часа беше 0С.
                            Бъркаш нещо.
                            Средномесечните за септември не предполагат да махаме лед от стъклата, докато дневни 30 и нагоре се случват по-често през годините.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво става с природата!?!

                              Спомням си в старата работа, където се отоплявах с локално парно на дърва да запаля парното за първия учебен ден, а дни преди това по пътя в дефилето с. Пролаз да виждам дебела слана по поречието на реката.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво става с природата!?!

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Спомням си в старата работа, където се отоплявах с локално парно на дърва да запаля парното за първия учебен ден, а дни преди това по пътя в дефилето с. Пролаз да виждам дебела слана по поречието на реката.
                                Случвало се е, разбира се. Просто не е обичайното септемврийско време.
                                Тук има статистика през годините: цък . Пишеш дата, станция, година и гледаш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X