Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За играчките по елхата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За играчките по елхата

    Лично аз не виждам абсолютно никакъв смисъл религиите да са табу тук, защото това са доста интересни теми, в които битуват страшно много заблуди и предубеждения. Това са социални явления, а не духовни. Да се обсъжда вярата, наистина е безпредметно, но тя изобщо не е тъждествена с религията или с квато и да е система.

    Древните народи са били все слънцепоклонници в по-голяма или в по-малка степен, затова най-големият им празник е бил на датата, в която започва нарастването на слънчевия ден, т.е. един вид Слънцето се "ражда" отново. Понеже всяка прохождаща религия има нужда от бурно приобщаване на нововерци, в началото е доста гъвкава и приспособима. Затова асимилира и преиначава старите традиции и чествания, а най-важният езически празник, взема та става най-важният християнски. При това тая работа става със съвсем административна мярка - през 334 г., Папа Либерий решава, че тогава е роден Христос. Аналогията е проста - на тази дата се е раждал старият бог - Слънцето, а сега новият - Христос. Няма да развивам темата за триединството и за култа към пророка, че отиде темата...

    Тарикатска врътка - и вълкът сит, и агнето цяло. Все се празнува старият повод, само дето постепенно става с нови лирични герои.

    Коментар


    • #17
      До: За играчките по елхата

      Ето сайта на един от последните действащи производители на стъклените коледни играчки в България http://www.kolednamagia.com/curious.html

      Коментар


      • #18
        До: За играчките по елхата

        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
        Ето сайта на един от последните действащи производители на стъклените коледни играчки в България http://www.kolednamagia.com/curious.html
        То добре ама май нямат дистрибутор в София.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          До: За играчките по елхата

          Колкото и тъжно да е, Юропата май има и директива за новогодишната украса. Фините стъкълца са тежко порицани в Документа.

          Коментар


          • #20
            До: За играчките по елхата

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Колкото и тъжно да е, Юропата май има и директива за новогодишната украса. Фините стъкълца са тежко порицани в Документа.
            Мда красиви са, много, но не са за деца. Колко такива съм строшил и що са ми дърпали ушите не е истина.

            А доколко прекаленото пазене е полезно е друга тема.
            Щото аз карах колело без каска наколенки и космодиск и що съм жив
            е с два три белега по главата
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: За играчките по елхата

              За голямо мое съжаление, вече не намирам въпросния производител на коледния базар. Дали кризата е виновна или китайските боклуци - не знам.
              А толкова исках да взема няколко за подарък...
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #22
                От: До: За играчките по елхата

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Колкото и тъжно да е, Юропата май има и директива за новогодишната украса. Фините стъкълца са тежко порицани в Документа.
                Те па и на идея си нямат как съм им освирил всичките документи
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X