Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кирилица, родоотстъпничество и др.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

    Майтапиш ли се?

    Коментар


    • #17
      До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      С риск да си навлека много неприятности да попитам:
      Освен патриотизъм, каква друга, основателна причина за кирилицата? Какви плюсове при използване?
      Минусите? Ами, май не е нужно да говорим! Те са ясни!
      Вземи един учебник по фонетика на българския, и виж как да ги пресъздадеш фонемите на езика с други букви и ще ти стане весело...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        С риск да си навлека много неприятности да попитам:
        Освен патриотизъм, каква друга, основателна причина за кирилицата? Какви плюсове при използване?
        Минусите? Ами, май не е нужно да говорим! Те са ясни!
        Ами по тази аналогия що трябва да се наричаме българи? Да вземем да се прекръстим на източноевропейци или направо само на европейци ? Кирилицата е неотменна част от националното ни самосъзнание и яко ме боли фара , че на някого не му била удобна и имал проблеми с нея. Ей гърците - тяхната азбука да не би да има някакви "плюсове"? Умирам от яд когато вземат да ми показват преимуществата на някого или нещо си , и да го превъзнасят , а в същото време упорито да ми тикат в очите колко аз или ние , или нашето било неадекватно , немодерно и толкова старо , че трябвало до отмре едва ли не от само себе си. Не стига че властимащите ежедневно и ежечасно продават всичко мило и родно , ами сега и това , и то тук. Спирам да пиша , че се изнервих. Ае със здраве

        Коментар


        • #19
          До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

          До тук виждам, само патриотизъм И въпроса, съвсем не е за нерви...
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            До тук виждам, само патриотизъм И въпроса, съвсем не е за нерви...
            Що си мисля, че получи много конкретен отговор, нямащ нищо общо с какъвто и да било -изъм ?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              До тук виждам, само патриотизъм И въпроса, съвсем не е за нерви...
              Обясних ти вече. Цялата филология ли да предъвча. За нашия език е най-подходяща тази азбука, приеми го като изкристализирало в процеса на еволюция (да, и езиците еволюират) състояние.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                От доста време си кълчиме езиците с разни чуждици - включително евро - юро. Разбира се, нали? Постепенно би се намерило решение...
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Обясних ти вече. Цялата филология ли да предъвча. За нашия език е най-подходяща тази азбука, приеми го като изкристализирало в процеса на еволюция (да, и езиците еволюират) състояние.
                  Латиницата може да бъде, точно тази еволюция
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                    Мани, някой заглеждал ли се е по табелите и надписите из сръбско?

                    Щот аз неща да пиша taka. To tяхnoto e лudост и беzumie. Oh, не моga taka ranдоm da гo naпишa. Ama poлзвat i 2-te сисtemi и мани, mani.

                    Който не му изнася кирилицата, което е много трудно за разбиране, нека си пише на маймуница, навсякаде, дека може. Пък у нашто форум, ке си пишем на тъпата стара кирилица. Вчера от бързане пуснах 1 адрес по маил-а, на латиница. Еми писаха ми учтив отговор, благодарим, но може ли адресът на кирилица .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                      Прочиташ книгата "Общности и идентичности",-съставител Анна Кръстева,след което идваш пак и си задаваш въпроса,който си задал ,и заключението от него :
                      "До тук виждам, само патриотизъм И въпроса, съвсем не е за нерви..."
                      ИНАЧЕ ТАКА ПОСТАВЕНИ НЕЩАТА??? И БЪЛГАРИТЕ НЕЗНАМ,ЗАЩО СА ТУК.
                      /Главните букви не са случайни./
                      B+

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                        Куадрата ти го каза. Не разбра ли? Или смяташ правото на сомоопределение и да бъдеш себе си свойствено на всеки друг, освен българите?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                          Не се заяждам, но в доста теми, изискващи по-голяма доза патриотизъм, съвсем не мислите така...
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            От доста време си кълчиме езиците с разни чуждици - включително евро - юро. Разбира се, нали? Постепенно би се намерило решение...
                            И аз да питам. Според теб какви биха били предимствата ако пропишем на латиница. Минусите за мен са яснни.
                            И една лека задачка закачка. Напиши ми на латиница "Шишо бакшишо е чича на чичковите червенотиквеничковчета" като не трябва да иаползваш "4" и "6" и кажи дали ти беше лесно, удобно и приятно при писането.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                              Мани ги Българите, странно племе със смътен произход. Ама езика е друго нещо. Той верно доста се е поразмил и развалил от каквото е почнал, ама тва с латиницата е върховна мизерия. А в много отношения и по-беден изказ дава. Пишеш 5 букви за 1 звук, и то ако незнаеп как се чете, моеш си го четеш как си щеш. И ко ме дърви да я ползвам? Кви са и минусите на кирилицата, няма ли да кажеш? Че май се връщаме към момент отдавна останав в историята. Една голям борба отнела не 1 живот. Абе мани, май тоя въпрос мое се постави само от неграмотни хора. Без никфа обща култура и собствен мироглед. Не искам да звучи убидно, ама е толкоз очевидно, кое какво е, че чак не мога да си представя да има хора дето си мислят, че на за кирилистичен език може да се ползват латински значи. Ми що не минат на кирилица англичаните? Аба изобщо всички езици с латински корен? Ми че те румънците са с най-запазения близо до латинскя език. Но надявам се си давате сметка, че става дума за 1 мъртъв език, чиито букви трябва да се ползват за 1 жив, който няма нищо общо.!? мани, незнам това не е реално да се дискутира даже. Кажете ми 1 +? По добре да се въведе 2-ри език, ама тва с латиницата... мани мани, нямам думи...
                              Az mnogo drugi forumi sprqh da 4eta, 6tot taka napisani ne]a prosto ne moga da gi iz4itam, osobeno ako sa dylgi postove. I to ne 6tot ne iskam, prez denq pone, ama we`er ne moga da razbera ni6to kato sym umoren. OTFRAT!!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кирилица, родоотстъпничество и др.

                                Редовно получавам официални писма по майла, на "чиста латиница" и мога да кажа, че ги разбирам
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X