Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Вие сте клиенти - мечта. За хранителната индустрия. Смехът към който подбира е черешката на тортата. На мен също ми е забавно.
    Горе писаха за немските колбаси - ами по критерий вкусови качества ми харесват повече. Може би защото спомените от родна продукция са от преди едно десетина години. Купешко смляно месо не съм вкусвал от тогава, а редовен потребител спрях да им бъда от 20-тата си годишнина.
    Попадал съм на пастет и кренвирши с много гаден мирис, дори не посмях да ги вкуся. Приятелката ги купуваше, та затуй знам.

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      За кучита можи, за котки можи - за прасета ни можи!
      В побратимената тема мислят да купуват станция за мерене на отрови у въздуха, и дори ми изтриха мнението като на свой ред почнах да се смея.
      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Дали е възможно да инициирате поставянето или вие самите да поставите автоматична станция за измерване?
      https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=228686

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        За кучита можи, за котки можи - за прасета ни можи!
        В побратимената тема мислят да купуват станция за мерене на отрови у въздуха, и дори ми изтриха мнението като на свой ред почнах да се смея.


        https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=228686
        В съседната тема има реални констатации, измерими концентрации, на конкретни замърсители, характерни за подобни производства. В твоята тема няма нищо такова. Ако не си забелязал, де.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Колегата е много напред с рисърча.

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            В съседната тема има реални констатации, измерими концентрации, на конкретни замърсители, характерни за подобни производства. В твоята тема няма нищо такова. Ако не си забелязал, де.
            Айде-айде! Тия от съседната тема просто са ти конкурент и нямаш нищо против да им натрие някой носа.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Да предположим,че имам такава лаборатория. Всеки ден ще ти пращам отчет,че в марулите има съдържание на нитрати 0,29 микросименса / ден. Иска ли се от мен да ги интерпретирам?
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...
                ПП: Гагич, ти на твоите разпивки в сръбско, каква лаборатория ползваш?!
                За важните неща си води специалисти. В частност мен и Селския Аптекар.

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Да предположим,че имам такава лаборатория. Всеки ден ще ти пращам отчет,че в марулите има съдържание на нитрати 0,29 микросименса / ден. Иска ли се от мен да ги интерпретирам?
                  Много хубав въпрос
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Много хубав въпрос
                    Въпросът е поредният кодош и също така носенс.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    За важните неща си води специалисти. В частност мен и Селския Аптекар.
                    Кой е селският аптекар?

                    п.с. Тъй и тъй съм почнал - какво е опорка? Няколко пъти употребяваш тая дума в силно негативен смисъл, и не намирам какво значи.

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ....................................


                      Кой е селският аптекар?
                      От писане на глупости , на някой май не му остава време за четене ........................
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Много хубав въпрос
                        Нямам за цел да се заяждам с колегата Терзиев. Удивен съм обаче от масовото нямане на представа, какво физически означават мерните единици.И това често от хора специалисти.Знаят ,че нещо трябва да е в определени толеранси и не позволяват отклонение, в рамките на 0,05 мм въпреки,че това няма абсолютно никакво значение ако мериш в сантиметри...И ако ги накараш да ти покажат колко са 0,05мм със шублер настава неловко мълчание...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Нямам за цел да се заяждам с колегата Терзиев. Удивен съм обаче от масовото нямане на представа, какво физически означават мерните единици.И това често от хора специалисти.Знаят ,че нещо трябва да е в определени толеранси и не позволяват отклонение, в рамките на 0,05 мм въпреки,че това няма абсолютно никакво значение ако мериш в сантиметри...И ако ги накараш да ти покажат колко са 0,05мм със шублер настава неловко мълчание...
                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Да предположим,че имам такава лаборатория. Всеки ден ще ти пращам отчет,че в марулите има съдържание на нитрати 0,29 микросименса / ден. Иска ли се от мен да ги интерпретирам?
                          Микросименс на ден не се сещам какво може да измери. Сименс е реципрочно на ом, съпротивление на ден ми се види oпит като за DHMO.
                          Пак да ти кажа - може да съм IT, ама си ремонтирам сам по-леките повреди на колата, сам си направих банята и то в повишена трудност в кирпичена къща с прояден гредоред, в момента правя машини, дето свикнах да избягвам да давам подробности. Начинанието е толкова близо до невъзможното, че анти-био талибаните ме мислят за луд.
                          Градината ми даде първата реколта.
                          Освен това се научих и вноса да си организирам, групаж по море.
                          Държал съм сервиз за ремонт на електроника.
                          Туй дето се правите на голяма работа с недокастрени бъзици ме прави хепи. Ама да си знаеш, че има голяма вероятност да съм по-наясно от теб в много области.

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            ...И ако ги накараш да ти покажат колко са 0,05мм със шублер настава неловко мълчание...
                            Остава да са отличници с вишУ (няма да се изненадам)
                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Въпросът е поредният кодош и също така носенс. ...
                            Дали ще има интерпретация може да качва цената в пъти при анализ, човека културно пита да се ориентира какъв клиент си, нъл инвестиция ще се прави.
                            Или не?

                            пп
                            в бананите има и литий
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Микросименс на ден не се сещам какво може да измери. Сименс е реципрочно на ом, съпротивление на ден ми се види oпит като за DHMO.
                              Пак да ти кажа - може да съм IT, ама си ремонтирам сам по-леките повреди на колата, сам си направих банята и то в повишена трудност в кирпичена къща с прояден гредоред, в момента правя машини, дето свикнах да избягвам да давам подробности. Начинанието е толкова близо до невъзможното, че анти-био талибаните ме мислят за луд.
                              Градината ми даде първата реколта.
                              Освен това се научих и вноса да си организирам, групаж по море.
                              Държал съм сервиз за ремонт на електроника.
                              Туй дето се правите на голяма работа с недокастрени бъзици ме прави хепи. Ама да си знаеш, че има голяма вероятност да съм по-наясно от теб в много области.
                              Пак ти повтарям,че нямам намерение да те бъзикам.Химичния анализ ще ти открие качествено и количествено нещо си.Как ще интерпретираш резултата? От къде знаеш кое е полезно или вредно и в какви концентрации? И това,което днес се смята за полезно,или поне безвредно, не се знае утре дали не е канцерогенно. Навремето се печахме на слънце за здраве( даже мен са ме облъчвали с кварцова лампа в детската градина ), днес се чудим с какво да се предпазим от UV-лъчението. Ти си прецени дали те бъзикам.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                За важните неща си води специалисти. В частност мен и Селския Аптекар.
                                Нали аз това му казвам на Терзиев, подходящите хора са по-ценни от лабораторията.

                                Ама с нечии съвети става само за лично ползване, и не му се вписва в бизнес плана...лаборатория, та лаборатория...
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X