Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още интересни неща за "Царичина дупка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

    От твоите уста-в техните уши,ама едва ли.Само,че все бяха уж интелигентни и млади демократи,а си копаха,ли копаха дупката.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Не,не е опасна дупката.Опасно е това,което ще излезе от нея.
      Ако излезе всичката глупост закопана там - наистина ще стане страшно.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

        Отдавна ми се иска да разпукаме бетона и да влезем в нея да видим к'во толкова има.
        Подозренията са, че нищо - както при всяка голяма тайна.
        С риск Гоблин да ме презре, аз доста съм се интересувал от Царичина. Изводът, до който стигнах, е, че тя е схема за отмъкването на парите от ТНТМ, които остават леко безпризорни по това време. Преди 2 г. (малко преди да се захвана със сайта) пратих запитване до военните с молба да ми осигурят достъп до дупката. Получих отговор, че нямат нищо общо с нея. Така, че се чувствам с развързани ръце.
        Техническите въпроси около влизането са няколко. Излято е голямо количество бетон на входа и ще е трудно да се разпуква. Затова по-разумен вариант е да се копае кладенец. Обаче трябва да се улучи къде.
        Не е ясна обаче вентилацията и това е съществен риск.
        Абе, с риск пак Гоблин да ме презре, бих се захванал с тая работа, ако намеря 2-3 свободни седмици.
        www.offnews.bg

        Коментар


        • #19
          От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

          Но защо?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

            Но защо?
            Алпинизмът е най-трудният път да стигнеш до място, на което нямаш никаква, ама никаква работа.
            За пещернячеството нямам определение, но трябва да е нещо подобно, само че в обратната посока
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #21
              От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

              Хе, ами да направим тогава годишния събор на форума там.

              Всеки присъстващ, като даде по два трудодни копане, и ще стигнем до отговора на въпроса...
              Или до центъра на земята..

              Или поне една пресечка към тунела под Шипка ще се копне...

              Коментар


              • #22
                От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Но защо?
                Я вместо да задаваш умни въпроси да вземеш все пак да отговориш на това дето те питаха, а именно какво според теб ще излезе от там?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                  Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                  ...
                  С риск Гоблин да ме презре, аз доста съм се интересувал от Царичина.... ... ...
                  Абе, с риск пак Гоблин да ме презре, бих се захванал с тая работа, ако намеря 2-3 свободни седмици.
                  Не бе, няма бе Ще гледам с интерес

                  Само си носи гайгеров брояч или поне детектор за вредна гняс. Щото мен ме интересува не какво са искали да откопаят, а какво са закопали. Това - ако въобще са копали, а не "усвоявали" преди термина да стане модерен.

                  Нали се сещаш за габровската шега дето севлиевеца искал да прецака Манго да му изкопае кладенец, и му казал че в двора има заровено имане...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                    Никой няма да каже каква е истината, дори и живите участници от онова време. Всеки ще си има лична причина за това.
                    Единствения начин да се разбере има ли нещо долу, дали е откопано или пък закопано е да се съберат ентусиасти и техника и да се копае. Друг е въпроса дали някой ще разреши да се копае там, все пак това не е да взема да си копая в двора дупка и никой да не може да ми каже колко дълбоко да копая. Щото дупката си е моя и в моя двор. Така че нещата трябва да се изпипат законово и тогава - напред ентусиасти Все си мисля, че всички институции ще увъртат и ще прехвърлят нещата на друг, само и само никой да не пипа там. А ако някой самоволно вземе да рови веднага ще довтасат хора от службите.

                    Но пък идеята за една сбирка на офроуда на място за няколко дни би могло да се замаскира копането с по голяма гюрултия с машините. Местните няма да имат желание да се бутат из голяма група хора с ревящи джипове и да не разберат че се копае. Но все по някое време ще се разбере и някой ще се обади където трябва.
                    Последно редактирано от piron45; 21-04-13, 17:21.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение

                      Но пък идеята за една сбирка на офроуда на място зя няколко дни би могло да се замаскира копането с по голяма гюрунтия с машините. Местните няма да имат желание да се бутат из голяма група хора с ревящи джипове и да не разберат че се копае. Но все по някое време ще се разбере и някой ще се обади където трябва.
                      Прощавай че питам, но преди да коментирам по горното - на колко си години?
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                        54, какво те притесни да коментираш?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                          Ми идеите "да съберем офроуда" и "да не ни видят местните че копаем", при положение че повечето сбирки са съгласувани с местните, на които "офроуда" е гост, а не скрит навлек, са малко детински...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                            вероятно си прав, но тази тема я приемам по скоро за забавна отколкото сериозна, дори не си мисля че някой ще тръгне ей така да копае в Царичина Нали не мислиш че тук са единствените любопитни хора които си задават въпроси относно дупката. Нещата отдавна са проучени от заинтересовани хора с достатъчно възможности и щом не са започнали отново да ровят значи няма интерес да го правят.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още интересни неща за "Царичина дупка"

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Я вместо да задаваш умни въпроси да вземеш все пак да отговориш на това дето те питаха, а именно какво според теб ще излезе от там?
                              Най-много едно 150000 годишно зелено човече,да ме хипнотизира.А щом е за идеята - ще копам,ако се наработих на безсмислен труд.
                              А и ако не е много прекалено,чудя се къде бих го сложил в другата простотия,дето ме интересува сериозно-добро или лошо направено в България.
                              Последно редактирано от veskov; 21-04-13, 19:09. Причина: п.п.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X