Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    Снощи за пореден път ме завариха на няколко пъти голфчета, астрички, корсички и т.н. с нискобюджетен ксенон поставен в градинката пред блока, а регулиране на фаровете да се прави като гледаш как осветяват отсрещния гараж.

    Не е нормално една кола да има само едни светлини, дето са нито къси нито дълги.
    Не е нормално да те пускат да минеш преглед с нерегулирани фарове.
    Още тук с това пренебрежително отношение и поглед от "голямото добро утро" показва нивото на темата.
    Тези с голфчета, астрички, корсички са нормални хора. Слагаш ги под общ знаменател - по-долу от теб. Жалка позиция.
    Избягването на други марки (БМВ, МЕРЦЕДЕС, АУДИ ) показва другата позиция. Пак жалка.
    И какво се оказва - ти караш само сред голфчета ......, а аз само сред други марки.
    Така се оказва.
    И не ми се иска повече да пиша в тази тема .
    Извиних се и въпреки това ....... пак се правите на интересни. Пак жалка работа.
    Въобще - и темата, и отношението и позицията сега .......все неща заради които не си струва човек да се хаби да пише.
    Явно някой хора се мислят за богоизбрани, а другите ... с голфчета, астрички, корсички - те са раята.....
    Айде със здраве ! Да яхвам фадромата.....
    Последно редактирано от bgbul; 02-04-11, 22:31.

    Коментар


    • #32
      От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

      Тишооо не ги жали!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #33
        От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
        Аз пък в моя опит от карането нощем, мога да кажа, че в 95% от случаите колите с гадната непоносима светлина на ксенон ме заслепяват. Обикновено присветването не помага. Колегата bgbul сигурно кара фадрома, та никога не го заслепяват... Чак сега разбирам, че имало коли само с едни светлини - "полукъси-полудълги"...?! Останалите 5% - като се разминавам със скъпи коли с ксенон, мерцедеси, разни други, грам не те заслепяват.
        Другите са тия дето единия им фардълъг, единия къс... И обикновено този откъм теб се пада дългия, за да ти е още по-гадно.
        Аз като видя, че няма оправия, бия дълги и се взирам яко напред щото един път се умира, ако не дадеш на дълги не виждаш нищо.
        Те тук е истината, до някъде! Бих казал, че около 60 % от автомобилите са имали само едно регулиране на фаровете. В завода.
        И другите не карат с един дълъг и един къс фар, а левият им фар е вдигнат високо за да осветява по добре осовата линия. И лично аз мисля, че умишлено го правят, защото за около месец засичане видях и много стари и много нови модели така. Другия проблем е, когато карат със загасени фарове при ниско слънце и в здрач, и за това трябва хайка. Но това няма да промени уважението на тези към другите водачи. Те така си и псуват, така си и изпреварват, и т.н.

        П.С. От четири коли, които съм имал, пет пъти съм регулирал фарове (в сервиз).
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #34
          От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

          Аз съм с китайски ксенон 170 лв.Сам съм го поставял на кола на която фаровете не са "пригодени за ксенон" както пишат литературните техници в темата.
          Настроил съм го на стенд за фарове в пункт за ГТП ,по изискванията на ЗАКОНА.И съм минал през ГТП.
          Е който има пари си е сложил, който няма псува да ги .............в китайските ксенончета!Нема лошо зор ми е!
          Или неможе да кара нощем или го е яд нещо,но на какво и той не знае.
          п.с.А има решение -слънчеви очила или ептен по хард маска за електрожен.
          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

          Коментар


          • #35
            От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Няма такъв фар !
            Има глупави колеги, които не знаят какво да купуват и как да монтират ксенони.
            И точно такива като теб (дето мислят, че има такива фарове) си взимат грешните ксенони.
            Ако искаш да натрупаш информация (да поумнееш) - потърси във форума - сигурно са описани различните модели и видове фарове и ксенони.
            Ако искаш - пусни нова тема и всичко ще ти обяснят колегите.
            В този форум трябва само да имаш желание да учиш. Колегите са добронамерени и обясняват всичко без да искат нещо в замяна.
            Единствената надежда е и ТИ някой ден да обясняваш на по-младите без създаване на конфликти.
            Но това е трудно да го разбереш....поне казано от мен. Ти вече си убеден колко съм ЗЪЛ, лош и "битка"....



            Най-искрени извинения !
            Не знаех, че сте толкова докачливи.
            Извинявайте !
            (очаквах ти да се извиниш, но щом не можеш - аз мога )
            Успех !
            Айде стига сте писали щуротии, аман вече от професори дето откриват топлата вода....Първо, това за ксенона е коментирано веднъж вече във форума.И второ-фаровете във които ще бъде монтирана газоразрядна (ксенонова) крушка, са проектирани ИМЕННО и СПЕЦИАЛНО за такъв светлинен източник.Оптиката на фара е различна от тази проектирана за халогенна крушка.Светлинното петно е различно, с друга форма.Фаровете които не са проектирани за ксенонова крушка винаги ще заслепяват поради по-голямото количество разсеяна светлина.Друго-при тях се получава самозаслепяване, основното количество светлина се концентрира в зона с малка площ която е прекалено осветена, за сметка на останалата част от пътя.....Оптиката на ксеноновия фар е проектирана да разсейва светлината изключително равномерно по целия осветен периметър.Мога още да продължавам, ама ми писна....И разберете, от пикня боя не става.В белите държави китайските ментак ксенони са забранени, допуска се, ако смениш целия фар в комплект с такъв специално разработен за ксенонова крушка.....
            За мене темата е за ключ......
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #36
              От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%ED%EE%ED%E8
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%ED%EE%ED%E8
              За ограмотяване.

              Коментар


              • #37
                От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Ти вземи ограмоти себе си малко.Виждам, че се имаш малко за разбирач от всичко.Аз няма да ти търся теми за това кои ксенони стават и кои-не.Има гугъл, там ще намериш...При съответното желание, разбира се.....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #38
                  От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                  Може да започнем от там, че недоразумението Н4 трябва да бъде забранено със закон. Френеловата леща също.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                    Не е голяма философия, човек да потърси информация и да види как стоят нещата.Но чукча писател, не читател...
                    Оптиката на фара предназначен за газоразрядна крушка е РАЗЛИЧНА от тази за халогенна.Какво има повече да се мъдрува.
                    Всъщност "мъдреци" дал бог във форума.....
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                      Че кофти комплектованите и неволно или нарочно лошо регулирани фарове пречат е ясно. Само че, при тоталния мрак по пътищата и липсата на каквито и да е светлоотразяващи елементи по тях (да не говорим пък за маркировка!) и свещ да ви запалят отсреща - спирате да виждате. Физиологична особеност на човешкото око (и на почти всички известни ни светорегистриращи материали/елементи). Проблемът се влоши през и след зимата, защото явно химикалите, с които обилно и модерно заливаха пътищата, се оказаха силно светлопоглъщащи, особено при мокра настилка. Така че, колкото и да бистрите може ли или не може ксенон и какъв точно - все тая. Пак няма да виждате като хората. Цяла зима като се прибера вечер, след не повече от половин час каране и ме боли главата. Не защото кой знае колко са ми светили отсреща, а защото се кьоравча да видя къде е ръба на асфалта сред непрогледността. Другаде съм карал и по цяла нощ и очите ми не са се уморявали грам. Така че, проблемът с нощното каране и виждане не е там, дето го търсите...
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X